Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
SlaYeR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: So mar 15, 2003 5:50 pm

Napisal/-a SlaYeR Pe avg 24, 2007 12:59 am

Me veseli da se strinjamo da je lada zakon. :P
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Pe avg 24, 2007 6:35 am

Pavel_P je napisal/-a:
andrej777 je napisal/-a:X3 gre v 70 cm vode ??? :o :o :o Tole se mi zdi že mal velik za enega cestnega terenca še posebaj na to da vsi govorijo da je X3 sam za cesto.

Sam res zanimivo. Tolk ma tud en ta velk land cruiser, sem mislil da je mal več razlike med tema dvema avtomobiloma :)


Navadna serijska feroza gre lahko 75cm v vodo, pa je nižja 20cm od X3, toyota LC ima pa ta prag 90cm, tko da je to še za 20cm več od X3
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Kritik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 624
Pridružen: Po mar 13, 2006 10:43 am
Kraj: Laibach / Mengeš

Napisal/-a Kritik Pe avg 24, 2007 8:43 am

SlaYeR je napisal/-a:Me veseli da se strinjamo da je lada zakon. :P


Lada Niva je eden izmed najbolših terencev EVER.... za moje pojme... Ga ni terena ki ga nebi zmogla... testirano :tomidelej: Smo že precej časa nazaj testirali zmogljivosti Nive, Frontere in Vitare.... Absolutni zmagovalec je bila Niva!
Hyundai - drive your way
Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ampak ni pa užitek!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Pe avg 24, 2007 9:31 am

Kritik je napisal/-a:
SlaYeR je napisal/-a:Me veseli da se strinjamo da je lada zakon. :P


Lada Niva je eden izmed najbolših terencev EVER.... za moje pojme... Ga ni terena ki ga nebi zmogla... testirano :tomidelej: Smo že precej časa nazaj testirali zmogljivosti Nive, Frontere in Vitare.... Absolutni zmagovalec je bila Niva!


Vzdrževanje je poceni, ampak vzdrževanja je dosti. Je z vitarami, jimnyji, samuraji in ferozami pol manj dela. Poraba je pri vseh naštetih malo nižja od nivine, zmožni so pa vsi podobne terene prevozit. Edini problem je vitara, ker je malo nižja, ampak tut to se da porihtat.

Vsi ti mali terenčki so odlični za na teren, ampak čisto vsem manjka moči (serijskim brez predelav).
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
SlaYeR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 789
Pridružen: So mar 15, 2003 5:50 pm

Napisal/-a SlaYeR Pe avg 24, 2007 9:53 am

Vzdrževanja je dosti... Kot vzameš.. Če jo rabiš za kar je narejena, ni dosti vzdrževanja + deli so smešno poceni.
 
Uporabniški avatar
Pavel_P
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 742
Pridružen: To jun 26, 2007 8:47 am
Kraj: Kr&Lj

Napisal/-a Pavel_P Pe avg 24, 2007 10:04 am

nebivedu je napisal/-a:
Pavel_P je napisal/-a:
andrej777 je napisal/-a:X3 gre v 70 cm vode ??? :o :o :o Tole se mi zdi že mal velik za enega cestnega terenca še posebaj na to da vsi govorijo da je X3 sam za cesto.

Sam res zanimivo. Tolk ma tud en ta velk land cruiser, sem mislil da je mal več razlike med tema dvema avtomobiloma :)


Navadna serijska feroza gre lahko 75cm v vodo, pa je nižja 20cm od X3, toyota LC ima pa ta prag 90cm, tko da je to še za 20cm več od X3

V specifikacijah tega avtomobila na toyota.si piše, da jo vožnja po vodi možna do globine 700mm (70cm).

lp
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Napisal/-a nebivedu Pe avg 24, 2007 10:13 am

SlaYeR je napisal/-a:Vzdrževanja je dosti... Kot vzameš.. Če jo rabiš za kar je narejena, ni dosti vzdrževanja + deli so smešno poceni.


Za vse te stare terenčke so cene full ugodne, tut za ferozo - se samo smeješ ob tok nizkih cenah. Cena 216 evrov za vse štiri plinske blažilce KYB (kayaba), se mi je zdela zelo nizka, če pogledaš malo okoli po osebnih avtih, kjer so še za za R5 dražji blažilci.

Pavel_P
Mogoče piše v specifikacijah tako, ampak na toyoti, ko smo bili na predstavitvi je vozil po 90cm vodi brez problemov, izjavil pa je da bi tudi globje lahko porinil, pa noče ker mu bodo šefi težil, če ga bodo vidl.

Če bi bilo vse po specifikacijah, jst nikol nebi spravljal applausove mašine v ferozo, ker po specifikacijah sta to 2 različni mašini z isto serijsko oznako. A u bistvu je to ena in ista mašina, samo applausova ima malo bolj ostro odmično, tako da sem pridobil par konjev in izgubil malo navora, čeprav tega pri navoru ni opazit.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
andrej777
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2102
Pridružen: Če okt 16, 2003 9:16 pm
Kraj: Telče (Sevnica)

Napisal/-a andrej777 Pe avg 24, 2007 1:31 pm

Samo jaz pa nekako dvomim da bi tovarna podajalo tudi 1cm manjšo globino kot je avto zmožen. To je mi je nekako isto kot do bi rekl da ma avto pospeške do 100 v 5s ampak da gre v bistvu mal hitrej pa ne sme na gas prtisnt. :twisted: :twisted:

Mogoče res avto ne crkne pri večji glabini samo lahko se pa pojavijo okvare na elektroniki, poč kolektor, del bloka ali karkoli če je preveč temperaturne razlike.....
It's not the speed that kills, it's the sudden stop that hirts !!
 
Uporabniški avatar
juhica
Uporabnik
 
Prispevkov: 1026
Pridružen: To jan 28, 2003 4:40 pm

Napisal/-a juhica Pe avg 24, 2007 2:16 pm

andrej777 je napisal/-a:Samo jaz pa nekako dvomim da bi tovarna podajalo tudi 1cm manjšo globino kot je avto zmožen.


pa dobr, 1 cm gor al pa dol jest pravm :lol:
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov