Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
barabar
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr jan 16, 2008 7:08 pm

LandCruiser ali Discovery3

Napisal/-a barabar Sr jan 16, 2008 7:36 pm

Spoštovani člani foruma,

zanimam se za nakup novega oz. do 1 leta starega terenca. Sedaj imam Terranota 2.7 Tdi l. 2001, ki sicer dobro deluje, vendar me moti predvsem vklopljiv štiri kolesni pogon, saj se po vklopu 4WD avto obnaša nekoliko kot sanke ( v zavojih tišči naravnost ). Najbrž zato ker nima sredinskega diferenciala, tukaj je še zapora zadnjega diferenciala v 4WD/LOW območju... Tudi motor je nekoliko šibek. Rad bi imel stalni 4WD, predvsem zaradi zime. Avto pogosto gre tudi po resnem terenu, zato mora imeti tudi reduktor.Bil sem že precej odločen za LandCruiserja, nato pa sem opazil Discoverya 3. Prosim vas če ima kdo kaj izkušenj s tema dvema avtoma naj mi prosim svetuje. Obvezno mora biti diesel! Mislim da imata oba dokaj dobre pogone ( mogoče pri D3 celo nekoliko boljši kot pri LC ? ), ne vem pa ali imata oba dovolj močne motorje in pa kako je pri Discoveryju 3 z zanesljivostjo oz. kakovostjo izdelave, saj sem slišal da je bil LandRover tukaj včasih nekoliko vprašljiv, Toyota pa je glede tega dobra, to vem iz lastnih izkušenj, saj smo imeli že več Toyot in smo glede tega zelo zadovoljni. Kako je z cestnimi/terenskimi voznimi lastnostmi, oprema, udobje itd...

Hvala za pomoč in LP vsem!
 
rini
Novinec
 
Prispevkov: 297
Pridružen: To jul 26, 2005 11:52 am

Napisal/-a rini Sr jan 16, 2008 8:21 pm

S predzadnjim stavkom si si že sam odgovoril.

Sem imel v uporabi LC 120 z nekoliko izpopolnjenim motorjem 173km (prej 166km). Sedi se super, občutek za volanom prav tako dober, menjalnik je bil dost hiter. Uporabljal sem ga nepretrgoma 12 ur večinoma avtoceste z 170km/h in mestno vožnjo po Milanu. Za omenjen divji stil vožnje sem porabil 11,2 litra na 100km (izračunal 2x po izpraznjenem tanku), s tem da je bil avto težek dobrih 2000 kg, ima stalen 4x4 in avtomatski menjalnik.

Za LandRoverja se je pa v preteklosti zelo veliko pisalo na račun kakovosti, tako da bi bil res previden pri nakupu novih modelov. S tem da z LC dobro izkoristis predzadnji razred pri registraciji, LR pa pades v najvisjega. No sicer pa to pri tako dragih avtomobilih niti ni pomembno.
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov