Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Mighi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: Po dec 24, 2007 11:13 am
Kraj: KP

Napisal/-a Mighi Po apr 28, 2008 7:28 am

DaDek je napisal/-a:sej ni blema.. pač se sprijazniš da pije ca. 13l samo pa mi noben nebo rekel da pije ta avto lahko 9l, ker no way :)


Imaš mogoče avtomatski menjalnik? Ker v eni reviji sem videl test in z avt. je avto dosti bolj požrešen kot z ročnim.

Drugače pa ima fotr navaro 2,5 TD pa zadnji pogon,cestna relacija (90km/h) 8-9 l/100. Je pa pathfinder malo težji se mi zdi.
 
Uporabniški avatar
DaDek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4246
Pridružen: Sr maj 18, 2005 6:39 am
Kraj: Maribor

Napisal/-a DaDek Po apr 28, 2008 9:32 am

ne ročnega
 
Uporabniški avatar
HoSu
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: Ne jul 01, 2007 6:22 pm

Napisal/-a HoSu Pe maj 23, 2008 11:23 am

ali mogoče pozna tega pajera?ali pa vsaj če ima kdo izkušnje s tem prodajalcem?

http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?id=1948837
 
Sm4jli
Novinec
 
Prispevkov: 479
Pridružen: Sr mar 10, 2004 12:48 pm

Napisal/-a Sm4jli Pe maj 23, 2008 11:32 am

 
CREATIVE1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne jun 08, 2008 6:52 am

Napisal/-a CREATIVE1 Ne jun 08, 2008 7:26 am

Tudi jaz se odločam za nakup terenca. Avto bi potreboval za prevoz v službo (cca 2km), ter za vožnjo po gozdnih poteh. Po prebiranju prispevkov v tem forumu sem se odločil za FEROZO. Mi lahko kdo opozori na kaj naj bom pozoren ko bom kupoval avto in kakšne so njegove izkušnje z vzdrževanjem FEROZE in kakšne so morebitne hibe teh avtov. Moram va povedati , da do sedaj nisem še imel terenca in tako tudi nimam izkušenj z temi avti-kardani, zglobi....
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne jun 08, 2008 8:36 am

Za to ti bo znal povedat uporabnik nebivedu.
Sem bil jaz pred enim letom v podobni situaciji.....vendat sem jaz iskal nekaj večjega....na koncu pristal pri jeep cherokee. S tem da jaz delam na dan relacijo 70-80 km ter za vikend offroadam. V enem letu še ni crknilo čist nič pa ga ne šparam preveč, avto ima 333.000 prevoženih, edin olje mu moram menjat na vsake 6.000.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
CREATIVE1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne jun 08, 2008 6:52 am

Napisal/-a CREATIVE1 Ne jun 08, 2008 9:31 am

Tudi jaz sem na začetku gledal CHEROKEJA pa sem se malo ustrašil popravil in stroškov vzdrževanja. Ali si kupil dizla ali bencinarja? Sploh pa se sedaj ne splača kupit dizla, ker je nabavna cena vozila višja+ dražje gorivo.
Primer:
20km/dan
poraba dizla 10l/100km =730l goriva
poraba bencinarja 12l/ 100km= 876l goriva
razlika pri današnjih cenah goriva je 92 EUR/leto v prid dizla
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne jun 08, 2008 10:02 am

Vzel sem dizla....2.5TD 116 konjev...
Moj stil in moja navada so pač dizli....Tudi drugi osebni avto je dizl (čeprav je zgodba zase ampak moje veselje do dizlov in rohnenja izpod haube da dodaten pečat zakaj imam dizla).

Glede vzdrževanja in popravil si verjetno nekje slišal da so jeepi ( ker so pač ameriški) dragi za vzdrževanje, da ponaredkov ni....da jih malo kater zna sploh šravfat (res da so zakomplicirani ampak zakomplicirani na enostaven način.....). Ampak z malo znajdljivosti in brskanja ugotoviš da cena vzdrževanja skoraj ne preraste cene vzdrževanja osebnega vozila....res je da če crkne kaj izjemnega ( menjalnik reduktor...) pol si v riti ....ampak to lahk pri vsakem avtu ampak pri terencih je tko al tko vse skupaj predemzionirano tako, da ne crkne kaj tako z lahkega sploh če vzdržuješ kot je treba.
Obstaja pa tudi poceni in kvaliteten serviser za jeepe, če te zanima mi piši na PM.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov