Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Nightcrawler
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Pe apr 16, 2010 8:29 am

Napisal/-a Nightcrawler Pe apr 16, 2010 10:39 am

Če nisi človek za tako stvar, ti sam bog ne bo pomagal.
Kia Pride za 200€ z ddv / 6,2 sek.do 100kmh / speljevanje v 2.pr./ 650kg pri 54KM / Zadovoljstvo ko v pospeških s tem skretom prehitim vsakega: Neizmeren!
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Napisal/-a ~toMmy~ Pe apr 16, 2010 12:18 pm

No če ste že ponovno malo obudili to temo, se bom še sam pridružil z mnenjem. Strinjam se, da je za sneg res dober le pravi terenec z zaporo diff-a in reduktorjem. Potem so tu še gume, odmaknjenost od tal in seveda šofer. S Frontero l. 99 s 15" bridgestone dueller H/T gumami(dokaj "soft" varianta, M+S v ceoletni uporabi) z ne ravno preveč profila si lahko zapeljal na njivo s cca. 40cm snega in če je 4x4 obstal, si vklopil rekuktor in se izkopal ven. Drugače je imela stalni pogon zadaj in na gumb vklopljiv 4x4 z zaporo diff-a. Če si se z vklopljenim 4x4 na asfaltu probal obračat, je trgalo vse skupaj. Potem je imela še plastično zaščito na blatnikih, inoks prage in spredaj bull bar, tako da ni bil problem zapeljat čez višji sneg oz. bočno podrsat ob njega. To je že spodoben avto za v sneg, v klanec si v ovinku lahko brez skrbi zadriftal tudi po ozki cesti, da nisi izgubil hitrosti in posledično obstal na ledenem delu, kjer te rešijo le "žebljički".
Razni X5 ipd. so s tistimi valjarji brez zelo dobrih gum nula, saj imajo od terencev le slabe lastnosti; težo in visoko težišče. Če se prav spomnim, je Xdrive delan tako, da tudi do 100% moči prenese na kolo z največ oprijema, kar je na asfaltu oz. pogojno še kakšnem makadamu lahko super, v hudem snegu in na terenu pa porazno.
Ogromno pa pomeni tudi šofer, z bolj malo naloženim sprinterjem z zadnjim pogonom in srednje dobrimi savinimi zimskimi gumami sem z izklapljanjem ASR-a, driftanjem ipd. prišel po dobesedno ledenih cesticah v take vukoj*****, da bi tudi marsikateri nepodkovani šofer s kakšnim spodobnim 4x4 avtom že na pol poti obstal. Potem se pa najde kak "frajer" z X5, ki ga vidiš kako dobesedno ne zna na parkingu kako namotat avto, da izmanevrira v "ovinku" čez ozki del. Takšen se potem znajde na snegu in se pogumno zapodi v kak klanec, ko pa stvari postanejo bolj pestre, je pa panika in hitro pihne kakšna stara kanta mimo.
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a INFINITI Pe apr 16, 2010 2:10 pm

Hahaha - dober post
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
maxipin
Novinec
 
Prispevkov: 187
Pridružen: Ne okt 24, 2010 11:36 pm

Re: BMW X5 ne gre po snegu?

Napisal/-a maxipin Ne jan 30, 2011 4:32 pm

Pozdravljeni!

Bom akr tule vprašal. Zanima me če ima kdo antaro (opel) in njegove izkušnje? Ima zaporo dif.? Malo ko gledam po testih se zelo dobro obnese (primerljiv teren)?
Kaj pa z hyundai santa fe? Ima zaporo dif? Katerega bolj priporočate izmed teh dveh?

L.P
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: BMW X5 ne gre po snegu?

Napisal/-a _furby_ Ne jan 30, 2011 4:44 pm

kolikor vem ima hyundai zaporo diferenciala. za antaro pa nisem ravno preprican
turbo inside
 
radoznalo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Sr mar 09, 2011 1:07 pm

Re: BMW X5 ne gre po snegu?

Napisal/-a radoznalo Pe mar 11, 2011 2:37 pm

Gume so definitivno najpomembnejše, vendar pa mislim, da so ti t.i. novodobni metro džipi bolj za "šminkiranje" in "kruzanje" po mestu in lepih cestah. Poglejte samo porast terencev v zadnjih letih. Poleg tega pa še dejstvo, da X5 in podobni terenci, ki jih na moje začudenje, niti ni malo na cestah, stanejo nekaj 10k € in ob tem se mi poraja vprašanje, ja kdo pa bi ob taki ceni/vrednosti svojega dragega terenca pognal po brezpotjih in neravnih cestah?!

Tisti pravi terenci so robustni in nič kaj veliko "napumpani" ter elegantni.
Zgolj za intermezzo, pa so starejši vozniki govorili, da so nekdanji avtomobili ala Renault 4 in Zastava 750/850 (fičo), bili terenci v pravem pomenu besede. Skoraj ni bilo terena, ki ga niso premagali. Pa seveda ne smem pozabiti Lade Nive, ki da je baje stroj od stroja, ko se gre za delo na Off Road terenu.


Toliko v razmišljanje.... ;)
 
Cy17
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: To jun 07, 2011 4:02 pm

Re: BMW X5 ne gre po snegu?

Napisal/-a Cy17 Pe nov 18, 2011 9:41 am

Terenci kot so X5,.... res niso narejeni za blato ali sneg. Imajo preveliko maso in preširoke gume. Če bi dal na tak avto zelo ozke zimske gume, ki bi dobro šle v sneg, pa bi bil problem že pri nosilnosti pnevmatik. Po mojem mnenju je BMW 320xd boljši avto za zasnežene ceste, kot X5. Tak terenec ti bo odlično opravil svojo nalogo, če mu boš zadaj pripel prikolico z gliserjem ali jahto in ga po avtocesti peljal na morje. Tam se da izkoristiti njegovo moč, robustnost, maso in široke gume. :)
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Re: BMW X5 ne gre po snegu?

Napisal/-a ice Pe nov 18, 2011 10:33 am

In kako pri SUVu veš da so pnevmatike "preširoke"? Sam namreč na žalost nisem dobil 16" ali 17" v homologiranih dimenzijah (na voljo večinoma le kitajski šrot), tako da sem moral vzet zimske 235/55 R18. Dvomim da bo to dobro na snegu, no stestiram v kratkem in sporočim ;)
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: BMW X5 ne gre po snegu?

Napisal/-a INFINITI Pe nov 18, 2011 11:03 am

ice je napisal/-a:In kako pri SUVu veš da so pnevmatike "preširoke"? Sam namreč na žalost nisem dobil 16" ali 17" v homologiranih dimenzijah (na voljo večinoma le kitajski šrot), tako da sem moral vzet zimske 235/55 R18. Dvomim da bo to dobro na snegu, no stestiram v kratkem in sporočim ;)



Kaj pa imaš za ene v 16 in 17?
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Re: BMW X5 ne gre po snegu?

Napisal/-a ice Pe nov 18, 2011 6:54 pm

Ma 225/60 R17 pa 215/70 R16.
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: BMW X5 ne gre po snegu?

Napisal/-a Matey_ Pe nov 18, 2011 7:56 pm

ice je napisal/-a:Ma 225/60 R17 pa 215/70 R16.



Nokian WR G2 Sport Utility
215/70 R16 100H
€ 183,70
na www..gume-direkt.com

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Re: BMW X5 ne gre po snegu?

Napisal/-a ice So nov 19, 2011 6:46 am

G2 se ne dela več, star model.
Povrhu sem za 18" dal manj kot majo oni 16" ;)
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: BMW X5 ne gre po snegu?

Napisal/-a lisko So nov 19, 2011 9:14 am

215/70 R16. Jih imaš na A.net kr nekaj.
Med njimi tudi te:
http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=4128572
Katere sem vzel tudi sam, sicer v dimenziji 225/75/15. Do sedaj izredno zadovoljen. Čakam samo na sneg , da jih dodobra stestiram.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
ice
Administrator a.com
 
Prispevkov: 3083
Pridružen: Po feb 04, 2002 9:58 pm
Kraj: Gorenjska

Re: BMW X5 ne gre po snegu?

Napisal/-a ice Ne nov 20, 2011 12:34 am

Poznam to gumo, ampak ne bi ravno to fural - se mi zdi mal pregroba za tist kr večinoma delam fur. Bom vidu kako se obnese trenutno nameščena - na papirju zaenkrat zgleda ok ;)
IceBreakr
Ustanovitelj portala/foruma Avtomobilizem.com
 
Uporabniški avatar
tad23
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Po nov 15, 2010 11:48 am
Kraj: Notranjska

Re: BMW X5 ne gre po snegu?

Napisal/-a tad23 Ne nov 20, 2011 12:55 am

ice je napisal/-a:Ma 225/60 R17 pa 215/70 R16.


Oče je za ix35 vzel bf goodrich winter slalom v 215/70/16...cena cca 120€ po komadu. Tudi še čakamo sneg, da se pokaže kako se obnesejo :)
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: BMW X5 ne gre po snegu?

Napisal/-a ejsim Ne nov 20, 2011 10:11 am

V snegu so te BF bojda super. Baje edino postanejo malce bolj trde od "ostalih" po 1-2 letih. Mi smo dali letos Nokian WR G2 na "SUV-a" pa bomo videli kako bo kaj. Pred tem smo imeli Dean Wintercat in je bilo v visokem snegu super, ampak mokra cesta in visoke temperature na AC...pffju..

ice: Ma brez problema boš šel s temi v snegu, edino mal manj "občutno" bi šel skozi kake brozge z ožjimi, ostalo ni frke.

Kar se pa naslova teme tiče.. Ma jaz večinoma pri SUV voznikih vidim problem v tem, da mislijo, da gre SUV vedno v snegu bolje. Pa niti ne gre. Jaz se včasih raje spuščam s svojim (navadnim) avtomobilom po hribu navzdol, kot s fotrovim "SUV-om" :) Po ravnem pa mi je ubistvu isto. Edino če rabim za v hud zasnežen klanec oz visok sneg, potem si raje sposodim od fotra.
 
strojnik005
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: Sr jan 11, 2012 3:52 pm

Re: BMW X5 ne gre po snegu?

Napisal/-a strojnik005 Po mar 05, 2012 7:29 pm

Mamo doma x5 3.0d in neke nove Dunlopke gor, in avto gre posnegu bolš kot kakšne 2wd ampak vseeno se ne more primerjat z mojim foresterjem. Res da nism z x5 počenjal pol tolk kot z Subarujem, ampak kdor pravi da x5 po snegu ne gre laže. Vsak 4wd je bolš kot 2wd.pika Vse pa zavisi od obutve.
 
andrejus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Če mar 17, 2011 2:00 pm

Re: BMW X5 ne gre po snegu?

Napisal/-a andrejus Če avg 30, 2012 12:35 pm

strojnik005 je napisal/-a:Mamo doma x5 3.0d in neke nove Dunlopke gor, in avto gre posnegu bolš kot kakšne 2wd ampak vseeno se ne more primerjat z mojim foresterjem. Res da nism z x5 počenjal pol tolk kot z Subarujem, ampak kdor pravi da x5 po snegu ne gre laže. Vsak 4wd je bolš kot 2wd.pika Vse pa zavisi od obutve.


To verjetno res!

Jaz se na te nove SUVe ne spoznam preveč, apak ko sem bil majhen smo pa imeli FITA Campagnilo pa Lado Nivo. In res ni bilo nobenega problema sneg. Dobesedno 50 cm snega na trdi podlagi cesta/gozdna cesta (asvalt ali makadam, utrjena zemlja) Še lahko (prazno) prikolico je zadeva vlekal v rahel hrib. In sedaj nov SUV za 50 k€ ne zmore tega.

Ja zakaj bi pa si kupil SUV, prav zaradi kombinacije cestnih in terenskih zmogljivosti. Če bi imel čoln, da ga potegnem do morja, da grem lahko z njim na hrib, da si pripeljem kako stvar na vikend ipd

Za X5 in podobne zadeve ne vem, lahko pa zatrdim da so te samodejno vklopljive torsen sklopke ipd pri navadnih avtomobilih marketinške fore na meji uporabnega. Saj so uporabne samo je vse skupaj precej smešno in drago. Jaz sem mislil, da to deluje konstatno in da imaš konstantno pogon na vsa kolesa. Kje pa. Najprej na prednja ali zadnja in šele potem čez čas zadeva preklopi na vsa štiri. Pol res zgleda, da nov avto ne more speljati iz zasneženega parkirišča.

Marketing.

Še vedno velja dejstvo da če rabiš za vožnjo po makadamu ipd da si moraš kupiti kaj drugega.
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 8 gostov