Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Vgraditev 4x4 v Hyundai Tucson?

Napisal/-a mihaing Pe maj 29, 2009 9:23 pm

Pozdravljeni,

lastim si Hyundai tuscona in ker sem se nahitro zaljubil v vozilo sem da takoj kupil a vendar brez 4kolesnega pogona. Zaradi prepogostih odhodov po nurejenih poteh ga nujno potrebujem. Kolikor vem, razlike v karoseriji med temi vozili ni torej naj nebi predstavlajo velikih ovir.

Zanima me koliko elektronike je potrebno še dodati poleg mehanskih delov (kupiti nameravam rabljene dele), ter možen naslov ali ime od kakšnega maistra ki bi bil to sposoben narediti.

P.S. Upravičenost stroškov: zaradi tega ne mislim avta menjati, torej to prosim v komentarjih izpustite, ker mi avto dela kot urca in ne mislim tvegati ponovnega nakupa
 
aquariumwild
Novinec
 
Prispevkov: 166
Pridružen: Ne feb 25, 2007 11:06 am

Napisal/-a aquariumwild Pe maj 29, 2009 9:35 pm

najbolje da greš na uradni servis, naj ti naredijo ponudbo in naj ti povedo, če je to sploh mogoče.
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Napisal/-a abbe Pe maj 29, 2009 9:59 pm

se ti ne splaca.
pa tut dvomim da je karoserija enaka.ma 4x4 sigurn ksna pritrdilna mesta k jh tvoj nima.
jst ne vidim smisla v tem tvojem pocetju.kupoval bi rabljene dele pa menjal vse kar je potrebno ( se pravi ne ves ce so deli res ok) ampak da bi pa avto zamenjal za takega k je 4x4 pa nebi. :ue
Ni vse res kar napišem
 
Uporabniški avatar
GorazdO
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2109
Pridružen: So apr 17, 2004 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a GorazdO So maj 30, 2009 12:34 am

99% bo šlo; če je karoserija ista;
vprašanje je, če imaš dovolj živcev za tak podvig;
za začetek preglej razlike - torej kaj boš moral vzet z "donatorskega" avta;
najlažje je, če je donator na dosegu roke, ko se šraufa...

mi smo predelovali 2wd Legacyje v 4wd; na prvem smo se še malo učili, na drugem smo 4-je nemehaniki delo opravili v 10ih urah s pavzami; ampak pri Subaruju je vse pripravljeno (karoserija je enaka v obeh primerih) in pri starejših modelih še ni elektronike;
predvidevam, da boš imel nekaj več dela; dobro premisli pred začetkom, da se ne boš zahaklal na polovici.

seznam na pamet:
- komplet pogon (verjetno menjalnik, kardan, z diff.)
- verjetno komplet zadnji most
- vse 4 polosovine
- elektronika za menjalnik, ABS,.. traction controll (mogoče celo ECU)?
- bencinski tank (če je kardan "napoto", ima 4wd vboklino)
- notranjost (plastike, gumbi, spet elektrika,...ročice,..)
- morda še zadnje zavore (če je kaka razlika)
... še kaj.


za začetek malo pogooglaj, če je že kdo počel kaj takega (pazi, ker so možne razlike med trgi,.. npr. amerika, evropa, koreja..)
Power is nothing without Control; so Think, Feel, Drive...
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing So maj 30, 2009 10:30 am

Glede karoserije sem 100% prepričan da je enaka, ker ima pripravljeno vzboklino, celo izpišni sistem je tako zavit da lahko potegneš osovine. Očitno jim je bil strošek razvoja prevelik in zato sta avtomobila enaka.

Najbolj me skrbi elektronka, da nebi imel težav z blokiranjem
 
Uporabniški avatar
JEREMIJA79
Uporabnik
 
Prispevkov: 1235
Pridružen: Po okt 01, 2007 12:56 am

Napisal/-a JEREMIJA79 So maj 30, 2009 12:33 pm

mihaing je napisal/-a:Glede karoserije sem 100% prepričan da je enaka, ker ima pripravljeno vzboklino, celo izpišni sistem je tako zavit da lahko potegneš osovine. Očitno jim je bil strošek razvoja prevelik in zato sta avtomobila enaka.

Najbolj me skrbi elektronka, da nebi imel težav z blokiranjem


Vse je pripravljeno samo mislim,da ti nisi ker je strošek cca.8000€ brez dela...
Potrebuješ;drug menjalnik ki ima prenosnik za zadnja kolesa,kardan,zadnji diferencial,zadnja pesta(komplet z ležaji) in pa vse drobnarije ki pašejo zraven.Mislim ,da nisi pripravljen na kaj takega. :idea:
 
Uporabniški avatar
sorento
Novinec
 
Prispevkov: 186
Pridružen: Če mar 08, 2007 7:30 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a sorento So maj 30, 2009 1:08 pm

Uf to pa je projekt, ki se stroškovno skoraj sigurno ne izplača ;) . Edino če dobiš pogon od kakega razbitega poceni. Drugače je pa sigurno bolje, če bi vzel drugega Tuscona, ki ima že tovarniško vgrajen 4x4. Pa 4 kolesni pogon res potrebuješ, ker pomoje Tuscon že samo z sprednjim pogonom marsikam lahko prileze, če je suh teren, ker ima dovolj veliko oddaljenost od tal? :)
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing So maj 30, 2009 1:13 pm

sorento je napisal/-a:Uf to pa je projekt, ki se stroškovno skoraj sigurno ne izplača ;) . Edino če dobiš pogon od kakega razbitega poceni. Drugače je pa sigurno bolje, če bi vzel drugega Tuscona, ki ima že tovarniško vgrajen 4x4. Pa 4 kolesni pogon res potrebuješ, ker pomoje Tuscon že samo z sprednjim pogonom marsikam lahko prileze, če je suh teren, ker ima dovolj veliko oddaljenost od tal? :)


Če bi lahko si vsaj vgradi TCS ali nekaj podobnega prosti zdrsu koles bi bilo tudi OK samo mislim da tudi to ni mogoče (ali pač)

Drugače se tudi 2wd obnese odlično, samo ko pa pride na mehko podlago pa sem gotov.
 
noj
Novinec
 
Prispevkov: 216
Pridružen: To feb 03, 2009 11:09 pm
Kraj: Arja Vas

Napisal/-a noj So maj 30, 2009 4:01 pm

Pozdravljen!

Zanima me, če si se peljal že s tucsonom 4x4? Jaz ti pred posegom predlagam (če še nisi), da opraviš konkretno primerjavo štirikolesno gnanega in tvojega avtomobila, da ne boš na koncu projekta (če bo sploh uspel) zelo razočaran.

Lp Jan
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing So maj 30, 2009 4:19 pm

Seveda sem se peljal čeprav tudi 4kolesno ganani ni bohvej kaj ampak glih ta pa bi me večrat rešil iz sranja ki si ga naredim ko kje nasedem.

Stroškovno bi nekje prenesel za celoten projekt okoli 3k, seveda pod pogojem da dobim rabljene stvari (mislim da to nebi bilo težko, ker je poleg tucsona na voljo za dele tudi sportage)

Madona če nebi bil defenter tako grd bi si ga že zdavnaj kupil
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov