Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
leonid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne feb 01, 2009 7:56 pm

Nasver za SUV,cestni,mehki terenec

Napisal/-a leonid To jun 02, 2009 7:27 pm

Spoštovani poznavalci,lastniki in vsi ki se na to spoznate,obračam se na vas in vaš nasvet za nakup terenca,mehkega terenca,cestnega terenca.Ogromno sem že prebral o teh vozilih vendar nikoli konkretnega odgovora.Zanimam se za nakup med vozili:Kia Sorento,Hyundai Tuscon,Nissan X-trail,Renault Scenic rx4(vsa vozila diezel)nekje do cene 10.000eur(če imaste še kakšno vozilov mislih vi dobbrodošel nasvet)Avto bi pač rabil za relcijske vožnje vsaki dan LJ-CE in CE-LJ(se pravi relacija,avtocesta,poraba,odobna vožnja,...)vožnja po makedamu,hrib,sneg,(na vikendu.Se pravi rabim vozilo ki se lepo pelje na relacijski vožnji LJ-CE in nazaj cc(150 km na dan)da ni prevelike porabe,da je dokaj udoben na vožnji avtoceste,da se lahko lepo z njim peljem po makedamski cesti tudi če je hrib,da se pelje lepo po snegu,...ne rabim pa ekstremnih terenskih voženj.Lepo vas prosim na nasvete in priporočila za kar se vam zelo lepo zahvaljujem.Lp
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing To jun 02, 2009 8:05 pm

No na kratko in jedernato. O hyundayu, kii in nissanu lahko samo sanjaš. Zakaj? Ker so vozila precej dražja kot si lahko misliš.

Za ta denar dobiš samo renaulta, a vendar so imeli ogromne težave z zadnim diferencialom.
 
leonid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne feb 01, 2009 7:56 pm

Napisal/-a leonid Sr jun 03, 2009 9:21 am

Ma ja v bistvo kupujem rabljeno vozilo in nekje letnik 2001-2003(sorento,x-trail,scenic rx4)Tuscona pa 2004 in ko sem malo gledal se dobijo za nekje 10.000eur no pa saj sem pripravljen dati tudi nekje do 12.000eur,zato še vedno prosim za kakšen nasvet in proporočilo,hvala.
 
Uporabniški avatar
kolesar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2913
Pridružen: Pe sep 15, 2006 3:24 pm
Kraj: štajerska

Napisal/-a kolesar Sr jun 03, 2009 9:38 am

terenci so bolj glasni na avtocesti, večja poraba..
niso glih najbolša izbira za vsakodnevne avtocestne vožnje..
si premišljeval o kakšnem karavanu z 4x4 pogonom?

nissani so pocen, pa sorodnik je zlo zadovoln..
ni pa tole ful za avtocesto, je glasn...

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2899778&show=1
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Napisal/-a chan Sr jun 03, 2009 10:30 am

Ob uporabi avtomobila tudi izven urejenih cestišč je seveda pametna odločitev za terenca, SUV, čeravno bo na relacijah požrešnejši od kakšnega štirikolesnega karavana. V prednost pa jim štejem višji položaj sedenja ter posledično preglednost nad voziščem. Ob vprašanju starejših uporabnikov tega segmenta vozil, pa se jim na obraz nariše nasmeh, spominjajoč se nebolečih vstopanj in izstopanj v vozilo-brez uporabe kosmodiska. Aerodinamika jim ravno ni v ponos, posledično jih tepe višja poraba, zato so ob neutrudnih kampanijah naravovarstvenikov postali politično nekorektni. Ta nekorektnost je pripeljala marsikateri model do te meje, da se prodajajo po izjemno ugodnih cenah. K sreči!

Predlogov znotraj tega razreda je kar nekaj, različnih opcij v želenem cenovnem razredu takisto:
Primarno priporočilo zadovoljnih kupcev, zdolgočasenih Toyotinih serviserjev ter ADAC-ovih rumenih angelov je še vedno 2. generacija Toyotinega RAV-a. Izjemno priporočljiv je dieselski stroj D-4D s 116 KM in zadostno zalogo navora. Avtomobil pozitivno preseneča z izjemno majhno porabo v tem razredu (ob nežni nogi okrog 6.5 l/100km), vodljivostjo, razigranostjo (posebej na snežnih podlagah) ter uporabnostjo. Moti trdost plastike, skopušnost opreme (pred faceliftom pomanjkanje avtomatizacije klime). Štirikolesnost pogona ni samo na papirju temveč se izkaže tudi v praksi (zasnežene ceste), ni pa govora o kakšnem offroadiranju (kurjenje sklopke).

Podobno neproblematičnost je kazal serviserjem tudi X-Trail, ki pa deluje v prejšnji generaciji pred faceliftom s 112KM dieslom rahlo podhranjen. Je uporabnejši (beri:večji) od RAV-a, vendar s tendenco po morski bolezni (ob primerjavi z japonskim bratrancem). Pred faceliftom ga je tepla takista daljnevzhodna plastičnost ter pomanjkanje opreme (ki pa je za povprečnega uporabnika zadostna).

V terenske vode se spušča južnokorejski Sorento (o njem napisanega na forumu že marsikaj), dejstvo je, da je bil avto prvi Korejec s čakalno dobo v Nemčiji. Četudi je izgled SUV-jevski, gre za klasičnega terenca z reduktorjem ter šasijo. Ugaja terenskost, opremljenost prvih modelov, brezčasnost oblike, izdelava, moč in navor motorja in splošna zanesljivost. Moti terenskost vožnje med relacijskimi potmi, sorazmerno visoka teža in posledično višja poraba (med cca 9 do 10l/100km) ter ostanek "korejskosti" določenih segmentov (delovanje avtomatske klime pri modelih do letnika 2006). Definitivno pa je Sorento prva izbira, če se vozilo uporablja za vleko težjih prikolic.

V podoben rang spada Terracan, bratranca Hyundaia, s podobnimi plusi ter minusi. Avtomobilu očitam zastarelost ter predimenzioniranost napram Kiinemu prodajnemu uspešnežu.

V osebni primerjavi med Tusconom ter 2. "predkozmetičnoprenovljenemu" Ravčku, je Hyundai bolje opremljen, vendar slabše vozen. Motor prvih Tusconov malce podhranjen (diesel), vendar za običajnega uporabnika zadosten. Poraba je bila dokaj visoka. Iste karakteristike kaže njegov brat Sportage.

Scenic RX4 je pač enoprostorec s 4y4, gre pač za zastarelo generacijo Scenica in po performansah počasi caplja za zgoraj omenjenimi modeli.

V tem segmentu so še 2. generacija Hondinega CRV (bencinar), Freelander 1. generacije, 2. je že svetlobna leta naprej (predvsem v voznih lastnostih ter kvaliteti), tudi cenovno.
 
Luks1
Novinec
 
Prispevkov: 118
Pridružen: Sr jan 14, 2009 4:46 pm
Kraj: LJ

Napisal/-a Luks1 Sr jun 03, 2009 11:00 am

Rav 4 ;)
 
Uporabniški avatar
Spasky
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: Po jan 26, 2004 3:41 pm

Napisal/-a Spasky Sr jun 03, 2009 12:15 pm

preveri še mitsubishi outlanderja... ;)
Mitsubishi outlander
Mini Cooper S
Suzuki LTR
Ducati Diavel
 
Uporabniški avatar
SENATOR
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 737
Pridružen: To sep 14, 2004 6:06 am
Kraj: near Nova Gorica

Napisal/-a SENATOR Sr jun 03, 2009 12:20 pm

A na kaj takega si pomislil :?:

Terenski karavan. ;)

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2874091&show=1
30 STYLING AWARDS

http://www.youtube.com/watch?v=fZYbGHM5WY0
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Sr jun 03, 2009 12:22 pm

leonid je napisal/-a:Ma ja v bistvo kupujem rabljeno vozilo in nekje letnik 2001-2003(sorento,x-trail,scenic rx4)Tuscona pa 2004 in ko sem malo gledal se dobijo za nekje 10.000eur no pa saj sem pripravljen dati tudi nekje do 12.000eur,zato še vedno prosim za kakšen nasvet in proporočilo,hvala.


No vseeno še vedno ne vem kje boš dobil tucsona dizla za 10k, povem pa ti da ga imam sam in sicer bencinsko različico (2WD). Sem izredno zadovoljen z samo opremo in kakovostjo ter zanesljivostjo vozila. Avto je izredno udoben, in daleč najbolj prostoren v svojem razredu (preverjeno). V zadnjih 10 mesecih sem naredil 40k km in resnićno nebenih težav.
 
leonid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne feb 01, 2009 7:56 pm

Napisal/-a leonid Sr jun 03, 2009 6:47 pm

Najlepše se vsem zahvaljujem ki ste mi do zdaj odpisali,odgovorili na dosti vprašanje predovsem hvala Chanu-u za izjemno razlago,izjemen tred,hvala.
Prosim še vedno vse ki kaj veste ali ste lastniki teh vozil,prosim še za kakšne nasvete,ideje,...dobrodošli,hvala.
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Sr jun 03, 2009 6:50 pm

leonid je napisal/-a:Najlepše se vsem zahvaljujem ki ste mi do zdaj odpisali,odgovorili na dosti vprašanje predovsem hvala Chanu-u za izjemno razlago,izjemen tred,hvala.
Prosim še vedno vse ki kaj veste ali ste lastniki teh vozil,prosim še za kakšne nasvete,ideje,...dobrodošli,hvala.


Ko boš imel kaj zbrano nam pošlji kakšen link pa bomo malo pokomentirali.

Moj glas gre definitivno Tucsonu.
 
skerjanc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So dec 15, 2007 5:49 pm

Napisal/-a skerjanc Sr jun 03, 2009 7:07 pm

Kašno pa je vaše mnenje o vw tiguan-u ?
Zanima me če ga je gdo vozu pa kašne pomanjklivosti ima.
 
leonid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Ne feb 01, 2009 7:56 pm

Napisal/-a leonid Če jun 04, 2009 7:51 am

Prosim vas,predovsem Chana če mi lahko napiše kakšen bi bil po njegovem vrstni red za nakup omenjenih vozil po vrst prebližno(pač na moje potrebe za vožnjo,porabo,udobnost,voznost,kvaliteto,..)Prosim še vse ostale še za nasvete in priporočila za vozila moje potrebe.
Prosim pa še kaj menite o vozilo Mitsubishi autlander letnik 2000-2003(je tudi v tem cenovnem razredu-10.000eur)res je da je bencinar zato me malo zanima kakšna je kaj poraba in vse ostalo(zopet me zanima pač glede moje že omenjene potrebe vožnje)Hvala vam že vsem v naprej.
P.S.Še vedno kakšen nasvet za kakšno drugo še ne omenjeno vozilo do 10.000eur(na moje potrebe)
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Napisal/-a dobek Če jun 04, 2009 8:40 am

SENATOR je napisal/-a:A na kaj takega si pomislil :?:

Terenski karavan. ;)

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=2874091&show=1


315000km in prodan menda
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
erixon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 512
Pridružen: Sr jun 16, 2004 2:41 pm
Kraj: Dom je kjer je avto...

Napisal/-a erixon Če jun 04, 2009 10:54 am

Škoda da ne dobiš za ta denar kakega Subaruja z dizlom. Mogoče kak starejši outback ali forester s plinsko napravo? Super avto, poraba s plinom pa zmerna.

Škoda Octavia scout?

Drugače bi pa jaz vzel Rav 4.
Rad imam ženske, ki znajo bočno parkirat.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Napisal/-a chan Če jun 04, 2009 11:12 am

leonid je napisal/-a:Prosim vas,predovsem Chana če mi lahko napiše kakšen bi bil po njegovem vrstni red za nakup omenjenih vozil po vrst prebližno(pač na moje potrebe za vožnjo,porabo,udobnost,voznost,kvaliteto,..)Prosim še vse ostale še za nasvete in priporočila za vozila moje potrebe.
Prosim pa še kaj menite o vozilo Mitsubishi autlander letnik 2000-2003(je tudi v tem cenovnem razredu-10.000eur)res je da je bencinar zato me malo zanima kakšna je kaj poraba in vse ostalo(zopet me zanima pač glede moje že omenjene potrebe vožnje)Hvala vam že vsem v naprej.
P.S.Še vedno kakšen nasvet za kakšno drugo še ne omenjeno vozilo do 10.000eur(na moje potrebe)


Sam bi gledal za Toyoto Rav 4, letnik 2002, motorjem 2.0 D4D (116km) ter z opremo Limited (dodatno je imel napram osnovni opremi še usnjen volan in prestavno ročico, obrobe koles, 16" alu platišča ter original avtoradio s potovalnim računalnikom). Cena zna biti malce višja (okrog 12.000), predvsem pa bi gledal slovenski izvor in če je možno avto od 1. lastnika, ki ga ni uporabljal preveč po terenu.
Za bolj terensko uporabo priporočam Kio Sorento 2.5 CRDi (140km), z 2. stopnjo opreme EX (dodatno k osnovni: avtomatska klima, širše pnevmatike-245, meglenke, plastične obrobe okrog, zunanja ogledala v barvi karoserije, plastična imitacija lesa v notranjosti, letnik 2002 je imel še električno nastavljiv voznikov sedež ter električno poklopna ogledala). Avtomatski menjalnik je 4 stopenjski, bolj zastarele sorte, poraba pa napram ročnemu 5 stopenjskemu višja za cca 1.5 l.
Tretja opcija, mogoče kakšna Octavia Combi 1.9 TDI (100km) 4x4, prejšnje generacije, oprema elegance. Na našem trgu jih je bilo bolj malo, kupci povečini kakšni lovci, ponudba rabljenih pa je po večini iz tujine (prepoznaš po bogati opremi, ki se ni kupovala pri nas - navigacija, ksenon,...).
Spomnil sem se še na prejšnjo generacijo Suzukija Grand Vitare, sicer ga ne poznam dobro, vem pa da ima tudi reduktor.
Upam, da bo malce v pomoč.
 
vrecha
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Ne okt 26, 2008 11:56 am

Napisal/-a vrecha Če jun 04, 2009 4:35 pm

Za zgoraj opisano uporabo lahko iz lastnih izkušenj priporočim Subaru Forester s kvalitetno (!) plinsko napeljavo.
 
volvo xc60
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Po okt 18, 2010 1:18 pm

Napisal/-a volvo xc60 Sr okt 20, 2010 7:11 pm

rabljen volvo xc60! :lol:
 
Uporabniški avatar
simimedi
Novinec
 
Prispevkov: 338
Pridružen: So jan 14, 2006 12:14 am

Napisal/-a simimedi Sr okt 20, 2010 7:17 pm

volvo xc60 je napisal/-a:rabljen volvo xc60! :lol:


Več kot leto stara tema - dvomim da je avtor tako dolgo čakal!
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Napisal/-a LukL Sr okt 20, 2010 7:23 pm

volvo xc60 je napisal/-a:rabljen volvo xc60! :lol:

če ga daš za 10.000 ga takoj kupim :)
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov