Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
AAAA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:06 am

RENAULT KOLEOS

Napisal/-a AAAA Ne feb 28, 2010 7:17 am

Pozdravljeni
Zanima me če ima kdo na forumu izkušnje z zgoraj omenjenim vozilom, poraba pri dizlih 150KM IN 170KM, pa še mogoče kakšno o obnašanju na nezahtevnem terenu z pravo opremo. Pri hiši imam že 15 let neprenehno renaulte trenutno je megane grandtour in berlin. Sedaj pa bi radi kupili "terensko vozilo". hvala za vaše odgovore. l.p aljo :D
 
Uporabniški avatar
error 90
Uporabnik
 
Prispevkov: 1043
Pridružen: Ne nov 23, 2008 1:29 am
Kraj: Novo mesto

Napisal/-a error 90 Ne feb 28, 2010 10:02 am

Sem ga imel dve uri na testni vožnji in me je presenetil. Zelo udoben avto. Potniki uzadi imajo velik placa za noge menjalnik je dobr. Po terenu pa tut dobr pleza ima funkcijo da sam zaklneš 4x4 do 50km/h.Prtljažni prostor je tudi dost velik en velik plus je to da samo eno ročico pritisneš in se sedeži podrejo.

Ima pa boljše terenske zmoglivosti kot marsikateri konkurent.
Oblika spredaj je kul odzadaj je pa bolj tko tko :lol:
Slika
 
Uporabniški avatar
AAAA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:06 am

Napisal/-a AAAA Ne feb 28, 2010 2:40 pm

Hvala dobile sem nekaj dobrih napotkov, ja za konkurenco oz. v poštev bi brišel tudi nissan x-trail ali mogoče kia sorento vednar ne vem za kio ni veliko navdušenja. :D
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Napisal/-a mihaing Ne feb 28, 2010 3:03 pm

Konkurent je lahko nissan quasqai, ki je tehnološko skoraj identičen koleosu in roko na srce mnogo lepši kot koleos.

Osebno bi morda počakal še teden dni na prihod Hyundai ix35, ki prekaša po ceni, opremi in designu renaulta v vseh smereh. Tudi KIA ni slaba izbira, vendar cerjamem da je mnogim še vedno trn v peti njihovo ime.
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Napisal/-a frgo Ne feb 28, 2010 4:05 pm

Qashqai ni tehnološko identičen koleosu. Niti kako drugače konkurenčen. To ti pove že zdrava pamet, ko pogledaš cenik in motorizacijo pri obeh. Tehnološki sorodnik koleosa pri nissanu je x-trail, ampak si avta nista konkurenčna.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Napisal/-a _furby_ Ne feb 28, 2010 4:28 pm

meni pri koleosu ne pase sklopka. zagrabi kr naenkrat in velikokrat se zgodi da ti avto crkne. vsaj tko je blo pri teh ki sem jih jaz vozu. drugace pa je ok avto, vozi se lepo...
 
Uporabniški avatar
AAAA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:06 am

Napisal/-a AAAA Ne feb 28, 2010 5:01 pm

Ja res je za kio sorento se ne moremo odločit prav zaradi znamke saj vsak, ki se na avtomobile ne spozna reče "ah kija risko". Za x-traila pa sem slišal same dobre stvari na tem forumu pa sem opazil neka dileme gleda 2.2 dci motorja, ki naj bi bil v lagunah.
x TRAILA sem tudi sam vozil in ga ne morem prehvalit glede udobja in tudi prožnosti motorja kljub temu da ima samo 136 KM. :D

ČE IMA ŠE KDO IZKUŠNJE Z X- TRAIL-OM SE PRIPOROČAM.
 
Uporabniški avatar
Corleone
Novinec
 
Prispevkov: 333
Pridružen: So feb 03, 2007 6:44 pm

Napisal/-a Corleone Ne feb 28, 2010 6:47 pm

Imamo x-traila 2.2 dci pri hiši in zaenkrat lahko samo pohvalim avtomobil, čeprav se dela z njim zelo malo km (8.000 na leto) ni bilo nobenih tehničnih težav, motor pa deluje živahno in ima veliko navora, kljub dokaj nizki nominalni moči motorja za takšen avtomobil.

Kolikor je meni znano je to drug motor kakor tisti v Lagunah (Espace, Vel Satis, Avantime).. Bil pa je serijska napaka na intercoolerju (se ne spomnim točno kaj), ki pa so jo odpravili brezplačno z vpoklicem.
 
Uporabniški avatar
chan
Moderator | Naj pisec
 
Prispevkov: 1611
Pridružen: Pe sep 05, 2008 10:15 am

Napisal/-a chan Po mar 01, 2010 12:08 pm

AAAA je napisal/-a:Ja res je za kio sorento se ne moremo odločit prav zaradi znamke saj vsak, ki se na avtomobile ne spozna reče "ah kija risko".


Kupujete avtomobil zaradi sosedov ali zase? :?:
X Trail mi je sicer bolj poznan v prejšnji verziji, novejši je kljub oblikovni podobnosti sofisticiranejši. Moč motorja je povečana s 136KM na 150 oz. pri močnejši različici na 173. Prejšnji model se je "ponašal" z obilico ne preveč všečne plastike v notranjosti ter dokajšnjo robatostjo motorja; vsaj notranjo arhitekturo so pri novem polepšali. V plus mu dajem možnost vklopa štirikolesnega pogona ter za "težje" razmere zaklep sredinskega diferenciala do 40 km/h.
Koleos se ponaša z dokaj ugodnimi akcijskimi cenami, podobno pogonsko osnovo, kot X Trail ter žal zelo neizrazito obliko.
Iskreno rečeno je trenutno najboljša opcija za pol razreda večja Kia Sorento, z zelo sodobnim 2.2 CRD motorjem (197KM!). Še vedno ponuja ogromno avtomobila za dani denar (dovoljšnja je že osnovna oprema Sport, Limited prinaša še usnje v notranjosti). Je pa za nekaj 1000€ dražji od Renaulta (oz. Samsunga!!! - tudi korejec ;) ).

Terenskosti za premagovanje brezpotij pri omenjenih modelih ni iskati. Pomagajo sicer dobre gume, lastniki pa večinoma nikdar ne poskušajo njihovih performans na terenu in bi bili nemalokrat presenečeni, kam lahko prilezejo "nežni" SUV-jčki.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1129
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Napisal/-a berlonso Po mar 01, 2010 2:00 pm

nism ga vozu, tudi jih ni veliko na cesti (poveča ekskluzivnost avtomobila). poglej si kakšen test, pojdi na testno vožnjo.
tukaj prilagam link kjer piše da je dobu 3 nagrade v primerjavi s konkurenti.
http://www.halfords.com/webapp/wcs/stor ... _langId_-1

oblika je pa subjektivna, meni je naprimer zelo lep.

lp
 
Uporabniški avatar
AAAA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Po dec 21, 2009 11:06 am

Napisal/-a AAAA Če mar 04, 2010 8:29 am

No tako včeraj ssva bila z očetom na testni vožnji kaleosa in moram rečt da je očeta zelo prepričal.Ko pa sem za volan sedel jaz je bila zgodba drugačna. Za tak avto se mi zdi res "premehak". Zato me zanima še če kdo ve kako je z toyoto rav4 letnik 2008 naprej in z 130kW seveda dizel. ker na test je potrebno čakati 14dni. l.p :D
 
Uporabniški avatar
andsuzuki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po jan 15, 2007 2:31 pm
Kraj: Goriška

Napisal/-a andsuzuki Po mar 08, 2010 9:13 am

Nevem, kako "premehak" se ti zdi, vendar tudi rav4 ni "trd" kot naprimer pravi terenci, je le SUV. Na firmi imamo rav4 2,2 100 kW in nimam kaj reči. Tudi ta ima možnost ročnega zaklepa sredinskega diferencijala (mislim da do 50 km/h), potovalni računalnik pa kaže porabo okrog 7l/100km, če te že zanima ;)
4x4 2.0TDI
LP Andrej
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov