Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
uriton
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So mar 06, 2010 12:50 pm
Kraj: Tubole

Nissan Pathfinder

Napisal/-a uriton So mar 06, 2010 1:42 pm

Že dolgo časa si želim terenca in verjetno si ga bom tekom letošnjega leta privoščil. Stvar ne bo za šminko ampak je pozimi potreba, ker se vozim na delo v hribe, kjer zapade kar dosti snega. Vsa leta je šlo z verigami, letos pa bi se kljub verigam kmalu po "bližnjici" odpeljal v dolino, kar je sodu izbilo dno. Za "pravega" terenca sem se odločil tudi zato, ker je na cesti občasno kar precej kamenja, ki sem ga že nemalo krat podrajsal, pa tudi kakšna razsekana guma se je že našla (zadnja prejšnji mesec), zato razni Golfi ali Passati 4x4 odpadejo. Zime je sicer že skoraj konec, zato bom menjal konec poletja ali pa jeseni. Odločil sem se za Pathfinderja s ceno tja so max 20 000 EUR, zato me zanimajo dobre in slabe strani tega avtomobila. Pa še to. V Nemčiji so cene cca.20% nižje v primerjavi z rabljenimi pri nas - kakšne izkušnje imate z uvozom terencev.
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky So mar 06, 2010 3:14 pm

Sam imam 06l z LE IT opremo, avtomatik.

+ Pregleden naprej
+ dobri sedeži (LE ima usnjene, ki so mnogo boljši kot tisti v paketih SE in XE)
+ veliko odlagalnega prostora spredaj
+ veliko prostora zadaj za sedeti, sam uporabljam tudi otroški sedež in je zares veliko prostora za noge
+ v kolikor se podrejo sedeži, se pridobi popolnoma ravna površina dolžine nekje 190cm.
+ dvopodročna klima, tako da je tudi zadaj ustrezno hlajeno in kontrola tudi potnikov glede temperature
+ dober 4x4 pogon, za v klanec brez težav, mogoče malo težav pri spustih
+ deljiva zadnja havba

- pregled nazaj: brez kamere je pregled nazaj slab
- poraba: povprečna 50% mesto, 50% relacija je 11l, v mestu tudi čez 13l brez težav
- dokaj visok nakladalni del, bi lahko bil malo nižji
- vzdrževanje: se ne dobi ravno veliko neoriginalnih delov, tako da je cena vzdrževanja kar draga. servis pod 250€ že kar težko narediš.
- meni osebno zvočni sistem. pač ni ravno nadgradljiv, ne uporabljajo se standrdni priključki, navigacija je preko dvd enote, ki pa ne bere dvd filmov. pač meni je to -.


za sedaj toliko, če te še kaj zanima povprašaj...
SlikaSlika
 
uriton
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So mar 06, 2010 12:50 pm
Kraj: Tubole

Napisal/-a uriton Ne mar 07, 2010 8:29 am

... ja malo me skrbi poraba. Glede na to, da imam do službe vsak dan 5km klanca, ki premaga 500 m nadmorske višine, mislim da bo povprečna poraba vsaj ene 2l višja .... kar pa ni malo (pasat bencinar 1.8 ga je papal kar 14 litrov, octavija s 7l dizla me je pa očitno razvadila...). zanima me tudi, kako je s prostorom zadaj. Sam imam nekaj čez 190cm, sinova pa sta tudi na dobri poti, da bosta fotru podobna, torej tudi rabim prostor zadaj, ki ga v octaviji rapidno zmanjkuje..
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne mar 07, 2010 9:40 am

A kaj drugega kot nisan pa ne pride v poštev?
Hja pri porabi je pač treba vzet v zakup, da imajo terenci mnogo višjo porabo kot osebni. Večji zračni upor, večja težja platišča oz. gume, gnat je treba v bistvu oba kolesna para....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Nasty
Uporabnik
 
Prispevkov: 912
Pridružen: Pe sep 03, 2004 1:25 pm

Napisal/-a Nasty Ne mar 07, 2010 9:41 am

Z ročnim menjalnikom je poraba očutno manjša.
 
uriton
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So mar 06, 2010 12:50 pm
Kraj: Tubole

Napisal/-a uriton Po mar 08, 2010 5:17 pm

...ja saj opcija je itak samo ročni menjalnik (moje mnenje je, da te avtomatika oropa užitka vožnje - sicer je to samo moje mnenje, ki je verjetno še zgrešeno povrhu, ampak tako je)... zato tudi Humveja dvojke nisem hotel peljati, ko mi je prijatelj vrgel ključe v roke ...... nikoli nisem še vozil tovornjaka, avtomatika pa tudi ne, tako da me je moral on peljati...... : - ))
Zakaj pathfinder ......... ljubezen na prvi pogled
Opcija bi bila mogoče še kakšen Santa fe ali pa Captiva, vsekakor pa je 2500ccm maksimum
pa še eno pravilo imam.... rabljen avto ne sme imeti več kot 100 000km, zato me zanima, kaj na primer pri Pathfinderju pomeni recimo 140 000km in kje bom recimo čez 5 let s povprečno prevoženimi 30 000 letno Pa ne mi pisat, da bom na 300 000km, zanima me, če kdo ve kakšne hibe imajo, kaj je treba popravljat...
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a maky To mar 09, 2010 11:59 am

pozdrav,

hja zadaj je odvisno od tega, kako ima voznik oz. sopotnik spredaj nastavljen sedež. Po višini ni težav, za kolena pa v kolikor voznik leži zna biti malo težav.

sam sem iskal samo avtomatika kajti imam ravno drugačno mišljenje kot ti: avtomatik ti šele olajša vožnjo. Tako ali tako ima možnost tudi tiptronic menjanja ampak vseeno.

Glede kilometrine in hib ti žal ne morem svetovati, kajti sam še nisem tako daleč glede kilometrine. Ampak glede na starost (izdelava oktober 2006) za sedaj pri meni še ni bilo nobenih težav (dobro imam problem s sprednjo lučjo, ki je zaradi kamna počila in se je rosila, posledica pa je skurjen kontakt).

Veliko se pri porabi poznajo tudi gume. Serijsko so bile gor Goodyear M+S, sedaj pa imam Bridgestone Dueler M+S, ki je čisto drugačna guma (predvsem je globji profil, bolj narejen za blato) tako da je že tu poraba višja za skoraj 1 l. Ampak mi je guma tako dobra, da sem pač vzel v račun višjo probao na ta račun.
SlikaSlika
 
udd
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Ne jul 18, 2010 7:20 pm
Kraj: Logatec

Napisal/-a udd Ne sep 26, 2010 7:07 pm

Zanimam se za nakup rabljenega Pathfinderja. Opazil sem, da so motorji 2.5dci z 175 in 172 konji. Mi lahko kdo pove razliko med motorjema ter slabosti/prednosti enega proti drugim? Kako se dolgoročno obnesejo, so kake tipske napake (kot npr. bošpumpe, odmične gredi, turbine na VAG grupi in ostalih)?
Kaj menite o tem prodajalcu
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=3459374&show=1
mmnn
 
Uporabniški avatar
andsuzuki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Po jan 15, 2007 2:31 pm
Kraj: Goriška

Napisal/-a andsuzuki Po sep 27, 2010 2:14 pm

Kolikor je meni znano so bili samo s 172 KM, nov model (2010) pa ima 190 KM
4x4 2.0TDI
LP Andrej
 
Uporabniški avatar
laptop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 52
Pridružen: Po avg 31, 2009 9:11 am

Napisal/-a laptop Sr okt 27, 2010 11:53 am

Tudi sam se zanimam za nakup rabljenega Pathfinderja in me zanimajo kakršne koli informacije o teh avtomobilih.Lepo prosim za čim več odgovorov (kakšen je motor, okvare, hibe, poraba...)
 
drdamian
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne dec 04, 2005 6:05 pm

Napisal/-a drdamian Sr okt 27, 2010 4:39 pm

maky...ce ni skrivnost... kaksni so vrtljaji in kaksna poraba pri 130km/h?
 
dreja
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Pe jan 04, 2008 8:53 am

Re: Nissan Pathfinder

Napisal/-a dreja Ne okt 31, 2010 9:59 am

Tudi mene zanima zanesljivost Pathfinderja, ter znani problemi, ki se jih lahko pricakuje pri nakupu rabljenega oz. novega.

V oci mi je Pathfinder padel tudi zato, ker je v primerjavi z LandCruiserjem precej cenejsi. Je to le zaradi opreme in "imena" ali tudi zaradi kvalitete in zanesljivosti ?

Tnx & LP
 
maky
Moderator foruma
 
Prispevkov: 6663
Pridružen: Po okt 28, 2002 10:33 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nissan Pathfinder

Napisal/-a maky Ne jan 09, 2011 5:14 pm

malo z zamudo:
obrati pri 130kmh: cca. 2400, poraba 9,5-10l...
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
noobie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: To apr 13, 2004 9:30 pm
Kraj: Postojna

Re: Nissan Pathfinder

Napisal/-a noobie Sr feb 16, 2011 10:12 am

Živjo vsem!

Včeraj sem kupil Nissan Pathfinderja 2007 letnik LE opremo ročni menjalnik.

Zanima me samo nekaj glede sklopke. Kakor sem bral pri nekaterih vozilih prime sklopka čisto na začetku ker je samonastavljiva. Kako je pa pri Pathfinderju? Torej sklopka mi pride recimo že takoj k pritisnem torej ni jo potrebno pritisniti do polovice ali do podna da prime. A je to normalno pri teh vozilih, ker sklopka mi nič ne drsi samo moti me ker prime skoraj takoj k jo pritisnem. Pri starem vozilu Civicu je primla nekje na polovici oz malenkost prej.
Be happy
 
drdamian
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne dec 04, 2005 6:05 pm

Re: Nissan Pathfinder

Napisal/-a drdamian Sr feb 16, 2011 3:41 pm

tistga iz RBA centra? ce ni skrivnost, koliko (če sploh) ti je spustil ceno?
 
Uporabniški avatar
noobie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: To apr 13, 2004 9:30 pm
Kraj: Postojna

Re: Nissan Pathfinder

Napisal/-a noobie Sr feb 16, 2011 4:47 pm

drdamian je napisal/-a:tistga iz RBA centra? ce ni skrivnost, koliko (če sploh) ti je spustil ceno?


Na 24500.
A poznaš ta avto?
Be happy
 
drdamian
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 71
Pridružen: Ne dec 04, 2005 6:05 pm

Re: Nissan Pathfinder

Napisal/-a drdamian Sr feb 16, 2011 5:24 pm

ne ne... samo gledal sem oglas pa me je zanimal izbojevan popust....
 
Uporabniški avatar
noobie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: To apr 13, 2004 9:30 pm
Kraj: Postojna

Re: Nissan Pathfinder

Napisal/-a noobie Po okt 17, 2011 11:30 am

A mogoče kdo ve kaj bi blo narobe v tem primeru?
Zdaj ko je mrzlo zjutraj oz. lahko, da že prej mi je začelo nekaj šumeti pomoje v menjalniku.

Torej, ko užgem avto, pritisnem sklopko, dam v prvo in počasi spuščam začneki neki šumeti. Podoben zvok, ko daš volan do konca in slišim pumpo kako se matra. To zgine, ko do konca spustim sklopko in se zapeljem. Potem neha to in se ne pojavlja več, ko se enkrat voziš. Recimo, če pa na mestu poizkusim v prvi peljat za meter ali dva in nato spet stisnem sklopko ter poskušam zopet speljati se spet pojavi ta zvok. V tretje pa že neha in ni nobenega zvoka.

Hvala za pomoč!
Be happy
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nissan Pathfinder

Napisal/-a nebivedu Po okt 17, 2011 12:34 pm

Sklopka je najbrž hidravlična (ni na zajlo) in se mora tekočina pretočit. Ko je mrzlo, postane bolj gosta pa se najbrž malo matra. Mogoče tudi malo olja manjka - preveri olje
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
noobie
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 538
Pridružen: To apr 13, 2004 9:30 pm
Kraj: Postojna

Re: Nissan Pathfinder

Napisal/-a noobie Po okt 17, 2011 12:47 pm

Sklopka je hidravlična ja.
Olje v menjalniku sem menjal lih pred kakimi 1000km. Bom preveril, če je krivo, da ga je premal not ali pa dručno olje od prejšnjega in mogoče bolj vpliva na mraz?
Prej sem mel ne vem kaj sedaj sem dal pa Eurolub 75W-90 :)
Be happy
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov