Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a 4vale6 Sr okt 19, 2011 2:47 pm

No očetov avto je končno prodan, sedaj je začel resneje gledat za avtomobili. V petek imava namen it pogledat tale dva avta:
Suzuki Grand Vitara http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5044457&show=1
in Tucson http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5256604&show=1
Ima kdo kake podatke o teh dveh vozilih ali prodajalcih (o tomaž gole s.p. sm že najdu par negativnih informacij)
Hvala za kakršne koli informacije!

ps: kdo ve kako porabo ima okvirno Vitara?
 
atek
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Če jan 27, 2011 4:44 pm

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a atek So nov 26, 2011 9:41 pm

Tudi jaz sem mišljenja, da suzuki grand vitara sigurno ni slaba izbira. Izbira na avtonetu je kar pestra (letnik 2006-2007, diesel-bencin, kratka-dolga...).

LP
Lp atek
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a 4vale6 Po jan 09, 2012 9:03 am

Če sem že spraševal o terencih, da še malo poročam. Torej oče je kupil Tucsona 100kw CRDI, zaenkrat zelo zadovoljen, tudi poraba na relaciji je okrog 7l (kombinirano 8l), za svojo težo avto solidno potegne.
 
Vikking
Uporabnik
 
Prispevkov: 826
Pridružen: Sr apr 20, 2005 7:06 pm

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a Vikking Po jan 09, 2012 11:03 am

Kateri letnik pa je vzel?

So kakšne znane težave pri teh vozilih in motorju CRDI, kaj pazit pri nakupu?
 
jelas.anto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To jan 17, 2012 12:34 am

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a jelas.anto To jan 17, 2012 12:38 am

Zanima me kateri cestni terenec je najbolj ekonomičen (varčen) in cenovno ugoden. Ni važno novi ali rabljeni.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a nebivedu To jan 17, 2012 9:19 am

jelas.anto je napisal/-a:Zanima me kateri cestni terenec je najbolj ekonomičen (varčen) in cenovno ugoden. Ni važno novi ali rabljeni.


1.) ni ekonomičnega terenca
2.) ni cenovno ugodnega terenca

Nizke porabe od cegla z enormnim zračnim uporom in dodatnima diferencialoma, ki povzročata dodatno trenje, ne moreš pričakovat. Cena je pa seveda višja zaradi dodatnih sklopov, ki sestavljajo terenca in če je terenec kvaliteten, bo držal ceno tudi ko bo star.

Če hočeš pa suv-a (je velika razlika med pravim terencem in suvom) je pa na izbiro dovolj zadev, še vedno pa niso varčni.


sicer pa tisti, ki hočete varčne in poceni terence, ponavadi končate na osebnem avtu z dizelskim agregatom - verjemi, vem iz izkušenj.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a lisko To jan 17, 2012 7:07 pm

jelas.anto je napisal/-a:Zanima me kateri cestni terenec je najbolj ekonomičen (varčen) in cenovno ugoden. Ni važno novi ali rabljeni.


Prvo boš moral razložit pojem "varčen". Recimo meni se za mojega zdi , da je hudo varčen. Glede na to kaki "cigl" je (pravokotn okrog in okrog) in glede na to koliko "traktorsko" narjen.....Poraba pa pri mojih vsakodnevnih vožnjah pod 10 litri.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
4vale6
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 568
Pridružen: So apr 28, 2007 3:56 pm
Kraj: Notranjska

Re: Kateri terenec?

Napisal/-a 4vale6 Sr feb 08, 2012 1:51 pm

Vikking je napisal/-a:Kateri letnik pa je vzel?

So kakšne znane težave pri teh vozilih in motorju CRDI, kaj pazit pri nakupu?


Živjo!

Avto je letnik 2007. Da bi bile kake serijske napake nisem nikjer zasledil, tako za motor, kot za ostalo. Avto se tudi v teh zimskih pogojih zelo lepo pelje (ni pretiranega zdrsavanja koles) samo na sprednji pogon, kljub temu da so gume že blizu konca.
Bolj je treba pazit pri nakupu na tiste klasične stvari -> uvožena vozila iz tujine z magičnimi kilometri, po seveda vsak raje vzame avto ki ni vlekel vsak dan prikolice oz. se vozil po terenu (kljub temu da je terenec).

lp!
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov