Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
vzver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To feb 22, 2011 5:52 pm

ix35 vs. ASX

Napisal/-a vzver To feb 22, 2011 5:58 pm

Pozdravljeni,

v kratkem imam namen kupiti nov avto. In v ožji izbor sem si izbral
Hyundai ix35 in Mitsubishi ASX. Katerega od teh bi priporočali vi, vozi kdo katerega ot teh?

L.p.
 
Uporabniški avatar
Spasky
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: Po jan 26, 2004 3:41 pm

Re: ix35 vs. ASX

Napisal/-a Spasky To feb 22, 2011 6:10 pm

Zapelji se v Jarše k Šubelju in boš lahko oba probal iz prve roke.
Mitsubishi outlander
Mini Cooper S
Suzuki LTR
Ducati Diavel
 
vzver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To feb 22, 2011 5:52 pm

Re: ix35 vs. ASX

Napisal/-a vzver To feb 22, 2011 8:40 pm

sem iz štajerskiga konca, tak da nemorem se glih vsak dan peljat tja, sicer vseeno slovenija ni velika.

Bolj sem mislu če ga kdo ta model (eniga al drugega) doma, da mi lahk pove kakšen nasvet.

L.p.
 
Uporabniški avatar
Spasky
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: Po jan 26, 2004 3:41 pm

Re: ix35 vs. ASX

Napisal/-a Spasky Sr feb 23, 2011 10:48 pm

vzver je napisal/-a:sem iz štajerskiga konca, tak da nemorem se glih vsak dan peljat tja, sicer vseeno slovenija ni velika.

Bolj sem mislu če ga kdo ta model (eniga al drugega) doma, da mi lahk pove kakšen nasvet.

L.p.


Glede na to, da kupuješ nov avto se boš pa ja potrudil in si vzel čas za probo in ogled.
Vsak bo svojega konja hvalil in glede na to, da sta oba relativno nova modela, nekih objektivnih kritik ne boš zvedel.
Motor v ASX je nov mitsubishijev. Meni osebno je lepši ASX zgrešil pa ne boš z nobenim. Tistega, ki dobiš za boljši denar z boljšo opremo pa je. Če ti že videz ne prevlada v eno smer.
Mitsubishi outlander
Mini Cooper S
Suzuki LTR
Ducati Diavel
 
corsa16v
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: So jul 09, 2005 3:14 pm

Re: ix35 vs. ASX

Napisal/-a corsa16v Sr feb 23, 2011 10:53 pm

Kaj pa Kia Sportage, ima nekaj bonbončkov, ki jih preostala dva nimata, velik plus pa je tudi dobro ohranjanje vrednosti, k čemur pripomore tudi 7 letna garancija.
 
Uporabniški avatar
Spasky
Novinec
 
Prispevkov: 299
Pridružen: Po jan 26, 2004 3:41 pm

Re: ix35 vs. ASX

Napisal/-a Spasky Če feb 24, 2011 11:12 am

corsa16v je napisal/-a:Kaj pa Kia Sportage, ima nekaj bonbončkov, ki jih preostala dva nimata, velik plus pa je tudi dobro ohranjanje vrednosti, k čemur pripomore tudi 7 letna garancija.


Katere bonbončke?
Da bi pa Kia ohranjala boljšo vrednost kot Mitsubishi pa tudi močno dvomim.
Nenazadnje imajo tudi 5let garancije.
Mitsubishi outlander
Mini Cooper S
Suzuki LTR
Ducati Diavel
 
Uporabniški avatar
branee
Uporabnik
 
Prispevkov: 811
Pridružen: Po feb 15, 2010 9:39 pm

Re: ix35 vs. ASX

Napisal/-a branee Če feb 24, 2011 11:24 am

mitsubishi bo bolje drzal ceno ko ga bos prodajal
Minds are like parachutes. They only function when they are open.
 
vzver
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To feb 22, 2011 5:52 pm

Re: ix35 vs. ASX

Napisal/-a vzver Pe feb 25, 2011 5:59 am

Kako se pa kaj odnesejo ti njihovi disel motorji, so dvolj kvalitetni al se kvarijo? Sicer če bi ga kupo bi tak vzel tisto njihovo podaljšano garancijo.

L.p.
 
corsa16v
Novinec
 
Prispevkov: 136
Pridružen: So jul 09, 2005 3:14 pm

Re: ix35 vs. ASX

Napisal/-a corsa16v Pe feb 25, 2011 8:43 am

Tisti ki dvomi o ohranjanju vrednosti Kie naj si preber naslednji članek:
http://www.autonews.com/apps/pbcs.dll/a ... 69972/1421
Sicer pa primerjajte cene vozil na internetu, recimo lancer vs ceed, ali pa outlander vs sportage. S tem da če se bo prodajal kia po 5 letih bo imela še 2 leti tovarniške garancije, medtem ko Mitshubishi ne, pomembna razlika pa je tudi da ima Mitshubishi tovarniško garancij le 3, ostao je podaljšana garancija z veliko drobnega tiska.
Drugače pa svetujem, da si vzameš čas in greš sprobat vsa 3 vozil enega za drugim pa boš dobil odgovor kateri ti bolj ustreza.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: ix35 vs. ASX

Napisal/-a dask Pe feb 25, 2011 9:52 am

vzver je napisal/-a:sem iz štajerskiga konca, tak da nemorem se glih vsak dan peljat tja, sicer vseeno slovenija ni velika.

Bolj sem mislu če ga kdo ta model (eniga al drugega) doma, da mi lahk pove kakšen nasvet.

L.p.


Jaz sem oba sprobal pri Mlakarju v Grobelnem (Šentjur). Bolj me je prepričal ASX, vendar predvsem zaradi tega, ker je oblikovno bolj konzervativen. Hyundai ima za moj okus preveč načičkano notranjost in preveč razgibano zunanjost. Nekomu je pa ravno to všeč, pač stvar okusa.
Glede motorjev in pogonov po moje ne moreš zgrešit kaj veliko pri nobenem, oba se peljeta konkretno. Kolikor sem videl, imaš pri Hyundai več možnih kombinacij motorjev, oprem itd. kot pri ASX. Edino kar je bilo takrat je, da je pri ix35 bil dobavni rok za 4x4 skoraj 6 mesecev. Bolj podrobno pa nisem raziskoval, ker nisem imel namena kupit...
 
Uporabniški avatar
Dauče
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 611
Pridružen: Če feb 24, 2005 10:58 am

Re: ix35 vs. ASX

Napisal/-a Dauče Sr apr 27, 2011 6:38 pm

kia ima 7 letno garancijo ampak z omejitvijo kilometrov
hyundajeva je 5 letna, brez omejitve, kar je zame osebno boljša izbira (spet odvisno koliko kilometrvo se dela na leto)
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov