Stran 1 od 1

ix35 vs. ASX

Objavljeno: To feb 22, 2011 5:58 pm
Napisal/-a vzver
Pozdravljeni,

v kratkem imam namen kupiti nov avto. In v ožji izbor sem si izbral
Hyundai ix35 in Mitsubishi ASX. Katerega od teh bi priporočali vi, vozi kdo katerega ot teh?

L.p.

Re: ix35 vs. ASX

Objavljeno: To feb 22, 2011 6:10 pm
Napisal/-a Spasky
Zapelji se v Jarše k Šubelju in boš lahko oba probal iz prve roke.

Re: ix35 vs. ASX

Objavljeno: To feb 22, 2011 8:40 pm
Napisal/-a vzver
sem iz štajerskiga konca, tak da nemorem se glih vsak dan peljat tja, sicer vseeno slovenija ni velika.

Bolj sem mislu če ga kdo ta model (eniga al drugega) doma, da mi lahk pove kakšen nasvet.

L.p.

Re: ix35 vs. ASX

Objavljeno: Sr feb 23, 2011 10:48 pm
Napisal/-a Spasky
vzver je napisal/-a:sem iz štajerskiga konca, tak da nemorem se glih vsak dan peljat tja, sicer vseeno slovenija ni velika.

Bolj sem mislu če ga kdo ta model (eniga al drugega) doma, da mi lahk pove kakšen nasvet.

L.p.


Glede na to, da kupuješ nov avto se boš pa ja potrudil in si vzel čas za probo in ogled.
Vsak bo svojega konja hvalil in glede na to, da sta oba relativno nova modela, nekih objektivnih kritik ne boš zvedel.
Motor v ASX je nov mitsubishijev. Meni osebno je lepši ASX zgrešil pa ne boš z nobenim. Tistega, ki dobiš za boljši denar z boljšo opremo pa je. Če ti že videz ne prevlada v eno smer.

Re: ix35 vs. ASX

Objavljeno: Sr feb 23, 2011 10:53 pm
Napisal/-a corsa16v
Kaj pa Kia Sportage, ima nekaj bonbončkov, ki jih preostala dva nimata, velik plus pa je tudi dobro ohranjanje vrednosti, k čemur pripomore tudi 7 letna garancija.

Re: ix35 vs. ASX

Objavljeno: Če feb 24, 2011 11:12 am
Napisal/-a Spasky
corsa16v je napisal/-a:Kaj pa Kia Sportage, ima nekaj bonbončkov, ki jih preostala dva nimata, velik plus pa je tudi dobro ohranjanje vrednosti, k čemur pripomore tudi 7 letna garancija.


Katere bonbončke?
Da bi pa Kia ohranjala boljšo vrednost kot Mitsubishi pa tudi močno dvomim.
Nenazadnje imajo tudi 5let garancije.

Re: ix35 vs. ASX

Objavljeno: Če feb 24, 2011 11:24 am
Napisal/-a branee
mitsubishi bo bolje drzal ceno ko ga bos prodajal

Re: ix35 vs. ASX

Objavljeno: Pe feb 25, 2011 5:59 am
Napisal/-a vzver
Kako se pa kaj odnesejo ti njihovi disel motorji, so dvolj kvalitetni al se kvarijo? Sicer če bi ga kupo bi tak vzel tisto njihovo podaljšano garancijo.

L.p.

Re: ix35 vs. ASX

Objavljeno: Pe feb 25, 2011 8:43 am
Napisal/-a corsa16v
Tisti ki dvomi o ohranjanju vrednosti Kie naj si preber naslednji članek:
http://www.autonews.com/apps/pbcs.dll/a ... 69972/1421
Sicer pa primerjajte cene vozil na internetu, recimo lancer vs ceed, ali pa outlander vs sportage. S tem da če se bo prodajal kia po 5 letih bo imela še 2 leti tovarniške garancije, medtem ko Mitshubishi ne, pomembna razlika pa je tudi da ima Mitshubishi tovarniško garancij le 3, ostao je podaljšana garancija z veliko drobnega tiska.
Drugače pa svetujem, da si vzameš čas in greš sprobat vsa 3 vozil enega za drugim pa boš dobil odgovor kateri ti bolj ustreza.

Re: ix35 vs. ASX

Objavljeno: Pe feb 25, 2011 9:52 am
Napisal/-a dask
vzver je napisal/-a:sem iz štajerskiga konca, tak da nemorem se glih vsak dan peljat tja, sicer vseeno slovenija ni velika.

Bolj sem mislu če ga kdo ta model (eniga al drugega) doma, da mi lahk pove kakšen nasvet.

L.p.


Jaz sem oba sprobal pri Mlakarju v Grobelnem (Šentjur). Bolj me je prepričal ASX, vendar predvsem zaradi tega, ker je oblikovno bolj konzervativen. Hyundai ima za moj okus preveč načičkano notranjost in preveč razgibano zunanjost. Nekomu je pa ravno to všeč, pač stvar okusa.
Glede motorjev in pogonov po moje ne moreš zgrešit kaj veliko pri nobenem, oba se peljeta konkretno. Kolikor sem videl, imaš pri Hyundai več možnih kombinacij motorjev, oprem itd. kot pri ASX. Edino kar je bilo takrat je, da je pri ix35 bil dobavni rok za 4x4 skoraj 6 mesecev. Bolj podrobno pa nisem raziskoval, ker nisem imel namena kupit...

Re: ix35 vs. ASX

Objavljeno: Sr apr 27, 2011 6:38 pm
Napisal/-a Dauče
kia ima 7 letno garancijo ampak z omejitvijo kilometrov
hyundajeva je 5 letna, brez omejitve, kar je zame osebno boljša izbira (spet odvisno koliko kilometrvo se dela na leto)