Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
bomberman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So nov 26, 2011 8:07 am

homologacija

Napisal/-a bomberman So nov 26, 2011 8:13 am

Spoštovani

Sem lastnik Nissan Pathfinderja. V homologaciji imam napisane dimenzije koles 235/70 R16 (po mojem mnenju premala kolesa za tak avto). Sam bi želel dati gor gume 255/70 R16, vendar Nissan tega v osnovi ni predvidel in na vseh tehničnih pregledih (obiskal sem 4) so mi odklonili vpis teh koles, brez potrdila TUV o platiščih (tega ne dobim posebej, ker je platišče originalno). Zanima me ali ima kdo od vas kaj izkušenj s tem oz ali je sploh možna kakšna variacija od vpisanih koles, oziroma kakršnakoli možnost da mi to uspe? Po cesti srečujem bistveno bolj predelane terence, kot pa zgolj malo širše gume. Tako da, ali česa ne vem, ali pa predelave pač niso homologirane. Prosim za vaše nasvete in izkušnje. Hvala in LP
 
Uporabniški avatar
egster
Novinec
 
Prispevkov: 166
Pridružen: To dec 25, 2007 5:55 pm

Re: homologacija

Napisal/-a egster So nov 26, 2011 10:57 am

Iz 235/70/16 boš zelo težko homologiral 255/70/16, ker je kar nekaj razlike že v premeru gume (2,4 cm). Če bi že želel 255 širino, bi moral dati gor gume 255/65/16. Na nekaterih tehničnih pregledih se da homologirati platišča s papirji od kakšnih drugih, ki imajo isti premer, širino in ET, ter v njih piše, da so primerni za tvoje vozilo. Tam ti vpišejo tisto dimenzijo gum, ki jo imaš na avtu in je tudi v TUV certifikatu.
Drugo: zakaj bi želel na terenca širše gume? Blato in sneg sta bolj prevozna z ožjimi.. Razen če ti gre za šminko :-P
BMW 530d M E60
Audi A4 Cabrio 3.0 quattro
 
bomberman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So nov 26, 2011 8:07 am

Re: homologacija

Napisal/-a bomberman So nov 26, 2011 3:59 pm

V bistvu sem do te dimenzije prišel po ogledu drugih Pathfinderjev. Najbolj pogosta dimenzija je 255/65 R17, ki je enako po širini in obsegu tej moji, ki sem jo predlagal. Pač, mislil sem dati večjo gumo na isto platišče, ampak vidim, da je to precej velik problem. Hvala za odgovor
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: homologacija

Napisal/-a mihaing So nov 26, 2011 4:10 pm

Kje pa imaš homologacisjki kartonček?????????

Saj imaš homologirano dimenzijo 255/70/16 :!: :!: :!: :!:
 
bomberman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So nov 26, 2011 8:07 am

Re: homologacija

Napisal/-a bomberman So nov 26, 2011 8:01 pm

saj ravno to je. V homologaciji imam napisano le 235/70 R16. Rad bi dodal še omenjeno dimenzijo pa nikakor ne gre oz kakor ugotavljam, mi tega nihče noče noter napisati. V bistvu sploh ne razumem smisel homologacije, ker tam naj bi evidentirali spremembe na vozilu, pregledali le-te in ocenili, če je tehnično še upravičena oz dovoljena. Po tem, kar sem izvedel, pa ne smem spremeniti popolnoma nič, torej ne tolerirajo nobenih odstopanj. WTF?
 
Uporabniški avatar
mihaing
Uporabnik
 
Prispevkov: 2870
Pridružen: To okt 21, 2008 9:24 am
Kraj: Slovenc

Re: homologacija

Napisal/-a mihaing So nov 26, 2011 9:21 pm

Tole imaš pa ti res čudni kartonček. Je avto slovenski? Pokliči na Nissan Slovenija, ker ta dimenzija je tudi tovarniška in jo moraš imeti vpisano (pa še nekaj drugih) :!:

Ene dimenzije nima napisane niti punto.
 
bomberman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So nov 26, 2011 8:07 am

Re: homologacija

Napisal/-a bomberman Ne nov 27, 2011 5:37 pm

Ja, čudi tudi mene. Ne, avto je bil uvožen mislim, da iz Španije. V priročniku je napisana še omenjena dimenzija 255/65 R17, ki pa je v homologaciji ni. Možno je, da so ob uvozu avtomobila to pač izpustili in vpisali samo dimenzijo, ki je bila trenutno gor. Pač ihta, ampak to verjetno ne pomeni avtomatično, da drugih dimenzij ne morem vpisati. Je pa res čudno vse skupaj.
 
bomberman
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So nov 26, 2011 8:07 am

Re: homologacija

Napisal/-a bomberman Ne nov 27, 2011 5:39 pm

in klical sem že na vse možne naslove....vsi so, mi razlagali samo. kako se "...ne da...., ....ne morem...., .....ni možno..." Jaz bi pa rad slišal oz. izvedel, kako se to da.
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: homologacija

Napisal/-a Doche Ne nov 27, 2011 6:00 pm

Zahtevaj iz Nissan Slovenija naj ti pošljejo vse tehnične podatke za tvoj avto (enako kot ob uvozu) .. nekaj boš plačal ampak s tem papirjem kjer bo gor žig uradne osebe boš lahko vpisal dodatne dimenzije.
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov