Vožnja po brezpotjih, tekmovanja, vse o offroad in cestnih terencih...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a mrtwelvetrees So feb 18, 2017 3:13 pm

Kaj pa Suzuki Vitara prejšnje generacije ? (sicer ne vem kakšne so cene)
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
altf4s6
Novinec
 
Prispevkov: 132
Pridružen: Po nov 06, 2006 8:32 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a altf4s6 So feb 18, 2017 3:21 pm

Malce offtopic; gledam tale 2.7 dizel motor, ki je v nissanih in sem našel, da je treba oblje menjavat na 3mesece / 7500km. A je to res?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a nejc1 So feb 18, 2017 3:37 pm

Kar sem jaz našel piše 1 leto ali 10000 km...
 
altf4s6
Novinec
 
Prispevkov: 132
Pridružen: Po nov 06, 2006 8:32 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a altf4s6 So feb 18, 2017 8:49 pm

Recimo, ena izmed strani: http://oil-change.info/nissan-terrano-engine-oil-capacity/

To se mi zdi pretiravanje?
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a nebivedu So feb 18, 2017 10:32 pm

Ponavadi je menjava olja na 15.000, 7.500 je pa polovični interval, kjer pa mnejaš olja ob "zlorabi" avtomobila. V vseh avtomobili je potrebno olje menjat predčasno, če "zlorabljaš" avto. In pri vseh terencih, s katerimi voziš offroad je potrebno prepoloviti interval, ker je to pač delovanje avta v hujših razmerah, kot so običajne. Off road je ponavadi izredno počasna vožnja na povišanih obratih z vklopljenim reduktorjem. Avto se takrat pregreva, ker ni dost velikega pretoka zraka skozi hladilnik in olje prej izgublja svoje lastnosti mazanja, zato ga je zato potrebno menjat prej. Če se misliš pa voziti normalno in brez zlorabljanja avtomobila, pa lahko pustiš interval tak kot je predpisan.

Kaj boš šele potem rekel za subaruje, kjer je potrebno na 60.000 menjat olje v menjalniku in diferencialih. Pa olje vsi menjamo, ker vemo, da je to dobro za avto in ti bo zato avto služil dolgo časa.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a sonic So feb 18, 2017 10:57 pm

nebivedu je napisal/-a:Ponavadi je menjava olja na 15.000, 7.500 je pa polovični interval, kjer pa mnejaš olja ob "zlorabi" avtomobila. .


To, ali pa tudi ob 'običajni' uporabi, če namesto polne sintetike točiš mineralno olje, tedaj je tudi dobro vzeti krajši interval.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
altf4s6
Novinec
 
Prispevkov: 132
Pridružen: Po nov 06, 2006 8:32 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a altf4s6 Ne feb 19, 2017 10:43 am

Za ta motor pišejo ,da ga sintetika uniči.

Kar pa se tiče menjave olja v difih in menjalniku na 60.000 pa mislim, da je kar velik interval.

V svojih jeepih sem menjaval olje v difih na vsak servis, v menjalniku pa na 30.000.
 
hothippo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr apr 19, 2017 3:56 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a hothippo Sr apr 19, 2017 4:09 pm

Sem lastnik Land Rover Freelanderja, letnik 2002. Glede na splošno nezanesljivost teh avtov imam res srečo, ni nobenih problemov, menja se le potrošni material. Servise imam na 20.000km (kar mi znese 1x letno), takrat se menja vso olje in filtri. Avto se uporablja vsakodnevno, tako za kratke kot dolge poti in lažji offroad (gozd).
 
BBKing212
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Pe maj 21, 2010 8:01 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a BBKing212 Sr maj 31, 2017 11:57 pm

Si bom sposodil to temo. Zanimam se za nakup Mitsubishi Pajero 2008 letnik. Ali ima kdo izkušnje s temi avtomobili? So kakšne pogoste težave? Ogledana imam dve vozili na avto.net.
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... Avt.%20S...
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 20Avt.me...

Ima kdo izkušnje z prodajalcema "avto nota" ali "s.a.m.m."?

Hvala in LP,
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a nebivedu Če jun 01, 2017 1:24 pm

Moje mnenje, ampak zelo osebno: Naj ti ne crkne bosch pumpa na tem avtu. Ker boš dal zanjo vsaj polovico vrednosti avta, če jo boš sploh dobil. Ostalo je pa normalno in avtomobili delajo dobro, so prostorni, pa pri teh modelih so že poštimal da ne rjavijo več (ker prejšnji modeli so zelo hitro zgnili)
Old subarus never die, they just get faster!
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a ggorenc Če jun 01, 2017 1:42 pm

Se strinjam. Pa da ne pricakujes, da ti bo pil 8l in 6l na relacije, ker toliko je ze Jimnyja nemogoce spraviti. Samo povem, ker danes je to prvo vprasanje.
 
BBKing212
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Pe maj 21, 2010 8:01 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a BBKing212 Če jun 01, 2017 9:49 pm

Hehhe, bi bilo čudno pri tako veliki mašini in teži avta pričakovati majhno porabo. V tem trenutku me poraba ne skrbi preveč. Nekajkrat na leto bo relacija, vse ostalo kratke razdalje (mesto). Na letni ravni bo prevoženih cca 8.000 - 10.000 km.
Nekaj ogledov sem opravil in se mi avti dopadejo (velikost, škatlast izgled, položaj za volanom, prostoren prtljažnik :))

Na internetu ne najdem nobenih posebnosti kar se težav tiče pri teh pajerotih ne pri ročnem menjalniku, ne pri avtomatskem. Me bolj zanima če so vredu avtomobili in da načeloma z njimi ni večjih stroškov. Avto itak mislim potem do konca sfurat.

P.S. Pred leti je na mojem avtu začela turbina žvižgat in sem jo preventivno menjal (delam cca 1000km na teden) in dal za novo z delom vred 2k € :huh:
Avto še danes dela kot urca in ima prevoženih čez 310.000 km
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a nebivedu Pe jun 02, 2017 12:20 am

310.000km ni nič za sodoben avto. Jaz sem ženi kupil subaru outbacka s 340.000, pa je žena v enem letu naredila 30.000km brez težav ob samo rednih servisih. Pa ne kaže nič da jih ima toliko, niti ni nobenega problema. Še žarnica ji ni nobena crknila v vsem tem času.

Jaz se pri japoncu nikoli ne sekiram zaradi kilometrov. Ti so najmanjši problem. Važno je da pleh ne gnije.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a pskoda Pe jun 02, 2017 5:56 am

Glih za sodoben avto je problem 300kkm. Stari so se komaj ogreli pri teh kilometrih še amortizerji so jim dlje zdržali kot 50kkm
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a Firediver Pe jun 02, 2017 6:01 am

BBKing212 je napisal/-a: Nekajkrat na leto bo relacija, vse ostalo kratke razdalje (mesto).


Off: V katerem mestu pa živiš, da ne znese brez 4x4 pogona?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a nebivedu Pe jun 02, 2017 7:40 am

pskoda je napisal/-a:Glih za sodoben avto je problem 300kkm. Stari so se komaj ogreli pri teh kilometrih še amortizerji so jim dlje zdržali kot 50kkm



Na naših cestah nobenemu ne zdržijo, samo vozniki se navadijo na guncanje, pa jim je vseeno, če so amortizerji zanič.
Old subarus never die, they just get faster!
 
BBKing212
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Pe maj 21, 2010 8:01 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a BBKing212 Pe jun 02, 2017 8:31 am

Firediver je napisal/-a:
BBKing212 je napisal/-a: Nekajkrat na leto bo relacija, vse ostalo kratke razdalje (mesto).


Off: V katerem mestu pa živiš, da ne znese brez 4x4 pogona?


Avto kot tak mi je všeč, višina sedenja ter prostoren prtljažnik. 4x4 pogona ne rabim in nimam potrebe po njemu, sam če je zraven je pač zraven. Kolikor mi je znano, ga je možno izklopiti (prednji par).
Če pa imaš kako dobro alternativo, jo bom z veseljem pogledal :)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a Firediver Pe jun 02, 2017 8:43 am

Pajero je sinonim za teren, ne za mestni asfalt.

Za take primere (višina sedenja, prostoren prtljažnik) bi bili bolj udobni cestni terenci/križanci/enoprostorci, kateri so tebi všečni pa jaz ne bom vedel.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
BBKing212
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Pe maj 21, 2010 8:01 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a BBKing212 Pe jun 02, 2017 12:46 pm

nebivedu je napisal/-a:310.000km ni nič za sodoben avto. Jaz sem ženi kupil subaru outbacka s 340.000, pa je žena v enem letu naredila 30.000km brez težav ob samo rednih servisih. Pa ne kaže nič da jih ima toliko, niti ni nobenega problema. Še žarnica ji ni nobena crknila v vsem tem času.

Jaz se pri japoncu nikoli ne sekiram zaradi kilometrov. Ti so najmanjši problem. Važno je da pleh ne gnije.


Koliko pa je bil avto star?
 
BBKing212
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Pe maj 21, 2010 8:01 pm

Re: Nakup terenskega vozila mnenja

Napisal/-a BBKing212 Pe jun 02, 2017 12:50 pm

Firediver je napisal/-a:Pajero je sinonim za teren, ne za mestni asfalt.

Za take primere (višina sedenja, prostoren prtljažnik) bi bili bolj udobni cestni terenci/križanci/enoprostorci, kateri so tebi všečni pa jaz ne bom vedel.


Se strinjam, da je Pajero sinonim za teren, kakor tudi za vleko težkih prikolic. Kolikor sem uspel zasledit ob vklopjenem 4x4 se čisto lepo pelje na asvaltu v primerjavii z nekaterimi drugimi pravimi terenci.
Večina današnjih cestnih terencev spadajo v razred mejhnih terencev z izjemo Kia Sorento, Santa Fe, pa še kak bi se našel

Enoprostorci pa mi za enkrat ne ustrezajo...
Vrni se na Offroad in cestni terenci

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov