Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nadstrešek za avto

Napisal/-a Kohec Če mar 12, 2020 10:30 am

Sem že.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Nadstrešek za avto

Napisal/-a coco66 Če mar 12, 2020 12:47 pm

Statik je 400eur , za 500 eur pa dobi kritno
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nadstrešek za avto

Napisal/-a Kohec Če mar 12, 2020 6:28 pm

Firediver je napisal/-a:Potrpljenje no!
A mora biti vse v prvi sekundi na pladnju? In to zastonj?

Aja, k pravemu projektantu (statiku) je pa predrago iti?



Oprost, ampak če ne znaš koristno svetovati, ti tudi tega ni treba.
Ti je "coco66" lepo napisal, kam je bolje dati denar.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nadstrešek za avto

Napisal/-a Firediver Če mar 12, 2020 6:41 pm

Zelo napačen odgovor.
Jaz ne rabim usluge statika.

Sem pa ga za nekaj podobnega res rabil, pa mi je to naredil gratis (zraven večjega službenega posla). Tako da, tudi moj denar je šel v kritino.

Mi gre pa na živce, da bi na forumu radi takoj in zastonj, lepo na pladnju in brez ugovorov.
Se pa visoko cenite, da vam moramo forumaši to kar postreči, kot da kaj dolgujemo "vaši gnadi"!

Lepo počakat, če se te kdo usmili in na svojo željo naredi zastonj. Nimaš kaj silit in se repenčit, če to ni takoj!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nadstrešek za avto

Napisal/-a Kohec Če mar 12, 2020 8:00 pm

Tvoje komentarje bom raje ignoriral. Tako in tako so neuporabni.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nadstrešek za avto

Napisal/-a Firediver Če mar 12, 2020 8:22 pm

Oh, kakšna prevzvišenost.
Pa sem te lepo opozoril na tvojo napako.

Se strinjam, itak je popolnoma neuporabno tebi pomagati!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Doche
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1975
Pridružen: Ne maj 06, 2007 7:24 pm
Kraj: Ried

Re: Nadstrešek za avto

Napisal/-a Doche Pe mar 13, 2020 11:38 am

Zdaj pa si zamisli njegov odnos takrat, ko more nekomu dejansko placat za storitev :lol:
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Nadstrešek za avto

Napisal/-a Gricko Pe mar 13, 2020 1:04 pm

pa kaj je z vami ljudje, kaj se spuščate v vsako debato, samo da imate večje število "prispevkov"?!!
kaj kur..ac se vtikate v vsako stvar, če ne znate pomagati?

človek je čisto lepo vprašal/prosil za izračun, dobil je polno neuporabnih odgovorov in moraliziranja. (zadnje čase standard na tem forumu)

smo na forumu, tukaj je vprašal, če kdo zna to narediti in če bi lahko dobil izračun.
vsi vemo, da se da dobiti statika, pa vseeno, zakaj ne bi tu vprašal, če je kdo pri volji to narediti?

@kohec vprašaj še na forumu "podsvojostreho"
tam je ene par "norcev" ki znajo pomagati in izračunati, je po potrebno ponavadi malo počakati, da se pravi najde.
lp
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nadstrešek za avto

Napisal/-a Kohec Pe mar 13, 2020 1:39 pm

Hvala "Gricko".
Sem pred dnevi povprašal " podsvojostreho" in sem dobil koristen in uporaben odgovor brez kakršnega koli moraliziranja.
Žal pa je na forumu avtomobilizem ( tako tudi ti opažaš) vseveč nabijanja v prazno in nabiranja prispevkov. Kdor le malo spremlja forum hitro opazi, da nekateri posamezniki pišejo v vsako na novo odprto temo. Njihovi prispevki pa so povečini mešanje megle.
Sicer pa sem tudi močno dvomil, da bom dobil na tem forumu uporaben odgovor in se nisem nič zmoril.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Nadstrešek za avto

Napisal/-a srcnik Pe mar 13, 2020 2:45 pm

V osnovi si že zgrešil... Gradbena vprašanja postavljaš na avtomobilskem forumu in potem si razočaran nad pomočjo... Podobno kot da bi na podsvojostreho začel spraševati zakaj ti avto ne vžge... Večina bi ti tam rekla, da ga pelji k mehaniku... Podobno kot tule, da poišči statika...
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Nadstrešek za avto

Napisal/-a coco66 Pe mar 13, 2020 3:04 pm

Ma za takšne stvari se vzame strokovnega izvajalca,poveš kaj češ imet približno ,on ti naredi načrt , predračun, če ti pade streha na avto pa odgovarja on.Pred 10 leti sem dal 2500 eur z računom za nadstrešek iste dimenzije.Konstrukcija je bila dodatno pocinkana in pobarvana, za zdaj ni niti pikice rje. Sosed je delal v lastni režiji pa stalno neki popravlja po burji ,vsaki dve leti pa jo barva ker je vsa rijava ko stari hyundai
 
istvan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Po apr 19, 2004 11:06 am

Re: Nadstrešek za avto

Napisal/-a istvan Sr mar 18, 2020 1:26 am

Eno neumno vprašanje. V tem zadnjem cmerkotovem zakonu piše da pod enostavno gradnjo spadajo nadstreški in garaže do vključno 20m2 (pred tem 30m2). V zakonu piše: površina je bruto tlorisna površina v skladu s standardom SIST ISO 9836:2000. In ko sem googlal kakšen je ta standard, sem povsod naletel na tole razlago: bruto tlorisna površina vsake etaže se dobi iz zunanjih dimenzij obodnih elementov v višini tal etaže. Ometi, fasadne obloge in parapeti so všteti.

Torej, moje vprašanje: če grem na lani postavljeno 20m2 garažo naredit izolacijo sem v prekršku? Ker se bruto tlorisna površina poveča za debelino izolacije oziroma fasade.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nadstrešek za avto

Napisal/-a Firediver Sr mar 18, 2020 5:43 am

V novem Gradbenem zakonu je navedeno, da za odstopanje zunanjih dimenzij objekta do 30 cm ni potrebno nič spreminjati.

Je pa čisto izvedbeno nemogoče, da bi ti kdo na terenu preverjal te presežne centimetre.

20 m2 je za garažo bolj malo (za en avto), vseeno bolje iti na nezahtevni objekt do 50 m2, kjer pa je omejitev razpetine do 5 m.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nadstrešek za avto

Napisal/-a matejxx Sr mar 18, 2020 8:20 am

istvan je napisal/-a:Eno neumno vprašanje. V tem zadnjem cmerkotovem zakonu piše da pod enostavno gradnjo spadajo nadstreški in garaže do vključno 20m2 (pred tem 30m2). V zakonu piše: površina je bruto tlorisna površina v skladu s standardom SIST ISO 9836:2000. In ko sem googlal kakšen je ta standard, sem povsod naletel na tole razlago: bruto tlorisna površina vsake etaže se dobi iz zunanjih dimenzij obodnih elementov v višini tal etaže. Ometi, fasadne obloge in parapeti so všteti.

Torej, moje vprašanje: če grem na lani postavljeno 20m2 garažo naredit izolacijo sem v prekršku? Ker se bruto tlorisna površina poveča za debelino izolacije oziroma fasade.


Kot priporočilo, naredi nezahtevni objekt. Ker gradbeno dovoljenje dobiš za 20€. Lahko pa gradiš do 50 kvadratov. Soglasja boš moral dobiti tako za nezahteven objekt kot enostaven.
 
istvan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 82
Pridružen: Po apr 19, 2004 11:06 am

Re: Nadstrešek za avto

Napisal/-a istvan Sr mar 18, 2020 6:13 pm

matejxx ne delam, rad bi na obstoječi garaži naredil izolacijo. Mogoče nisem dovolj jasno napisal.

Firediver poznam. Pa si prepričan da velja ta 66.člen tudi za enostavne objekte? Ker tukaj se s spremembo dimezij spremeni klasifikacija zgradbe.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nadstrešek za avto

Napisal/-a Firediver Sr mar 18, 2020 6:20 pm

Če boš obstoječi garaži naredil izolacijo, so to vzdrževalna dela.
Če bi pa garažo nanovo gradil, bi pa se moral držati dimenzij. Ki jih nihče ne preverja.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov