Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a INFINITI So feb 22, 2014 7:27 pm

Pošlješ PODARI5 na 1919 in s tem prispevaš 5 evrov za malico otrokom,ki si je ne morejo privoščit!

https://www.facebook.com/podarimalico

Jaz sem poslal - upam da mi sledite ;)
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a čare So feb 22, 2014 7:31 pm

Vse lepo in prav sam skrajni cajt je da ljudstvo neha podarjat in začne to delat država mamu jim lopovsku.
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a INFINITI So feb 22, 2014 7:37 pm

Ja sej to je - na koncu bomo le še sami zase poskrbeli, na državo pa ne bom čisto nič računal. Slej ko prej bodo vsi raznorani "organi" pocrkali in na koncu bo le še tisto res potrebno za državljane ostalo, ta kolaps nam še sledi.

Ampak vmes si pa pomagajmo medsebojno, edino to nas še reši
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a Bucko99 So feb 22, 2014 8:44 pm

čare je napisal/-a:Vse lepo in prav sam skrajni cajt je da ljudstvo neha podarjat in začne to delat država mamu jim lopovsku.


x2 .. najprej 1, potem 2, sedaj že 5€.... :roll:

P.S.: Ne privoščim nobenemu da je lačen!
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a čare So feb 22, 2014 10:38 pm

INFINITI je napisal/-a:Ja sej to je - na koncu bomo le še sami zase poskrbeli, na državo pa ne bom čisto nič računal. Slej ko prej bodo vsi raznorani "organi" pocrkali in na koncu bo le še tisto res potrebno za državljane ostalo, ta kolaps nam še sledi.

Ampak vmes si pa pomagajmo medsebojno, edino to nas še reši

Veš država pa to vidi in si rečejo ma kaj sej en drugmu pomagajo pa dejmo mi še mal krast.Še v bosni so se v krajšem času zbudili kot mi.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a lisko Ne feb 23, 2014 1:59 am

čare je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:Ja sej to je - na koncu bomo le še sami zase poskrbeli, na državo pa ne bom čisto nič računal. Slej ko prej bodo vsi raznorani "organi" pocrkali in na koncu bo le še tisto res potrebno za državljane ostalo, ta kolaps nam še sledi.

Ampak vmes si pa pomagajmo medsebojno, edino to nas še reši

Veš država pa to vidi in si rečejo ma kaj sej en drugmu pomagajo pa dejmo mi še mal krast.Še v bosni so se v krajšem času zbudili kot mi.


Točno. In ne verjamem nobenemu. Od teh nakazil imajo zaslužke še drugi. A res mislite da če daste 5 eur da bo otrok dobil malco v vrednosti 5 eur? Japajade...
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a nebivedu Ne feb 23, 2014 7:48 am

Če me klošar na cesti prosi za mal drobiža mu ga dam, raznim akcijam firm in društev, ki 90% zase obdržijo, pa nikoli. To kar delajo tile na mobitelu in ostali, je dobesedno posiljevanje ljudi in kraja denarja.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
comfortably numb
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: To nov 07, 2006 8:17 am

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a comfortably numb Ne feb 23, 2014 8:16 am

Otrok je lačen, starši so nemočni. Moraliziranje politiki ga ne bo nasitilo. Če je pa zavest družbe taka kot kaže zgornjih nekaj postov je tudi politika nemočna.

Way to go INFINITI.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 914
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a radar Ne feb 23, 2014 8:52 am

INFINITI je napisal/-a:Pošlješ PODARI5 na 1919 in s tem prispevaš 5 evrov za malico otrokom,ki si je ne morejo privoščit!

https://www.facebook.com/podarimalico

Jaz sem poslal - upam da mi sledite ;)


Urejeno.

Drugače pa se strinjam z vsemi komentarji v temi.

Žal je tako, da ima politika preveč dela sama s sabo in sploh ne vidi realnosti okoli sebe in zato je prav, da si pomagamo na takšen ali drugačen način (vsaj dokler si lahko, ločiti pa moramo, da se ne podpira lenobe).

...že včasih je veljal pregovor... sam si pomagaj in bog ti bo pomagal...
...če pa gledam iz strani politike pa je JFK je nekoč dejal: ne sprašuj, kaj lahko država naredi zate, vprašaj se, kaj lahko ti narediš za svojo državo...

lp
 
Dani.
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: Ne jun 10, 2012 8:12 pm
Kraj: Ergolding

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a Dani. Ne feb 23, 2014 11:45 am

radar je napisal/-a:
...če pa gledam iz strani politike pa je JFK je nekoč dejal: ne sprašuj, kaj lahko država naredi zate, vprašaj se, kaj lahko ti narediš za svojo državo...

lp



In kaj naj nekdo, ki je na minimalcu, ki ima otroke, ki mora plačevat najmnino... še več naredi za državo?
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a INFINITI Ne feb 23, 2014 1:18 pm

lisko je napisal/-a:
čare je napisal/-a:
INFINITI je napisal/-a:Ja sej to je - na koncu bomo le še sami zase poskrbeli, na državo pa ne bom čisto nič računal. Slej ko prej bodo vsi raznorani "organi" pocrkali in na koncu bo le še tisto res potrebno za državljane ostalo, ta kolaps nam še sledi.

Ampak vmes si pa pomagajmo medsebojno, edino to nas še reši

Veš država pa to vidi in si rečejo ma kaj sej en drugmu pomagajo pa dejmo mi še mal krast.Še v bosni so se v krajšem času zbudili kot mi.


Točno. In ne verjamem nobenemu. Od teh nakazil imajo zaslužke še drugi. A res mislite da če daste 5 eur da bo otrok dobil malco v vrednosti 5 eur? Japajade...


No jaz pa verjamem - imajo vse lepo transparentno, pa mi najdi dokaze, da tole ne gre tam kam mora it - v usta otrok. Tako da ti kar razbobnaj tole bando prevarantsko :roll:

Dej mej vsaj toliko dostojanstva pa vsaj preberi o vsemu skupaj
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a INFINITI Ne feb 23, 2014 1:24 pm

nebivedu je napisal/-a:Če me klošar na cesti prosi za mal drobiža mu ga dam, raznim akcijam firm in društev, ki 90% zase obdržijo, pa nikoli. To kar delajo tile na mobitelu in ostali, je dobesedno posiljevanje ljudi in kraja denarja.



To kar nekaj pišeš- kakšnih 90% zase, bog pomagaj - no ja bo vsaj klošar imel spet za svojo alkoholno utopijo.

Ne vem pišuka imam predšolskega otroka, pa si ne predstavljam njegovega obraza, da bi bil lačen in me gledal. Drugače pa lej - dej sam ustvari eno dobrodelno za otroke kot tile...ravno zato tudi nastajajo takšne neodvistne organizacije, pa tista anina zvezdica ipd...ker se je po rdečih križih kradlo recimo.
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 914
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a radar Ne feb 23, 2014 1:32 pm

Dani. je napisal/-a:
radar je napisal/-a:
...če pa gledam iz strani politike pa je JFK je nekoč dejal: ne sprašuj, kaj lahko država naredi zate, vprašaj se, kaj lahko ti narediš za svojo državo...

lp



In kaj naj nekdo, ki je na minimalcu, ki ima otroke, ki mora plačevat najmnino... še več naredi za državo?


to se tudi sam sprašujem, vprašati pa bi se morali še tisti, ki o tem odločajo...
zato, pa tudi podpiram dobre ideje, ki omogočajo pomoč najšibkejšim.

lp
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a Daedalus Ne feb 23, 2014 2:09 pm

Dani. je napisal/-a:
radar je napisal/-a:
...če pa gledam iz strani politike pa je JFK je nekoč dejal: ne sprašuj, kaj lahko država naredi zate, vprašaj se, kaj lahko ti narediš za svojo državo...

lp



In kaj naj nekdo, ki je na minimalcu, ki ima otroke, ki mora plačevat najmnino... še več naredi za državo?


Tiho naj bo in poje, kar si je skuhal. OK, tega seveda ne mislim tako strogo, kot to zveni, ampak žal so Slovenci kronično nesposoben narod (v povprečju), ker so vajeni, da jim je bilo vse ponujeno pred nos v prejšnjem sistemu.

Kdo pri zdravi pameti si bo brez izorazbe in brez varne službe šel delat mulce? Sej en procent je takih, ki so pač imeli smolo, ker so firmo zaprli npr., ampak taki niso vsi. Krivit državo je najlažje - sicer se ABSOLUTNO strinjam, da je država u k**** in naredi premalo predvsem za to, da je gospodarstvo boljše, ampak lepo vas prosim - možgane imamo zato, da znamo razmišljat. Ne pa delat to, kar delajo vsi (imet familjo in to) in potem jokat, ko ne gre.

Najprej štalca, pol pa kravca. To velja povsod. Če tega ne upoštevaš najprej išči krivdo pri sebi. Sej je enako pri avtih in nepremičninah. Folk kupuje nad svojimi zmožnostmi in potem jokajo.

To, da mulca lahko legalno ustvari bilokdo, pa najsi bo to brezdomec, džanki, alkoholik ali pa nekdo, ki je pač na minimalcu in mulca NE BO mogel dostojno vzdrževat, je narobe. Tisti, ki ima srce naredit mulca v zelo vprašljivem okolju zame ni "junak, ki viša rodnost v Sloveniji", ampak je čisto enostavno brezsrčen.


Glede dobrodelne akcije se pa načeloma kar strinjam, da so to med drugim profitne akcije za določene posameznike. In iz principa ne sodelujem. V naši familji kar pogosto damo na karitas hrano in prerašena oblačila, in vemo iz prve roke, da pridejo na cilj do tistih, ki jih rabijo. Tudi zdaj, ko je bila pi**arija zaradi žledu smo darovali eno kašeto hrane.

Fora je, da čim daruješ denar se lahko nekdo ZELO enostavno z njim okoristi. Če pa daruješ hrano, bo le-ta zelo verjetno prišla v prave roke. Podobno je pri brezdomcih - k*** ga gleda, če si misli z mojim kešom kupovat vino pa čike.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a Daedalus To feb 25, 2014 12:50 am

 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a Locher To feb 25, 2014 8:09 am

Daedalus je napisal/-a:
Dani. je napisal/-a:
radar je napisal/-a:
...če pa gledam iz strani politike pa je JFK je nekoč dejal: ne sprašuj, kaj lahko država naredi zate, vprašaj se, kaj lahko ti narediš za svojo državo...

lp



In kaj naj nekdo, ki je na minimalcu, ki ima otroke, ki mora plačevat najmnino... še več naredi za državo?


Tiho naj bo in poje, kar si je skuhal. OK, tega seveda ne mislim tako strogo, kot to zveni, ampak žal so Slovenci kronično nesposoben narod (v povprečju), ker so vajeni, da jim je bilo vse ponujeno pred nos v prejšnjem sistemu.

Kdo pri zdravi pameti si bo brez izorazbe in brez varne službe šel delat mulce? Sej en procent je takih, ki so pač imeli smolo, ker so firmo zaprli npr., ampak taki niso vsi. Krivit državo je najlažje - sicer se ABSOLUTNO strinjam, da je država u k**** in naredi premalo predvsem za to, da je gospodarstvo boljše, ampak lepo vas prosim - možgane imamo zato, da znamo razmišljat. Ne pa delat to, kar delajo vsi (imet familjo in to) in potem jokat, ko ne gre.

Najprej štalca, pol pa kravca. To velja povsod. Če tega ne upoštevaš najprej išči krivdo pri sebi. Sej je enako pri avtih in nepremičninah. Folk kupuje nad svojimi zmožnostmi in potem jokajo.

To, da mulca lahko legalno ustvari bilokdo, pa najsi bo to brezdomec, džanki, alkoholik ali pa nekdo, ki je pač na minimalcu in mulca NE BO mogel dostojno vzdrževat, je narobe. Tisti, ki ima srce naredit mulca v zelo vprašljivem okolju zame ni "junak, ki viša rodnost v Sloveniji", ampak je čisto enostavno brezsrčen.


Glede dobrodelne akcije se pa načeloma kar strinjam, da so to med drugim profitne akcije za določene posameznike. In iz principa ne sodelujem. V naši familji kar pogosto damo na karitas hrano in prerašena oblačila, in vemo iz prve roke, da pridejo na cilj do tistih, ki jih rabijo. Tudi zdaj, ko je bila pi**arija zaradi žledu smo darovali eno kašeto hrane.

Fora je, da čim daruješ denar se lahko nekdo ZELO enostavno z njim okoristi. Če pa daruješ hrano, bo le-ta zelo verjetno prišla v prave roke. Podobno je pri brezdomcih - k*** ga gleda, če si misli z mojim kešom kupovat vino pa čike.


Morda zveni grdo ampak je resnično tako. Otroci in družina niso nekaj samoumevnega. Preveč se je razpasla folklora najprej kravce, potem pa iskanje "dobrotnikov", ki jih bodo futrali in subvencionirali. Ni mi všeč.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a Daedalus To feb 25, 2014 6:32 pm

Pa tudi problem ni samo materialističen...tudi zrel ni folk pou k**** nič, potem se pa čudimo, da je ta otročad nevzgojena do amena.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a ojnica Sr feb 26, 2014 7:19 pm

5000 evrov za avto, nov telefon za 100 evrov, nov prenosnik, za malco pa zmanjka.
 
Uporabniški avatar
comfortably numb
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: To nov 07, 2006 8:17 am

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a comfortably numb Sr feb 26, 2014 7:40 pm

Zgodbe se odvijajo precej drugače kot jih prikazujete. Kakšni avtomobili za 5k in telefoni? Družine so brez elektrike in vode. Naj si kdo tukaj gor vzame nekaj deset minut časa in posluša kakšno zgodbo iz botrstva. Punčka si želi, da bo čimprej konec počitnic, da bo lahko šla v šolo in se najedla... ob tem sem zgrožen, ko berem zgornje komentarje. Fuj.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Dobrodelna akcija podari malico

Napisal/-a ojnica Sr feb 26, 2014 8:21 pm

Jaz take zgodbe ne poznam tle gor po hribih k bi bli brez elektrike in vode. Take zgodbe se drugače razširijo kot virus.
Ljudje imajo avto za 500 evrov, telefon star, hrana skromna, ampak bistvo je da imajo vsaj prevoz, telefon in hrano.

Če kdo težke čase preživlja so to starejši ljudje
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov