Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
kores95
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Če jun 20, 2013 10:35 am

težave z kosilnico

Napisal/-a kores95 So jul 12, 2014 6:11 pm

zdravo!imam eno težavo z strižno kosilnico..kosilnica je že zelo stara in zadnje 4-5 let mi je kosilnica stala ni je bilo možno vžgati...danes sem se je lotil in celo razdrl.. biv je problem z iskro...to sem porihtal,razdrl sem tudi cilinder in fergazer(isti od nekega motorja) in vse temeljito očistil..ko sem jo skupaj sestavil je po nekaj poskusih neverjetno vžgala..kosilnico sem potem malo pustil in jo 7 krat zaporedoma normalno vžgal...nato sem jo čist kompletno sestavil nazaj in kosilnica ni več vžgala..sedaj ne vidim razloga zakaj nebi vžgala če ima tako močno iskro..ima kdo kak predlog kako rešiti to težavo? lp
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: težave z kosilnico

Napisal/-a jaqckoo So jul 12, 2014 7:34 pm

Probaj dati dol zračni filter in z injekcijo našpricaj bencin in v istem trenutku probaj vžgati :|
L.P.
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 562
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: težave z kosilnico

Napisal/-a AssKicker So jul 12, 2014 8:11 pm

ko se je meni to nazadnje zgodilo, sem samo nalil bencin, pa je spet delala :D Čeprav je bilo še vsaj dva deci bencina notri..
 
Uporabniški avatar
kores95
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Če jun 20, 2013 10:35 am

Re: težave z kosilnico

Napisal/-a kores95 Po jul 14, 2014 5:16 pm

to sem že vse probal,svečko zalije,zato je ne morem vžgati :)
 
jaqckoo
Novinec
 
Prispevkov: 172
Pridružen: Ne sep 15, 2013 6:55 pm

Re: težave z kosilnico

Napisal/-a jaqckoo Po jul 14, 2014 6:39 pm

Drugo svečko pa start sprej,pol pa mora vžgati
Ni važno, samo da gre po vseh štirih .
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: težave z kosilnico

Napisal/-a Daedalus Po jul 14, 2014 8:25 pm

Start sprej je začasna rešitev.

Pri naši trimmerki so bili podobni problemi. Poglej vse cevke in tesnila - ker je stara je čist možno, da je kaj preperelo in enostavno ne tesni več, oz. se je pri montaži zjahalo. Problem s tesnili je, da lahko ni dovolj kompresije in ne vleče dovolj mešanice v cilinder. Če pa je kakšna cevka fuč, pa lahko vleče fouš zrak v karburator in je mešanica napačna.

Si ob sestavi nazaj dal nova tesnila? To je skoraj nujno zamenjat, še posebej, če je stara zadeva. Ni nujno, da kupiš original - kolikor vem se dobi tesnilni material, pa sam izrežeš. Malo se boš hecal s tem, ma bo. Pa poceni bo.

PS: svečko si ziher že zamenjal, in je ni potrebno menjavat še enkrat, ker ne bo rešilo nič.
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Re: težave z kosilnico

Napisal/-a myster Sr jul 16, 2014 4:54 am

Prvo probej zagnat brez zračnega filtra (še posebej če je oljni zračni filter zna nagajat).
Lep pozdrav :)
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov