Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
rokyo87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe mar 04, 2011 8:18 pm

KTM 640 SM/C LC4. Nakup - DA ali NE?

Napisal/-a rokyo87 Po jul 28, 2014 1:33 pm

Pozdravljeni.

Sem nov v moto svetu in kupujem rabljen motor. Ker so mi že od nekdaj všeč Supermoto-ji, predvsem KTM-i, se pri nakupu nagibam k KTM 640 SM/C LC4. Najprej bi me zanimalo, zakaj sta dve kratici - pri nekaterih SM, pri drugih SMC?

Kot drugo bi me zanimalo, kakšno je vzdrževanje teh motorjev? Kdaj je potrebna generalka motorja (menjava bata, ojnice, cilindra in vse kar spada zraven)? Kakšna je zanesljivost teh motorjev? To sprašujem predvsem zato, ker sem danes dobil informacijo, da so ti motorji nezanesljivi. Človek je rekel, da ga je imel in ga je imenoval "gulaš". Rekel je, da je to navit motor in je po 15.000 km potrebna generalka, se pravi zamenjava bata, cilindra, ojnice, itd., itd., torej stroška za najmanj 2000€. Pravi, da je generalka potrebna, ko motor začne trošit olje in ga ne "folgaš" dolivati. Malce me je zmotilo le, da je rekel, da ta motor ne sme biti glasen, čeprav sem jih poslušal že kar nekaj (v prostem teku) in se pri vsakem sliši nekakšen kovinski zvok (kot frnikola v kovinskem kozarcu). Koliko sem se uspel pozanimati, je to zato, ker je en cilinder oz. je to za tega KTM-a normalno, malce bolj bi se naj slišalo samo takrat, ko niso pravilno nastavljeni ventili. No, na koncu mi je priporočal Yamaha XTX 660, ki pa mi nikakor ni všeč.

Trenutno sta na avto.net na voljo dva, ki sta mi interesantna:

KTM 640 SM LC4 - letnik 2007 - http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8617082

in

KTM 640 SM LC4 - letnik 2005 - http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8647488

Gledal pa sem tudi tega:

KTM 640 SMC LC4 - letnik 2004 - http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=8619823

Vendar se mi za ta letnik zdi preveč navita cena.

Kaj mislite tisti, ki si lastite tega KTM-a ali ste si ga lastili oz. imate z njim izkušnje? Priporočate nakup ali ga odsvetujete?

Sprašujem zato, ker nebi rad plačal 3500€ za motor in še nato 2000€ za generalko, če je to res, kar je tisti tip povedal.

Hvala za odgovore že vnaprej.

Lep pozdrav.

Rok
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: KTM 640 SM/C LC4. Nakup - DA ali NE?

Napisal/-a _furby_ Po jul 28, 2014 6:48 pm

Jaz sem isto iskal supermoto varjanto. Po reees dolgih studijah sem prisu do zakljucka ... ni vredno. Prvo so precenjeni. Masine vecinoma navite, kar pomeni vec vzdrzevanja in manj vzdrzljivosti. Na koncu sem si reku ce bo supermoto bo xtx660. Vzdrzljiv in zanesljiv motorcek. Res pa ni neka raketa kot sm al smc. Nek kompromis mora bit ;)

btw ... zadnic sem vidu sliko kako je mozu na ktm-u utrgalo cilinder dol. :mrgreen:
turbo inside
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: KTM 640 SM/C LC4. Nakup - DA ali NE?

Napisal/-a nebivedu Po jul 28, 2014 8:04 pm

Kolegi so imeli kr nekaj SM LC4 KTM-ov, pa na nobenem ni bilo ravno problemov z oljem. Tudi na takih, ki so imeli preko 30.000km prevoženih.

Tudi z LC4 640 enduro, letnik 1999, ni bilo nekih problemov z motorjem.
Old subarus never die, they just get faster!
 
stuff1987
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So jan 09, 2010 11:43 am

Re: KTM 640 SM/C LC4. Nakup - DA ali NE?

Napisal/-a stuff1987 Po jul 28, 2014 8:39 pm

No, pa da še jaz pristavim svoj lonec :lol:

Skratka, lastim si novejši model, ktm 690 smc, letnik 2008. Motor je zabaven za vožnjo in je res prava raketa. Najbolj mu ugaja vožnja med 3000 in 4000 obrati, pa že takrat je izredno poskočen. Ko pa ga še malo priviješ, na približno 5500 in višje, pa zadeva ponori. Agregat pri tem modelu je rahlo ''živčne'' karakteristike, beri, že ob majhnem zasuku ročke za plin, poskoči. Tako da za počasno vožnjo in vožnjo v koloni je zelo naporen in se hitro utrudiš. Ko pa so ceste prazne z veliko zaviti ovinki, pa je prava pravljica (seveda po omejitvah iz z upoštevnjem varnosti v cetnem prometu). Servisi so malenkost pogostejši, na vsakih 5000 km. Ampak to ni motor, s katerim bi se peljal po avtocesti na izlet v Švico in nazaj, ampak za uživancijo po ovinkastih cestah. Koliko sem prebiral forume, nekih težav ta model nima, bile so edino možne težave s črpalko goriva pri prvih modelih. To sem menjal tudi sam. Drugače, pa ostalo vse brez problema, vsaj pri meni. To so do sedaj moje izkušnje s 690 smc letnik 2008 in verjamem da se tudi starejši modeli kaj veliko ne razlikujejo.

Upam da sem lahko kaj pomagal, kljub temu, da opis ni namenjen modelu 640. Pa lep pozdrav.
 
rokyo87
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: Pe mar 04, 2011 8:18 pm

Re: KTM 640 SM/C LC4. Nakup - DA ali NE?

Napisal/-a rokyo87 Sr jul 30, 2014 7:09 pm

_furby_ je napisal/-a:Jaz sem isto iskal supermoto varjanto. Po reees dolgih studijah sem prisu do zakljucka ... ni vredno. Prvo so precenjeni. Masine vecinoma navite, kar pomeni vec vzdrzevanja in manj vzdrzljivosti. Na koncu sem si reku ce bo supermoto bo xtx660. Vzdrzljiv in zanesljiv motorcek. Res pa ni neka raketa kot sm al smc. Nek kompromis mora bit ;)

btw ... zadnic sem vidu sliko kako je mozu na ktm-u utrgalo cilinder dol. :mrgreen:


Pa si zadovoljen z Yamaho XT660X? Je sploh podobna supermoto-ju? Kakšni so kaj pospeški?

Do zdaj sem se vozil občasno s Kawasak-ijem ER5. Če ga primerjamo z Yamaho XT660X. Bi znal kdo? Vem, da ne gre za isto vrsto motorja, ampak vseeno, rad bi dobil nekakšno otipajočo primerjavo...
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: KTM 640 SM/C LC4. Nakup - DA ali NE?

Napisal/-a _furby_ Sr jul 30, 2014 7:29 pm

Nisem se kupu... cakam dober primerek. Vozu sem od kolega. Je se vedno kot navaden supermoto, kar lahkotna in z akrapovici gre za zacetek in normalno uletavanje dovolj.

Z er jo je tezko primerjat, ker je res drugi motor. Meni je xtx bolj komot kot er. Drza je bolj komot. Da se pa tudi daljso furo upalit. Kolega je prisu do gruzije in nazaj :mrgreen:
turbo inside
 
Gobavc
Novinec
 
Prispevkov: 220
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:27 am
Kraj: LJ-Vič

Re: KTM 640 SM/C LC4. Nakup - DA ali NE?

Napisal/-a Gobavc Sr jul 30, 2014 9:20 pm

Si nov v SM svetu ali nasplošno v moto svetu? Če slednje, ti ne bi ravno priporočal navitih SM mašin. No seveda, odloči se pač sam :)
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: KTM 640 SM/C LC4. Nakup - DA ali NE?

Napisal/-a _furby_ Sr jul 30, 2014 10:34 pm

Jaz vedno pravim, ce mas dovolj pameti in vsaj minimalno izkusenj si lahko ze v startu nabavis neko "raketo". Ni pa to za vsakega :mrgreen:
turbo inside
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov