Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a StajercS Po nov 24, 2014 4:40 pm

1. Sem tudi jaz opazil, da je nekam okrnjena izbira LAN diskov. :D Sicer se jih dobi 1000 različnih, samo so cenovno skočili malo višje. Verjetno zato, ker je že 100 različnih variant priklopa, tudi Wi-Fi diski se že dobijo. :D

Sicer pa ena WD varianta, ker maš že enega WD-ja.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/izd_3292_avt116948_zunanji_disk_wd_mycloud__2tb#

Ali pa iščeš v googlu LAN/Mrežni zunanji disk, oz. NAS.

2. Če maš prenosnika priključenega na TV preko HDMI, potem res ne rabiš WDTV-ja. Ker WDTV ti samo omogoča predvajanje filmov namesto prenosnika. Sam prakticiram enako stvar Prenosnik--HDMI--TV. :D Tu ni omejitev glede uporabe. Potem namesto za WD-TV daj malo več za pošten zunanji disk + Chromecast.

3. Vsebino iz otroškega računalnika lahko predvajaš preko svojega računalnika. Pač daš eno mapo v skupno rabo, pa tja kopiraš npr. filme, do katerih lahko dostopaš z ostalih računalnikov. Ne rabiš daljinca. :D

4. Ja, Chromecast je v USA prava revolucija. Pri nas še sicer ni tako zelo poznan, ampak ni skoraj nič manj uporaben. Se pa da v USA preko njega predvajat Netflix,itd. Torej neke vrste spremeni vsak TV v pametni TV. :D
Da se pa preko njega predvajat z vseh možnih naprav. Tablice,računalnik,telefon........
Pozanimaj se edino, kako je s predvajanjem Full HD filmov preko njega, oz. če je zadosti velika prepustnost, da se pol ne zatika. Kolikor je meni znano, gre brez problema, samo nebom rekel 100%, ker še ga sam nisem uspel probat. :D
Slika
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a For To nov 25, 2014 8:47 pm

Eeee bravo, super si!

Malo si mi odprl tole področje. V bistvu res ne bom preveč kompliciral ....tale mrežni disk, router imam, chromecast in enega mojstra da mi to poveže.

Če slučajno na slo-tech veš kateri najbližji stručko bi bil primeren za moj problem, mi lahko tudi privat sporočiš, pa ga bom jaz kontaktiral. ;)
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a Cefizelj Če nov 27, 2014 1:06 pm

Ker vidim da se zastopita bi se uštulu v temo. :)

Stvar je pa takale. Trenutno imam stari wrt54gl router, ki ne podpira n wifija. Gledal sem tale router https://www.mimovrste.com/mrezna-oprema/asus-brezzicni-rutar-rt-n66u?v=569917 in me zanima, če ima kdo izkušnje z zanesljivostjo. Na wrtju imam naloženega Tomatota in moram rečt da ga 6 letih uporabe ni bilo potrebno resetirati več kot petkrat. Asus podpira dd-wrt ampak bi verjetno ostal na serijskem firmwaru če bi ta deloval stabilno. Gor bi se pa priklapljalo en stacionarn računalnik in 2 laptopa + xy število telefonov.

Mnenja? :)
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a a_sist Če nov 27, 2014 2:48 pm

Cefizelj je napisal/-a:Ker vidim da se zastopita bi se uštulu v temo. :)

Stvar je pa takale. Trenutno imam stari wrt54gl router, ki ne podpira n wifija. Gledal sem tale router https://www.mimovrste.com/mrezna-oprema/asus-brezzicni-rutar-rt-n66u?v=569917 in me zanima, če ima kdo izkušnje z zanesljivostjo. Na wrtju imam naloženega Tomatota in moram rečt da ga 6 letih uporabe ni bilo potrebno resetirati več kot petkrat. Asus podpira dd-wrt ampak bi verjetno ostal na serijskem firmwaru če bi ta deloval stabilno. Gor bi se pa priklapljalo en stacionarn računalnik in 2 laptopa + xy število telefonov.

Mnenja? :)


Takega ima sodelavec 2 meseca in pravi da dela super. Ima tudi on original firmware gor, ker le-ta omogoča enostavno konfiguriranje in dostopanje tudi od drugod, ne samo iz lastnega omrežja.
No escape from the mass mind rape...
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov