Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Računalniška vprašanja

Napisal/-a For Ne avg 10, 2014 7:50 pm

Po moje da ni takšne teme....

Kaj je to? https://www.youtube.com/watch?v=6GWmOod ... load_owner

Čisto nova kišta ki sem jo kupil sinu. Že od prvega dne ima popadke, in nekaj ne štima.

Sicer jo je nafilal z virusi, čeprav je sem takoj dal licenčnega NOD32. Ker ne razumem kako vse te igrice funkcionirajo, me zanima kaj je tista zadeva?

"Pred kratkim je nekdo dostopil do vašega mesta" ??????

Daj malo pomagajte prosim. Itak moram to formatirat na novo, ker še marsikaj drugega ne štima od prvega dne.
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a Mgajvr Ne avg 10, 2014 8:35 pm

ne da bom pameten, ampak če že v štartu ni delalo kot je treba, bi mogel takoj uveljavit reklamacijo. razen če je zadeva kupljena brez računa.
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a For Ne avg 10, 2014 8:42 pm

Ma ni brez računa, vse je legalno...ampak ne pada mi na pamet da grem še enkrat v tisto trgovino, ker je šef neprilagojen do amena. :? Ne da se mi z njim ukvarjat.....sem mu brezžični komplet (miška tipkovnica ...slabih 30€) kar pustil/šenkal v trgovini, ker ni verjel da zadeva ne dela tako kot mora.

Zanima me kaj je tisto? https://www.youtube.com/watch?v=6GWmOod ... load_owner
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a Scorp84 Ne avg 10, 2014 9:12 pm

Naslednjic print screen, ne pa snemat ker se nic ne vidi pa je muka bilo brat, pa se precej se ti roka trese...
Ce pravis, da je ze prvi dan, imel polno virusov, naprej pri njemu vredi, da pazi kaj klika. Pogledat je treba kaksen spyware se je posnel in nasploh kaj tece v ozadju. Nekaj v ozadju komunicira s kaksnim streznikom in le ta mu odgovarja/posilja dolocene informacije in obratno...
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a nebivedu Ne avg 10, 2014 9:56 pm

Moje mnenje. Pobriši vse dol, na novo posnami Windowse gor. Naredi image kopijo sistema (ali pa vsaj system restore) poinštaliraj antivirusni program (pa ne NOD, ker je med slabšimi, raje kako aviro, avast, kaspersky). Potem pa daj mulcu računalnik v roke.

Pa print screene delaj, ker se bo vsaj normalno videlo, jaz iz tega videa bolj malo vidim. Predvidevam, pa da imata piratske kopije igric, ki so polne virusov in trojancev, pa da sta s temi trojanci dala dostop nekomu, ki vama sedaj brska po računalniku in še dodatno obremenjuje računalnik. Ali pa vama je namestil kako kodo gor, ki se izvaja (recimo podatkovno rudarjenje in nabira na vajino elektriko in procesorsko moč kakšne bitcoine).

Lahko ti pa proti plačilu tudi jaz to vse naredim.


Po možnosti imata računalnik še nezaklenjen (brez passworda) in upam, da nimaš na njem še kakega certifikata za spletno bančništvo, ker tvoj računalnik kar ponuja vse podatke naokoli s tolikimi virusi, spywareom in trojanci.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a For Ne avg 10, 2014 10:00 pm

Ma zgodba je takšna ....

Računalnik je že prvi dan imel problem z zagonom. Kliknil si zaustavitev sistema, on se je ponovno zagnal. :shock: Na začetku sem pač mislil da sem narobe kliknil.
Prvi dan je imel še ta problem da se ni hotel zbuditi iz spanja. Kar je čudno. No.... potem sem vse tiste zadeve okrog spanja ugasnil (jih bilo kar nekaj) in ta problem skoraj da rešil, čeprav se je še parkrat zgodilo da je spal kot zaklan.

Vse to se je dogajal že preden je sin sploh začel uporabljat mašino. Seveda sem isti dan instaliral licenčni antivirus in še neke malenkosti uredil ...šele potem je mali začel z svojimi igricami in okužbami.
Kasneje sem zagnal antivirus in odkril tole:
Slika

Slika

Ampak! Problem zagonom je bil takoj na začetku, kar mi da misliti da sem ta problem dobil že iz trgovine ...serijsko! :huh:

Je to mogoče? A to delajo da pač še servis zasluži? :shock: :shock: :shock: Težko verjamem, po drugi strani pa ni druge razlage

Zakaj nočem nazaj v trgovino?

Z tisto tipkovnico in miško sem šel, čez nekaj časa mi jo dajo nazaj da je v redu. Spet jim prinesem in prosim da mi zamenjajo za kakšno boljšo kar bom doplačal. Tip je čist histerično vpil da miška DEEEEELAAAAA! Sem rekel..... ne da se mi z Jesenic vozit v Ljubljano za teh slabih 30 € in da če tako misli, mu šenkam .....naj jo ima če mu dela! Nisem se kregal ...zakaj?

Vse skupaj se je začelo ker prijatelj dela tam kot prodajalec. Nočem mu delat sitnosti, ker vem da on ni nič slabega naredil ...pač sestavil mi je kišto ki so jo mojstri na servisu sestavili. Malo kočljiva situacija ON - JAZ - SLUŽBA - HISTERIČNI ŠEF ....ma, ne splača se, glede na izkušnjo z tipkovnico in miško.
Naj povem da sem pri njih zapravil 2000 € (gotovine) ....kišta, dva prenosnika, monitor, printer ....in še kar nekaj drobnarije. Zdi se mi res sramotno to kar sem doživel z lastnikom trgovine.

Ok ...to je na kratko :)
Mene predvsem zanimajo teli tehnični problemi in razlaga tega kaosa z zagonom in spanjem?
Kaj naj še naredim da (po formatiranju) omejim te okužbe ki jih mulc kar lovda? Je kakšna rešitev?
Saj sem mu razlagal da ne sme kar vse po prek klikat, ker bo z formatiranjem spet na začetku..... ampak, težko je otrokom dopovedat :?

Nekaj v ozadju komunicira s kaksnim streznikom in le ta mu odgovarja/posilja dolocene informacije in obratno...

Je možno da ta strežnik zažene računalnik? Ker ....zaustavitev sistema včasih dela, s tem da pridem recimo čez pol ure in je kišta spet prižgana!? :huh: :shock: ...pa sam sem doma, noben je ni mogel zagnati!

V bistvu ...kar nekaj vem o računalnikih, ampak tole z igricam ne razumem ....in malo me skrbi kaj mali počne? :( :?
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a For Ne avg 10, 2014 10:15 pm

Hvala za te informacije nebivedu?
nebivedu je napisal/-a:Moje mnenje. Pobriši vse dol, na novo posnami Windowse gor. Naredi image kopijo sistema (ali pa vsaj system restore)
Zakaj kopijo, system restore? Ne razumem?
poinštaliraj antivirusni program (pa ne NOD, ker je med slabšimi, raje kako aviro, avast, kaspersky).
Noda sem že plačal za tri računalnika ..kaj čem zdaj. :?

Potem pa daj mulcu računalnik v roke.

Pa print screene delaj,
ja, to mi je jasno, ampak to sem na hitrico naredil ker ni bilo časa
ker se bo vsaj normalno videlo, jaz iz tega videa bolj malo vidim. Predvidevam, pa da imata piratske kopije igric,
eno sem kupil, ampak kaj on naprej dela pojma nimam :(
ki so polne virusov in trojancev, pa da sta s temi trojanci dala dostop nekomu, ki vama sedaj brska po računalniku in še dodatno obremenjuje računalnik. Ali pa vama je namestil kako kodo gor, ki se izvaja (recimo podatkovno rudarjenje in nabira na vajino elektriko in procesorsko moč kakšne bitcoine).

Lahko ti pa proti plačilu tudi jaz to vse naredim.
če si kje blizu, zakaj pa ne ...če obvladaš?


Po možnosti imata računalnik še nezaklenjen (brez passworda)
za vstop je treba vpisati geslo, če je to to
in upam, da nimaš na njem še kakega certifikata za spletno bančništvo,
na tem konkretno ne, je pa na drugem ki je v sosednji sobi
ker tvoj računalnik kar ponuja vse podatke naokoli s tolikimi virusi, spywareom in trojanci.


Groza! ...ja :?
Obstaja kakšna tehnična rešitev kako bi mu vse to omejil ...ker ne morem skoz viseti pri njem.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a DePalmo Ne avg 10, 2014 10:35 pm

Priporočil bil Malwarebytes Anti-malware, eden izmed boljših antivirusnikov ki ga uporabljam že nekaj časa. Najde marsikaj, med drugim tudi blokira sumljive spletne strani (samo ne povedat mulcu kako se to zaobide, mogoče se celo da zaklenit z geslom da tega ne more izklopit ampak nebi vedel ker tega ne rabim).

Drugo, ker vidim da so težave tudi v "zagonskem sektorju", priporočam zagon tega http://download.cnet.com/Kaspersky-TDSS ... 22087.html (pregleda "zagonski sektor" za kakšnimi rootkiti. To so programi ki se inštalirajo pred windowsi in jih niti Malware nebo našel, kaj šele kak NOD).

Če se je tam pustilo preko 2000e, potem nevem v čem je problem (prijatelj je pa tudi pravi "prijatelj" da ne posreduje kot je treba!). Mašino se nese nazaj in naj jo usposobijo, ampak sem prepričan da bojo to zaračunali ker niste vrnili škatle prvi dan pod reklamacijo, sedaj bojo rekli da ste vi ali vaš sin kriv da je prišlo do tega.


To kar pa se je posnelo na video, je pa program BlueStacks. Google pravi da je to emulator Androida, torej lahko se laufa igrice za Android na računalniku. Vam pa povem da če bo kdo dostopal do vaših podatkov, tega nebo nikjer pisalo in tudi vedeli ne boste da so ušli.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a For Ne avg 10, 2014 11:05 pm

Hvala tudi tebi DePalmo ;)

Ja, res rabim nekoga ki razume moj problem, da mi vse to uštima. Ker če grem na kakšen servis, bodo pač naredili tisto osnovno, kar ni dovolj. :?

Glede prijatelja pa, moraš priznat da situacija res kočljiva. Se vidiva kar pogosto in nočem mu to govoriti, ker se lahko konča slabo. Ali bo z mano zaključil, ali z službo ....v obeh primerih je on na slabšem. Vem pa 100% da je hotel le najboljše zame. Ni pa neka džomba tam, da bi zdaj mojstre na servisu in šefa učil kako se dela.
Enostavno ga nočem postavit v to situacijo, ne glede na to kako bi reagiral. :? ;)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a nebivedu Po avg 11, 2014 7:10 am

A je to po tvojem naročilu sestavljen računalnik v firmi, ali že predsestavljen?

Gre zato, da se nekomu ni dalo ukvarjat z inštalacijo sistema in je vse opravil na hitro, ali pa že ima prednasnete diske z windowsi in nimajo vseh drajverjev gor naloženih za vse modele računalnikov, ki jih prodajajo ali sestavijo, potem pa je problem.


Da gre računalnik namesto v shutdown v reset - REŠITEV:
Go into the bios and windows power management and turn off all of the "wake on" features.


To imajo ponavadi gigabytove plate nastavljeno in imaš potem take probleme.
Old subarus never die, they just get faster!
 
kamal
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: So maj 12, 2007 5:08 pm

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a kamal Po avg 11, 2014 7:38 am

Najprej povej ali so bili win že posneti na računalnik in če si tudi dobil zraven cd z njimi. To, da imaš viruse ni noben problem. Ker obstaja še kaj hujšega in sicer, da ti vzamejo popoln nadzor nad računalnikom in dejansko dela samo safe mode. Pa še to se da rešiti brez formatiranja. Kot ti je že bilo rečeno poženi Malwarebytes, ki ga dobiš na netu brezplačno. Pa posodobi win, programsko opremo itd.
Se vidmo ko se zagledamo.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a For Po avg 11, 2014 9:56 am

nebivedu je napisal/-a:A je to po tvojem naročilu sestavljen računalnik v firmi, ali že predsestavljen?
Sestavljen je po mojem naročilu

Gre zato, da se nekomu ni dalo ukvarjat z inštalacijo sistema in je vse opravil na hitro, ali pa že ima prednasnete diske z windowsi in nimajo vseh drajverjev gor naloženih za vse modele računalnikov, ki jih prodajajo ali sestavijo, potem pa je problem.
Najbrž je nekaj takega :?


Da gre računalnik namesto v shutdown v reset - REŠITEV:
Go into the bios and windows power management and turn off all of the "wake on" features.

Lahko to daš v slovenščini prosim

To imajo ponavadi gigabytove plate nastavljeno in imaš potem take probleme.
Ja gigabytova plata je



kamal je napisal/-a:Najprej povej ali so bili win že posneti na računalnik in če si tudi dobil zraven cd z njimi.
Ja windowsi so bili posneti. Cd sem dobil zraven
To, da imaš viruse ni noben problem. Ker obstaja še kaj hujšega in sicer, da ti vzamejo popoln nadzor nad računalnikom in dejansko dela samo safe mode. Pa še to se da rešiti brez formatiranja.
Če se da rešiti brez formatiranja, bi bilo super. Sin bi bil presrečen! Kaj pa vse te piratske igrice ki jih je naložil? Ponavadi pravijo da se virusov znebiš samo z formatiranjem?
Kot ti je že bilo rečeno poženi Malwarebytes, ki ga dobiš na netu brezplačno.
Če poženem kaj od tega kar ste predlagali, potem moram najprej NODa odstranit? Če se prav spomnim, dva antivirusa znata narediti štalo...?
Pa posodobi win, programsko opremo itd.
Windowsi so redno posodobljeni ....to ni problem.


Hvala vam! :)

edit: evo tista dva videa, ki sem jih že takrat naredil glede zagona in spanja

https://www.youtube.com/watch?v=Gxi3i3v ... wSCx6-TZrA

https://www.youtube.com/watch?v=_z5wAw3 ... wSCx6-TZrA
 
Torro666
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Po mar 15, 2010 11:30 am

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a Torro666 Po avg 11, 2014 10:26 am

oj! za katere Windowse gre morda ti lahko kaj pomagam ker sem iz Jesenic in se z računalniki ubadam že kar nekaj let...
I May Not Always Be Right,But I Am Never Wrong
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a For Po avg 11, 2014 11:33 am

Windowsi so 8.1
Hvala za ponudbo, to bi bilo super če obvladaš, in če so ti vsi ti problemi jasni.
Rabim poštenega profesionalca ki ve kaj dela. Če se počutiš sposobnega za neko normalno ceno, kar.... :)
anto.jerkovic@gmail.com
041 692 735
Toni
 
Uporabniški avatar
janez80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe mar 15, 2013 7:58 pm
Kraj: Koroška

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a janez80 Po avg 11, 2014 12:56 pm

Šalabajzerji, ki prodajajo računalniško opremo sestavijo računalnik z strojno opremo, ki ne paše skupaj(podobno kot bi na audija montiral mercedesove dele).
Virusi se lahko vsi pobrišejo ročno in prek registra, ampak moraš vedet kaj delaš.
Preveri v nadzorni plošči-upravitelj sistema, če je pri strojni opremi kak klicaj, napaka pri driverjih,...
Možnih je več rešitev, ampak na daljavo je malo težje. Stvar treba v živo pregledat in počistit.
Kot ti je predhodnik napisal in zgleda ,da obvlada mu prepusti računalnik. 30€ ni nobeden denar, če vemo, da je 1 računalniška ura dela cca. 40€.
Veliko sreče pri tehniki
LP
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a DePalmo Po avg 11, 2014 5:51 pm

For je napisal/-a:Hvala tudi tebi DePalmo ;)

Ja, res rabim nekoga ki razume moj problem, da mi vse to uštima. Ker če grem na kakšen servis, bodo pač naredili tisto osnovno, kar ni dovolj. :?

Glede prijatelja pa, moraš priznat da situacija res kočljiva. Se vidiva kar pogosto in nočem mu to govoriti, ker se lahko konča slabo. Ali bo z mano zaključil, ali z službo ....v obeh primerih je on na slabšem. Vem pa 100% da je hotel le najboljše zame. Ni pa neka džomba tam, da bi zdaj mojstre na servisu in šefa učil kako se dela.
Enostavno ga nočem postavit v to situacijo, ne glede na to kako bi reagiral. :? ;)


Z Windows 8 pa nimam izkušenj, še vedno prisegam na Windows 7 in sem čisto zadovoljen, tako da tukaj ne morem veliko svetovati.

Kar se tiče prijatelja, nisem imel v mislih pristop ala "uštimej al si pa je*i vse po spisku", bolj kot da mu poveš da imaš določene težave in da bi jih rad odpravil, ta prijatelj bi pa lahko na servisu založil kako besedo zate, da se naj malce bolj potrudijo kot sicer.
So pa nekateri servisi res taki, da bi jih lahko kaj naučili... ampak, to je zrelo za drugo temo.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a For Po avg 11, 2014 6:44 pm

Evo..... s someščanom ki je gor pisal, sva se že slišala pa bova probala kaj uštimat.

Hvala vsem za pomoč ;)
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a Daedalus Pe avg 15, 2014 10:06 am

For je napisal/-a:Windowsi so 8.1
Hvala za ponudbo, to bi bilo super če obvladaš, in če so ti vsi ti problemi jasni.
Rabim poštenega profesionalca ki ve kaj dela. Če se počutiš sposobnega za neko normalno ceno, kar.... :)
anto.jerkovic@gmail.com
041 692 735
Toni


1.) Pravilna vzgoja mularije glede računalnikov je nujna, ampak nastane problem če že foter ni ravno vešč. Mail naslovov se NIKOLI ne piše na javna mesta v takšni obliki, ampak se @ in pike itd. piše npr. z besedami (če se da popačenimi), ker če ne te spam-boti (programi, ki skenirajo web za mail naslovi) hitro dajo na svoj seznam odvečne pošte.

2.) Koliko je sin star? Če res ne ve kaj dela in če pri tem vztraja, potem je še premlad/preneumen za imeti lasten računalnik.

3.) Piratske igre načeloma nimajo virusov - velika večina "virusov" so tako imenovani "false positive" zaradi narave kakih crack-ov in podobnega. Je pa vseeno treba biti previden in, kar je najpomembneje, igre downloadati prek zanesljivih strani in nujno pred tem prebrati v komentarjih situacijo glede potencialnih virusov! Če tega tvoj sin ni sposoben potem naj tega ne dela! -> lahko mu narediš uporabniški račun z omejitvami, da ne more inštalirati programov/igric sam.

4.) Če je sin na Facebooku in ima mejl, bi me to veliiiiko bolj skrbelo kot piratske igre, kot vir potencialnih okužb. Treba mu bo vcepit v glavo kaj se sme in česa se ne sme klikat (čim je vsaj malo sumljivo, ne klikni in vprašaj pošiljatelja, kaj je; raje ne klikni, kot pa ja; itd.) - srečno pri tem.

4.) Računalnik si pregledal z antivirusom - kaj ko bi prilepil se tudi report okužb? Nič ne pomaga, če vidimo, da imaš 4 okužbe. Lahko so banalne in nimajo povezave s temi simptomi.
Nenazadnje pa - zamenjaj antivirus. Načeloma je tako, da so tudi zastonj AV čisto dovolj dobri (jaz sem dooolga leta shajal z Avast-om, zdaj sprobavam BitDefenderjev zastojnski), ampak pod pogojem, da veš kaj delaš in česa ne smeš klikat! Tudi, če se ukvarjaš s kakšno internetno banko ipd. se lahko najebeš konkretno (če ne paziš), in pri takih zadevah zastonj antivirusi ne pomagajo več. Za kaj več je treba kvaliteto. Kaspersky, BitDefender, Avast itd. - plačljivi, seveda.
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 399
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a Dawid1 Pe avg 15, 2014 10:06 pm

Glede na to, da gre za nov računalnik, bi ga jaz na tvojem mestu nesel nazaj. Predhodne izkušnje gor/dol, kot zgleda je bil računalnik zelo šlampasto poinštaliran, ali pa je sine res strokovnjak v klikanju tega kar naj ne bi smel klikniti.

Windows 8 in 8.1 so meni osebno kar zelo zelo dobro dodelani, in mislim, da do tega ne bi smelo prihajati, res pa je da je tudi nekaj odvisno od strojen opreme (in kompatibilnosti med sabo).



V nasprotnem primeru pa ponucaj kakšnega znanca ki se spozna na te zadeve ali pa pomoč iz foruma. Jaz bi ti z veseljem pomagal, a sem iz štajerskega konca. Si vsaj dobil zraven računalnika cd z Windowsi in kodo ter gonilniki?
Najmanj časa in najbolje boš porihtal s ponovno namestitvijo.

Če so Windowsi original, nevem zakaj bi uporabljal neke freeware anitiviruse, Microsoft ima vrhunski brezplačen (v kolikor so Windowsi orig) antivirusni program Defender os Security Essential.

lp,
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Računalniška vprašanja

Napisal/-a For So avg 16, 2014 12:00 am

Daedalus je napisal/-a:
For je napisal/-a:Windowsi so 8.1
Hvala za ponudbo, to bi bilo super če obvladaš, in če so ti vsi ti problemi jasni.
Rabim poštenega profesionalca ki ve kaj dela. Če se počutiš sposobnega za neko normalno ceno, kar.... :)
anto.jerkovic@gmail.com
041 692 735
Toni


1.) Pravilna vzgoja mularije glede računalnikov je nujna, ampak nastane problem če že foter ni ravno vešč.
:mrgreen: res nisem programer, ampak marsikaj vem (brez zamere, ampak vse kar si napisal :mrgreen:
Mail naslovov se NIKOLI ne piše na javna mesta v takšni obliki,
itak, ampak se ne obremenjujem s tem. To pa res ni nek problem
ampak se @ in pike itd. piše npr. z besedami (če se da popačenimi), ker če ne te spam-boti (programi, ki skenirajo web za mail naslovi) hitro dajo na svoj seznam odvečne pošte.

2.) Koliko je sin star?
11
Če res ne ve kaj dela in če pri tem vztraja, potem je še premlad/preneumen za imeti lasten računalnik.
Ni neumen ....že pri petih letih je tekoče obvladal angleško recimo. Tudi nemščina mu ne dela težav. V šoli so sami superlativi. Ne vem zakaj bi mu omejeval. Pač ...otrok je, in marsikaj se še mora naučit.

3.) Piratske igre načeloma nimajo virusov - velika večina "virusov" so tako imenovani "false positive" zaradi narave kakih crack-ov in podobnega. Je pa vseeno treba biti previden in, kar je najpomembneje, igre downloadati prek zanesljivih strani in nujno pred tem prebrati v komentarjih situacijo glede potencialnih virusov! Če tega tvoj sin ni sposoben potem naj tega ne dela! ->
V bistvu sem prepričan da sem računalnik že dobil okužen, ker z zagonom je bilo sranje že prvi dan. Računalnik je zdaj formatiran, in res ni bilo nič takega razen tega sranja z zagonom
lahko mu narediš uporabniški račun z omejitvami, da ne more inštalirati programov/igric sam.
O tem sem razmišljal, ampak bolj o kakšnem programu ki bi mu skrajšal čas za računalnikom. Če imaš kakšen predlog, kar .... ;)

4.) Če je sin na Facebooku in ima mejl, bi me to veliiiiko bolj skrbelo kot piratske igre, kot vir potencialnih okužb. Treba mu bo vcepit v glavo kaj se sme in česa se ne sme klikat (čim je vsaj malo sumljivo, ne klikni in vprašaj pošiljatelja, kaj je; raje ne klikni, kot pa ja; itd.) - srečno pri tem.

4.) Računalnik si pregledal z antivirusom - kaj ko bi prilepil se tudi report okužb? Nič ne pomaga, če vidimo, da imaš 4 okužbe. Lahko so banalne in nimajo povezave s temi simptomi.
Nenazadnje pa - zamenjaj antivirus. Načeloma je tako, da so tudi zastonj AV čisto dovolj dobri (jaz sem dooolga leta shajal z Avast-om, zdaj sprobavam BitDefenderjev zastojnski), ampak pod pogojem, da veš kaj delaš in česa ne smeš klikat! Tudi, če se ukvarjaš s kakšno internetno banko ipd. se lahko najebeš konkretno (če ne paziš), in pri takih zadevah zastonj antivirusi ne pomagajo več. Za kaj več je treba kvaliteto. Kaspersky, BitDefender, Avast itd. - plačljivi, seveda.

Tole kar sem plačal bom uporabil, potem bom mogoče res razmislil o Kaspersky-u

Drugače pa, moram zgoraj omenjenega someščana (Torro666) res pohvalit. Par dni je imel računalnik, formatiral, naložil vse potrebno, še marsikaj drugega. Sin je presrečen :D Danes sva skoraj vse uštimala ....še wifi multinapravo sva usposobila (kar meni ni ratal), tako da z vseh računalnikov in telefonov lahko printam. Res super zadeva. :D

Dawid1 je napisal/-a:Glede na to, da gre za nov računalnik, bi ga jaz na tvojem mestu nesel nazaj.
Sem že napisal zakaj ne :?
Predhodne izkušnje gor/dol, kot zgleda je bil računalnik zelo šlampasto poinštaliran, ali pa je sine res strokovnjak v klikanju tega kar naj ne bi smel klikniti.
Ne vem kaj je bilo, vem pa da je že od prvega dneva bil čudaški. Seveda takrat nisem niti pomislil na kakšne težave. Sem pač razmišljal, da so to meni novi Windowsi in da moram še marsikaj nastaviti da bo delal. Ampak ni bilo tako

Windows 8 in 8.1 so meni osebno kar zelo zelo dobro dodelani,
Ma, kaj pa vem .... :roll:
Pred kratkim sem vzel tudi (prvi Mac v hiši) MacBook Air-a in ti povem da je to fantazija kar se tiče uporabnosti. Karkoli je treba narediti, je vsaj 5X hitreje, bolj logično, enostavno, praktično ...
Recimo tole z wifi multi napravo ......z Windowsi (z XP-ji pa še huje) je cela šara vse to uštimat. Ko pa je macbook našel printer, je z enim klikom sprejel napravo, našel drajvere, zlovdal, inštaliral, posodobil in te vprašal če hočeš testni print. :) Res navdušuje ta applova filozofija. Kar se mene tiče z windowsi nimam več živcev... :huh:

in mislim, da do tega ne bi smelo prihajati, res pa je da je tudi nekaj odvisno od strojen opreme (in kompatibilnosti med sabo).

V nasprotnem primeru pa ponucaj kakšnega znanca ki se spozna na te zadeve ali pa pomoč iz foruma. Jaz bi ti z veseljem pomagal, a sem iz štajerskega konca. Si vsaj dobil zraven računalnika cd z Windowsi in kodo ter gonilniki?
Ja, to sem imel in vse je štimal pri formatiranju. Zgleda da so res v trgovini to naredili z nekim drugim Windowsi, ki jih pač imajo tam.
Najmanj časa in najbolje boš porihtal s ponovno namestitvijo.
Točno to se je danes zgodilo :D

Če so Windowsi original, nevem zakaj bi uporabljal neke freeware anitiviruse, Microsoft ima vrhunski brezplačen (v kolikor so Windowsi orig) antivirusni program Defender os Security Essential.

lp,


Hvala vam za mnenja, nasvete .... :D

Tema bo uporabna še naprej, ker vidim da vas je kar nekaj stručkotov tukaj :D :D :D :tomidelej:
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 17 gostov