Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...

Ko bo papež Frančišek obiskal Slovenijo, ga bomo vozili s katerim vozilom?

Katrca
2
12%
Twingo 1
0
Brez glasov
Twingo 2
0
Brez glasov
Twingo 3
0
Brez glasov
Twingo Wind
2
12%
Smart Forfour 2
2
12%
Spaček
0
Brez glasov
Žaba
0
Brez glasov
Stojadin 101
1
6%
fičo 750
0
Brez glasov
Lipiška zaprega
10
59%
e-Ce LIV
0
Brez glasov
 
Skupaj glasov : 17
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Papež v Kii Soul

Napisal/-a hahehihoh Po avg 18, 2014 9:34 am

Veronika.borghesi je napisal/-a:Tole pa ima rep in glavo, za razliko od marsičesa drugega. :D Sicer pa verjetno ne bomo nikoli izvedeli pravega razloga. Ima pa po mojem pri izbiri brez dvoma pomembno besedo tudi Frančišek, njegovi predhodniki bi se gotovo vozili v kakšnih razkošnih limuzinah =P

Grdo povedano, Papeža boli spodnji organ za to, v kakšnem avtu se bo vozil, ti pa ostani obsedena s kio. Mi se prav gabi samo zaradi tebe. Mogoče se me spomneš, ko sem na KMAG v Ljubljani prišel gledati enega rabljenega citroena. ;)
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Papež v Kii Soul

Napisal/-a Veronika.borghesi To avg 19, 2014 2:15 pm

Ti se kar še naprej vozi v svojih ljubljenih rabljenih citroenih. S tem ni nič narobe. Tole glede papeža se pa gotovo motiš. Prav on se je kot prvi med papeži odrekel mercedes papamobilu in se začel voziti v bolj ljudskih avtomobilih. Je pač človek iz ljudstva, ne pa razvajeno in bogastva željno bitje. 8)
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Papež v Kii Soul

Napisal/-a hahehihoh To avg 19, 2014 5:18 pm

Veronika.borghesi je napisal/-a:Ti se kar še naprej vozi v svojih ljubljenih rabljenih citroenih. S tem ni nič narobe. Tole glede papeža se pa gotovo motiš. Prav on se je kot prvi med papeži odrekel mercedes papamobilu in se začel voziti v bolj ljudskih avtomobilih. Je pač človek iz ljudstva, ne pa razvajeno in bogastva željno bitje. 8)

Joj, res skoda, ker sem tako zaostal in ne opazim, da je kia 100x boljsa od, pazi, rabljenega citroena.

Seveda, Papez se je odrekel papamobilu in zelel cenejsi, racionalnejsi avto, v bistvu vsakdanje vozilo. Sem pa preprican, da ni izbiral katerega, ampak je bilo pomembno, da je racionalen. Pa naj bo golf, ceed, megane ali soul.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Papež v Kii Soul

Napisal/-a xxl To avg 19, 2014 5:36 pm

Daj,zaklenite že to temo :roll: :roll: :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Papež v Kii Soul

Napisal/-a IcEm4n To avg 19, 2014 7:08 pm

Ko bo papež obiskal Slovenijo, se bo zihr vozu s Twingotom :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Slika
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Papež v Kii Soul

Napisal/-a esem To avg 19, 2014 9:08 pm

xxl je napisal/-a:Daj,zaklenite že to temo :roll: :roll: :roll:

Bomo raje počakali na rezultate ankete
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Papež v Kii Soul

Napisal/-a bucko_99 To avg 19, 2014 9:17 pm

v kiji se bo vozil ko pride k nam-bo veronika poskrbela za to.
Kolikor vem ima delež v Hyundai Motor Company tudi korejska vlada in je v večinski lasti parih Korejcev. Renault je francoska firma Daimler pa nemška tako da anketa ni legitimna :P

Pri nas se bo vozil v Tuschek Supercars modelu T 700 E hybrid :D
Zadnjič spremenil bucko_99, dne To avg 19, 2014 9:26 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: Papež v Kii Soul

Napisal/-a primozek68 To avg 19, 2014 9:25 pm

hahehihoh je napisal/-a:
Veronika.borghesi je napisal/-a:Tole pa ima rep in glavo, za razliko od marsičesa drugega. :D Sicer pa verjetno ne bomo nikoli izvedeli pravega razloga. Ima pa po mojem pri izbiri brez dvoma pomembno besedo tudi Frančišek, njegovi predhodniki bi se gotovo vozili v kakšnih razkošnih limuzinah =P

Grdo povedano, Papeža boli spodnji organ za to, v kakšnem avtu se bo vozil, ti pa ostani obsedena s kio. Mi se prav gabi samo zaradi tebe. Mogoče se me spomneš, ko sem na KMAG v Ljubljani prišel gledati enega rabljenega citroena. ;)


Kakšna pa je za pogledat tale borghesijeva? Bi bla za projekt?
Sex turns gay people into Mexicans.
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Papež v Kii Soul -dodana anketa

Napisal/-a bucko_99 To avg 19, 2014 9:27 pm

tut jst sm v tem razmišlu ko je hahehiho pisu post :)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Papež v Kii Soul -dodana anketa

Napisal/-a pskoda To avg 19, 2014 9:44 pm

Premalo denarja pustite v cerkvi in je zmanjkalo za boljšega.

Pri nas lahko hodi peš pa še zdravo je
Lp
 
Uporabniški avatar
~toMmy~
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5806
Pridružen: Sr dec 07, 2005 3:19 pm
Kraj: Vinica

Re: Papež v Kii Soul

Napisal/-a ~toMmy~ To avg 19, 2014 10:06 pm

primozek68 je napisal/-a:
hahehihoh je napisal/-a:
Veronika.borghesi je napisal/-a:Tole pa ima rep in glavo, za razliko od marsičesa drugega. :D Sicer pa verjetno ne bomo nikoli izvedeli pravega razloga. Ima pa po mojem pri izbiri brez dvoma pomembno besedo tudi Frančišek, njegovi predhodniki bi se gotovo vozili v kakšnih razkošnih limuzinah =P

Grdo povedano, Papeža boli spodnji organ za to, v kakšnem avtu se bo vozil, ti pa ostani obsedena s kio. Mi se prav gabi samo zaradi tebe. Mogoče se me spomneš, ko sem na KMAG v Ljubljani prišel gledati enega rabljenega citroena. ;)


Kakšna pa je za pogledat tale borghesijeva? Bi bla za projekt?


Tudi če je potencialna kandidatka za Miss Universe, bi jo lahko po moje kvečjemu Gosic prenašal iz dneva v dan! ;)
Slika
"Deutschen sind vielleicht nicht die Humorvollsten, aber wer will schon ein lustiges Auto?"
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Papež v Kii Soul

Napisal/-a hahehihoh To avg 19, 2014 10:07 pm

~toMmy~ je napisal/-a:
primozek68 je napisal/-a:
hahehihoh je napisal/-a:
Kakšna pa je za pogledat tale borghesijeva? Bi bla za projekt?


Tudi če je potencialna kandidatka za Miss Universe, bi jo lahko po moje kvečjemu Gosic prenašal iz dneva v dan! ;)

x2 :lol:
 
Uporabniški avatar
INFINITI
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7259
Pridružen: So maj 01, 2004 11:28 am
Kraj: Ljubljana

Re: Papež v Kii Soul -dodana anketa

Napisal/-a INFINITI Sr avg 20, 2014 8:34 am

:lol:
2000 Hyundai Coupe 2.0 → 2003 Hyundai Coupe 2.0 → 1999 BMW 740i → 2009 BMW 530d M
→ 2010 Škoda Superb TDI → 2008 Renault Laguna Coupe GT 2.0T → 2016 KIA Sportage CRDi → 2021 KIA Xceed 1.5 T-gdi
 
Uporabniški avatar
Veronika.borghesi
Novinec
 
Prispevkov: 495
Pridružen: Ne sep 20, 2009 8:13 am
Kraj: Ljubljana in Portorož

Re: Papež v Kii Soul -dodana anketa

Napisal/-a Veronika.borghesi Sr avg 20, 2014 8:37 am

Da bo slika bolj jasna in manj tipično slovensko nakladaška. Tole je prispevek iz britanskega časnika The Guardian o tem, zakaj se je papež odločil za Soula. Sodeč po razlagi niso imeli pri vsem skupaj prav veliko Korejci, ki prisegajo na velike in drage limuzine. :D

http://www.theguardian.com/world/2014/aug/14/pope-francis-kia-soul-car-south-korea

Pope Francis makes big impression with small car in South Korea
South Koreans fascinated by pictures of pontiff, who requested the smallest South Korean car for his five-day visit, in a Kia Soul
Pope Francis's choice of wheels during his five-day South Korean visit has surprised many in this country, where big shots rarely hit the streets in anything but expensive luxury cars.

After his arrival on Thursday, the pope left the airport in a compact black Kia that many South Koreans would consider too humble a vehicle for a globally powerful figure.

In a live television broadcast, the pope climbed into the backseat of the boxy Kia Soul, opened the window and waved. Surrounded by a few bigger black sedans, the pontiff's compact car headed toward Seoul.

Francis's frugality and humble demeanour have received wide coverage in South Korea, a fiercely competitive country that celebrates ostentatious displays of status and wealth. This national trait can be seen in the boom in private tutoring and plastic surgery.

The images of the smiling pope in his little car struck a chord online, with many playing on the car's name. One South Korean user tweeted: "The pope rode the Soul because he is full of soul."

For the man called "the people's pope" the choice makes sense. He has eschewed the bulletproof "popemobiles" that his predecessors used on foreign trips and urged priests around the world to travel in low-key cars.

Inside the Vatican City, the pope uses a blue Ford Focus or, when he's out in St Peter's Square, a white open-topped vehicle that allows him to reach out and touch the masses.

Local media widely reported that the pope requested the smallest South Korean car during his visit. The Soul is Kia's second-smallest model and reportedly provides more legroom than other compact cars. It has never, however, been a car of the rich and powerful.

Already bubbling with excitement over the first papal visit in 25 years, South Koreans appeared fascinated by the humble papal car.

"I feel honoured that Pope Francis will not be in a bulletproof vehicle," said Shon Cho-eun, a 22-year-old Christian student. "I hope he arrives safely and delivers good messages to us."
Lep in s soncem obsijan dan vam želi

Veronika
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Papež v Kii Soul -dodana anketa

Napisal/-a .com Sr avg 20, 2014 8:54 am

anketa je pa brezvezna oz. ponuja premalo izbire... - ajd mod, pobriši še ta post, tako kot si mojega prvega v tej temi
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: Papež v Kii Soul -dodana anketa

Napisal/-a hahehihoh Sr avg 20, 2014 8:58 am

.com je napisal/-a:anketa je pa brezvezna oz. ponuja premalo izbire... - ajd mod, pobriši še ta post, tako kot si mojega prvega v tej temi

x2

Ali pa bova dobila kar kakšen rumeni karton, ker si upava povedati, da je moderatorjeva anketa za en falus.
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Papež v Kii Soul -dodana anketa

Napisal/-a bucko_99 Sr avg 20, 2014 9:54 am

Še voznik je korejski in se vidi da vse niti držijo organizatorji v rokah, tko da ta članek je kr neki... Konec koncev, kaj pa ima papež pojma o avtomobilih, njemu je važno da je racionalen avto pa če je to 15 let star ford al pa nova kia.
Veronika tebi so se začela kolena tresit od zadovoljstva ko si videla papeža v kiji in prav je tako :) Tetovažo od Kie že maš?
 
Uporabniški avatar
Slicker
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4594
Pridružen: Pe jul 23, 2004 12:38 am
Kraj: okolica Trebnjega

Re: Papež v Kii Soul -dodana anketa

Napisal/-a Slicker Sr avg 20, 2014 10:06 am

Kia ze od druge generacije ceeda ni vec racionalen avto. Niti ni vec poceni, da ne govorim o oderuskih cenah servisov (ceno postavlja uvoznik) in problemov z garancijskimi popravili.
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Papež v Kii Soul -dodana anketa

Napisal/-a rs5 Sr avg 20, 2014 10:31 am

Nima veze s to temo,ma ko smo že pri papežu

--
http://www.publishwall.si/stoychi./post ... a-in-umore
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Papež v Kii Soul -dodana anketa

Napisal/-a esem Sr avg 20, 2014 10:58 am

.com je napisal/-a:anketa je pa brezvezna oz. ponuja premalo izbire... - ajd mod, pobriši še ta post, tako kot si mojega prvega v tej temi
hahehihoh je napisal/-a:x2
Ali pa bova dobila kar kakšen rumeni karton, ker si upava povedati, da je moderatorjeva anketa za en falus.

Pogum nekaterih je res presenetljiv. Tako herojsko stegovat jezike zna le malokdo.

Ne vem, zakaj je bilo pobrisano, ker posta nisem videl, a očitno so razlogi bili.

Anketa je popolnoma neresna in če to ni očitno že na prvi pogled (glej tudi PS), niti Bog ne more pomagat.

V bistvu bi tema lahko bila zanimiva (in bi se jo dalo razširiti), a je žal avtorica "omadeževana" z nekredibilnostjo, čeprav samo v nekaterih postih/temah. In seveda so take, žal pogosto močno pretirane, tudi reakcije nanjo.

tema pa je šla v "Nima veze z avt." (odprta je bila v "Splošno"), ker je bila namenjena bolj marketingu, taka je bila vsaj osnovna intenca, in s tem ter avtorstvom je bila usmeritev zapečatena. Zdaj bo to tudi z Angleži težko preusmerit.


PS
BTW - res nikogar ne zanima, kaj je zadnja možnost? Bom kasneje dodal link, če nihče ne ugane.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov