Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
antena
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 47
Pridružen: Po jul 21, 2008 7:36 pm

strižna kosilnica

Napisal/-a antena Ne sep 28, 2014 7:04 pm

Imam omenjeno kosilnico AL-KO Farmer bm 875 II.Na njej je bil motor ki zgledal takšen....

Slika

Na ročkah za držat si na desni strani si štelal ročico za gas START STOP.Z njo si štelal gas počasi hitro pri START napisu je bilo najhitreje.Ko si jo pomaknil nazaj je bilo počasi in nakoncu na STOP pa je ugasnla.Ugasnla se je pa ker je na mašini bil iz užiganle tuljave en zelen kabel.In je prekinu delovanje.
No potem pa sem čez čas zadel eno korenino in mi je odbil kajlo na magnetu.Šel sem na servis pa je imel tam en nov motor.Identičen mojemu.takle zgleda...https://shop.lagerhaus.at/technikshop/p ... tor+LV+156
kupil sem ga in montiral doma.
Vlijem olje,zalaufam pali iz prve.Vžge in laufa s polnim plinom.Sploh mu nisem mogu zmanjšat obrate.Laufa ampak s polnim plinom.
Potlej sem pa vzel frgazar od tastarga motorja in ga sestavil z novim motorjem...Zalafam in končno sem lahko reguliral gas.Grem kosit in motor s polnim plinom mi začne kr "trakirat" začne mu kr sam od sebe hitrost in moč padat al pa naraščat.ne glede na to da mam na ročici do konca.Jo ustavim pustim laufat in spet lepo obrate dobi.Problem pa je čim grem kak hrib kosit mu obrate navije pol pa padejejo čim imam gas do konca.
Kličem na servis pa mi pravi da imajo tej motorji sami regulirajo moč.

Zdaj pa mene zanima a se da kaj zrihtat da bi jaz imel na stari sistem ,da ko dam gas mi gas stoji na mir ne da se mi spreminja glede na teren in napor.A bi mogu kaj v frgazarju nardit?Je pa res fanj pri tem motorju da če kaj zapneš vejo ,kamen sam izklopi kosilnico.
 
Uporabniški avatar
lancia hf
Uporabnik
 
Prispevkov: 4669
Pridružen: Ne jun 29, 2008 11:17 am

Re: strižna kosilnica

Napisal/-a lancia hf Ne sep 28, 2014 9:07 pm

Imaš dve vrste teh motorjev tega kot si imel ti, da si ročno dodajal gas ali pa ta, ki ga imaš sedaj, ko avtomatsko regulira določene obrate. In samo tako ti bo motor delal, kar koli boš z gasom spreminjal ne bo delovalo ker ni mišljeno tako.
SlikaSlikaSlikaSlikaSlika
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov