Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: popoldanski sp

Napisal/-a mucek Sr jan 21, 2015 6:30 pm

Če imaš še status, odpri popoldanski s.p. - upam, da se to še da (te zakoni se spreminjajo kot vreme ;) )

Lp, g
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: popoldanski sp

Napisal/-a EX-B Sr jan 21, 2015 7:11 pm

gasolinedream je napisal/-a:Spoštovani!

Kot mnogi ostali študenti se bom z februarjem samozaposlil. Stroški ipd, so mi zaenkrat jasni, zanima me pa če se moram izpisati iz rednega šolanja preden odprem s.p.? Potem grem samo na vem točko in me tam pošljejo naprej?

Ne potrebujes se izpisat iz rednega solanja, preden odpres s.p., to lahko naredis kadarkoli. Ti samo pojdi na VEM tocko in ti bodo tam vse zrihtali. V bistvu bos odprl navaden polni s.p., saj t.i. studentskega oz. popoldanskega kot reden student ne mores vec, kot je bilo to vcasih. Pri tem se odpoves pravice do subvencioniranega bivanja v studentskem domu, bonom, stipendijam, starsi te ne morejo vec uveljavljat kot vzdrzevanega druzinskega clana pri dohodnini, in pa seveda studentskemu delu preko napotnic. NE izgubis pa pravice do brezplacnega vpisa na fakulteto, to ti ostane.

mucek: tega ni ze od 2013, studenti morajo odpirat polne s.p.-je..
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: popoldanski sp

Napisal/-a mucek Sr jan 21, 2015 7:21 pm

Huh, hvala za popravek in info, se mi je zdelo, da se je nekaj spreminjalo ... Potem bi na tvojem mestu za čas šolanja na s.p. pozabil - nekako ne vidim "računice" pri ugodnostih, ki jih imaš sicer ...

Lp, g
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: popoldanski sp

Napisal/-a gasolinedream Sr jan 21, 2015 11:48 pm

Meh, za oddat imam samo še diplomo,ne živim v študenskem domu , tako da mi ugodnosti ne odtehtajo. Z delodajalcem pa sva ugotovila da pri taki količini ur kot jih delam, se mi bolj splača odpret s.p. kot pa bit plačan po novem zakonu ki stopi v veljavo enkrat v kratkem.

Bolj me je skrbelo to, da mi ne bodo poturili izrednega študija za plačat, če ima kaj veze zaporedje izpisa in odprtja spja.
 
Uporabniški avatar
EX-B
Uporabnik
 
Prispevkov: 1110
Pridružen: Ne mar 23, 2003 2:02 pm
Kraj: Ljubljana

Re: popoldanski sp

Napisal/-a EX-B Če jan 22, 2015 10:40 am

V dolocenih takih primerih se ti definitivno splaca odpret s.p. in pac bit samozaposlen. Z novim letom so taki s.p.-ji ki vecino prihodka dobijo od enega vira tudi malo bolj zavarovani ("delodajalec" oz. tvoj vecinski vir prihodka ti mora garantirat razumne odpovedne roke in podobne zadeve).
Solanje pa kot omenjeno, nima vpliva, kot samozaposlen s.p.-jevec si se vedno lahko redno vpisan na faks.
Lp. Grega, DipLab.si
Slika
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov