Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
dvorjan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr avg 31, 2011 12:40 pm
Kraj: Polarna Primorska

Re: Računalniški monitor

Napisal/-a dvorjan Sr nov 05, 2014 8:06 pm

@Blinder:
Razmišljanje, skladno s tvojim vzdevkom. =) Skrajno napačno. Matrika je osnova, iz katere potem elektronika naredi kar najboljšo sliko (ali pa najboljši kompromis).
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Računalniški monitor

Napisal/-a Blinder Sr nov 05, 2014 8:31 pm

Ja in boš uspel ti opazit razliko? Z frendom smo naredili primerjavo med 24" monitorjem z tisto IPS al kaj je že matriko (torej ne tisto TN v cenejših monitorjih) ter zelo starim "noname" monitorjem 15" (za znamko prvič slišal). Isto sliko smo naložili na oba monitorja in ju primerjali, nov 24 IPS ni imel boljše slike.
Predvidevam, da IPS pa te fore pač rabijo za vlečt dodaten denar iz žepov kupcev. Tu pa tam kakšnemu od teh kupcev tudi boljša slika koristi, ostali pa dobijo le placebo občutek, da opazijo boljšo sliko.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Računalniški monitor

Napisal/-a gasolinedream Sr nov 05, 2014 8:38 pm

Blinder je napisal/-a:Ja in boš uspel ti opazit razliko? Z frendom smo naredili primerjavo med 24" monitorjem z tisto IPS al kaj je že matriko (torej ne tisto TN v cenejših monitorjih) ter zelo starim "noname" monitorjem 15" (za znamko prvič slišal). Isto sliko smo naložili na oba monitorja in ju primerjali, nov 24 IPS ni imel boljše slike.
Predvidevam, da IPS pa te fore pač rabijo za vlečt dodaten denar iz žepov kupcev. Tu pa tam kakšnemu od teh kupcev tudi boljša slika koristi, ostali pa dobijo le placebo občutek, da opazijo boljšo sliko.

Jaz imam podobne izkušnje.

A potem so npr. novejši IPS zasloni po večini boljši od starejših zaslonov ki še niso imeli take matrike? Kar sem jaz videl, niso. Vsega se pač ne da prebrat iz tehničnih lastnosti.
 
dvorjan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr avg 31, 2011 12:40 pm
Kraj: Polarna Primorska

Re: Računalniški monitor

Napisal/-a dvorjan Sr nov 05, 2014 9:22 pm

Kaj naj vam rečem? Kdaj ste šli nazadnje na pregled oči/vida?

To, kar trdite, je absurdno. Vsak otrok ali pa odrasel z normalnim vidom (ali pripomočkom z ustrezno dioptrijo) bo znal takoj pokazati na razliko/e v sliki, ki jo lahko prikaže posamezna matrika. In ja, razlika je očitna. Jaz jo jasno vidim, starši, sodelavci, praktično vsi - le tu berem stvari, ki jih praksa nikakor ne potrdi. Pa sem v računalništvu že slabih 20 let ...

Novejši zasloni z IPS (in drugimi naštetimi nadpovprečnimi matrikami) so krepko boljši v prikazu slike kot monitorji s TN matrikami. Samo poglejte barvni prikaz (njegovo natančnost, na IPS so barve res žive, t. i. "life like"), kontrastnost slike, vidni kot ... Edina stvar, kjer je TN zaradi svoje zasnove v prednosti, je odzivni čas - a ta povprečnemu uporabniku prav nič ne pomeni in nikoli ne odtehta slabše slike (niti igričarjem, ki si želijo nizek odzivni čas matrike).
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Računalniški monitor

Napisal/-a gasolinedream Sr nov 05, 2014 10:35 pm

No, na nivo pregledov in dioptrij pa se vseeno ni treba spuščat. Očitno ni prostora za neko normalno debato. Škoda : )

Kot komentar pa le to, da me čudi kako so lahko nekateri 5-10 let stari zasloni tako dobri, pa čeprav ne premorejo najnovejše IPS oz. podobne matrike.
 
dvorjan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr avg 31, 2011 12:40 pm
Kraj: Polarna Primorska

Re: Računalniški monitor

Napisal/-a dvorjan Sr nov 05, 2014 10:43 pm

Okej.

Še zadnjič v tej temi. IPS je tako superioren, da razliko prepozna povprečen državljan. Kdor ne verjame, naj gre v trgovino, kjer imajo različne monitorje priklopljene na HDMI-splitter in se prepriča na lastne oči. In potem naj sodi ...

Over and out.
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Re: Računalniški monitor

Napisal/-a PRODRIVE So nov 08, 2014 12:27 pm

Hvala vam za odgovore,torej IPS Dell-ov monitor ?
CARPE IMPREZAM
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Re: Računalniški monitor

Napisal/-a PRODRIVE To nov 11, 2014 8:46 pm

Pozabil sem še vprašati kateri Dell-ov model z 22" monitorjem,da bo imel iste karakteristike kot U2412M.

Hvala za odgovore
CARPE IMPREZAM
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Re: Računalniški monitor

Napisal/-a PRODRIVE To nov 11, 2014 10:49 pm

Mogoče kdo ve ?
CARPE IMPREZAM
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Računalniški monitor

Napisal/-a nebivedu Sr nov 12, 2014 7:23 am

Za 22 ne vem, za 23" ti pa lahko povem da U2312HM
Old subarus never die, they just get faster!
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Re: Računalniški monitor

Napisal/-a PRODRIVE Sr nov 12, 2014 7:06 pm

Še mogoče kdo s kakšno idejo.

Hvala
CARPE IMPREZAM
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Računalniški monitor

Napisal/-a metor Sr nov 12, 2014 7:24 pm

Se mi zdi da mal pretiravaš s tem monitorjem, kot da bi kupoval avto res :roll:
Pa sj dobiš use podatke na netu, še kak posnetek poglej in kupi. No js sm prvo ceno izbral malo prečekirou podobne in enega izbral, kaj češ tolk palamudit pri enem bogem monitorju no.
Don't worry, be happy ;)
 
knt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne nov 17, 2013 7:56 pm

Re: Računalniški monitor

Napisal/-a knt Sr nov 12, 2014 8:29 pm

Jaz imam tudi Dell U2412M in sem zelo zadovoljen.
Zraven uporabljam Spyder3 kalibrator.

Ima pa ta monitor eno pomanjkljivost/feler...
Pri določeni svetlobi utripa kakor stari CRT. Kot da pride do neke interference z backlightom. Verjetno zaradi PWM regulacije backlighta.
Me je pa malo razjezilo, ker sem za to izvedel šele, ko sem ga imel že en teden na mizi. Cel mesec sem bral teste, to sem pa spregledal.

Z nastavitvami, ki jih uporabljam jaz, nimam teh težav, to je opazno samo pri določenih nastavitvah.
Jaz imam svetlobo na 100%, kontrast na 53%, ostale nastavitve so pa preko Spyderja.

Drugače je pa monitor odličen.
Glede matrik... poglej si te teste http://www.lagom.nl/lcd-test/ na različnih monitorjih.. pa se malo zamisliš..
Če so ti pomembne barve, predvsem tale: http://www.lagom.nl/lcd-test/viewing_angle.php
Glavni problem na svetu je, da so bedaki in fanatiki vedno prepričani, modreci pa stalno v dilemi. [ Bertrand Russell ]
 
PRODRIVE
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2657
Pridružen: Pe jun 18, 2004 10:09 am

Re: Računalniški monitor

Napisal/-a PRODRIVE Sr nov 12, 2014 9:29 pm

Hvala vsem za mnenje, komentarje,bral sem tudi druge forume padla je odločitev Dell U2412M,tudi drugje je nekdo pisal o tem blinkanju bomo videli kaj bo.
CARPE IMPREZAM
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: Računalniški monitor

Napisal/-a skopusnik Sr nov 12, 2014 9:36 pm

knt je napisal/-a:Pri določeni svetlobi utripa kakor stari CRT.

To misliš minimalno utripanje, komajda opazno? Tudi jaz sem imel ta problem (nisem opazil vedno, samo občasno). Pod garancijo sem zamenjal monitor in od takrat tega nisem več opazil.
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Računalniški monitor

Napisal/-a darkside Sr nov 12, 2014 9:51 pm

-
Zadnjič spremenil darkside, dne Ne jan 11, 2015 4:26 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
knt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne nov 17, 2013 7:56 pm

Re: Računalniški monitor

Napisal/-a knt Če nov 13, 2014 8:51 am

skopusnik je napisal/-a:
knt je napisal/-a:Pri določeni svetlobi utripa kakor stari CRT.

To misliš minimalno utripanje, komajda opazno? Tudi jaz sem imel ta problem (nisem opazil vedno, samo občasno). Pod garancijo sem zamenjal monitor in od takrat tega nisem več opazil.


V določenih nastavitvah je bilo videti kot 50 Hz refresh na CRT-ju. Ampak, ko sem ga skalibriral s Spyderjem, tega ni bilo več. Lahko da je interferiral z lučjo na stropu.
V bistvu je jasno iz nastavitev monitorja. Brightness je na 100% in takrat je backlight do kraja in je PWM do kraja odprt in nima več š čim interferirat.
Glavni problem na svetu je, da so bedaki in fanatiki vedno prepričani, modreci pa stalno v dilemi. [ Bertrand Russell ]
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov