Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
SsLak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: So maj 31, 2014 5:58 pm

Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a SsLak So dec 13, 2014 1:28 pm

Lep pozdrav !
Zanima me vaše mnenje/izkušnje s sledečim problemom.

Mesec in pol star telefon višjega cenovnega razreda sem nesel na servis k operaterju. Po popravilu okvare je telefon prišel nazaj z drugo okvaro. Telefon je bil poslan nazaj.
Po nekem času dobim sms da je telefon popravljen naj ga prevzamem. Po pregledu telefona pri operaterju ugotovim da napaka ki je bila povzročena z njihove strani ni bila odpravljena. Telefon ponovno poslan na servis.

Hakelc: Telefon je na popravilu že v skupnem roku 53ih dni. Za odpravo obeh napak ( napake ki sem jo odkril jaz in napako povzročene s strani serviserja).
V Zakonu o varstvu potrošnikov piše:

...Če napake ni mogoče odpraviti ali je podjetje ne odpravi v skupnem roku 45 dni, lahko potrošnik zahteva zamenjavo za nov brezplačen izdelek...

Prodajalec na šalterju mi zatrjuje da garancijski rok popravila ni 45 dni , temveč !! 45 DELOVNIH DNI...in če tudi...se mi te dve napaki v garancijskem roku ne seštevata...Po komentarju da so čisto neresni in še kakšni sočni sem odšel iz stavbe.

Zanima me vaše mnenje in nasveti preden se obrnem na Tržni inšpektorat in Zavod za varstvo potrošnikov.

LP
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a ejsim So dec 13, 2014 7:25 pm

Meni zadeva deluje dokaj preprosta, in sicer:

- Sklicujes se na Zakon o varstvu potrosnikov http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO513#
- Nadaljno se sklicujes na 21.b in 21.c clen.

Torej, nov telefon ali odstop, povracilo kupnine in se obracunas stroske. 45 dni je 45 dni in ni delovnih nikjer vmes.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a yashica So dec 13, 2014 7:45 pm

SsLak je napisal/-a:Prodajalec na šalterju mi zatrjuje da garancijski rok popravila ni 45 dni , temveč !! 45 DELOVNIH DNI

Sem prepričan, da preklemano dobro ve, da se v 45 dnevni rok štejejo vsi dnevi. S tem mislim tudi vikende (sobota ,nedelja), ravno tako prazniki.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a Gosic So dec 13, 2014 7:48 pm

Po napisanem sodeč gre za TopTime?
 
Uporabniški avatar
ejsim
Uporabnik
 
Prispevkov: 835
Pridružen: Sr jul 29, 2009 7:33 am

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a ejsim So dec 13, 2014 8:13 pm

Dejansko predlagam, da jim napises mail, napises zakon na katerega se sklicujes ter clene in jim eventuelno predlagas, da ti v roku 2-3 dni pripravijo nov tel., da ga bos prsel iskat.

Verjetno bo hitreje kot pa preko inspektorata. Pa se tolko si dejansko fer da jih sploh ne prijavis. Mogoce uspes dobiti nov tel se isti dan. V nasprotnem primeru pa kak TV pa se inspektorat.
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a myster Ne dec 14, 2014 12:29 am

To so men tudi bluzili. Sm jim vrgu pred nos garancijski listek in vprasal kje pise o kaksnih delovih dneh...zagrozil z inspekcijo za varstvo potrosnikov in smo hitr razcistli...probajo pac kerga nategnat....
Lep pozdrav :)
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a esem Ne dec 14, 2014 12:56 am

SsLak je napisal/-a:...Po popravilu okvare je telefon prišel nazaj z drugo okvaro. ...Po pregledu telefona pri operaterju ugotovim da napaka ki je bila povzročena z njihove strani ni bila odpravljena. Telefon ponovno poslan na servis.

Hakelc: Telefon je na popravilu že v skupnem roku 53ih dni. Za odpravo obeh napak ( napake ki sem jo odkril jaz in napako povzročene s strani serviserja).
V Zakonu o varstvu potrošnikov piše:

...Če napake ni mogoče odpraviti ali je podjetje ne odpravi v skupnem roku 45 dni, lahko potrošnik zahteva zamenjavo za nov brezplačen izdelek...


...in če tudi...se mi te dve napaki v garancijskem roku ne seštevata...


To o 45 delovnih je jasno in so že drugi povedali.

Se pa bojim, da ta drugi del ni tako enoznačen - vsaj v tvoj prid ne. Šteje se 45 dni od prijave napake pri njihovem prevzemu na servis in teh 45 dni velja za začetno prijavo napake, ki pa so jo "pravočasno" sanirali. "Skupni rok" (iz zakona) ne velja za obe napaki (bi veljal edino, če bi na obe opozoril prvič) - ker na začetku "druge" napake nisi prijavil, saj je še ni bilo - velja za eventuelno večkratno popravljanje prve napake! Če se vmes oz ob tvojem prevzemu pojavi nova napaka (ki ni :!: posledica ali nadaljevanje prvotne), je to nekaj novega in začne spet teči 45-dnevni rok - seveda od začetka. Žal je verjetno res tako. :?:
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a DePalmo Ne dec 14, 2014 1:56 am

Tako kot je esem napisal. Pri vsaki napaki oz. pri vsakem novem popravilu se 45 dnevni rok začne šteti od začetka, tako da žal, ni še preteklo 53 "skupnih" dni. In vrjemi, da ko bo prišel 44 dan, bo telefon spet "popravljen" ali pa kot sem bral o nekem servisu za Nokie (žal pozabil točno ime tako da nebom nič trdil za kero podjetje gre - če koga res zanima, naj pogugla), bojo našli v telefonu vlago oz. vodo in zavrnili garancijo.

Aja, pozabil sem še tole: ko gre telefon na (mislim da - naj se preveri zakon) četrto popravilo in tudi ni uspešno, si opravičen do nove naprave ali povrnitve kupnine.
 
Uporabniški avatar
kljukec
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3380
Pridružen: To jan 04, 2005 10:50 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a kljukec Ne dec 14, 2014 7:41 am

Sam sem pri sony-u dosegel, da so mi vrnili denar - preko telekoma seveda - 45 dni velja zgolj za isto napaka - pri meni se je enako dogajalo z aparatom non stop. hec je da ker je telefon služben, mora biti 45 dni na servisu v 6 mesecih - kar je praktično nemogoče, nato sem popizdil in dosegel povračilo denarja ;)

Kdaj telefon sprejmejo na servisu je za potrošnika popolnoma nerelavantno, važno je, kdaj ga odda. Kaj je s telefonom narobe, je prav tako nerelavantno (po mojem) važno je kakšna napaka se pojavlja. Sam sem opozoril, ko sem ga dal zadnjič na servis, da bomo prekoračili rok, nato pa ga nisem želel sprejeti nazaj ;) - na koncu se je nekako izšlo, da sem dobil nazaj 100% kupnino, in sem nabavil drug Samsungov ;) aparat

lp
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a tr00per Če dec 18, 2014 4:44 pm

ostalih komentarjev nisem bral, ti pa lahko posredujem mojo izkušnjo: pred leti sem imel s telefoni veliko problemov, največ s Sony Ericsson k700i. Kakšna je bila okvara sem sicer že pozabil, telefon pa je bil kar nekajkrat na servisu, na koncu pa sem enostavno poklical direkt na servis in preko njih zahteval (o tonu in besedišču, ki sem ga uporabil nebi...) nov mobilni aparat in ga tudi dobil.
 
knt
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 68
Pridružen: Ne nov 17, 2013 7:56 pm

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a knt Če dec 18, 2014 5:20 pm

Jaz sem imel leta nazaj probleme z leto staro Nokio.

Prvič na servisu... nazaj v enakem stanju.

Posnel video na katerem se vidi napaka.
Drugič na servisu... nazaj z novo baterija.. napaka ni bila odpravljena.

Napisal "ljubezensko" pismo (email) na Teleray in jim lepo razložil celotno zgodbo in da naslednji gsm sigurno ne bo Nokia zaradi servisa.

No.. in me je poklical šef servisa in me prosil, da pošljem njemu osebno vse skupaj.
Po nekaj tednih sem dobil nov telefon z novo garancijo.

Verjetno je samo potrebno s pravimi argumenti na pravi naslov... vendar včasih traja.
Glavni problem na svetu je, da so bedaki in fanatiki vedno prepričani, modreci pa stalno v dilemi. [ Bertrand Russell ]
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a tr00per Če dec 18, 2014 5:25 pm

je pa tud odvisno od servisa an.... sem imel nekaj let kasneje težavo z blackberry-jem, crknla navigacijska tipka, posredoval na servis, čez 2 tedna dobil nov aparat.
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a arijan Pe dec 19, 2014 2:57 pm

Kolikor sem bral te zakone, je potrebno pazit na katere napake se lahko sklicuješ. V primeru da sam odneseš telefon na servis, izgubiš določene pravice. Tako da je boljše odnest telefon, tam kjer je bil kupljen, ker se potem na njih pritožiš in od njih zahtevaš vračilo kupnine, zamenjavo ali kaj drugega.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a IcEm4n Pe dec 19, 2014 8:05 pm

In kaka razlika je? V vsakem primeru pride do istega uradnega serviserja (razen, če jih je več).
Ok, ne rečem, če gre za frišno kupljen nov telefon, ne pa za mesec in pol star telefon.
Slika
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a darkside Po dec 22, 2014 11:09 am

To da izgubiš pravice pa ne verjamem. oz. katere pravice bi pa naj izgubil?
 
Uporabniški avatar
arijan
Novinec
 
Prispevkov: 463
Pridružen: Pe mar 11, 2011 10:38 pm

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a arijan Po dec 22, 2014 11:49 am

To je bilo ko sem se sam rabil nekaj glede garancije, je pa več kot eno leto tega.
Ne da izgubiš pravice dobit nov telefon, če je v okvari, samo da se ne moreš sklicevat na nekaj. Sem iskal, pa nisem našel kje sem to prebral.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a tr00per Po dec 22, 2014 12:44 pm

dala, kazala....edino kar je, če daš ti telefon na prodajnem mestu na servis, ti operater ponudi nadomestni aparat. Pa kak dan več traja preden ga nazaj dobiš..
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a darkside Po dec 22, 2014 1:15 pm

ti se lahko sklicuješ na vse kar je možno če kaj ni v redu.
aja, je pa res da če dap na servis ni nujno da dobiš nadomestni telefon.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Garancijski rok popravila telefona

Napisal/-a mavrica Po dec 22, 2014 2:24 pm

SsLak je napisal/-a:Lep pozdrav !
Zanima me vaše mnenje/izkušnje s sledečim problemom.

Mesec in pol star telefon višjega cenovnega razreda sem nesel na servis k operaterju. Po popravilu okvare je telefon prišel nazaj z drugo okvaro. Telefon je bil poslan nazaj.
Po nekem času dobim sms da je telefon popravljen naj ga prevzamem. Po pregledu telefona pri operaterju ugotovim da napaka ki je bila povzročena z njihove strani ni bila odpravljena. Telefon ponovno poslan na servis.

Hakelc: Telefon je na popravilu že v skupnem roku 53ih dni. Za odpravo obeh napak ( napake ki sem jo odkril jaz in napako povzročene s strani serviserja).
V Zakonu o varstvu potrošnikov piše:

...Če napake ni mogoče odpraviti ali je podjetje ne odpravi v skupnem roku 45 dni, lahko potrošnik zahteva zamenjavo za nov brezplačen izdelek...

Prodajalec na šalterju mi zatrjuje da garancijski rok popravila ni 45 dni , temveč !! 45 DELOVNIH DNI...in če tudi...se mi te dve napaki v garancijskem roku ne seštevata...Po komentarju da so čisto neresni in še kakšni sočni sem odšel iz stavbe.

Zanima me vaše mnenje in nasveti preden se obrnem na Tržni inšpektorat in Zavod za varstvo potrošnikov.

LP


Če začnejo prodajalci napletati neumnosti, potem se takoj premislim in namesto novega izdelka zahtevam povračilo denarja. Tak prodajalec si ne zasluži prometa na moj račun. Če si na licu mesta ugotovil napako ob prevzemu, tudi če je nova napaka, potem rok teče dalje, saj izdelka uradno nisi prevzel.

Povej nam, kateri telefon in kateri servis. Resne firme ne komplicirajo!
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov