Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
klekej
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: So avg 01, 2009 3:40 pm

Kupovanje ponaredkov sončnih očal

Napisal/-a klekej Pe dec 26, 2014 3:13 pm

Pozdravljeni, je kdo pred kratkim naročal kakšna replike očal po netu? Iščem Ray-banov model Wayfarer, ampak res lepo repliko z napisi, etuijem, krpico za čiščenje. Berem, da zadnje čase carina uniči skoraj vse, tudi po ebayu jih ni več. Ma kdo izkušnje s to stranjo?

http://www.ioffer.com/i/2015-ray-ban-8- ... -586770619

Hvala in LP
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Kupovanje replik sončnih očal

Napisal/-a TrijoAdijo Pe dec 26, 2014 3:22 pm

Tole če boš kupil, boš denar stran vrgel...carina ti jih bo uničila...
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
klekej
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: So avg 01, 2009 3:40 pm

Re: Kupovanje replik sončnih očal

Napisal/-a klekej Pe dec 26, 2014 3:25 pm

Torej mi preostane samo v kakšnem Rimu kupiti na ulici od črncev? Samo te baje tudi tam policija lahko visoko oglobi, če te dobijo.
 
GrEgEcN95
Novinec
 
Prispevkov: 405
Pridružen: Po jun 21, 2010 4:29 pm

Re: Kupovanje replik sončnih očal

Napisal/-a GrEgEcN95 Pe dec 26, 2014 4:03 pm

Ne špilaj frajerja z ponaredki pa kupi original.
"A clever person solves a problem. A wise person avoids it."
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kupovanje replik sončnih očal

Napisal/-a xxl Pe dec 26, 2014 9:56 pm

Raje nosim brez napisov,kot da imam falsifikat.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Kupovanje replik sončnih očal

Napisal/-a darkside Pe dec 26, 2014 10:50 pm

Carina ti bo uničla, zaračunali ti bodo uničenje ki bo nekajkrat višje kot je cena teh očal.

Imel bi ray banove? Zakaj za vraga ne kupiš original? Če si jih tako želiš jih boš tudi kupil. Samo da bi se pederišil pa delat frajerja, povej potem vsakemu tudi da so ponaredek. Aja, to pa ne ker potem ne bi bil več glavni na vasi.

Čez carino bi šlo le v primeru da zgoraj ne bi bilo napisa ray ban.

Skupaj s potnino, uničenjem in ostalimi stroški boš na ceni večji od originala.

prvi link v googlu je celo v sloveniji: http://www.edel-optics.si/ORIGINAL-WAYF ... 13C,,.html

Lahko naročiš, lahko tvegaš. Mogoče bo šlo skozi, če te pa dobijo pa bodo hujše posledice in boš samemu sebi govoril da zakaj si bil tele in kupil ponaredek in te bi manj prišel original. Osebno bi na ponaredke dal strošek ki bi bil velikokrat večji kot je cena originala (vsak 5x, manj se ne splača).

Ampak potem ne jokat, bil si opozorjen in to je to.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kupovanje replik sončnih očal

Napisal/-a pskoda Pe dec 26, 2014 10:53 pm

Ray-ban so za en k... očalo tudi če so original. Osebno meni so veliko boljša senna sončna očala
Lp
 
Uporabniški avatar
darkside
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po jan 17, 2011 10:08 am

Re: Kupovanje replik sončnih očal

Napisal/-a darkside Pe dec 26, 2014 10:55 pm

Saj meni tudi ne sedejo, moram nositi očala, so mi v optiki ponudili tudi ray banove pa nisem bil navdušen
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Kupovanje replik sončnih očal

Napisal/-a esem So dec 27, 2014 12:22 am

V naslovu je "replika" - kar pa ni isto kot ponaredek, kar išče avtor teme. Popravljam...
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Kupovanje ponaredkov sončnih očal

Napisal/-a tr00per So dec 27, 2014 1:28 pm

sem imel ena taka fake očala, niti niso bla tak slaba, ma rajši daj 50€, pa dobiš na Golniku pri Kranju očala iste oblike in kvalitete, kot original, notr pa polarizirane leče top šit kakovosti. Sicer gor ne piše Ray ban, ampak očala so pa zelo kvalitetna (jst mam zdej 3 par od tega optika, ker jih jemljem z dioptrijo).
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Kupovanje replik sončnih očal

Napisal/-a TrijoAdijo So dec 27, 2014 5:06 pm

esem je napisal/-a:V naslovu je "replika" - kar pa ni isto kot ponaredek, kar išče avtor teme. Popravljam...


Me res zanima, če ray ban dela replike svojih cvikerov....
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Kupovanje ponaredkov sončnih očal

Napisal/-a tr00per Ne dec 28, 2014 5:26 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:
esem je napisal/-a:V naslovu je "replika" - kar pa ni isto kot ponaredek, kar išče avtor teme. Popravljam...


Me res zanima, če ray ban dela replike svojih cvikerov....


na nek način bi lahko rekl, da jih.... stvar je namreč v tem, da Ray Ban je bil kupljen s strani italijanske firme Luxotica, ki sedaj izdeluje tudi ray ban očala (ray ban by luxotica je deklaracija) in so bistveno cenejše, kot prave ameriške..
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kupovanje replik sončnih očal

Napisal/-a sašo5 Po dec 29, 2014 10:06 am

TrijoAdijo je napisal/-a:
esem je napisal/-a:V naslovu je "replika" - kar pa ni isto kot ponaredek, kar išče avtor teme. Popravljam...


Me res zanima, če ray ban dela replike svojih cvikerov....

to bi moral že vedet, ne pa da jih daš v prešo še preden se prepričaš o izvoru :mrgreen:

PS. "hello kitty" nekje 2008-2009 - mogoče si bil pa zraven =P
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Kupovanje ponaredkov sončnih očal

Napisal/-a ban Po dec 29, 2014 10:29 am

Prve svoja ray banke sem dobil pred kakimi 20 leti in so še vedno taka kot nova, pred kakimi 5 leti sem kupil nova, made in italy, pa je okvir že tako poguljen da mi jih je sram nosit, čeprav na očala zelo pazim. Odkar so pod Italijani jim je očitno kakovost močno padla.
 
Jerry007
Novinec
 
Prispevkov: 306
Pridružen: Če sep 30, 2010 11:59 am

Re: Kupovanje ponaredkov sončnih očal

Napisal/-a Jerry007 Po dec 29, 2014 12:01 pm

ban je napisal/-a:Prve svoja ray banke sem dobil pred kakimi 20 leti in so še vedno taka kot nova, pred kakimi 5 leti sem kupil nova, made in italy, pa je okvir že tako poguljen da mi jih je sram nosit, čeprav na očala zelo pazim. Odkar so pod Italijani jim je očitno kakovost močno padla.

Moj fotr jih ma že tudi vsaj 15 let pa skoraj kot nove. Če so pa še današnje tako kvalitetne pa nevem. Sam pa nosim oakley ker so mi bile dejansko ene izmed redkih k so mi bile všeč- pa da je še cena bila sprejemljiva.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: Kupovanje ponaredkov sončnih očal

Napisal/-a ajatola Po dec 29, 2014 4:28 pm

vesel boš ,če ti carina ne zapali kazni za nakup falsifikata očal.Pri nas tudi to naredijo kljib temu,da kupec res ne ve ,če spletna stran prodaja original ali ponaredek.To je cena ,ker smo v banana republiki in je glavna birokracija.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Kupovanje ponaredkov sončnih očal

Napisal/-a Cefizelj Po dec 29, 2014 4:34 pm

ajatola je napisal/-a:vesel boš ,če ti carina ne zapali kazni za nakup falsifikata očal.Pri nas tudi to naredijo kljib temu,da kupec res ne ve ,če spletna stran prodaja original ali ponaredek.To je cena ,ker smo v banana republiki in je glavna birokracija.


Najlažje je pljuvat vse naokoli. Na strani kupca je, da preveri ali so originali ali ne. Carina pred uničenjem itak pošlje kupcu prošnjo po dokazovanju originalnosti. In če ne moreš preverit ali so originali ali ne.... so sigurno ponaredki. Če ti ne veš ali so originali ali ne, pomeni da se nisi dovolj informiral. Misliš da ti v Nemčiji (tam nimajo banan) rečejo huh, če pa res niste vedeli... evo ti očala. Malo morgen.
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: Kupovanje ponaredkov sončnih očal

Napisal/-a ajatola Po dec 29, 2014 4:40 pm

Cefizelj je napisal/-a:
ajatola je napisal/-a:vesel boš ,če ti carina ne zapali kazni za nakup falsifikata očal.Pri nas tudi to naredijo kljib temu,da kupec res ne ve ,če spletna stran prodaja original ali ponaredek.To je cena ,ker smo v banana republiki in je glavna birokracija.


Najlažje je pljuvat vse naokoli. Na strani kupca je, da preveri ali so originali ali ne. Carina pred uničenjem itak pošlje kupcu prošnjo po dokazovanju originalnosti. In če ne moreš preverit ali so originali ali ne.... so sigurno ponaredki. Če ti ne veš ali so originali ali ne, pomeni da se nisi dovolj informiral. Misliš da ti v Nemčiji (tam nimajo banan) rečejo huh, če pa res niste vedeli... evo ti očala. Malo morgen.

Ne serji ga.Na spletni strani je napisano,da je roba original in kaj naj kupec gre čez ocean to preverit.Tako blesave politike nima niti kurdistan.Kaznujejo ljudi,ki niso nič krivi,lopovi pa se sprehajajo prosti naokrog.
Kaznujejo sitne lopove in se delajo heroje.Tip ,ki mazne 50 miljonov evrov je pa nedotakljiv.Klinc pa taka pravica.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Kupovanje ponaredkov sončnih očal

Napisal/-a Cefizelj Po dec 29, 2014 4:48 pm

Dej no dej, u Rimu al pa u Bosni tut kupš "original" za 10% cene pa vsem verjameš da si kupu prave originale. Vse se da ugotovit samo malo morš bit skeptičen in ne verjet vsaki lepi ceni, ki jo vidš. Kurdistan pa ni v evropski uniji in posledično nima take zakonodaje. Se pa lahko preseliš tja in boš dobu "originalov" kakor ti srce poželi...
 
Uporabniški avatar
ajatola
Novinec
 
Prispevkov: 137
Pridružen: Če jan 09, 2014 4:51 pm

Re: Kupovanje ponaredkov sončnih očal

Napisal/-a ajatola Po dec 29, 2014 5:04 pm

Spet bluziš.Živimo v državi kjer zakoni lovijo samo reveže in natepavaš tja v tri dni.Pred mesecem dni so na carini kaznili enega siromaka,ki si je v dobri veri naročil adidaske za 50 eur,ki se mu niti sanjalo ni ,da niso original.
Ne tega ni niti v kurdistanu.Reče se to je banana republjik.Haha
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov