Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a maniaxxx Če apr 26, 2018 6:11 pm

Sam sem cybexa najceneje dobil kr u babycentru, je glih bla akcija tisti dan. Drugače pa toys ur us znajo met dobre cene včasih.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
dzuro.na.izi
Uporabnik
 
Prispevkov: 907
Pridružen: Pe okt 24, 2014 11:08 am
Kraj: Dežela cvička

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a dzuro.na.izi Pe apr 27, 2018 9:41 pm

Damn Maniaxxx...nisem si mislu, da boš ti kdaj začel že svetovat o baby sedežih. Kako kej Volvič...spraviš vse not? Prtlažnik dost dolg?
 
Uporabniški avatar
RedBull™
Moderator foruma
 
Prispevkov: 4313
Pridružen: So maj 08, 2004 8:47 am

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a RedBull™ So apr 28, 2018 7:43 am

maniaxxx je napisal/-a:Sam sem cybexa najceneje dobil kr u babycentru, je glih bla akcija tisti dan. Drugače pa toys ur us znajo met dobre cene včasih.


Evo tudi mi smo ga sedaj tam kupili... do konca meseca še v akciji, res da se v tujini dobi malce ceneje, ampak če prištejem še poštnino do semkaj, je cena enaka ali celo malce višja, tako da ni bilo računice.
Ko grobar s ceste me bo pobral,vedite da redbull smrti se ni bal.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a maniaxxx So apr 28, 2018 8:39 am

dzuro.na.izi je napisal/-a:Damn Maniaxxx...nisem si mislu, da boš ti kdaj začel že svetovat o baby sedežih. Kako kej Volvič...spraviš vse not? Prtlažnik dost dolg?


Volvo še dela za zdaj, prtljažnik je dost velik, ko še nismo nikamor tko zares šli. Za dopust bomo pa še vidli...

Ja časi se spreminjajo :lol:

Oglaste se kej a ne :mrgreen:
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
monikav
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po nov 25, 2019 1:12 pm

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a monikav To nov 26, 2019 8:18 am

Pri kateri starosti otroka ste naredili prehod na jahača? Ste upoštevali težo ali pa višino otroka, kot pravijo v tem članku: https://www.petrol.si/znanje-in-podpora/2019/clanki/vrste-avtosedezev-za-otroke.html
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a čara To dec 10, 2019 2:12 pm

Britax roamer do 36kg...Tisti jahači brez naslonjala so meni tako zelo ne-varni, da takega res ne bi imela. Pa ja, upoštevaš višino, težo, paziš kako zapenjaš pas, da ne sloni na vratu.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a ban To dec 10, 2019 3:00 pm

Jahači niso varni saj ne nudijo zadostne bočne zaščite, v nekaterih državah so celo prepovedani.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a čara Ne dec 26, 2021 12:48 pm

Obujam temo! Gledam in prebiram o avtosedežih. Brskam za različnimi in iščem njihove ocene. Nekak sem se navdušila nad idejo 0-36 KG. Ali pa vsaj 0-25 KG. Če ima kdo kako osebno izkušnjo, priporočilo ali pa pozna morda kako stran (ANG ali NEM, HR) ki je morda sama še nisem našla, bom tudi vesela informacij. :)

Vem, da si želim ISOFIX pritirditev v OBE smeri vožnje, prednost dam tudi tisim, ki omogočajo čim dlje obrnjen sedež v obratni smeri vožnje.

Trenutno iščem (in ne najdem) mnenja, ocene za FREEON Altas Linus, bere se že v redu, vido predstavitev tudi, cenovno je med ugodnejšimi (rade volje plačem več za boljšega). Tudi Chicco Unico Plus mi je še uganka glede varnosti.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a Ivan36 Ne dec 26, 2021 1:30 pm

Tudi Chicco Unico Plus mi je še uganka glede varnosti.

Dokler ne poči so vsi odlični :roll: :twisted: Pazi kako voziš pa bo preživel tudi v zanič lupini ali sedežu :evil: Imel 2 otroka 2 leti narazen in vsakič so bili avtosedeži boljši od pred 2 let! To pišem za leto 2004 in 2006! Sedaj morajo biti vsaj 80% boljši od letnika 2006 :?: :DDD :roll:
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a cc09 Ne dec 26, 2021 1:39 pm

Ja 0 do 36 je v teoriji super, v praksi pa dvomim, da res gre. Kako bo 36 kilski mulc, ki ima 135 cm, sedel na tistem podstavku. Kje bo imel glavo.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a Gricko Ne dec 26, 2021 3:04 pm

cc09 je napisal/-a:Ja 0 do 36 je v teoriji super, v praksi pa dvomim, da res gre. Kako bo 36 kilski mulc, ki ima 135 cm, sedel na tistem podstavku. Kje bo imel glavo.

saj se bočna opora za glavo dviguje sproti, na začetku, pa je še dodatno dodana zaščitna pena, ki se kasneje odstrani in ostane osnovna
tudi pasovi so na začetku 5 točkovni, ki se kasneje odstranijo in se upoprablja varnostni pas...
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a cc09 Ne dec 26, 2021 6:31 pm

Ampak tak sedež mora bit že preklemano visok. Druga stvar so pa te obloge, ki jih odstranuješ. Koliko so trdne, če se bočno zaletiš pri manjšem otroku, ali to vse odleti ali se pa stisne skupaj. Lupina sedeža je iz stiropora, kaj je pa tisto, neka spužva najbrž.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a RedBaron Ne dec 26, 2021 7:28 pm

Poglejte teste, kateri se dobro obnese.

Načeloma pa so "namenski" boljši od teh "kombiniranih" (kar se varnosti tiče). Vsaj ko smo mi rabili je bilo tako, zato smo se odločili za posamezne sedeže, za vsako skupino posebej. čeprav ni mali finančni zalogaj, sploh če imaš 2 avta in rabiš v obeh sedeže...

Ampak tudi to se preživi.... mali otroci -> male skrbi, veliki otroci-> velike skrbi.... tako je to ;)

Sicer pa, seveda je sedež pomemben, ampak tudi komponento avta ni za zanemariti... super varen sedež ne bo kaj dosti pomagal, če bo nameščen v (kar se varnosti tiče) slabem avtu.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a Cefizelj Ne dec 26, 2021 8:59 pm

Jaz sem zadovoljen z Recarotom, pa še izgleda lepo.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a čara Ne dec 26, 2021 9:35 pm

Ojla!

Ja, po prebiranju sem ugotovila, da so sedeži, ki rastejo z otrokom bolj švoh. Preveč kompromisov. Tako, da sem zdaj na tehle 0-18 kg in potem skupina 15-25(36).

Izbire dobrih sedežev je sedaj kar nekaj. Potem pa preostane še dejansko ogled v trgovini.

Rabila bova dva. Enega za naju, en avto bo družinski, drug pa službeni. Drugi sedež bo potem za dedija in babi nekako od enega leta dalje. Tako, da razmišljam, da bi enega novega in enega rabljenaga (ampak ohranjenega, da ni karamboliran).

Saj pri avtosedežih se gleda tudi na višino otroka. Tam nekje do 150cm višine je avtosedež čisto vredu stvar oz. potreben. Nekateri potem 6+ letnikom nabavijo te osnovne jahače, samo za pod rit, ki pa meni nikakor niso všeč.

Nekaj časa za nabiranje je še, sama pravim, da more bit vdva meseca dni pred rokom vse najpomembnejše doma.

Avta sta oba v redu kar se tiče varnosti, Škoda Octavia in Citroen C3 picasso.

Jaz pa sem naivno mislila, da te z leti manj skrbi. =P Sploh ko so že odrasli :P Mene najbolj skrbi novorojenček in potem, ko shodijo in jih loviš naokoli.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a Gricko Ne dec 26, 2021 10:03 pm

cc09 je napisal/-a:Ampak tak sedež mora bit že preklemano visok. Druga stvar so pa te obloge, ki jih odstranuješ. Koliko so trdne, če se bočno zaletiš pri manjšem otroku, ali to vse odleti ali se pa stisne skupaj. Lupina sedeža je iz stiropora, kaj je pa tisto, neka spužva najbrž.

sedaj govoriš neumnosti
lupina je ABS ( plastika) - povsod, saj mora biti stvar trdna, močna, trajna
iz tega je ohišje, v ohišje je vstavljen stiropor ( kjer je potrebno, recimo v bokih, v naslonu za glavo, ker plastika je pač trda ), preko pride pena, da je udobno in preko pač podložena preobleka

ker je sedalni del "prevelik" za male otroke, je v tak sedež vstavljen še dodaten vložek iz pene ( seveda tapicirano vse skupaj), levo, desno in še pod rit ter seveda pasovi, ki so primerni za malčke.

ko otrok raste, se odstrani sedalni vložek ter ustrezno dviguje vzglavnik - po stopnjah, opora za ramena pa ostane ko je ( naslon za glavo je v začetku med oporo za ramena, potem pa se vzglavnik dviguje)

stvar čisto lepo funkcionira.
Glede varnosti, seveda je namenska stvar ponavadi boljša, saj je lahko bolje optimirana, ampak ne kar vsak sedež.
Kakšen boljši sedež ( za več skupin) zna biti boljši od kakšnega namenskega, pa tudi danes težko dobiš slab sedež.
Dobiš boljše in manj dobre, ampak poleg sedeža je odvisno še od avta, od fiksiranja sedeža, od mesta, kjer je sedež fiksiran....

V glavnem, tudi pri nas sta oba otroka imela Recaro sedeže, mlajši 8 let in 140 cm še sedaj sedi v njem - BP, ker je super, ko se gre kakšno daljšo pot ali po smučanj in lahko zaspi, pa je še vedno v primernem položaju in tudi glava mu ne "opleta"
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a J.McLane Po dec 27, 2021 8:35 am

Jaz bi dal poudarek na temu kako enostavno otroka pripneš in kako enostavno se sedež montira/demontira. Sem imel Recaro (I grupa), verjetno ni več v prodaji, ker je bilo to pred leti, ampak sem ga preklel vsakič ko sem zapenjal otroka.

Glede sedeža, ki je za vsa starostna obdobja, problem je da za grupo I so sedeži vseeno še malo bolj ležeči, tudi za dodatno nagibanje imaš enostavno ročko. Otrok v tem starostnem obdobju v avtu veliko prespi, zato je to nujno. Grupa III ni noben sedež več tak, ki bi ga lahko poležal, da otrok normalno spi. Vsaj po slikah sodeč in se spomnim da je bilo tudi pred leti je še vedno to glavni problem teh sedežev, ki so od I-III.

Pri teh zadevah je po mojem najbolj ekonomično kupit nekaj kar je najbolj prodajano in najbolj prepoznavno, ko otrok prerase sedež ga brez problema prodaš na bolhi.

Isofix je prednost bolj iz praktičnega vidika in iz vidika, da ne moreš kaj zaje** pri montaži. Pri tem je pa največji problem to kako so pritrdišča dostopna v avtu, v nekaterih so zelo skrita.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a thunderbolt Po dec 27, 2021 10:08 am

Ne razumem, kje je problem v skritih isofix sidriscih. Isofix baze v svojem avtu ze najmanj 4 mesece nisem tikal.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a J.McLane Po dec 27, 2021 12:33 pm

Veliko novejših avtov ima plastične pokrovčke z luknjami in notri isofix, drugi pa tega nimajo in moraš kar malo na silo iskati med sedeži, hitro lahko kaj zatrgaš ko daješ ven ali notri. Premikanja sedežev je pa vsaj pri meni kar veliko, ali moraš peljati odraslo osebo zadaj, ali je otroku slabo in ga prestaviš spredaj (kot zanimivost Renault Zoe ima ISOFIX tudi na sovozniškem sedežu).

Sedež z bazo, ki ostane v avtu se mi zdi super za lupinco torej grupa 0, ampak pri klasični lupinci brez isofix (a sploh še obstajajo :?: :lol: ) je bil velik plus, da si jo lahko dal spredaj v katerokoli avto, ki se mu da odklopit airbag. Otrok gleda mamico kako vozi avto, , če kaj rabi samo ustaviš ob cesti in mu to daš, brez da zapuščaš sedež ali se steguješ nazaj, to je neprecenljivi plus
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a Gricko Po dec 27, 2021 1:00 pm

@J.McLane naš recaro I-III je imel nastavitev naklona z vrtljivim gumbom ( samo 2 poziciji), verjetno se pri grupi I še bolj poleže, to ne vem.

Glede ISOFIXa, je super, še bolj bom rekel "obvezno" pri grupi II in III, kjer se pripenja otroka s pasom od avta, problem je namreč, ko otroka ni notri, je sedež prost in ob nesreči prileti naprej. Seveda ga lahko vedno pripenjaš, samo kdo to dela?? Jaz sem imel "mini gurtno na klik" okoli sedeža in "sedeža", da je bil fiksiran vsaj približno.

druga stvar je še ob morebitni nesreči, ko sila potisne otroka ( in njegovo težo) skupaj s sedežem ( in njegovo težo) ob pas, kar sigurno ni dobrodošlo, če pa sedež "sebe " drži je sila na otroka manjša, torej bi rekel, da je ISOFIX nuja

Glede pritrditve, ja , eni imajo res skrito, ma v primarnem avtu, je sedeš bolj kot ne stalno notri in mi ga nismo premikali skoraj nikoli, sekundarni avto je imel pa sedež brez ISOFIXa, ampak ta avto se je uporabljal bolj kot ne za karatke relacije ( par kilometrov), po mestu ( nižje hitrosti, malo kilometrov)

Sedež z bazo, ki ostane, pa je tudi po mojem edino uporaben pri lupinici ( ki je bolj zoprna za pripenjanje), vse ostalo je bolj reklama....
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov