Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a Matey_ Če sep 01, 2016 7:25 am

En lep pozdrav vsem skupaj.

Počasi se kaže potreba po nakupu avtosedeža, saj bo mali prerasel lupinico. Iščem avtosedež v skupini 0/+1 (od 0-18kg). Na prvem mestu je uporabnost, varnost in udobje, vseeno pa je zaželjena čim bolj ugodna cena.
Trenutno imam nagledanega tegale Inglesina Marco Polo, ampak se ga ne da nikjer dejansko pogledat, lahko se ga samo naroči pri zastopniku (so večinoma vsi razprodani). Ima mogoče kdo izkušnje z omenjeno znamko? Glede na ceno 250€ ni ravno v cenejšem segmentu, so me pa tudi nekateri sedeži v tem segmentu močno razočarali - sedež za 300€ pa otrok sedi na 0,5 cm pene ostalo pa trda plastika :evil:

Slika

Za predloge in nasvete ... kot vedno ... hvala :)

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a nebivedu Če sep 01, 2016 7:40 am

En predlog. Pojdi v Celovec (avstrija) v trgovino Toys"R"Us (če greš čez ljubelj, potem ko prideš v celovec pri mcdonaldsu desno in do konca po glavni cesti, ko prideš do Kike še enkrat desno in 2 semaforja naprej je ta trgovina).

http://www.toysrus.at/home/index.jsp?categoryId=3994391

Cene so še enkrat nižje kot pri nas. Razstavljenih modelov je ogromno in otrok se lahko usede v sedež, da vidiš kako mu odgovarja.

Midva sva namreč na pamet kupila en sedež, kjer je otrok po 15 minutah začel jokat in ga je bilo treba dat iz sedeža. Bil je pa sedež najbolje ocenjen med vsemi sedeži, ampak totalno zanič in ga otrok ni maral. Na koncu sva kupila usnjenega (lažje za čistit in bolj vzdržljiv za 150€
Slika

Recimo takle sedež je 120€
Slika

Ali pa tak za 39€
Slika
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a Matey_ Če sep 01, 2016 8:01 am

Hvala za hiter odgovor.
Hja osebno meni je do celovca kar dolga pot ... ampak pustmo to. Kako je tam z jezikom? A angleško se da zmenit? Ker moja nemščina je neobstoječa :P

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a nebivedu Če sep 01, 2016 8:18 am

Če ti je bližje, imajo tudi v Grazu "toys for us" trgovino.

Povsod se da vse zmenit v angleščini, v celovcu pa par prodajalk celo slovensko govori, tako da je še lažje.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a nebivedu Če sep 01, 2016 8:22 am

sorry, vidim da si iz postojne.

Ja od ljubljane do celovca je 80km. od postojne je pa še ta razdalja zraven. Naj te pa potolažim, da boš lahko malo prišparal. Pojdi na pot s pol praznim tankom, da bo v avstriji prazen.
Danes je bencin od 20 do 15 centov cenejši v avstriji na liter, dizel pa nekje 10 centov na liter, pa boš že tam malo prišparal. Pa še popusti so se začeli in bodo še ostale stvari dost cenejše in si lahko malo več nakupiš. Pa v štacunah s hrano se tudi splača ustavit. Pa kaka Bipa tudi, ker so nekatere stvari občutno cenejše kot pri nas (plenice, flaške,...).

Sam sem že na otroški hrani ogromno prišparal, ker sva morala kupovati adaptirano mleko in je gor na pakungo več kot 3 evre cenejši (isto mleko je gor 5.35, pri nas pa 8.75€). Pri nakupu za cel mesec sem prišparal tudi po 80 evrov.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
ThugBoy
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 534
Pridružen: To feb 24, 2004 10:18 pm
Kraj: Morje

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a ThugBoy Če sep 01, 2016 8:42 am

v tem cenovnem rangu bi pogledal za recaro sedeži!
Even When They Kill Me They Can't Never Take A Game From Young G
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a Matey_ Če sep 01, 2016 9:08 am

@Nebivedu
Hja sej še najbolj me skrbi glede jezika ostalo ni tolk panike, če je pa gorivo cenejše pa še tolk bolš. Verjetno se da izognit avtocestam na avstrijski strani, da ne bi še vinjete plačeval?

@ThugBoy
Glede cene je tko, da Inglesino dobim občutno cenejše kot za 250€ zato mi je tudi padla v oči ;) Če bi ble finance pa bi itak Recarota vzel - imamo zdaj celoten komplet (voziče + lupinica) Recaro, sicer rabljeno, ampak smo super zadovolni. Ampak v razredu 0-18 kg je Recaro ''sedež'' 475€ ;) kar se mi pa zdi malo pretirano.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a nebivedu Če sep 01, 2016 9:10 am

Po avtocesti greš do odcepa za tržič, potem pa čez prelaz ljubelj in nimaš nobene avtoceste do celovca.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a ban Če sep 01, 2016 9:24 am

Imaš samo ovinke :mrgreen:
Pa še v ikeo lahko skočiš, je čisto tam zraven.
 
rnisan
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: So feb 09, 2008 11:51 pm

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a rnisan Če sep 01, 2016 9:43 am

Mi smo leto nazaj kupili Cybex Pallas-Fix (nasledil ga je Cybex Pallas-2-Fix -> ni neka revolucija, ob strani malo dodatne plastike za večji "buffer" v primeru stranskega trka).

Fino je, ker se kupi samo ta otroški sedež, ki se ga lahko uporablja do konca. Do 18 kg je mizica, nad to težo se ne uporabi mizice in je to to. Ima Isofix serijsko, ki se ga lahko enostavno pospravi, če avto nima Isofixa. Naklon sedeža se lahko nastavlja, prav tako višina naslona za glavo in naklon naslona za glavo.

Naša tamala se ga je takoj navadila. Na prvi pogled zgleda neudoben, mizica pa daje občutek, da je otrok utesnjen. Ampak iz izkušenj lahko povem, da ni res. Prevleka se sname, da v pralni stroj in enostavno natakne nazaj. Mizica pa je super, da otrok lahko na njo nasloni glavo ko spi. Tako glava ne opleta prosto levo-desno...

Takrat so imeli v Baby centru akcijo in smo ga dobili za cca 170€.
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a Matey_ Če sep 01, 2016 10:19 am

Tudi meni je ta sedež všeč, ampak mislim, da nima funkcije, da se ga obrne v nasprotni smeri vožnje. Ali se motim?
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
rnisan
Novinec
 
Prispevkov: 377
Pridružen: So feb 09, 2008 11:51 pm

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a rnisan Če sep 01, 2016 10:25 am

Ne, ne more se obrniti v nasprotni smeri vožnje.

Pri nas to ni bil faktor, mala že od začetka večinoma sedi sama zadaj in nam je celo lažje, da gleda naprej. Jo lažje zabavamo, če je treba. :)
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a Ivan36 Če sep 01, 2016 10:30 am

Še tukaj poglej ?
nakup.pikapolonica.com/otroska-oprema/avtosedezi-in-dodatki?page=4

Mi smo morali na 7 mesecev menjati po en avtosedež, ker je ta mlajša hčer hitreje rasla od prve in je bilo obvezno menjati avtosedež.
Imeli smo pa vse znamke tako, da se ne spomnim, da bi bil kateri neudoben. V vseh sta spali med vožnjo tudi po 2 uri skupaj.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a emozul Če sep 01, 2016 10:37 am

Matey, če te zanima rabljen romer king II, me kontaktiraj.
Za naše mulce je bil zelo dober.
 
Uporabniški avatar
Matey_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1477
Pridružen: So avg 08, 2009 9:20 pm
Kraj: Postojna

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a Matey_ Če sep 01, 2016 2:48 pm

Hvala za predloge.
Nekak se izogibam nakupu rabljenega - ogromno opreme imava rabljene ... stolček bi nov :P
Iščem stolček, ki se lahko namesti v nasprotni smeri vožnje, saj je zaželjeno, da je otrok vsaj do cca. 10 kg nameščen v tak položaj.

LP
Matej
Getting so drunk, the paramedics find blood in your alcohol stream. :D

''... the last time I had this much fun, some furniture got broken ...'' by J. Clarkson
 
Uporabniški avatar
Pecho
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne avg 03, 2003 10:30 am
Kraj: Veleje Veleje

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a Pecho Če sep 01, 2016 4:39 pm

Matey_ je napisal/-a:Hvala za predloge.
Nekak se izogibam nakupu rabljenega - ogromno opreme imava rabljene ... stolček bi nov :P
Iščem stolček, ki se lahko namesti v nasprotni smeri vožnje, saj je zaželjeno, da je otrok vsaj do cca. 10 kg nameščen v tak položaj.

LP
Matej


Zdravo,

Glede na zahteve poglej tule: http://www.carseat.se/. Dostava na dom v roku tedna dni. Nekaj modelov je prestalo tudi t.i. Swedish plus test. Sam uporabljam KISS 2 (http://shop.carseat.se/car-seats/duologic-2.html), ki nam je služil namesto lupinice in BeSafe Izi Plus (http://shop.carseat.se/car-seats/besafe-izi-plus.html) in morem reči, da naraščaj v obeh prav udobno sedi in spi (spanje tudi več kot 2 uri). Pri modelih nad 18 kg ni možnosti ISOFIX pritrjevanja, do 18 kg pa ta možnost obstaja. Ne vem za kako dolgo kupuješ sedež... Dodatna omejitev je prostor, ki ga imaš na razpolago v avtomobilu. Sedeži, v katerih je otrok obrnjen nazaj zavzamejo več prostora tako da bi ti svetoval, da to preveriš.

Lp, Pecho
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 914
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a radar Če sep 01, 2016 6:13 pm

Pozdravljen.

Če ima tvoj avto možnost isofix priključka, vzami sedež obvezno z isofix sistemom.
Sedež je veliko trdneje pritrjen, kar ti pa je prednost v primeru nesreče (bog ne daj, da se zgodi).

Razlika v ceni pa ni velika.

lp
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a yeo Če sep 01, 2016 6:41 pm

Najboljše je, da greste z otrokom v trgovino, ga posedite v sedež in vidite v katerem mu bo všeč. V nekaterih sedežih se samo jočejo in znojijo..
Mi smo recimo uporabljali Aprico, ki stane preko 1000eur, pa so bili otroci tečni...
Nato smo kupili remerja king II (cca 200 do 250eur),otroci sedijo notri dobesedno kot kralj in nikoli niso tečni med vožnjo, ne jočejo v prazno, uživajo v vožnji.. tako da imamo v vseh avtih sedaj te sedeže, se pri babicah :)
 
Uporabniški avatar
nebivedu
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9749
Pridružen: Sr maj 28, 2003 9:50 am
Kraj: Bogu iza nogu!

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a nebivedu Če sep 01, 2016 7:13 pm

rnisan je napisal/-a:Mi smo leto nazaj kupili Cybex Pallas-Fix (nasledil ga je Cybex Pallas-2-Fix -> ni neka revolucija, ob strani malo dodatne plastike za večji "buffer" v primeru stranskega trka).


No to je sedež v katerem je naša tamala zdržala samo 15 minut.
Old subarus never die, they just get faster!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Nakup otroškega avtosedeža

Napisal/-a emozul Če sep 01, 2016 7:30 pm

Ja, za romer sedeže, imamo mi tudi zaelo pozitivne izkušnje, tako, da samo priporočam.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov