Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a xxl Pe dec 18, 2020 10:45 am

Telekom mi stalno spreminja ceno in vsebino paketa med vezavo, za znoret. Zdaj bodo s 1.1. spet podražili za evro in dodali neverjetnih 2 giga prenosa in to za tujino, ko niti ne moreš ven iz države. :roll: Ostali ponudniki (A1, Telemach), ko jih vprašam, trdijo, da tega ne počnejo. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
aklan86
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 581
Pridružen: Po apr 02, 2007 12:35 pm

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a aklan86 Pe dec 18, 2020 11:13 am

No A1 je meni tudi 2x že povišal ceno... toliko o tem.
Slika
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a DePalmo Pe dec 18, 2020 11:38 am

Telemach tudi redno dviguje ceno. Se mi ne zdi pošteno, glede na to da sva se oba zavezala za dve leti, zakaj si potem lahko enostransko zmišljujejo, jaz si pa ne smem?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a ban Pe dec 18, 2020 12:27 pm

Sem na T2 in tam v dveh letih niso nič spremenil.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a limas Pe dec 18, 2020 12:48 pm

Gre za kartel nekaj ponudnikov in vsi so del multinacionalk. Glede dvigovanja cen - klasična nepoštena praksa ali drugače povedano poslovni kriminal. Ne da se jim ubežati. Najboljša rešitev je prekinitev pogodbe po 2 letih in preskok k drugemu ponudniku (6-9 mesecev popusta) in tako v krog.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a kseb Pe dec 18, 2020 2:00 pm

Problem je samo, da ko menjaš Telekom za Telemach rabiš nekaj časa, da se navadiš. Vse je kot v počasnem posnetku (hitrost omrežja je katastrofalna). Jaz sem se že zafrknil (premamila me je nizka cena, eno leto polovična naročnina za mobilca) in sem menjal operaterja. Pač, ko poteče vezava grem nazaj. Raje ne delat raznih Speed testov (cca. 4x nižja hitrost na istih mestih), pa marsikje ni signala in se moraš premakniti.
Cena ni vse.
 
modrina
Novinec
 
Prispevkov: 197
Pridružen: Ne jul 11, 2004 7:38 pm

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a modrina Pe dec 18, 2020 2:31 pm

Zanima me kako vam dela internet pri različnih operaterjih.
Meni se včsih dogaja da kar "dol padem" pa ne vem v čem je problem. Sedajšna nova hitrost 200/50mbs. Operater T2.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a Aesthetics Pe dec 18, 2020 3:10 pm

limas je napisal/-a:Gre za kartel nekaj ponudnikov in vsi so del multinacionalk. Glede dvigovanja cen - klasična nepoštena praksa ali drugače povedano poslovni kriminal. Ne da se jim ubežati. Najboljša rešitev je prekinitev pogodbe po 2 letih in preskok k drugemu ponudniku (6-9 mesecev popusta) in tako v krog.


Vsi razen enega. Cene so se kar konkretno zvišale v zadnjih letih ja. Še dobro da rabim samo internet, pa še ta je sedaj po ceni, ko si včasih dobil paket.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a alexwell Pe dec 18, 2020 8:39 pm

najcenejši paket pri telekomu 15,99 EUR z 2GB prenosa podatkov....hvala lepa
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a format Pe dec 18, 2020 10:05 pm

Pri Telemachu imam paket Več in plačujem na mesec 7,39€. 3GB prenosa podatkov je ceni.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a DePalmo Pe dec 18, 2020 10:56 pm

modrina je napisal/-a:Zanima me kako vam dela internet pri različnih operaterjih.

Začel na Telekomu, nato Amis, sedaj A1. Razlike ni. Ko dela dela, ko ne pač ne. Ni pa nobene razlike v hitrosti ali v stabilnosti, vsi trije so bili isti. Sem pa ves čas imel vDSL z linijo do 10/1Mbit.

Če se pa govori o mobilnem internetu, pa je razlika. Lokacija okolica Grosuplja. Telemach super, A1 na isti lokaciji porazno, Telekom nevem ker nima ugodnih paketov da bi o njem razmišljal.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a Gosic So dec 19, 2020 6:36 am

Začel na Simobilu, vmes Telekom, potem Simobil/A1, nato Hofer in sedaj Telemach. Če bi ocenjeval omrežje, bi se zlagal o Simobilu in Telekomu, ker je predolgo od tega. A1 mi je deloval vredu, a so se mi zdeli predragi in sem šel na Hofer. Moram rečt da prvo leto in pol je delalo precej ok, stabilna povezava. Potem pa se je začelo z izgubami interneta, občasnimi neprispelimi smsi (in to le med 7-8 uro zjutraj). Nato je prišel čas menjave telefona in me je Telemach premamil s polletno 0€ naročnino. Hja internet dela kakor se mu sprdne. Včasih res bomba od hitrosti, včasih ko da izgubi povezavo. Na enakem mestu imam lahko nek del dneva crtico, v drugem delu dneva vse crtice signala. Morda imajo preobremenjena omrežja, ker v jutranjih urah dela vse ok. Po koncu vezave grem verjetno na cenejšega ponudnika, ker telefon menjam na dokler dela.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a mrtwelvetrees So dec 19, 2020 11:44 am

format je napisal/-a:Pri Telemachu imam paket Več in plačujem na mesec 7,39€. 3GB prenosa podatkov je ceni.


Ja še imaš še fiksno naročnikov Telemach, eni pa tega nočemo. Poleg tega Telemach nima toliko oddajnikov kot A1 in Telekom, in preklaplja na Telekom kjer pa so omejitve.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a alexwell So dec 19, 2020 8:07 pm

no ja pokritost signala telemach 4g+/LTEa 97,03%, telekom pa 86%
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a mrtwelvetrees So dec 19, 2020 8:27 pm

To ni pravi podatek. Pelji se na podeželje. Ni oddajnika Telemach. To da Telemach gostuje v Telekomu zame NE šteje.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a Novinec1968 Ne dec 20, 2020 6:59 pm

limas je napisal/-a:Gre za kartel nekaj ponudnikov in vsi so del multinacionalk. Glede dvigovanja cen - klasična nepoštena praksa ali drugače povedano poslovni kriminal. Ne da se jim ubežati. Najboljša rešitev je prekinitev pogodbe po 2 letih in preskok k drugemu ponudniku (6-9 mesecev popusta) in tako v krog.


V kateri multinacionalki spadata Telekom Slovenije in T-2? Kaj nista samostojna?
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a DePalmo Ne dec 20, 2020 10:04 pm

Jaz sem na podeželju (okolica Cerkna, hribovit svet) in imam od Telemacha signal, vedno. Nikoli mi ne preklopi na Telekom. Edino enkrat do sedaj, ker je Telemachov oddajnik nekaj hecal in ni bil dosegljiv, je pa to trajalo kako uro ali dve.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a Fnatic Če dec 24, 2020 10:07 am

Jaz sem jih zamenjal kar ene par. Tako za net kot telefonijo. Vsak ima sicer svoje izkušnje ampak jaz imam trenutno oboje pri A1 in sem daleč najbolj zadovoljen. tudi cenovno. Meni niso ničesar povišali, moji pa za 1eur. Lansko leto, če se ne motim.
S Telemachom sem bil celo v tožbi, ker so me nategovali. Sem imel sicer net pri njih pa kadar je delal, je bilo pač vse ok. Mi je pa skozi ven metalo. Tudi sosedom. Večina smo šli takrat na T2. pa sem jih tudi skesnlal, ker se niso držali vseh pogojev pogodbe. Na koncu vzel Amis. Prevečkrat ven metalo, ko so se združili oz.ko jih je A1 kupil, pa so mi porihtali vse. Sedaj jih ne menjam nikakor.

Tudi telefon. Iz bivšega Simobila na Mobitel/Telekom, ker je bil malo cenejši. Nekaj so mi začeli preveč zaračunavat pa sem šel na bivši Tuš. Sicer je Telekom opravičil in vse povrnil ampak je bilo prepozno. Tuš/Telemach pa mi v službi ni lovil signala in je skozi preklapljal na host. Šel na A1 in ostal tam. Potem pa samo združil v en paket vse. Zaenkrat je kul. Nisem vezan na nič. Če bo kako s*anje, bomo pa spet pogledali kaj drugega.

Sicer pa imam 100 giga prenosa in doma wifi uporabljam samo za laptopa in za pametni dom. Pa še to ne bi rabil.
Ba-dum tssssssss =P
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a svetilnik Ne dec 27, 2020 7:13 am

Mene so pa pri Telekomu nategnili, prodajalci. Nisem si želel ravno drag telefon, pa so mi nekako priporočali A71. Prioriteta mi je fotoaparat, toda ta fotoaparat je katastrofa, temu sploh nebi rekel fotoaparat. Sedaj pa nimam druge kot ga gonit dve leti...
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Zadovoljstvo s Telemach-om

Napisal/-a format Ne dec 27, 2020 10:09 am

Za fotografiranje uporabljaj kaj takšnega ali podobno
https://trgovina.besenicar.si/dslr-aps- ... r-kit.html
Telefon je za telefoniranje. Vsaj pri meni je tako.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov