Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a maniaxxx Če feb 02, 2017 7:37 pm

Pa še tole, samo v SLO lahko enostransko spremenijo ceno paketa, katerega ceno oglašujejo kot "za vedno ". Če se pojavi operater, pri kateremu bi lahko izbral inplačal samo kar želim grem takoj tam, tudi če bi bil drazji, tako pa imam cel kup programov, ki jih še nikoli nisem gledal oops , koji falus rabim tv kosovo ipd?
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a DePalmo Pe feb 03, 2017 4:32 pm

Dejansko ni tako, imamo v tem primeru zakon na naši strani in če spremenijo ceno, imaš 30 dni časa od uradne objave novice da paket zamenjaš brez penalov. Se je pa za pozanimat kako je potem z zakupljeno napravo, ker tam pa verjetno bo kakšen poračun.

Sem pa ravnokar dobil vse informacije od Amisa (je bilo potrebno par emailov):
- če zamenjam paket za tistega ki nima TVja, Pro Plus od mene ne dobi nič
- kljub aneksu, me sprememba paketa nič ne stane in ni penalov, po spremembi naročnine pa pač plačujem novo naročnino

Tako da bom kar ubral tole opcijo, upam da ne bom edini in da se pokaže Pro Plusu da tako pač ne gre. Se pa nekaj že omenja da bo Planet TV isto naredil ... nato bojo pa verjetno sledili še ostali, nihče pa noče da bi njihov paket bil na izbiro in se uporabniki sami odločimo kaj hočemo ... le zakaj.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a uros11 Pe feb 03, 2017 4:50 pm

Nisi edini. Jaz sem odjavil TV. Ostane internet.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a maniaxxx Pe feb 03, 2017 6:18 pm

DePalmo je napisal/-a:Dejansko ni tako, imamo v tem primeru zakon na naši strani in če spremenijo ceno, imaš 30 dni časa od uradne objave novice da paket zamenjaš brez penalov. Se je pa za pozanimat kako je potem z zakupljeno napravo, ker tam pa verjetno bo kakšen poračun.

Sem pa ravnokar dobil vse informacije od Amisa (je bilo potrebno par emailov):
- če zamenjam paket za tistega ki nima TVja, Pro Plus od mene ne dobi nič
- kljub aneksu, me sprememba paketa nič ne stane in ni penalov, po spremembi naročnine pa pač plačujem novo naročnino

Tako da bom kar ubral tole opcijo, upam da ne bom edini in da se pokaže Pro Plusu da tako pač ne gre. Se pa nekaj že omenja da bo Planet TV isto naredil ... nato bojo pa verjetno sledili še ostali, nihče pa noče da bi njihov paket bil na izbiro in se uporabniki sami odločimo kaj hočemo ... le zakaj.


Si prepričan v tole? Sam sem hotel zamenjati ponudnika telefonije zaradi podrazitve in predvsem zaradi nezadovoljstva in so mi veselo hoteli zaračunati cel kup stroškov...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a kseb Pe feb 03, 2017 6:57 pm

Tole je objava s Telekoma:

Sprememba cen fiksnih širokopasovnih paketov

Obveščamo vas, da bo Telekom Slovenije zaradi spremenjenih pogojev na trgu s 1. 3. 2017 spremenil cene fiksnih širokopasovnih paketov, ki vključujejo storitev televizije (SiOL TV in storitve televizije na drugih tehnologijah). Cene navedenih paketov se bodo povišale za 2 EUR mesečno, cene paketov Modri pa za 3 EUR mesečno. Cena kabelske televizije kot dodatka za naročnike paketov s samostojnim internetom, paketov s samostojno televizijo in poslovnih paketov se poviša na 9,90 EUR mesečno. Na 14 evrov mesečno se poviša cena naročnine na storitev Kabelsko distribucijske storitve I. Cene samostojne kabelske TV, naročnine na Kabelsko distribucijske storitve II. ter samostojne kabelske TV z univerzalno telefonijo se ne spremenijo. Cena kabelske TV kot dodatka za naročnike paketov Trio in paketov Modri se zniža na 6 EUR mesečno. Spremembe veljajo za storitve v omrežju Telekoma Slovenije in na odprtih širokopasovnih omrežjih - OŠO. Vse cene vključujejo DDV.

Naročniki navedenih storitev Telekoma Slovenije, ki se s spremembami ne strinjajo, imajo v 30 dneh od objave sprememb pravico odstopiti od naročniške pogodbe, v kolikor pogodba vsebuje omenjene storitve, brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni. Pravica do odstopa od naročniške pogodbe ne vpliva in ne posega v zapadle in neplačane ter pogodbeno dogovorjene obveznosti naročnika (tako so naročniki kljub odstopu dolžni plačati zapadle neporavnane račune za opravljene storitve in poravnati obveznosti iz naslova nakupa akcijskih izdelkov in terminalske opreme po akcijski ceni zaradi prekinitve naročniškega razmerja pred iztekom obdobja vezave). Hkrati imajo naročniki, ki so v okviru naročniškega razmerja prejeli terminalsko opremo po akcijski ceni, ob odstopu od naročniške pogodbe pred potekom obdobja vezave možnost izbire:

1. da prejeto terminalsko opremo obdržijo in Telekomu Slovenije povrnejo znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme, ali pa

2. da prejeto terminalsko opremo vrnejo Telekomu Slovenije v stanju, v kakršnem jim je bila izročena, ter plačajo uporabnino za čas uporabe terminalske opreme, Telekom Slovenije pa jim vrne kupnino.

Dodatne informacije so na voljo na www.telekom.si, na prodajnih mestih Telekoma Slovenije in na brezplačnih telefonskih številkah 080 8000 ali 041 700 700.

Torej gre brez dodatnih stroškov.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a DePalmo Pe feb 03, 2017 8:56 pm

@maniaxxx:
Nisem, ampak če operaterji prostovoljno objavljajo kar je citiral @kseb (sem prebral isto na Amisu) in sem tudi dobil potrjeno da ni nobenih penalov ker bom predčasno prekinil aneks, potem bo nekaj na tem. Sem pa tudi omenil da stroški so v primeru da vzameš telefon, tv, ali kaj tretjega, tam pa sledi poračun, kot je omenjeno v zgornjem prispevku.

Je pa res da nisem šel brat zakona, tako da 100% nebom trdil. Mogoče bom tudi jaz dobil naknadno kakšno položnico, takrat se pa grem izobraževat isti trenutek.

Verjetno so te takrat hoteli nategnit in iz tebe stisnit še dodatne evre, ampak če se malce podučiš, se hitro nehajo delat norca ko jim omeniš kak člen.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a Fnatic Po feb 13, 2017 10:27 am

Evo, jaz sem prejel lep odgovor iz Amisa. Seveda, da imajo vse na njihovi spletni strani napisano. Pa sem dejal, da glede na to, da bo prišlo do kršenja pogodbe iz njihove strani, bi me morali obvestit. Potem so mi govorili, da je to po zakonu obvezno imet v programu, pa sem jim tudi razložil, da temu ni tako. Na koncu pa so poskušali še z nekimi kvazi dodatnimi programi, pa sem jim lepo rekel, da jih že imam v povsem osnovni shemi, da to ni nič dodatno in da jih tudi ne potrebujem. Na kratko, zmedel sem jih toliko, da niso več vedeli, kaj bi še rekli. Sploh ni problem v samem Pro plusu (jbg, smo ovce pa nas bojo itak povsod nategnili pa obrali) ampak v operaterjih, ki so pi*ke..
Ba-dum tssssssss =P
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a turbič Po feb 13, 2017 8:43 pm

Ne vem kaj majo zdaj operaterjii pri vsem tem, če je jasno, da je PRO PLUS zahteval, da so vsi programi v osnovni shemi oziroma v vseh shemah. In kaj naj operater naredi? Reče ne in ostane brez 3/4 naročnikov? Vsem je jasno, da bi operaterji naredil posebej paket, če nebi PRO PLUS izsiljeval.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a Fnatic To feb 14, 2017 7:35 am

In zakaj bi operater ostal brez naročnikov? Po kateri logiki? Sej tisti, ki bi želeli imet, bi pač ekstra vzeli paket s temi programi ane. Ravno to je narobe, da so se operaterji pustili kot ovce nategnit. Kaj za en ku**c pa je Pro plus, da bo to zahteval? Sej ni državno podjetje. A ni enostvno: tisti, ki bi želeli imet, bi pač plačevali tistih dodatnih par evrov. Ostali pa pač ne. Ravno tako bi operaterji imeli dodaten zaslužek, Pro plus tudi, ljudje bi bili pa dovolj zadovoljni, ker bi lahko izbirali.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a sašo5 To feb 14, 2017 8:34 am

tukaj bi se moral zgodit "kartelni dogovor" ne pa da se v 99% primerov, tam, kjer se ne bi smel(operaterji bi morali glave stisnit skupaj in odločno povedat: Proplus_jebi se).....torej moje videnje: proplus ugasne antene, operaterjem "zaukaže" da programi morajo bit v osnovni shemi, ker se ve, da je narod ovca, dvignete položnico za 3€ in vsakemu 1,5€ - ne kopali, ne orali, vse jasno, vse čisto......prvi je baje preden je sploh to prišlo vem, "zagrabil" Telemach
 
Uporabniški avatar
Malner
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: Pe jun 26, 2009 10:16 am
Kraj: Vrhnika

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a Malner To feb 14, 2017 3:25 pm

Pa Pro plus je že prej imel sklenjene pogodbe z operaterji zaradi pogleda nazaj. S pogledom nazaj se je dalo preskakovati reklame in Pro plus je moral biti na en način kompenziran. Najbrž je bila kompenzacija najmanj en evro na naročnika..
Slika
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a turbič Če feb 23, 2017 1:50 pm

@Fnatic: kako bi operater naredil paket, če je PRO GNUS izsiljeval in pogojeval, da je v osnovni shemi? Ne vem ali vas je v tej državi pol funkcionalno nepismenih. Če bi operater naredil po svoje bi to pomenilo, da nebi imel pogodbe ali bi jo kršil, kar bi pomenilo, da ne sme predvajati programov oziroma bi šla stvar na sodišče. Tam bi operater pogorel in plačal kup denarja...

Kot pravi sašo5 bi bila edina rešitev kartelni dogovor. Vendar se ni za bati, da bi se v Slovenistanu naredilo kaj takega. Sicer pa se je zgodba pri Telesmehu in PRO Gnusu verjetno odvijala v Ameriki, ker so lastniki obeh ameriški skladi. Telesmeh pa je tudi podpisal pogodbo daleč pred ostalimi (nekaj smrdi).
 
Marcos
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne jan 30, 2005 12:49 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a Marcos Če feb 23, 2017 7:11 pm

Fnatic je napisal/-a:In zakaj bi operater ostal brez naročnikov? Po kateri logiki? Sej tisti, ki bi želeli imet, bi pač ekstra vzeli paket s temi programi ane. Ravno to je narobe, da so se operaterji pustili kot ovce nategnit. Kaj za en ku**c pa je Pro plus, da bo to zahteval? Sej ni državno podjetje. A ni enostvno: tisti, ki bi želeli imet, bi pač plačevali tistih dodatnih par evrov. Ostali pa pač ne. Ravno tako bi operaterji imeli dodaten zaslužek, Pro plus tudi, ljudje bi bili pa dovolj zadovoljni, ker bi lahko izbirali.

Po pogodbah, ki jih imajo operaterji ni te možnosti, da bi lahko operaterji ponujali dodaten paket. Saj, če bi bila ta opcija bi bila nekako najboljša tudi za operaterje, nebi bilo podražitev in slabe volje. Proplus zgleda tega načrtno ni pustil, saj so imeli z raznimi dodatnimi paketi slabe izkušnje iz preteklosti, pa tudi cena bi bila v tem primeru še višja. Zato so sedaj zahtevali, da so programi vključeni v najbolj osnovne sheme ali pa jih niti nimaš, operater pa je te stroške sedaj prenesel na naročnike, saj gre za precej denarja. Tukaj bi lahko operaterji izgubili precej naročnikov, če jih nebi imel, saj je npr Telemach že vnaprej oznanil, da jih bodo imeli. Zato so bili ostali praktično prisiljeni pristati na pogoje ponudnika proplus.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a esem Če feb 23, 2017 7:19 pm

Stalno isto ponavljate. Saj je res, a pozabljate, da imajo distributerji še cel kup programov, Pro Gnus pa ob eventuelnem bojkotu distributerjev takoj pogori, saj nima kje drugje predvajat svojega sranja.
Skratka - argument moči (pa tudi moč argumentov) je precej bolj na strani distributerjev kot pa izsiljevalskega (v prazno, z bistveno manjšo močjo) Pro Gnusa. Očitno so res neke druge igrice zadaj.
 
Marcos
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne jan 30, 2005 12:49 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a Marcos Če feb 23, 2017 7:30 pm

Verjetno je v ozadju še kaj oz. kakšni popusti za oglaševanje, itd. Vedeli nebomo nikoli, čeprav se po forumih marsikaj govori od dogovora med proplus in telemachom (Baje dogovor kr direkt med ameriškimi lastniki, saj se ve, da proplus že par let slabo posluje).

Čudi me, da so njihovi programi po vseh lestvicah najbolj gledani. Nevem od kot toliko gledalcev, kot pišejo tukaj.


Kot kaže se tudi grožnje planeta uresničujejo

http://www.topnews.si/2017/02/23/eksklu ... za-naprej/
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a mrtwelvetrees Če feb 23, 2017 7:34 pm

Problem je, ker 3/4 ljudi ki raje "surfa" po netu ne gleda Proplus kanalov. Kdo jih gleda ? Upokojenci in tisti ki so brez službe in večinoma doma, in teh ni malo, zato si Proplus lahko to privošči. Planet pa se bo opekel če bo hotel v osnovno shemo "za plačilo".

Se je kdo že vprašal kaj bo z DVB-T signalom, ko bo gor samo SLO1, SLO2 in HD .... kdo bo sploh še gledal preko DVB-T ?

Mogoče se bo spremenilo ko pride DVB-T2 (kodirne kodirne kartice v tvjih) .... a to pomeni da bo folk šel nazaj na anteno ? Veš da...
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a Fnatic Po feb 27, 2017 9:25 am

turbič je napisal/-a:@Fnatic: kako bi operater naredil paket, če je PRO GNUS izsiljeval in pogojeval, da je v osnovni shemi? Ne vem ali vas je v tej državi pol funkcionalno nepismenih. Če bi operater naredil po svoje bi to pomenilo, da nebi imel pogodbe ali bi jo kršil, kar bi pomenilo, da ne sme predvajati programov oziroma bi šla stvar na sodišče. Tam bi operater pogorel in plačal kup denarja...

Kot pravi sašo5 bi bila edina rešitev kartelni dogovor. Vendar se ni za bati, da bi se v Slovenistanu naredilo kaj takega. Sicer pa se je zgodba pri Telesmehu in PRO Gnusu verjetno odvijala v Ameriki, ker so lastniki obeh ameriški skladi. Telesmeh pa je tudi podpisal pogodbo daleč pred ostalimi (nekaj smrdi).



A si ti malo prebrihten postal? Pa si sam nepismen ali kaj? Zato pa je tako, ker obstajajo de*ili kot si ti. Ovce po domače. Kakšne pogodbe? Saj, pustili so se izsiljevati ane. Pa kakšno sodišče..kršil ali ne, vse bi moralo biti stvar dogovora. Ker pa so operaterji enostavno popustili (kot je pri nas itak nacionalni šport, biti ovca), smo ga pa naj**ali mi. Esem vam je ponovno povedal lepo, da so očitno druge stvari in pogodbe v ozadju. A misliš, da ne zastopim? Pa prosim za malce več lepših besed in normalnega obnašanja.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a Fnatic Po feb 27, 2017 9:28 am

Marcos je napisal/-a:
Fnatic je napisal/-a:In zakaj bi operater ostal brez naročnikov? Po kateri logiki? Sej tisti, ki bi želeli imet, bi pač ekstra vzeli paket s temi programi ane. Ravno to je narobe, da so se operaterji pustili kot ovce nategnit. Kaj za en ku**c pa je Pro plus, da bo to zahteval? Sej ni državno podjetje. A ni enostvno: tisti, ki bi želeli imet, bi pač plačevali tistih dodatnih par evrov. Ostali pa pač ne. Ravno tako bi operaterji imeli dodaten zaslužek, Pro plus tudi, ljudje bi bili pa dovolj zadovoljni, ker bi lahko izbirali.

Po pogodbah, ki jih imajo operaterji ni te možnosti, da bi lahko operaterji ponujali dodaten paket. Saj, če bi bila ta opcija bi bila nekako najboljša tudi za operaterje, nebi bilo podražitev in slabe volje. Proplus zgleda tega načrtno ni pustil, saj so imeli z raznimi dodatnimi paketi slabe izkušnje iz preteklosti, pa tudi cena bi bila v tem primeru še višja. Zato so sedaj zahtevali, da so programi vključeni v najbolj osnovne sheme ali pa jih niti nimaš, operater pa je te stroške sedaj prenesel na naročnike, saj gre za precej denarja. Tukaj bi lahko operaterji izgubili precej naročnikov, če jih nebi imel, saj je npr Telemach že vnaprej oznanil, da jih bodo imeli. Zato so bili ostali praktično prisiljeni pristati na pogoje ponudnika proplus.


No in še enkrat, kar sem že povedal. Vsi so pre**ani in nihče ne upa nič naredit. In kaj bi njih to brigalo za en ProPlus? Če bi vsi rekli ne hvala, kaj bi potem plusovci naredili? Sami bili prisiljeni narediti nekaj sprememb. Samo to je.
Ba-dum tssssssss =P
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a turbič To feb 28, 2017 11:25 am

@Fnatic: Ja res je prav imaš. Vsi smo debili vključno z mano in operaterji. Taki geniji kot si ti bi zagotovo dobili zaposlitev pri vsakem operaterju. Predlagam, da pošlješ prošnjo. Sigurno te čaka lepa funkcija vsaj v pravnem oddelku, če že ne kar v upravi. Še danes ne morem verjeti, da imajo operaterji zaposlen tako nesposoben kader predvsem v pravnih službah, da jim kaj takega na kar praviš ti ni padlo na pamet. Če bi bilo na svetu več takih genialcev, kot si ti bi bilo danes potovanje s svetlobno hitrostjo ter fuzija jeder sigurno že realnost. Kaj hočemo eni bomo vedno samo povprečneži...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a mrtwelvetrees To feb 28, 2017 1:18 pm

Problem je v tem, kot sem ze napisal VELIKO ljudi gleda te kur*aste njihove kanale.... PREVELIK usip naročnikov bi bilo, če teh kanalov nebi bilo v shemi. Samo zato se gre.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov