Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Marcos
Novinec
 
Prispevkov: 117
Pridružen: Ne jan 30, 2005 12:49 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a Marcos To feb 28, 2017 6:04 pm

 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a Fnatic Če mar 02, 2017 9:22 am

@turbič no, ker si še vedno preveč brihtola vzel pa mi lepo prosim razloži, kaj za enga ku**a hočeš dosežt? Razloži. Ker sem jaz očitno preneumen zate in tvoje razlage. Ker kar povem, nima nobenega smisla. Razloži brihta. Tudi, če jim je padlo to na pamet, a so kaj naredili glede tega? Če pa jaz povem svoje mnenje, pa tudi, če je po tvoje enako pravni službi ali kakorkoli, to je pa narobe?? Ali si pač samo nesposoben de*il, ki zna žalit ljudi po forumu in je sam najevčja ovca pa si ne upa niti prdnit, da ne bi koga užalil? Pa raje plačaš več, ker tako pač je? A mobilnim operaterjem tudi več plačuješ zdaj ,ko so se odločili za povečanje naročnin?

P.S: lepo, da imaš lepo mnenje o meni in mojih umskih sposobnostih. Jaz priznam, da ga žal o tebi nimam, pa čeprav si spisal samo par stvari na tem forumu. Morda bi bilo v živo drugače ma me niti ne mika ugotovit. Sicer pa, če boš odgovoril, hvala. Bom vsaj razumel tvoje mišljenje, najbrž. Če ne, pa tudi prav. Pa lep dan želim.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2356
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a DePalmo Če mar 02, 2017 11:54 am

Mobilni operaterji so povečali naročnine? Spet nič ne vem :)
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a turbič Če mar 02, 2017 2:20 pm

@Fnatic: "...ki zna žalit ljudi po forumu in je sam najevčja ovca pa si ne upa niti prdnit, da ne bi koga užalil?" Kaj zdaj al znam samo žalit al ne upam nič rečt, da nebi koga užalil? In pol sem jaz neumen? Edina brihta tukaj si ti, ki ti je bilo že vse razloženo ampak si še vedno bolj pameten, kot vsi ostali na tem svetu. Že zdavnaj ti je bilo razloženo, da je vsa zadeva po črti zakona. Še vedno ti ni jasno, da tukaj nismo bili izigrani samo naročniki ampak tudi operaterji (ja operaterji imajo svoj pravni oddelek, ki se je zagotovo ukvarjal s tem). Jasno je, da operaterji tega ne bodo krili, zato so strošek prevalili na naročnike. Razložili smo ti tudi, da je PRO GNUS zahteval, da so programi v osnovni shemi in se zaradi tega ne da dati programe v svoj plačljiv paket. In potem ti meni praviš kaj hočem doseči? Vprašanje je kaj hočeš deseči ti? Nekaj nabijaš tja v tri dni, čeprav nimaš nikakršne pravne podlage za kakršenkoli postopek proti komurkoli. Se pravi se boš tukaj metal na popek in trepalnice ter protestiral čez celo temo, pizdil čez operaterje in čez svetega Petra kako je nepravično, da moraš ti plačat par evrov več. In kaj boš s tem dosegel, če smem vprašat? Če milsliš, da imaš kakršnokoli pravno podlago za tožbo kogarkoli vpletenega v to svinjarijo ga imaš možnost tožiti.
Mislim, da nihče v tej temi ne želi plačevat PRO GNUSU za njihov crap od programa, še najmanj pa zaradi načina kako je to dosegel. Ampak jokcanje in protestiranje tukaj gor po forumu ne bo pomagalo nikomur. To, da je PRO GNUS gnoj pa ni treba ponavljat 100x ker to že vemo. Če že pa se zadevo da rešit samo po pravni poti oziroma bodo morale ukrepati pristojne inštitucije, če ne v Slovenistanu pa bo potrebno it še malo dlje v Bruselj.
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a BlackT Če mar 02, 2017 2:41 pm

turbič je napisal/-a:Razložili smo ti tudi, da je PRO GNUS zahteval, da so programi v osnovni shemi in se zaradi tega ne da dati programe v svoj plačljiv paket.


Sry, očitno sem tudi jaz prebutast, na kakšen način lahko zahteva da so njegovi programi v osnovni shemi? Dajte naše programe v osnovni paket drugače bomo kaj?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a Fnatic Če mar 02, 2017 3:02 pm

@turbič no saj ti je še BlackT napisal svoje. Še vedno ne dojameš. Raje se pi**akaš tukaj, kot pa da bi sprejel to, da so nas nategnili vse po vrsti. In ne, ne jokcam po tvoje po forumu ampak izražam svoje mnenje. Kaj imam pa v privat življenju, pa jaz dobro vem. In ja, dosegel sem, da ne bom plačeval dodatno ne tvja in ne mobilnega operaterja (sicer to ne spada v to temo ampak @DePalmo seveda, po novem letu ali nekaj takega. Vsi dražje plačujejo sedaj oz.je bilo napisano pri vsakem operaterju kateri paketi).

In še vedno mi nekaj razlagaš s pravno službo itd...no saj, to je problem že tristopetnajstič. Vsi so pogrnili. Pika. Zdaj se mi pa ne da več o tem, ker boš tako začel spet pametovat in mi pisat neke nebuloze, ki jih samo ti tako dojemaš.
Ba-dum tssssssss =P
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a turbič Če mar 02, 2017 4:01 pm

@Fnatic in BlackT: vidim, da sta že dva špricala pouk. Vama bom še enkrat obrazložil, ampak drugič prosim ne pametujte, če ne veste za kaj gre.
Očitno vama ni znano, da mora imeti operater za vsak program, ki ga distribuira podpisano pogodbo o distribuciji (avtorke pravice bla bla bla....). Prav tako so imeli vsi operaterji podpisano pogodbo z PRO GNUSOM. PRO GNUS je že leta nazaj imel idejo operaterjem zaračunati distribucijo svojih programov, vendar so bili pri tem neuspešni, ker so operaterji odgovorili, da ne bodo plačevali za nekaj, kar je dostopno prosto v zraku (DVB-T). Zato je PRO GNUS prenehal oddajati preko DVB-Tja in operaterjem pod nos pomolil novo pogodbo, kjer je zahteval, da so programi v osnovni shemi ter plačilo nekaj evrov.
Sklepam, da razumeta vsaj to, da brez pogodbe ne moreš distribuirati programov in da bi bilo distribuiranje brez pogodbe oziroma kakršnokoli kršenje pogodbe povod za njeno prenehanje in tožbo s strani PRO GNUSA.

Drugič prosim, da preden lapate stvari v 3 dni se malce pozanimate o stvareh preden veste več kot leksikon.
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a TOYOTA Če mar 02, 2017 8:38 pm

Najprej sploh nisem hotel pisat, ker nekateri pišete take nebuloze, da je noro, se vidi da nimate pojma. Ampak bom vseeno..

1.vsi prisotni na muxih ,v tem primeru MUX A, plačujejo prenose podatkov za to RTV-ju. Se pravi, da je pop plačeval za dva SD kanala in 2 HD kanala rtvju, da so bili vidni tistim cca. 70000 gospodinjstvom. Po zadnjih cenah je to okoli 700 do 800000€ na leto, ne vem ali so imeli popuste ali ne...pdf dobite na strani rtvja dvb-t, prav tako plačujejo mux ostali, ki niso del rtvja..

2.vsi komercialni programi v EU so plačljivi oz. delno plačljivi, glede na vsebino ki jo gledamo, domača produkcija večinoma ni, večji ostali del pa je ( RTL, Pro 7, RTL2, itd...še programe v SD tehniki umikajo iz FTA satelitskih programov , to so programi, ki ste jih do zdaj lahko gledali preko satelita ( astra, eutelsat, itd..) zakaj, ker je potrebno za vsako produkcijo plačati licenco itd....recimo dober primer je motogp in F1 ( zneski so ulalala )

3.vsak operater poleg €, ki mu jih plačujemo za IPTV ali kabel služi s svojimi reklamami, recimo na discoveryu so oglasi slovenski itd..

4. izstop popa iz muxa je v večji meri izgovor operaterjev za podražitev, saj se njihova marža v tem primeru zniža, če pa tega ne bi storili bi pa lahko izgubli veliko več, kljub temu da vas nekaj 1000 recimo noče teh programov, jih ostali še vedno hočejo, saj imajo glede na podatke na netu 35% gledanost

5. ostane pa seveda rtv naročnina, ki jo pa recimo jaz nočem pa jo moram imeti in seveda ostali ponudniki video vsebin od netflixa in podobnih

Tu gre za tipični poslovni model, recimo spet primer: motogp je teh 70000 gospodinjstev gledalo gratis, pop je za to plačal ( karekiram ) mio € za licenco in za ljudi , da delajo in še rtvju prispevek za mux...ostali smo vse to že plačevali z kablom, IPTV..da ne govorim o ligi prvakov, itd...malo pa lahko razmišljate z glavo.
Večino podatkov pa razni žurnali itd ne napišejo...vsi ti so javno dostopni na internetu, zato ali odpovejte vse ali pa boste ob 1 kavo, pa še to zaradi operaterjev, sicer pa se kmalu pridruži tej sagi tudi planet tv in prav je tako, saj so TVji komercialne narave.
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a uros11 Če mar 02, 2017 8:47 pm

Eno kavo, ki je ne bom spil, ne dam proplusu, raje kupim vazelin in suh štil od metle - bom imel več od tega.
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a TOYOTA Če mar 02, 2017 9:05 pm

Kakor ti paše,
...spomnil sem se še recimo totaltv-ja, kateri ima recimo v ponudbi razne pinke, srbske programe, itd...kateri so tudi v osnovni shemi in jih ne morem odpovedati , kaj šele zamenjati....
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a Clancy Če mar 02, 2017 10:12 pm

TOYOTA je napisal/-a:
Tu gre za tipični poslovni model, recimo spet primer: motogp je teh 70000 gospodinjstev gledalo gratis, pop je za to plačal ( karekiram ) mio € za licenco in za ljudi , da delajo in še rtvju prispevek za mux...ostali smo vse to že plačevali z kablom, IPTV..da ne govorim o ligi prvakov, itd...malo pa lahko razmišljate z glavo.


Dobro, zakaj potem mi, ki smo do sedaj plačevali, moramo sedaj, hočeš nočeš plačevati še več? Ali potem teh 70.000, ki so ostali brez PRO sra..a in bi naj prešli na IPTV/CATV in po novem tudi plačevali, ni dovolj?
Želimo samo, da naj to PRO sra..e ima svoj paket, nič drugega. Pa bo problem rešen.

Zaradi dviga cene položnice za 1€, skoraj življenjske potrebne dobrine - elektrike, je bil kakšen vik in krik. In so se v parlamentu vsedli skupaj in dvig gladko zavrnili. Za ta luksuz, bo pa račun kmalu večji za 5€ na mesec, pa se nihče ne zgane. Pa to ni res.
Zadnjič spremenil Clancy, dne Če mar 02, 2017 10:24 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a uros11 Če mar 02, 2017 10:20 pm

Še v vsaki temi se najdejo petkolonaši, ki jih ne moti suh štil brez vazelina porinjen v ta zadnjo in to veselo zagovarjajo.
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a turbič Če mar 02, 2017 10:46 pm

POP GNUS ni mogel zaračunavati POP in kanala A (SD) ker sta bila zastonj dostopna na DVB-Tju. Zato ga je lepo ugasnil in operaterji se nismo mogli več sklicevat na na to, da ga lahko ostali gledajo zastonj. Seveda so se obenem znebili še enega stroška. To je jasno kot beli dan.

http://tehnozvezdje.si/pop-tv-preizkusa ... eraterjev/
http://www.zurnal24.si/pop-tv-in-kanal- ... nek-280676
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a BlackT Pe mar 03, 2017 7:34 am

@turbič, ker si očitno pri operaterju, pa veš te stvari - a stane preveč odpovedat pogodbo s Pro Plusom? Težko je bit pameten če ne veš vsega ozadja, kaj jaz vem kaj si ostali med sabo podpisujejo, načeloma pa verjetno noben ni silil Telekom naj podpiše s Pro Plusom al kaj?

Samo zanimajo me stvari, ker so mi nelogične (kot da bi ti v štacuni turili še eno gajbo pira pod mus). Mene se itak ne tiče, sploh TV aparata nimam :D
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a Fnatic Pe mar 03, 2017 8:11 am

hahahaha pa to je nekaj najlepšega prebrat zjutraj no. Turbič se spravlja name, ko se itak vidi, da je pri nekem operaterju. In meni soli pamet, ker sam ne upa, ne more ali ne zna nič naredit. No ja, kakorkoli. RTVja tudi ne plačujem več oz.radio ja, tvja pa ne. Saj ne da mi je problem plačat kako stvar ampak iz principa ne bom, če tega ne uporabljam.
Sicer pa en lep sončen petek vsem 8) 8) :D
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a TOYOTA Pe mar 03, 2017 9:38 am

turbič je napisal/-a:POP GNUS ni mogel zaračunavati POP in kanala A (SD) ker sta bila zastonj dostopna na DVB-Tju. Zato ga je lepo ugasnil in operaterji se nismo mogli več sklicevat na na to, da ga lahko ostali gledajo zastonj. Seveda so se obenem znebili še enega stroška. To je jasno kot beli dan.


Prosim, ne delaj se neumnega, ali očitno res pojma nimaš, seveda je bil SD kanal gratis, sem povedal že prej, ampak za dvb-t je pop plačeval glede na prenos Mb/s, imeli so dinamičnega in sicer cca. 4Mb/s, zdaj si pa izračunaj, zatorej za pop DVB-T ni bil gratis, ne? .....zato ne govori neumnosti.

Se pa strinjam, da smo obstoječi uporabniki IP in kabelske v času dvb-t ja odnašali rit ostalim, zdaj pa plačujemo več še zaradi njih, seveda posledično...naj turbič pove koliko zaslužijo z reklamami od raznih discoveryov, foxov, itd....no povem, da ne bo...in operaterji so tu težava.
In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
turbič
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Pe jun 29, 2012 2:54 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a turbič Pe mar 03, 2017 1:11 pm

@ TOYOTA: ne govorim, da je bilo oddajanje preko DVB-Tja zastonj za PRO GNUS ampak, da je bilo zastonj za uporabnike. Logično, da je PRO GNUS plačeval za multiplex. Torej bi bila edina logika, da operater zaračunava PRO GNUSU za distribucijo njihovega signala tako kot je plačeval za DVB-T in ne tako kot je zdaj (ravno obratno).

@BlackT: sedaj pa ker spremljam zadevo sem pa že pri operaterju? (nismo je napaka pri pisanju posta) Sem pri prejšnjem postu dal linke, kjer je vse kar sem govoril napisano. Prav tako je napisano, da so lastniki Telesmeha in PRO GNUSA ameriški skladi in da je bil Telesmeh daleč pred vsemi pri podpisu pogodbe. Torej nekaj smrdi po dogovoru med skaldi v Ameriki. Ker je Telesmeh pogodbo podpisal drugi niso imeli več izbire ali, pa tvegajo prevelik odliv uporabnikov. Vseeno moraš razumet, da ima PRO GNUS prevladujoč položaj na trgu in da je takih, kot smo tu gor (ki bi bili lahko tudi brez POPA...) procentualno precej malo.

Sicer pa, kaj nam pomaga jajcanje kdo in kaj... veliko bolj produktivno bi bilo najti kakšno rešitev...
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov