Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a jack86 Sr feb 01, 2017 8:55 am

Kar imajo oni v programu je načrtno poneumljanje naroda... In za to prokleto bando pokvarjeno, skomercilizirano še plačevat, da smo še bolj neumni od raznih primitivnih reality šovov, kjer so glavni akterji s samo 2 celicami razvitih možganov (ena je za fu*k, druga za alkohol) in nato jih 24 ur kuje v zvezdnike slovenske scene??..

Te šove že mamo na TV3, ko gledamo prenose iz državnega zbora.

Bom podpisal, a dvomim v kak uspeh. Potrebno bo direktno operaterjem pisat in jaz bom mojim, da ne mislim plačevat tega dreka. Vem, da tud tle ne bom nič dosegel, ampak tiho ne bom.

RTV prispevek je pa po zakonu določen, tle bomo težko kaj dosegli.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a radar Sr feb 01, 2017 9:28 am

Pro plus razmišlja samo preko barve denarja in oni se ne sekirajo kaj je dobro za gledalce. Kmalu se bo pridružil še Planet TV...
Dejansko delajo samo tisto, kar se že dvajset let dela v Sloveniji. Nobenega lopova se ne zapre oziroma kaznuje, na koncu pa vse plača slovenski davkoplačevalec.

Ne glede na to, da je reklam je na Proplusu ogromno, je problem kvaliteta njihovega programa , kjer ga je 80% zanič.

Če bi Pro plus verjel gledanost njihovih programov in tudi kvaliteto programa, bi brez slabe vesti operaterjem sam ponudil paket programov za normalno ceno in verjamem, da gledalcev ne bi izgubili.
Ker pa vedo, da s svojim predpotopnim programom in s pretiranimi reklamami poneumljajo gledalce, jim drugega ni preostalo kot, da pritisnejo na operaterje in si zagotovijo njihove programe v osnovnih shemah.
Sedaj nam ostane upanje, da bodo dodaten denar namenili v kvaliteto programa (zanimivo bi bilo videti njihovo kakšno raziskovalno oddajo namesto resničnostnih šovov) in tudi med plače zaposlenih (ne managementa).

Medel odziv zveze potrošnikov je sramota.

Da bi se operatarji resno uprli pa ne verjamem.

Pa vam dam eno špekulacijo - kje pa piše, da Pro plus in operaterji ne gredo z roko v roki (daj - dam in imamo win-win situacijo)?

Tako, da pripravite se, da bomo v prihodnjih letih plačevali še dražje pakete....

RTV ne spada med v to kategorijo.

lp
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a Kohec Sr feb 01, 2017 10:17 am

nered je napisal/-a:Saj sem samo enkrat omenil 13 EUR : )) za ta denar dobis RTV in vse kar spada pod njega.

To kar pa si napisal glede financ in vodenja pa nebo ravno prav kajti RTV je eden od bolj učinkovitih javnih zavodov, ki jih imamo. Nikakor nimajo 3/4 preveč zaposlenih, kot je to standard drugod po javni upravi, od leta 2000 redno objavljajo delovno in finančno poročilo tako, da je pretok denarja zelo jasen, so sedaj 2x zmanjšali kader 2008 in 2012.

In spet denar je njihov, prav tako vsak leto predložijo finančni načrt, ki ga vlada odobri.

Konec koncu pa 13 EUR glede na vse funkcije, ki jih upravljajo niti ni toliko veliko. Pa pozabil sem dodati, da je pod njihovim nadzorom tudi narodno omrežje.

V Sloveniji imamo dosti nesposobnih, nepotrebnih, prefinanciranih itd.. javnih zavodov. RTV ni eden od teh.



Očitno si zaposlen na RTV da jih tako zagovarjaš. Imam znanca ki je zaposlen na RTV im mi je iz prve roke povedal kako funkcionira ta zavod. Žal je on eden tistih ki morajo resnično delati, več kot polovica pa je porazitov, ki v službo hodijo samo po plačo.
In nikar ne reci da to ni res!!!!
 
nered
Novinec
 
Prispevkov: 489
Pridružen: Ne jul 26, 2015 3:40 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a nered Sr feb 01, 2017 10:51 am

Ne delam na RTV. Jaz bi vzel mnenje kolega z malo soli, ker vsi vemo kako sami razmisljamo o svojih nadrejenih. Pri RTV imas vsaj odprto financno porocilo in konec koncu tudi porocilo o placah tako, da ti ni potrebno poslusati mnenja 'poznancev/prijateljev' ampak si zadevo lahko sam pogledas.

Ne zagovarjam 13 EUR prispevka tudi napisal sem, da bi lahko bil manjsi ali brez. Ampak 13 EUR za RTV in funkcije, ki jih opravlja je vredno, 3-4 EUR za Pro Plus ni niti priblizno.
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a J.McLane Sr feb 01, 2017 10:58 am

Glede na moje informacije, smo bili nategnjeni iz strani naših ponudnikov televizijskih programov, res je da je Pro Plus prišel s tem master planom, ampak bi operaterji lahko enostavno rekli NE temu da je POP TV v osnovni shemi in bi Pro Plus potegnil kratko.

To je pa nič drugega kot kartelni dogovor dveh največjih operaterjev (Telekom in Telemach) da ustrežejo Pro Plusovim zahtevam, tako majhni operaterji niso imeli kaj praskat, imeli so na izbiro samo POP v osnovni shemi ali brez kakršnekoli opcije POP sploh imeti. Mali operaterji niso imeli možnosti zavrniti, saj bi tako od njih pobegnilo veliko naročnikov, ki POP hočejo gledat.

Tisti, ki ne želimo POP TV smo kao v manjšini, čeprav sem prepričan da po znesku 4€ mesečno kmalu ne bomo več. Če nebi imel tašče in tasta na istem priključku bi IPTV enostavno odjavil, tako se mi pa še vedno bolj splača prispevat polovico stroškov, kot pa da grem na svoj "internet only" paket.

Obstajajo še govorice da naj bi se Pro Plus in Telemach združila in velika verjetnost je, da vse to maslo samo teh dveh podjetij, drugi so se enostavno usrali.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a Kohec Sr feb 01, 2017 11:06 am

nered je napisal/-a:Ne delam na RTV. Jaz bi vzel mnenje kolega z malo soli, ker vsi vemo kako sami razmisljamo o svojih nadrejenih. Pri RTV imas vsaj odprto financno porocilo in konec koncu tudi porocilo o placah tako, da ti ni potrebno poslusati mnenja 'poznancev/prijateljev' ampak si zadevo lahko sam pogledas.

Ne zagovarjam 13 EUR prispevka tudi napisal sem, da bi lahko bil manjsi ali brez. Ampak 13 EUR za RTV in funkcije, ki jih opravlja je vredno, 3-4 EUR za Pro Plus ni niti priblizno.



In ti verjameš tem finančnim poročilom. Ne bodi naiven! Ali v teh poročilih piše koliko je kdo dejansko naredil za svojo plačo?
To kar je rekel kolega pa drži kot pribito.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a DePalmo Sr feb 01, 2017 12:05 pm

Tisti ki govorite da boste odjavili TV paket in šli na tistega ki ima samo internet, se prej pozanimajte če bo tudi tisti podražil. Na Amisu se bojo podražili vsi paketi.

http://www.amis.net/web3/pomoc-in-podpo ... la/splosna (prva novica z datumom 30.1.2017, kjer omenijo povezavo do paketov ki se jim bo spremenila cena)
http://www.amis.net/web3/files/docs/Pak ... ar2017.pdf (seznam paketov, kjer so vključeni vsi ... tudi tisti ki nimajo TV opcije)

Sklepam pa da če zamenjaš paket in nimaš več TVja, potem ponudnik ni dolžan zate plačevati "prispevek" Pro Plusu in tako od tebe ne dobijo nič. Vem pa ne in se tudi nisem zanimal.

RTV pa nebi mešal tukaj notri ker je nacionalen in poleg obveznega plačevanja dela tudi na drugih projektih (že omenjeno), Pro Plus je pa šodrga ki smo jo prisiljeni plačevat. In ja, očitno so šli na win-win, drugače bi operaterji enostavno rekli Pro Plusu "odjebi, če hočeš da te ponujamo bomo mi diktirali pogoje".
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a uros11 Sr feb 01, 2017 12:29 pm

Point podražitve ni v podražitvi in je čisto vseeno, če ponudijo paket, v katerem ni pop greznice, pa čeprav je dražji - ga vzamem takoj, če ne bi bil tudi ta paket posledica izsiljevanja ponudnika. Ker pa tega očitno ni še nihče naredil, niti ne sme (dogovor s pop greznico), so to zgolj in samo pravljice za lahko noč.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a DePalmo Sr feb 01, 2017 12:44 pm

Pri nas imamo internet + TV samo zaradi enega razloga: cenejša naročnina kot če bi imeli samo internet, TVja pa sploh ne gledamo in je komunikator še originalno zapakiran. Sem ravnokar poslal Amisu povpraševanje kako točno je s tem Pro Plusom in koliko me pride sprememba paketa (imamo aneks in je naročnina še cenejša). Vem da v 30 dneh ne morejo računat penalov, so pa stroški verjetno vseeno. In ravno tako me zanima cena novega paketa, seveda brez TVja. Sem pripravljen plačevati več, samo zato da Pro Plus ne dobi od mene niti centa.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a emozul Sr feb 01, 2017 1:53 pm

lancia hf je napisal/-a:Jas sem raje za za ukinejo 13 € RTV prispevka ker na nacionalki pa res nimaš kaj pametnega za gledat v 95% v letu ............... tistih 5% pa ni vrednih 13€
Zakaj se nekateri raje ne posvetite temu RTV-ju, ki si prisiljen plačevati in ne nekomu, ki nisi prisiljen.


Uf, RTV je svetlobna leta pred Pro Plus.
In defenitivno bi mogli imeti možnost izbiranja!
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a zzitop Sr feb 01, 2017 3:11 pm

V ozadju vseeno nekaj poteka.

Javna agencija Republike Slovenije za varstvo konkurence, Dunajska 58, 1000 Ljubljana (v nadaljevanju: Agencija), je dne 12. 1. 2017, proti podjetju PRO PLUS, ki deluje v pravnoorganizacijski obliki pravnih oseb PRO PLUS d.o.o., Kranjčeva 26, 1000 Ljubljana, Kanal A d.o.o., Kranjčeva 26, 1000 Ljubljana, in POP TV d.o.o., Kranjčeva 26, 1000 Ljubljana (v nadaljevanju: PRO PLUS), uvedla postopek ugotavljanja kršitve 9. člena Zakona o preprečevanju omejevanja konkurence (Uradni list RS, št. 36/08, 40/09, 26/11, 87/11, 57/12, 39/13 Odl.US: U-I-40/12-31, 63/13-ZS-K, 33/14 in 76/15; v nadaljevanju: ZPOmK-1) in 102. člena Pogodbe o delovanju Evropske Unije (Uradni list EU C 325, 26 .10. 2012, v nadaljevanju: PDEU).



Izkazana je verjetnost, da ima podjetje PRO PLUS prevladujoč položaj na trgu dobave avdiovizualnih TV vsebin na debelo (veleprodajni trg TV programov), na ozemlju Republike Slovenije in na znatnem delu notranjega trga Evropske unije, kar bi lahko prizadelo trgovino med državami članicami, in da krši 9. člen ZPOmK-1 in 102. člen PDEU, in sicer:


a) prvo alinejo člena 9(4) ZPOmK-1 oziroma člen 102(2)(a) PDEU


s tem, ko dobavo plačljivih programov POP TV, KANAL A, OTO, BRIO, KINO po 16. 1. 2017 pogojuje na način, da morajo distributerji avdiovizualnih vsebin vse programe podjetja PRO PLUS vključiti v vse lastne maloprodajne sheme TV programov na najboljša programska mesta, s čimer neposredno določa nepoštene prodajne poslovne pogoje,


b) drugo alinejo člena 9(4) ZPOmK-1 in člena 102(2)(b) PDEU


s tem, ko poleg navedenega v točki a), programe POP TV, KANAL A, OTO, BRIO, KINO po 16. 1. 2017 ponuja izključno v paketu, ki vključuje trenutno prosto dostopna programa (POP TV in KANAL A) s širokim spektrom vsebine (filmi, nadaljevanke, informativni program, športi, otroški program,…) in sta najbolj gledana TV programa na ozemlju Republike Slovenije, ter predstavljata programa, ki ju operaterji morajo imeti v ponudbi, skupaj z drugimi že plačljivimi programi podjetja PRO PLUS, ki so tematske narave, in se trenutno ne nahajajo v vseh TV shemah operaterjev, in ta paket ponuja po ceni, ki bo po prehodnem obdobju enega leta dosegel skoraj 4-krat višjo ceno, glede na obdobje pred 16. 1. 2017, s tem s trga izrinja konkurente, s čimer omejuje proizvodnjo, trg in tehnični napredek v škodo potrošnikov, in


c) tretjo alinejo člena 9(4) ZPOmK-1 in člena 102(2)(c) PDEU


s tem, ko operaterje, ki so dobavitelji avdiovizualnih vsebin na drobno (maloprodaja), s stališča cen paketa programov neupravičeno različno obravnava, s čimer uporablja neenake pogoje za primerljive posle z drugimi sopogodbeniki in sopogodbenike postavljala v konkurenčno slabši položaj.



Agencija poziva vse osebe, da Agenciji pošljejo podatke, ki bi lahko bili pomembni za odločitev.



V primeru, da predstavljajo določeni podatki zaupne podatke v skladu s šestnajsto točko 3. člena ZPOmK-1, ki določa, da so zaupni podatki: poslovne skrivnosti, poslovna korespondenca, ki se nanaša na gospodarsko dejavnost podjetja, osebni podatki in vsi drugi podatki, za katere so s tem zakonom ali drugimi predpisi določeni posebni režimi njihovega varstva in posebni pogoji za dostop do njih, jih označite kot zaupne in jih pošljite na naslov fizično ločeno od ostalih podatkov v posebni zaprti kuverti s pripisom »ZAUPNI PODATKI«. Za zaupne podatke ne štejejo podatki, ki so javno dostopni. V skladu s sedemnajsto točko 3. člena ZPOmK-1 pa se kot poslovna skrivnost štejejo podatki, katerih razkritje bi pomenilo nastanek občutne škode in so znani omejenemu krogu oseb. Pozivamo vas, da v skladu s šestim odstavkom 18. člena ZPOmK-1 o obstoju razlogov za varovanje podatkov kot poslovne skrivnosti predložite ustrezna pojasnila in nam posredujete tudi različico dokumenta, ki ne vsebuje zaupnih podatkov.



Agencija mora v skladu s 17. členom ZPOmK-1 na zahtevo osebe, ki je vir prijave ali vir drugih informacij, ki jih Agencija uporablja pri izvajanju svojih pristojnosti, varovati tajnost njene identitete, če ta izkaže za verjetno, da bi ji razkritje povzročilo občutno škodo. V primeru zahteve za varstvo svoje identitete, morate Agenciji ob predložitvi dokumentov predložiti tudi različico dokumentov, ki ne vsebuje podatkov, ki bi pomenili razkritje vira.


Vir.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a Fnatic Če feb 02, 2017 8:07 am

Za RTV sem že zdavnaj zaprosil za ukinitev. So mi dejali, da bo treba vseeno plačevati (mislim, da okoli 4eur??), ker imam avtoradio. Sem rekel ok. Zaenkrat še nič, še vedno plačujem po 13eur. Kar se tiče Pro Kurca, pardon, Pro Plusa pa sem že podpisal peticijo takoj, ko je prišla ven. Če so taki kreteni povsod, da bojo zaračunavali, meni ne bojo. Bomo pač odjavli tv. Tako ga gledam bolj kot ne zaradi tujih programov. Bom pa preveril kako je s tem kršenjem pogodbe z njihove strani. Tako kot so mobilni operaterji začeli zaračunavat višjo naročnino. No, meni niso :D
Ba-dum tssssssss =P
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a uros11 Če feb 02, 2017 8:24 am

Jaz sem poslal odjavo v celoti. Ne plačujem jim nič že leta.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a jack86 Če feb 02, 2017 8:56 am

DePalmo je napisal/-a:.... Sem pripravljen plačevati več, samo zato da Pro Plus ne dobi od mene niti centa.



Hehe, podpis pod tole!
8)
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a ojnica Če feb 02, 2017 11:58 am

Preprosto se spremeni paket, gre drugam. Pr nas ne pogrešamo poptv in kanala a, bu*asti stari filmi k mi jih preko brezžičnega neta potegne v pol ure. Njihove vsebine 24 ur mi grejo na kozlanje in telenovele, sploh pa reklame.

Plačujemo 13 evrov rtv-slo, ker je radio in tv slo 1.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a esem Če feb 02, 2017 12:14 pm

Sonček, zakaj se vtikaš, če niti teme ne znaš prebrat ali razumet napisano.
"Preprosto se spremeni paket, gre drugam."
Problem je ravno v tem, da se ne da iti drugam (in to je bilo večkrat povedano v temi!!), ker Pro Plus zahteva (za plačilo!!!) vse svoje programe v osnovnem paketu, ki ga imajo vsi in enostavno ne moreš iti nekam, kjer tega ni.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a uros11 Če feb 02, 2017 12:28 pm

Odjavil TV. To je poteza, ki pove več, kot vse rantanje in tudi več učinka ima.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a ojnica Če feb 02, 2017 12:30 pm

esem....vem...v glavnem podla poteza...upam da se folk zgane.
 
zzitop
Uporabnik
 
Prispevkov: 911
Pridružen: Sr apr 01, 2009 11:46 am

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a zzitop Če feb 02, 2017 1:30 pm

Tako nadaljevanje lahko pričakujemo očitno:
https://www.dnevnik.si/1042756203/slove ... -planet-tv

Zato pa je Telekom takoj podpisal...
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Peticija proti izsiljevanju Pro Plusa

Napisal/-a radar Če feb 02, 2017 2:58 pm

Moja predvidevanja se uresničujejo.
Glede na medel odziv institucij ima planet tv vso pravico, da naredi enako kot Proplus.
Če bo planet TV zahteval 1 EUR ga bo dobil, potrošnik pa bo plačal za "izjemen" program na proplusu in planetu recimo skupaj 4 eur letos.
Kakšne številke se tole vrtijo, ko začneš množiti...

lp
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov