Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Nakup samohodne rotacijske kosilnice - pogon zadaj ?

Napisal/-a mrtwelvetrees Če mar 09, 2017 10:43 pm

Zdravo, do zdaj sem uporabljal samohodno rotacijsko kosilnico z motorjem Honda 5,5KM in sprednji pogon.
Ta kosilnica bo šla zdaj naprej drugam.

Ker pa imam kar nekaj klančin, in ta je mela sprednji pogon, premišljujem zdaj o pogonu na zadnja kolesa ali celo na vsa štiri.

Vaše izkušnje na košnji navkreber za takšno kosilnico ?

Najbolj me skrbi, ker imajo nekatere ročko za pogon v stilu kot bremza na kolesu, ne zgleda kvalitetno narejeno.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Nakup samohodne rotacijske kosilnice - pogon zadaj ?

Napisal/-a DX5050 Pe mar 10, 2017 1:57 pm

A kosiš s košem ali brez? Ker zadni pogon + trava v košu gre kar dobr v klance....bo prej tebi zdrsnl kakor kosilnci :D
brez koša v klance pa hitro zmanjka oprijema
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Nakup samohodne rotacijske kosilnice - pogon zadaj ?

Napisal/-a vipe5s Pe mar 10, 2017 3:26 pm

Izkušenj s klanci ravno nimam, smo pa prej (vse) kosili le z samohodno kosilnico s košem na zadnji pogon Harry 5HP (je kar masivna kljub aluminiju), in je ob brežini ribnika kar dobro lezla po nagibih (odvisno je tudi od koles!). Če vidiš, da imaš nekje "podivjano" travo lahko kosilnico dvigneš in postopoma spuščaš na takšnih mestih, če je zadnji pogon.
So pa zelo zanimive tele (nove) 4X4 samohodne.

Poglej če ima kakšna prodajalnca dneve odprtih vrat in testiraj (sam sem testiral v prodajalni v Brežicah). Preglej Youtube, če je kak review.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov