Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Domen30
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Po mar 13, 2017 3:12 pm

Popravilo vrtne kosilnice

Napisal/-a Domen30 So maj 06, 2017 8:19 pm

Živijo!

Prejšnji teden sem med košnjo naletel na velik kamen, nebi smel bit tam. No neglede kosilnica se je vstavila, nož kosilnice mi je zvilo. Kosil sem še naprej do konca, vendar je kosilnica težje vžigala, moč je bila šibkejša. To sm si razlagal kot to, da je nož zvit ter zato nižje kosil ter bolj matra kosilnico. Ob vžigu kosilnice je tud sledil pok po poškodbi. Prej tega ni blo.

Imam briggs&statton 675, 190ccm.

No kupil ter menjal sem nož, menjal zračni filter, dolil olje,.. Sedaj pa ne vžge. Problem je, da do sedaj sem vedno lahko s pritiskom na rdeč gumb napumpal bencil ter pol je vžgala. Sedaj po poškodbi pa preprosto ko pritisnem na rdeč gumb ni nič, torej ne pumpa bencina, prazen zrak, zato tud ne vžge po mojem, kr ne dobi bencina v bate za zagon.

Kaj bi lahko blo ter kaj lahko naredim, da bo gumb zagrabil bencin? Mislim, da bi bla kaka smet pr fergazarju se mi ne zdi, da bi bila ravno zdj. No zadevo imam namen razdret, raje bi sam zrihtal kot mehaniku peljal, kaj bi lahk nardil, da bi zagrablo bencin ter bi ga lahko napumpal iz rezervarja?
Očitn bencin ne pride do fergazerja, ga ne potegne, ka bi lahk kaka dihtnga sla al kaj?
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 565
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Popravilo vrtne kosilnice

Napisal/-a AssKicker So maj 06, 2017 10:19 pm

Mogoče se je ob udarcu kaj staknilo, torej frgazr stran od cilindra, oziroma karkoli... Bi pa jaz na tvojem mestu dol dal nož, svečko ven, pa potegnil vrv, kot da bi jo hotel vžgati. Nekdo naj pa gleda spodaj, če je kej os kriva. Ker če je kriva os, je potem uprašanje, če se kakršnokoli popravilo sploh splača.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Popravilo vrtne kosilnice

Napisal/-a DX5050 So maj 06, 2017 10:35 pm

Sm imel podoben primer samo da je pri meni zvilo gred nož pa je bil ok. Ko sm vse podru, dau poravnati gred in vse sestavil nazaj mi jo je nekako uspelo oživet in mi dela. Ampak pri meni isto ko pumpam na rdeč gumb vleče samo zrak. O bencinu ne duha ne sluha. (sicer nevem kako je bilo prej ker sm kosilnico dobil že poškodovano->namenjena je bila na odpad). Tako da je mogoče vzrok tudi kje drugje. Poglej na svečko če je kaj mokra/če bencin pride do tja. Moja B&S je sicer serija 625, ampak najbrš je podobna zasnova. Vsaj pri moji gre od zračnega filtra nazaj proti rezervoarju neka cev (nimam pojma čemu služi), tako da pomoje mora biti nekaj pri zračnem filtru ali pa loputi za zaug/čok. Probaj zalaufat z starim filtrom,( ki je najbrš masten in slabše prepušča zrak), lahko da dobi motor preveč zraka in zato ne vžge...
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Domen30
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Po mar 13, 2017 3:12 pm

Re: Popravilo vrtne kosilnice

Napisal/-a Domen30 Ne maj 07, 2017 9:09 am

Svecko sm dal vn, potegnil enih 10 na prazno ter pol dal novo svecko notr in je vžgala. Ocitno je bilo prevec bencina pr batih ter se je mocn pokadil.
No pol ugasnem ter poskusam znova prizgat ter spet nic, dokler mi je komaj uspel spet drugič vžgat kosilnco.. Z gumbom se vedno ne morem bencina napumpat. Pred poskodbo noža je vžigala brez problema.
Zadnjič spremenil Domen30, dne Ne maj 07, 2017 9:20 am, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Popravilo vrtne kosilnice

Napisal/-a DX5050 Ne maj 07, 2017 9:13 am

a pa si ti ziher da ni gred zvita???(postopek kako preverit ti je pa že AssKicker napisal)
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Popravilo vrtne kosilnice

Napisal/-a sašo5 Ne maj 07, 2017 9:19 am

seveda se nož odvija, ker sta odletela tista dva "štrcljčka" ki "haltata nož.....vidiš, da ma nož ob sredinski luknji še dve mali levo in desno
Slika
in pri takih zadevah(udarih) se 99% zjebe gred oz po domače "blajerca"....
 
Domen30
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Po mar 13, 2017 3:12 pm

Re: Popravilo vrtne kosilnice

Napisal/-a Domen30 Ne maj 07, 2017 9:23 am

Ja jz mam to Weibang kosilnco, kjer nož nima takih luknj kot na sliki. Luknje so, sam niso skos zvrtane, sam izbočen želez je tam, kjer so luknje, tak da se to tam nacentrira, da se vsede not pa se z sredinsko matico, oziroma sredinskim vijakom zategne, ja samo 1 vijak je, že original je sistem z 1 sredinskim vijakom.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Popravilo vrtne kosilnice

Napisal/-a tomzzi Ne maj 07, 2017 11:29 am

Imam podoben problem z vžigom kosilnice. Namreč če nekaj časa stoji jo je težko vžgat. Ni bila pa nikoli kje udarjena ali da bi naletel na kamen...
Spucal sem fergazer (tisto "šalčko" spodaj), zamenjal zračni filter... Svečka je bila pred ene 2, 3 leti menjana.
Tudi jaz imam občutek, da ne napumpa bencina. Oziroma moram tist rdeč gumb pumpat več kot 3x. Včasih tudi do 10x...
Je B&S 625E motor. Kosilnica pa AL-KO SILVER COMFORT 51 BR samohodna.
Mislim, da ko zalaufa pa tudi spreminja zvok oziroma gas če stoji na mestu. Kot, da bi se rahlo "zaganjala".

Imam pa še eno vprašanje. Zamenjal sem jermen. Kao po dimenzijah enak originalu.
Vendar je rahlo ohlapen... Če v kakšno večjo krtino zadaneš se zna staknit. Pa tudi če po asfaltu (se bolj opazi) pelješ z gasom zna rahlo "cukat" ker jermen zdrsi verjetno.

Ker osebno še nisem šponal jermena ne vem kje se našpona. Na zajli za gas na ročaju je sicer za narihtat vendar to ne našpona jermena.
Se to naredi kje pri pogonu? Je treba pri zadnjih kolesih kaj razdirat?
Ne bi rad vozil na servis in plačeval servisov po zasoljenih cenah če lahko to sam naredim.
 
Domen30
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Po mar 13, 2017 3:12 pm

Re: Popravilo vrtne kosilnice

Napisal/-a Domen30 Ne maj 07, 2017 4:50 pm

Kaj pa vem. Ne vžge, odstranil sem novo svečko, ki je čisto mokra, tko da dobi bencin, še enkrat potegnil na prazno 10 krat ter dal nazaj svečko. Ob poskusu vžiga se je zakadil temno ter dobil sem povratni udarec od kurbl zajle, vendar ni vžgala. Mašina gre na trdo očitno je neki z mašino narobe. Fergazer zgleda vredu.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Popravilo vrtne kosilnice

Napisal/-a TrijoAdijo To maj 09, 2017 7:40 am

Gred je fasala porcijo. Bo treba razdret pa porihtat.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 18 gostov