Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Rolete - izbira izvajalca

Napisal/-a brett Če feb 15, 2018 11:09 am

Pozdravljeni,

Odločam se za nakup rolet za panoramsko steno. Zaenkrat zbiram ponudbe, nato sledi obisk izbranega izvajalca in detajlni pogovor.
Od trenutno prispelih ponudb izstopa Dekor senčila Vrhnika, pa me zanimajo vaše izkušnje s tem izvajalcem, material, ki ga uporablja (gre za ALU rolete na ročni in morebiti tudi elektro pogon daljinček)...

Če pa ima kdo predloge, izkušnje (+ ali-) z drugimi izvajalci lepo prosim z besedo na dan ;)

Že vnaprej hvala za pomoč in namige!

LP
 
ribko
Novinec
 
Prispevkov: 125
Pridružen: Če feb 14, 2013 4:55 pm

Re: Rolete - izbira izvajalca

Napisal/-a ribko Če feb 15, 2018 11:54 am

Verjetno misliš krpanke, ki so narejene iz aluminija.
Slika
Jaz sem jih naročil poleg novih oken od jelovice in sem zelo zadovoljen, so pa na ročni mehanizem. Je pa možno tudi jih dati na elektro motor, ki se poveže z vremensko postajo in se odpirajo oz. zapirajo avtomatsko. Odvisno koliko €€€ si pripravljen odšteti.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Rolete - izbira izvajalca

Napisal/-a brett Če feb 15, 2018 12:29 pm

Ne krpanke, temveč klasične ALU rolete. Gre namreč za (steklen; 4 "okna" 92,5*220 cm, od tega sta sredinska dva dvokrilna vrata) prehod iz stanovanja na balkon, ki je bil naknadno zaprt in zastekljen, vendar sedaj ta zunanja zasteklitev ne dopušča še rolet. Velikost odprtine je 370*220. Šlo bi po sistemu 1-2-1 (92,5-185-92,5).

Zaenkrat prispele ponudbe variirajo od 530€ za komplet ročni pogon do 1070€ za ročno (stranski stekli) električni pogon (dvokrilna vrata srednji stekli). Izvajalci se sicer raje nagibajo k električnemu pogonu za sredinsko roleto, češ zaradi teže in enakomernosti vleka. Ima pa sosed v pritličju vse na ročni način in zadeva funkcionira BP. Sam vlek je res nekoliko težji, a nič prehudega. Zato se nagibam na čisti ročni sistem, da ne bi bilo treba delati še dodatnih elektro del, napeljav.
 
mucek
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Po sep 13, 2004 6:08 am
Kraj: Ljubljana

Re: Rolete - izbira izvajalca

Napisal/-a mucek Pe feb 16, 2018 8:33 pm

Vzemi električno, verjemi, da ti na dolgi rok ne bo žal ... ;)
Cena je bila, ko so delali nam, skoraj tam-tam (dejansko je elektropogon lažje mehansko izvesti kot klasično), s stališča udobja pa je neprimerljivo. Dvomim, da bi na roke vsak večer spuščal rolete in jih zjutraj dvigal - no, zdaj to ni problem.

LP, g
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Rolete - izbira izvajalca

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Pe feb 16, 2018 9:39 pm

Res utrujajoce dvignit in spustiti rolete 2x na dan.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Rolete - izbira izvajalca

Napisal/-a Firediver So feb 17, 2018 6:58 am

Hja, sej tud pri avtu ni nobena muka roštiljat šipe v vratih dol in gor, pa imaš tudi ti na elektriko, a ne? Zakaj že?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
IGICA64
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr nov 13, 2019 1:17 pm

Re: Rolete - izbira izvajalca

Napisal/-a IGICA64 Sr nov 13, 2019 3:30 pm

V kolikor je tema še aktualna, bi vam predlagal, da si pogledate sledečo spletno stran, kjer najdete vse cene za senčila in še marsikaj: https://www.mojmojster.net/cene/sencila

Mi smo kasneje preko njih oddali tudi projekt, kjer smo našli tudi izvajalca, ki je poskrbel za žaluzije za novogradnjo. Res, same pozitivne izkušnje s tem portalom. Upam, da sem uspel kaj pomagati, v kolikor pa ste izvajalca že izbrali, pa smatrajte sporočilo kot brezpredmetno. :)
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Rolete - izbira izvajalca

Napisal/-a ban Sr nov 13, 2019 3:50 pm

Bravo majster, da si po 1,5 leta najdu tole temo ;)
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov