Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Tube za ročno zvijanje cigaretov

Napisal/-a DePalmo Če maj 31, 2018 9:09 am

Ta teden sem bil neprijetno presenečen da se teh tub ne da več dobit. So mi razložili da so po novem prepovedane z zakonom, lahko se pa dobi od firme Rizla. Sicer zakonov ravno ne spremljam, ampak v novicah nisem zasledil ničesar o tej novi prepovedi, v zakoniku pa tudi ne najdem nič konkretnega. Edina novost je bila objavljena lansko leto.

Je kdo s tem bolje seznanjen in je dejansko kakšna nova uredba ki prepoveduje prodajo le teh tub? Je to EU direktiva ali samo slovenska?

Vedno sem kupoval West Silver ali Marlboro Gold, sedaj je to očitno na voljo samo pri severnih sosedih.
 
Uporabniški avatar
ule
Uporabnik
 
Prispevkov: 972
Pridružen: Sr avg 28, 2002 4:56 am
Kraj: Babno Polje

Re: Tube za ročno zvijanje cigaretov

Napisal/-a ule Pe jun 01, 2018 2:10 pm

Ravno včeraj sem jih kupil na bencinski črpalki. Kolikor sem videl jih imajo še en kup. Niso pa ravno znane firme. Kar sem pa že lansko leto opazil, da so iz polic umaknili chesterfield tube in tudi prodajalka je povedala, da jih ni več za dobit.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Tube za ročno zvijanje cigaretov

Napisal/-a DePalmo Pe jun 01, 2018 7:41 pm

Jaz sem povprašal na večih črpalkah in povsod isti odgovor: da so prepovedane in se jih ne dobi več, edino od Rizle. Mi je pa vmes kolega posredoval povezavo do Avstrijske trafike katera dostavlja tudi v SLO, poštnina pa 12 EUR ali 8 če zapraviš več kot 70 EUR. Prva pošiljka je že na poti ...

Gre se pa za tole trgovino, če bo še komu prišlo prav: https://www.all24.at/
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov