Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
infohunter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr okt 24, 2018 8:53 am

Nakup Hiše na Obali

Napisal/-a infohunter Sr okt 24, 2018 9:05 am

Pozdravljeni,

Mene zanima, če ima kdo izkušnje z nakupom nepremičnine na obali? Iščem hišo v obrobju Kopra, lahko tudi malo izven obrobja pa me zanima če je že kdo imel kakšne izkušnje z nepremičninskimi agencijami na obali? Brskal sem tudi po spletu pa sem našel veliko agencij... Kaj priporočate?

Lp :)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup Hiše na Obali

Napisal/-a xxl Sr okt 24, 2018 9:29 am

Verjetno boš na kakšnem bolj primernem forumu našel prave odgovore. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup Hiše na Obali

Napisal/-a limas Sr okt 24, 2018 6:10 pm

Priporočam, da preletiš stanje nepremičninskega trga na Zahodu , kjer je balon že začel pokati (Australija, ZDA...) in počakaš še nekaj mesecev, da zajame še naše prenapumpane nepremičnine.
Potem se pa lotiš nakupa.
Agencijo preveriš preko neta, agent pa mora imeti potrjeno licenco.
Nepremičnino dobro preveri v Zemljiški knjigi (to naredi agencija), pri ogledu hiš pa je dobro imeti zraven tudi kakšnega arhitekta ali gradbinca, ki bo ocenil vso patologijo gradbenih napak in ostalih skritih nepravilnosti.
Za to temo obstajajo že odprti strokovni forumi.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 914
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Nakup Hiše na Obali

Napisal/-a radar Sr okt 24, 2018 6:27 pm

Zemljiško knjigo lahko preveri čisto vsak, doma iz naslonjala (tudi, kot kavč trener :) in ne potrebuješ agencije.
Za ogled posameznega zemljišča potrebuješ št. parcele in številko (ime) katastrske občine. Vse to tudi najdeš na internetu.

Tam nato preveriš, kdo je lastnik zemljišča, bremena, katera so obešena na zemljišče, objekt, itd.

Nakup pa lahko izvedeš direktno od lastnika ali preko agencije...

Drugače pa redno spremljaj nepremičninske strani in javne dražbe, da boš vsaj dobil občutek kaj in kje se prodaja. Zelo dobrodošla je tudi informacija domačina oziroma znanca, ki pozna nepremičnine na tistem območju (te nepremičnine niso nujno na internetu).

lp
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Nakup Hiše na Obali

Napisal/-a avto fan1308 Pe okt 26, 2018 7:03 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Glede na to, da sem imel že kupil/imel v lasti zelo veliko hiš/stanovanj v lasti ti lahko pomagam tako;

Zemljiško knjigo kot je že predhodnik preveri skoraj obvezno, da ni kakšna, hipoteka ali kakšno drugo breme vpisano na hišo/stanovanje
Agencij ne bom hvalil lahko pa izpostavim Re/max nepremičnine kateri so še vedno bili najbolj korektni in ne ne delam za njih
Redno pregleduj oglase na oglede vedno vzemi nekoga z znanjem s seboj.
Dražbe so samo zadnja možnost. Ti povem iz lastnega primera. Kupil prvič in zadnjič. Dobil prazno hišo brez vrat, elektrika vzeta ven, kopalnica celotna uničena, nalašč narejena škoda na zidu stropu itd. Seveda ti sodišče ne bo pomagalo saj lahko trdi da ni njegova lastnna bila/ je bilo zarubljeno itd. + lahko se ne izseli takoj če nima hipoteke ampak druga bremena lahko v hiši/stanovanju živi še vsaj 3 leta. poleg tega še občutek, da si eni izmed družin vzel dom.. tako da to ne priporočam.
Iščeš bolj vikend varianto ali stalno ?
Če te še kaj zanima na kar bom znal odgovoriti vprašaj.
lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
swifter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: To jan 22, 2019 1:56 pm

Re: Nakup Hiše na Obali

Napisal/-a swifter Sr feb 13, 2019 4:22 pm

infohunter je napisal/-a:Pozdravljeni,

Mene zanima, če ima kdo izkušnje z nakupom nepremičnine na obali? Iščem hišo v obrobju Kopra, lahko tudi malo izven obrobja pa me zanima če je že kdo imel kakšne izkušnje z nepremičninskimi agencijami na obali? Brskal sem tudi po spletu pa sem našel veliko agencij... Kaj priporočate?

Lp :)



Jaz bi na tvojem mestu vsekakor počakal leto ali 2. Da vidiš če bo balon počil. Trenutno so cene nepremičnin v samem vrhu.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov