Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

GPU driver crash

Napisal/-a RedBaron Po dec 31, 2018 10:02 pm

Pozdravljeni!Imam problem s starejšim HP računalnikom (DC 7700 SFF) in sicer se mi dogaja, da se GPU driver praktično non-stop sesipa.
Display mrkne za sekundo ali dve, nato se slika ponovno pojavi, ter obvestilo, GPU driver has crashed...

Računalnik je do sedaj normalno deloval, v nespremenjeni konfiguraciji, CPU je intel E2200, 5,5 GB RAM, chipset Q965, grafika integrirana (intel GMA 3000).

Probal sem odinštalitat gpu, ter na novo inštalirat, različne verzije driverjev, probal sem WIN7, WIN 10... povsod isto. Če probam v safe mode je OK, ali če deinštaliram driver. Takoj ko naložim driver, pa spet isto... non stop crash.

Probal sem v BIOS-u navit ventilatorje, če se slučajno pregreva, barve sem zmanjšal na 16 bit... brez uspeha.

Opravil memory test (LINUX), brez napak... zdaj bom probal še namestit OpenSUSE, pa da vidimo...

Ima kdo kakšno idejo, kaj bi bilo... glede na to, da nisem nič spreminjal (ne hardwearsko, ne softwearsko), vse bolj sumim okvaro GPU... V tem primeru bom pač nabavil neko poceni low profile grafično in upal, da bo OK.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: GPU driver crash

Napisal/-a pskoda To jan 01, 2019 9:33 am

Po moje je napaka na hardwearju

Verjetno je v raćunalniku ogromno praha. Dobro bi bilo ga znotraj spucat glede nato, da je že v letih
Lp
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: GPU driver crash

Napisal/-a mrtwelvetrees To jan 01, 2019 12:14 pm

Lahko je tudi napajalnik, ampak očitno je gpu problem, boš vidu, če se z dodatno grafično sesuva je lahko tudi napajalnik.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: GPU driver crash

Napisal/-a dobek To jan 01, 2019 12:19 pm

napaka ni hw, ampak cisto sw
q963/5 ze leta nima nobene podpore, vmes so bili neki kao hotfixi s strani ms-a, ki pa so sprozli ravno to sesuvanje
sicer se to vlece ze nekje od 2011/12, ce se prav spomnim..ne me za besedo drzat, ampak mislim, da je bil se najvecji problem z 64b driverji, za 32b pa ne, ali pa v manjsem obsegu

se najboljsa resitev je low profile kartica za par € z bolhe
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2183
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: GPU driver crash

Napisal/-a RedBaron To jan 01, 2019 2:19 pm

Sem naložil starejše driverje (direktno iz HP support strani) in zdeva (zaenkrat ) deluje, pri 16 bit. barvah.... če dam na 32 bit, se sesuvanje znova začne...

Bom za foro probal naložit WIN 7 32 bit... sicer imam 5.5 GB RAM... ne vem če bo pol prepoznal vse...

Čudi me, da se je zadeva pojavila dobeseno čez noč... brez kakršnik koli posodobitev česarkoli...
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov