Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a avto fan1308 Sr jan 15, 2020 5:21 pm

Pozdravljeni!

Glede na to, da sem polovično v poslu z nepremičninami se v zadnjem času veliko govori o zlomu trga z nepremičninami in tudi o novi finančni krizi. Glede nepremičnin tudi sam mislim, da so cene previsoko v nebu in mislim, da je padec vsekakor blizu glede nove finančne krize pa mislim, da ne bo nič. Kaj pričakovati? To, kar je bilo leta 2008 mislim,da predvsem ne. Kakšno je pa kaj vaše mnenje glede tega?
lp

https://www.youtube.com/watch?v=4m19qB2wPZA
https://www.youtube.com/watch?v=TgDOVND3wgc

https://www.youtube.com/watch?v=ER_DMhlqL_Y
https://www.youtube.com/watch?v=LazMyUUr0do
https://www.youtube.com/watch?v=uf-cFhbpNc0
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a Stumpjumper Sr jan 15, 2020 5:49 pm

Upam, da kriza bo!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a limas Sr jan 15, 2020 5:55 pm

Glede nepremičninskega trga v Slo. upoštevaj naslednje trende in specifiko: zaostritev kreditne politike, izginjanje srednjega razreda, ki je generator nakupa nepremičnin za razumno ceno, prekariat delovne sile (nič več za nedoločen čas) in pomanjkanje gradnje na področju Lj. Verjetno si opazil, da je tudi ponudba skoraj izpuhtela, cene cene so na maximumu, število sklenjenih poslov pa je drastično upadlo. Nepremičninski balon v Slo.? JA, istočasno s pokom balona v ZDA in začetkom finančne krize, ki bo po posledicah presegla tisto iz 2008.
Glede svetovne gospodarske klrize, ki bo vsekakor leta 2020, pa jo FED namerno odlaga s pumpanjem novih MRD dolarjev ali helikopterskim denarjem.
Največji kalibri s področja napovedovanja ekonomskih trendov, torej osebe, ki se ukvarjajo z ekonomijo napovedujejo depresijo iz 1929. Ray Dalio, Geral Celente, Perter Schiff, Rubini, Jim Rickards, Buffet...

https://www.youtube.com/user/TheSchiffReport
https://www.youtube.com/channel/UCSJx2i ... aB8SPU_XXw
https://www.youtube.com/results?search_ ... lapse+2020

Naše mnenje? Ni relevantno, ker nismo insajderji. Dobro je spremljati dogodke in biti na to pripravljen.
Najlažje bo tistim na ruralnih predelih, ki se ukvarjajo s kmetijstvom, najtežje pa v urbanih predelih. Nezaposlenost, prekinjene oskrbe s hrano, socialni nemiri, kriminal...
v ZDA se dobro pripravljajo na možnost državljanske vojne. Prebivalstvo dela zaloge in se oborožuje, oblast pa gradi FEMA kampe in poskuša razorožiti prebivalstvo, ki ga bo lažje nadzirala.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a avto fan1308 Sr jan 15, 2020 6:32 pm

Hm glede kreditne politike v Sloveniji ne bom izgubljal besed. Tole kar so naredili opažam ne pomaga saj tisti kateri želi kupiti nepremičnino 100% opažam, da gre po kredit v Avstrijo in tam ga dobi. Ponavlja se tisto kar se je 2008 po kredite v Avstrijo potem pa izguba službe in sledi prodaja nepremičnine na javni dražbi.
Balon bo itak v kratkem počil glede nepremičnin ker je sedaj krepko prevelik. Sam sem to pričakoval že leta 2018/19. Glede poslov interesa je res bistveno manj ampak zaenkrat ni še toliko zaskrbljujoče. Novogradenj praktično ni več v velikem številu kot so bile.

Svetovno krizo bo začela ZDA tako kot se je že napovedovalo. Ampak sam nisem prepričan v kakšni velikosti bo tokrat izpeljana. nekaj kolegov na borzi pravi, da bo enaka ali manjša kot leta 2008. 2008 je bila že dolgo nakazana kriza katera se je začela že konec 2006 in svoj vrh (krizo) dosegla v 2008.

V krizi ne vidim nič dobrega razen nizkih cen nepremičnin. Kako se osebno pripraviti na krizo? Sam bom začel tako, da bom do konca februarja izplačal še zadnji kredit saj bodo obresti šli v višavo. Obenem si bom naredil 3-6 mesečni plan denarja in ne ponovil napake kot v letu 2008 NIČ PRODATI POD CENO zaradi panike. Takrat sem danes cca. 130k vredni nepremičnini prodal za smešnih 60k to sedaj ni opcija. Bom pa probal kupovati vsekakor.
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a Locher Sr jan 15, 2020 6:35 pm

Mislim, da s cenami nepremičnin ni tako hudo. Če primerjam s cenami avtomobilov, se mi zdijo nesramno poceni. Mimogrede, celo življenje že poslušam, kako bo zlom nepremičnin vsak čas. In vedno znova to poslušam s strani ljudi, ki za luksuz imajo, nepremičnine pa se jim zdijo drage in bodo raje počakali na zlom. Eni čakajo že več kot dvajset let.

Edit:

avto fan1308 je napisal/-a: Takrat sem danes cca. 130k vredni nepremičnini prodal za smešnih 60k.


??!! :huh:

Zakaj je bilo pa to dobro?!
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a avto fan1308 Sr jan 15, 2020 6:48 pm

Kot sem rekel zaradi panike realna vrednost nepremičnin je bila cca. 85 k-90k v današnjem balonu okoli 130k. Kot sem rekel to nebom dopustil ponovno ampak iz svojih napak se učimo pravijo.

lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a Locher Sr jan 15, 2020 6:58 pm

Kot sem rekel, se mi ne zdi, da bi bile cene nepremičnin visoke. Radi pozabljamo, da v kapitalizmu vsak "pepe" ne more imeti svoje nepremičnine, nekateri pa se še vedno obnašajo, kot da je lastna nepremičnina pravica. Ob vseh programih QE, bi na srednji rok pričakoval prej občutno inflacijo kot kaj drugega. Ob morebitni korekciji cen nepremičnin morda še kaj kupim.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a limas Sr jan 15, 2020 7:42 pm

Nepremičnine se prodajajo tudi, ko jim drastično upade vrednost. Nihče ne proda za zabavo, ampak iz nuje.
Izguba zaposlitve, nezmožnost izplačevanja kredita, likvidnostne težave, ločitve, selitev...
Nepremičnina je vredna kolikor je trg pripravljen plačati zanjo, cene pa vedno nihajo. Norost je kupovati v tem trenutku. Enako velja za avte. Avto C segmenta, ki je vreden 13-17.000 je šel preko 20.000 v primeru mazde3, fokusa, golfa...
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a Locher Sr jan 15, 2020 7:56 pm

limas je napisal/-a:Nihče ne proda za zabavo, ampak iz nuje. Izguba zaposlitve, nezmožnost izplačevanja kredita, likvidnostne težave, ločitve, selitev...


To s pepetom zajema tudi zgoraj naštete primere.

limas je napisal/-a:Norost je kupovati v tem trenutku. Enako velja za avte. Avto C segmenta, ki je vreden 13-17.000 je šel preko 20.000 v primeru mazde3, fokusa, golfa...


Morda podcenjuješ vpliv inflacije. QE bo verjetno moral nekdo plačati in to verjetno ne bodo tisti, ki QE izvajajo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a xxl Sr jan 15, 2020 9:38 pm

Ne vem kje vi živite, ampak na Štajerskem imaš veliko družinskih hiš iz 70", vredne skoraj nič, cca 80 000 €, parcela pa je lahko vredna 40-60 000. Treba jih je sanirat (nova okna in fasada), pa vendar, če jih primerjaš z dvosobnim stanovanjem, žalostno. Kakšen balon neki? Ni samo Ljubljana Slovenija.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a PogachnyK Če jan 16, 2020 12:34 am

V bistvu se sprašujem, v čem je prednost da je moja hiša zaradi lokacije vredna 3x več, kot če bi bila na štajerskem?

Jaz moram v njej živeti in mi popolnoma dol visi, za koliko jo je pripravljen odkupit Celjan, ki beži iz nerazvite regije v meglo.....
Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a Firediver Če jan 16, 2020 5:40 am

Ne glede na to, da hiše ne nameravaš prodati, je zaradi dobre lokacije vredna več. Dobra lokacija = iskana lokacija = dražja nepremičnina
Saj zato spada LJ in Obala v dražjo kategorijo.
Sem zadnjič preverjal - na podeželju v manjšem bloku (brez lifta) je pritlično stanovanje vredno nekaj jurjev več od enakih stanovanj v višjih nadstropjih.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a meganer Če jan 16, 2020 6:04 am

Sila preprost odgovor. povpraševanje = cena. Simpl

Dokler se prodaja ...... Ko pa govorijo o recesiji .... je moje mnenje, da se bo samo malo umirilo. Recimo poglejte samo koliko je novih Berlingov, Senikov je na cesti ...... neprimerno manj od prejšnega modela ko je prišel ven. Preprosto predragi so avti. V ljubljani kako nadstandartna stanovanja ..... 3 sobno po 350000eur. Ima pa notri da lahko prižigaš luči na telefonu, talno, ....... to je zame že osnova v letu 2020.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a Locher Če jan 16, 2020 7:20 am

xxl je napisal/-a:Ne vem kje vi živite, ampak na Štajerskem imaš veliko družinskih hiš iz 70", vredne skoraj nič, cca 80 000 €, parcela pa je lahko vredna 40-60 000. Treba jih je sanirat (nova okna in fasada), pa vendar, če jih primerjaš z dvosobnim stanovanjem, žalostno. Kakšen balon neki? Ni samo Ljubljana Slovenija.


In potem vsak dan v zastojih na avtocesti. Hvala, ampak ne. Luksuz meni ne predstavlja pametno stanovanje ampak to, da lahko grem peš v službo.

Če se bo služba premaknila, se bo moje bivališče tudi.

Cene velike ali ne, mislim, da nisem še kupil svoje zadnje nepremičnine.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a xxl Če jan 16, 2020 8:19 am

Vse jasno, pravim samo, da balona zunaj Ljubljane ali obale ni. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a Locher Če jan 16, 2020 8:47 am

Menim, da ga tudi v Ljubljani ni. Ampak, če tako pravijo v medijih, bo že res. ;)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a xxl Če jan 16, 2020 9:33 am

Itak, stvar je enostavna , ponudba-povpraševanje. Kaj je za koga kvaliteta življenja, je pa druga stvar. Jaz bolj depresivnega mesta po zimi, kot je LJ, ne poznam v Sloveniji. Na splošno, ne zamenjam podeželja za mesto. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a Locher Če jan 16, 2020 9:41 am

Depresivno mesto? Who cares! Tako ali tako podnevi delaš. ;)

Pri kriterijih, ki vplivajo na kakovost življenja, ni vse tako relativno, kot bi rad prikazal.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a PogachnyK Če jan 16, 2020 9:57 am

Letos v Lj praktično še ni bilo megle.... Pozna se globalno segrevanje.

Kolegov fotr opazuje vreme v že 45 let. Leta 1982 je bilo 112 dni brez sonca.....

Kot občan Domžal... Župan je omejil priseljevanje... Novogradnje so precej omejene, prepovedana gradnja dvojčkov.... Zanimivo, da je treba v tej megli zajeziti štajerce.

Aja pa hvala vam,.ker ste uničili Domžale. Rinete po vseh kolovozih, da pridete do svoje dnevme mezice...
Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a Firediver Če jan 16, 2020 10:05 am

Saj so strokovnjaki preračunali, da je v LJ zaradi neprevetrenosti in s tem slabega zraka za nekaj mesecev krajša človeška življenska doba kot povprečje v Sloveniji.

Ni še dovolj slabo, da bi župan kakorkoli razmišljal o omejitvi dostopa vozilom glede na izpuste. Je po njegovem najlepše mesto tako, kot je... ne more bit še boljše, ker najbolše je že!

Glede trga nepremičnin..logika v Sloveniji odpove, ker je vse tako moderirano, da niso banke preveč v minusu. Že marsikaj bi se moralo zgoditi, pa se ni...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov