Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a xxl So jan 18, 2020 5:40 pm

Locher je napisal/-a:
meganer je napisal/-a:Bravo XXL da bi sam imel zopet 20 let ......... gasa v tople kraje živeti. Ala Tenerife, .......


No, malo manj emocionalno. :) Pri dvajsetih bi verjetno šel tja samo ob predpostavki, da bi imel “denar”, ki ga predvidoma sedaj imaš.

...obstaja določena verjetnost, da bi se vseeno vrnil.

Ja, nekaj sem v življenju ustvaril, če bo zdravja, bom čez cca 10 let samo še užival sadove. V igri so tri lokacije, dve v Istri in ena, res toplejša tudi čez zimo, na jugu Španije. Drug teden grem malo raziskat okolico Marbelle. Da bova bližje morebitnim vnukom. :)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a limas So jan 18, 2020 6:10 pm

Vseeno si iz Istre do Slovenije v zelo kratkem času, iz Marbelje traja potovanje ob menjavi letal kakšen dan, pa tudi poceni ni. Istra ima boljšo klimo le na skrajnem jugu. V času največje zime in zasnežene Slovenije, je bila okolica Pule vedno v sončno spomladanskih razmerah.
Španija je raj za bogate nemške in angleške penzioniste in je Slovencem predraga. Prednost je v klimi, cene pa so visoke.
Drugače pa slovenski penzionisti, ki ne prenašajo megle, oblačnosti in dežja, odhajajo v južno Dalmacijo. Primerna opcija je tudi vzhodna Hercegovina (Trebinje), Bolgarija (Varna), Severna M. (Ohrid ali Prespa).
Ameriški penzionisti se zaženejo v Panamo, Ekvador, Kosta Riko, Belize...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a xxl So jan 18, 2020 6:19 pm

Se strinjam, Istra je v igri, ker od tam izviram in tam že nekaj imam, Španija, ker imam tam hčerko. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a alexwell So jan 18, 2020 6:53 pm

res je fajn bit pozimi v toplih krajih v istri in dalmaciji, ko te burja prisili, da si cele dneve na kavču pred tv....
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a avto fan1308 So jan 18, 2020 7:31 pm

xxl je napisal/-a:Se strinjam, Istra je v igri, ker od tam izviram in tam že nekaj imam, Španija, ker imam tam hčerko. ;)


Off topic sam tudi izviram iz Istre ali jsjelučajno skrivnost iz kje?
Lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a xxl So jan 18, 2020 8:23 pm

alexwell je napisal/-a:res je fajn bit pozimi v toplih krajih v istri in dalmaciji, ko te burja prisili, da si cele dneve na kavču pred tv....

Zato se spogledujem s jugom Španije, tam so redko temp. pod 15 čez zimo, imajo več kot 300 sončnih dni. Kako je na burji, dobro vem, je pa na splošno bolj ugodna klima, se ti ne zdi?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a PogachnyK So jan 18, 2020 10:23 pm

Ja, poleti biti na +45, je užitek prve klase.

Verjetno tako,kot pozimi na -20...

Verjetno čakaš da boš imel 70let, takrat bo vse lažje...
Slika
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a xxl So jan 18, 2020 11:06 pm

Mogoče bom čez zimo tam, čez poletje pa tu. Ne skrbi ti za mene. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a Fnatic Po jan 20, 2020 8:48 am

sašo5 je napisal/-a:
Fnatic je napisal/-a:https://siol.net/posel-danes/novice/megalomanski-nepremicninski-projekti-ki-bi-povsem-spremenili-del-prestolnice-514966

Zanimivo branje. Nekaj se jih že dela.
Sicer pa Ljubljana je zelo zanimiva. Ne vem zakaj depresivna. Pa megla. Pa itd..Prevelika večina ljudi jo vidi kot vožnja po zabasanih cestah in strogi center. pa je veliko več kot to. Saj je zelo odvisno od tega, kje dejansko živiš. A si v blokovskem/spalnem naselju, v naravi, v hišah na obrobju..

a "opanković" stoji za tem? Torej nove stožice, pa baza dante, pa grep ipd.....
S tako vnemo so opisovali projekt celovški dvori, pa ni d od kalih dvorov......
Skratka, kot je že napisano: nekdo bo " nategnjen" ....in visel bo "pedro".....



Tokrat kolikor vem nima on prav dosti pri vsem tem. Je pa cel kup nekih ''novih'' investitorjev. Bomo videli, kaj bo. Gradi se. Sigurno pa recimo stolpnici pred dvori ne bosta ravno nek fantastičen izgled ampak ej, če jim dovolijo, pa naj. V moji soseski je super in tudi gradili ne bodo nič tako da, jeeej.
Ah tej dvori so groza. Sploh ni za opisat, kakšno s*anje je to. Edini plus je, da imajo nek wellness, ki je kar poceni in gre moja kdaj na masažo pa trgovina tehnoved, kjer majo kul igrače za otroke. Zato pa gremo večkrat tam mimo :)
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a PogachnyK Po jan 20, 2020 9:54 am

Nasproti Hale Tivoli, kjer je več kot stoletje domovala gostilna Keršič, je vse pripravljeno na začetek gradnje soseske Bellevue Living.



In že smo na lokaciji tržnice Šiška, kjer so načrti še bolj ambiciozni in naj bi se po poročanju časnika Dnevnik znova premikali z mrtve točke. Idejna zasnova iz leta 2016 predvideva tri 12-nadstropne stolpnice, pri križišču Celovške



Najprej podreti eno izmed najstarejših,gostiln,v LJ, potem podrimo še tržnico v Šiški, ki je mimogrede ravno dobro obnovljena....
Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a Firediver Po jan 20, 2020 9:56 am

Fnatic je napisal/-a:
Tokrat kolikor vem nima on prav dosti pri vsem tem. Je pa cel kup nekih ''novih'' investitorjev.


Dobra krinka. Več ni treba povedati.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a Fnatic To jan 21, 2020 2:34 pm

Pišem samo to, kar sem prebral. Pa še iz kakih drugih člankov. Nisem pa osebno povezan z ničemer tako da nimam pojma (baje naj bi neki Rusi vlagali pa še drugi tujci).
Kar se tiče Keršića, ja škoda. Ampak roko na srce, vse je propadalo tam.
Za tržnico mi pa res ni jasno. Pred davnimi leti smo se mularija podili s kolesi po njej (živel sem tik ob njej), potem so jo prenovili in je uau. Res je porihtana. Zdaj pa spet rušit in nekaj gradit..jao jao.. Škoda besed.

Tako je, vse se spreminja. Kapitalska družba. Pa naj zgradijo, če bo le po normalni ceni, da bodo imeli navadna raja kje živet. Ampak močno dvomim.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a PogachnyK To jan 21, 2020 5:33 pm

Ni Kersić, ampak Kersič... je pa bil nazadnje najemnik Milovanović (hčerka-kelnarca mačka in pol),...
Če se še kdo spomni podjetja Gostinstvo Ljubljana tudi gostilno Čad so imeli oni "v upravljanju", zato sedaj kljub temu, da je gostilno odkupila nazaj prvotna družina, še vedno postrežejo čevape ;)

jbg, ni bil Oraš kriv, da se hčerka zaljubila v iča ;)

Imaš pa prav, higiena v gradu je bila porazna...
Slika
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a limas To jan 21, 2020 7:42 pm

In kaj ima tvoj zapis skupnega z glavno temo? Šovinistično nakladanje brez glave in repa.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a PogachnyK To jan 21, 2020 8:07 pm

Ja, ok,izbrišite...

Se opravičujem, ker sva s Fnatic-om eno rekla...
Slika
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a avto fan1308 Ne apr 05, 2020 12:18 pm

Kot kaže bo res nekaj na tem, da prihaja "kriza", kar pomeni da so nekako dobro predvidevali. Če bo res prišlo, do kakšnega zloma me zanima v kaj bi vi najraje vlagali? Sam bi v nepremičnine.

lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a matejxx Ne apr 05, 2020 12:32 pm

Sam sem mnenja, da so bo zaradi trenutne krize precej povečalo povpraševanje po hišah, nasploh tiste, ki so izven mesta, pa še vedno blizu mesta. Ljudje bodo sedaj opazili, da so tisti na podeželju še vedno precej svobodni in tudi če prepovejo izhode, lahko v hišah greš ven v bloku pač ne.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a limas Ne apr 05, 2020 1:58 pm

Po odpravi izrednih ukrepov (trenutno jih ni na vidiku) in hišnega pripora slovesnkih državljanov, sledi splošen upad vrednosti nepremičnin. Če je bil upad po finančni krizi leta 2008/09 cca 30%, lahko pričakujemo podoben ali večji upad, saj se bomo zaradi uničene ekonomije, padca splošnega standarda in likvidnostnih težav, soočali s stanjem ekonomske recesije, ki je podobna depresiji. Nobeni finančni stimulusi ne bodo pomagali, ampak samo začasno zadržali kaos.
Po mojem mnenju bo najbolj racionalen nakup hiša s kmetijskim zemljiščem za pridelovanje hrane. Prebivalci urbanih središč so najbolj na udaru ob krizah, saj so možne prekinitve v preskrbi s hrano.
Prebivalstvo ZDA trenutno zapušča urbana središča in se naseljuje na podeželju. K nam pride vse v isti meri, le z nekajtedenskim zamikom. Tako je bilo 2008.
V kaj vložiti? V tem trenutku samo v plemenite kovine, ki pa jih je skoraj nemogoče dobiti zaradi prekinitve dobav in razprodaje zalog.
https://www.youtube.com/user/TheSchiffReport
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a xxl Ne apr 05, 2020 2:30 pm

Pravkar poležavam ob reki, na soncu, razmišljam o kakšnem čolnu. Vrt je pred hišo, ženina sestrična ima v bližini veliko kmetijo in sprašuje, če kaj rabiva. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: Trg z nepremičninami v letu 2020 ?

Napisal/-a frgo Ne apr 05, 2020 6:33 pm

Za konkreten padec cen bo treba počakat kakšno leto, da mine odlog plačevanja kreditov. Potem se bo pa sesulo, ker služb še vedno ne bo.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov