Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Nakup batnega kompresorja 50l

Napisal/-a MercedesV Sr apr 29, 2020 1:48 pm

Brez skrbi,vem kaj delam..Mene zanima samo mnenje o samih kompresorjih.
Imam jaz še drugi kompresor na drugi lokaciji.

Takega iščem ,da bo pod nadstreškom ,ves čas v primeru potrebe pri roki. Večkrat bi morda bilo kaj za spihati ,pa je potem sama priprava in umikanje od kompresorja takšna ,da da ti mine do vsega ..Hehe.. Tako bo pa ves čas pri roki. Rabil ga pa vseeno ne bom veliko. Ampak tako kot sem že napisal ,ko je pa potreba , da je pri roki.

In glede tega abaca. Saj če gledamo je v tem svojem rangu med dražjimi. Tule vv merkurju je dokaj ugoden ,drugje je povsod občutno dražji. In abac je kakorkoli obrneš firma za kompresorje. Tako da največjega klumpa tudi verjetno ne prodajajo.. Si boš šel s temi nizkocenovnimi kompresorji blatiti ime ,in izgubljati trg za dosti viišji rang po kvaliteti in ceni ??

Vsi drugi z nekimi kvazi firmami ,napisi ...so bolj vprašljivi. To je pač moje mnenje.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1157
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Nakup batnega kompresorja 50l

Napisal/-a meganer Sr apr 29, 2020 3:05 pm

To je vse isto kitajsko sranje, samo različne barve. Tudi ABAC za 150eur lahko samo sanjaš od neke hude kvalitete. Isto je z motorkami. "Priznana" firme, delana pa na kitajskem (višji rang pa vrhunska roba).

Ko boš dal pa 500eur+ za kompresor ..... je pa druga pesem.
Sam imam iz Bauhausa 50L že 10 let pa dela.

Pa vrjemi, da vem kaj je kompresor .......
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Nakup batnega kompresorja 50l

Napisal/-a Kohec Če apr 30, 2020 4:39 pm

MercedesV je napisal/-a:Brez skrbi,vem kaj delam..Mene zanima samo mnenje o samih kompresorjih.
Imam jaz še drugi kompresor na drugi lokaciji.

Takega iščem ,da bo pod nadstreškom ,ves čas v primeru potrebe pri roki. Večkrat bi morda bilo kaj za spihati ,pa je potem sama priprava in umikanje od kompresorja takšna ,da da ti mine do vsega ..Hehe.. Tako bo pa ves čas pri roki. Rabil ga pa vseeno ne bom veliko. Ampak tako kot sem že napisal ,ko je pa potreba , da je pri roki.

In glede tega abaca. Saj če gledamo je v tem svojem rangu med dražjimi. Tule vv merkurju je dokaj ugoden ,drugje je povsod občutno dražji. In abac je kakorkoli obrneš firma za kompresorje. Tako da največjega klumpa tudi verjetno ne prodajajo.. Si boš šel s temi nizkocenovnimi kompresorji blatiti ime ,in izgubljati trg za dosti viišji rang po kvaliteti in ceni ??

Vsi drugi z nekimi kvazi firmami ,napisi ...so bolj vprašljivi. To je pač moje mnenje.


Tudi v Merkurju prodajajo čunga lunga kvaliteto. Merkur že zelo dolgo ni več pojem kvalitete.
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Nakup batnega kompresorja 50l

Napisal/-a MercedesV Če apr 30, 2020 6:04 pm

Nisem rekel ,da je v Merkurju sama kvalitetna roba.. Ko sem čekiral ,sem pa res konkretni kompresor našel najugodneje v merkurju..

Sem pa že naročil.. https://www.merkur.si/batni-kompresor-a ... carlo-l20/ Z dostavo in nekim popustom 136 evrov..

Vsak ve zase. Zame vem da bo več kot ok.

lp
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nakup batnega kompresorja 50l

Napisal/-a VW T4 Če apr 30, 2020 6:47 pm

Sam imam od omege 50L dvobatni kompresor... cena kar dvakratnik od zgornjih abacov (nekaj čez 300€). Je pa odlična zadeva, tudi pretok velik, motor zmore filat tudi če držiš pištolo ves čas do kraja odprto, tako da ni potrebnega nobenega čakaja. Imam pa sedaj eo dobro možnost dobit trifazni abac 200L, in bom menjal, saj mi čene 50L ves čas laufa...
Tako da moje mnenje: če potrebujete za kaj več kot le za filat gume, potem naj bo vsaj dvobatni, da vam bo razno orodje laufalo bre čakanja, da motor nafila...
 
MercedesV
Novinec
 
Prispevkov: 251
Pridružen: To okt 25, 2016 7:37 pm

Re: Nakup batnega kompresorja 50l

Napisal/-a MercedesV Če apr 30, 2020 7:04 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Hvala ...sem napisal malo višje da imam še drugega (večjega)...Ta bo tako ,da bo vedno pri roki...lp
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Nakup batnega kompresorja 50l

Napisal/-a berlonso Če apr 30, 2020 7:49 pm

Imam takega Abaca že ene 12 let, dela bp. Edino kako tesnilo bi bilo za zamenjat, ker ne drži pritiska do naslednjega dne, pade na cca 2,5bar in tam ostane. Rabim pa za nezahtevno, pumpanje, izpihovanje, pištola, nisem pa še barval z njim.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov