Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
igork
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: To apr 14, 2009 7:10 am

Dražbe nepremičnin

Napisal/-a igork Če avg 27, 2020 10:56 am

Pozdravljeni!
Na spletu občasno spremljam oglase dražb nepremičnin, je pa tako, da tisti ki oglašujejo te dražbe, ponujajo podrobnejše podatke o sami dražbi za plačilo. Ne bi mi bilo problem dati tudi par 10€ za podatke o nepremičnini, ki bi me res zanimala, samo da pa zakupim njihov paket za celo leto za npr. 600€ mi je pa malo huda. Če se z nakupi in prodajo/oddajo naprej redno ukvarjaš se ti to že splača, tako se mi zdijo pa te cene kar zasoljene.
Morda kdo ve, kje se da še priti do teh podatkov? Ena od strani je tudi sodišče, samo tam tudi niso vse dražbe.
Če pa ima kdo zakupljen paket in mi je pripravljen posredovati kakšno informacijo se pa priporočam. ;)

Lp
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Dražbe nepremičnin

Napisal/-a Kohec Če avg 27, 2020 11:38 am

Na Dražbe123.com imaš mali paket 10 dni za 10 €.
 
igork
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: To apr 14, 2009 7:10 am

Re: Dražbe nepremičnin

Napisal/-a igork Pe avg 28, 2020 8:19 am

Sem pogledal, 10 dnevni paket je 65€...
 
krimic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 30, 2007 4:38 pm

Re: Dražbe nepremičnin

Napisal/-a krimic Pe avg 28, 2020 8:50 am

Mogoče neumestna ampak vseeno... Ima mogoče tukaj kdo sploh kakšno izkušnjo v zvezi z dražbo nepremičnine (torej sam nakup ali vsaj udeležbo na dražbi)?
 
TihaVoda
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po avg 05, 2019 3:57 pm

Re: Dražbe nepremičnin

Napisal/-a TihaVoda Pe avg 28, 2020 1:12 pm

Iz druge roke ... veliko je zmenjeno vnaprej, kdo bo kupil. Pridejo tudi navidezni dražitelji. Če pride kdo, ki ne pozna pravil igre, je na začetku "prijazno opozorjen", naj odstopi. Če so dobre volje, mu mogoče za tolažilno nagrado stisnejo v roko še kakšnega vijoličnega.

Je bilo tudi v medijih pred leti.

Mislim, da nekdo brez povezav nima šans uspeti, če je na dražbi zanimiva nepremičnina.
 
igork
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: To apr 14, 2009 7:10 am

Re: Dražbe nepremičnin

Napisal/-a igork Po avg 31, 2020 10:35 am

Jaz sem slišal, da so taki, ki ti zagrozijo, da ti bojo višali ceno, če jim ne boš kaj stisnil v roko,...
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Dražbe nepremičnin

Napisal/-a meganer Po avg 31, 2020 5:10 pm

Zanimivo kaj vse se "sliši" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Prakse pa noben ne obvlada. Se jeseni poglobim v to .... pa bom povedal bol točno.
Namreč iskal bom nepremičnino .... za "jesen".
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: Dražbe nepremičnin

Napisal/-a frgo Po avg 31, 2020 5:48 pm

igork je napisal/-a:Jaz sem slišal, da so taki, ki ti zagrozijo, da ti bojo višali ceno, če jim ne boš kaj stisnil v roko,...


Glede na to, da se za udeležbo na dražbi ponavadi plača 10% izklicne cene, je tako početje seveda neumnost. Ker tisto, kar ti delaš nekomu on dela tebi nazaj. In kaj lahko sam ostaneš s predrago nepremičnino ali brez vplačanih 10%.

Največji problem na dražbi je seveda, da kupiš nepremičnino prosto bremen in ne nepremičnino prosto ljudi. Če v tisti nepremičnini nekdo živi se ga ne moreš zlepa znebit.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Dražbe nepremičnin

Napisal/-a kseb To sep 01, 2020 10:45 am

To sploh ni slabo, če kupuješ kot investicijo. Notri je že najemnik. Ga ne rabiš iskat.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Dražbe nepremičnin

Napisal/-a Firediver To sep 01, 2020 11:14 am

Če ti je najemnika tako težko najti, je to zate res super.

Rajši imam prazno, pa ga lahko koristim, rentam turistom, obnovim (če je treba) in najdem takega najemnika (ni vsak dober) za tako (višjo) najemnino, ki bo meni ustrezala. Je le preveč denarja na kupu...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Dražbe nepremičnin

Napisal/-a avto fan1308 To sep 01, 2020 5:01 pm

frgo je napisal/-a:
igork je napisal/-a:Jaz sem slišal, da so taki, ki ti zagrozijo, da ti bojo višali ceno, če jim ne boš kaj stisnil v roko,...


Največji problem na dražbi je seveda, da kupiš nepremičnino prosto bremen in ne nepremičnino prosto ljudi. Če v tisti nepremičnini nekdo živi se ga ne moreš zlepa znebit.


Imam kar nekaj izkušenj z dražbami in lahko povem, da največ dražb je zaradi hipoteke. V primeru, da je bila hiša prodana v izvršilnem postopku zaradi poplačila terjatve iz naslova posojila, vzetega za nakup stanovanjske hiše, ali zaradi terjatve, ki je bila zavarovana s hipoteko na tem stanovanju... ne more najeti hiše. Če pa ni zaradi tega pa lahko ostane v hiši še največ 3 leta in to delajo res ljudje kateri nimajo kam it saj jim je hiša odvzeta zaradi izgube službe in preveč dolgov itd.

lp
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Dražbe nepremičnin

Napisal/-a limas To sep 01, 2020 7:00 pm

Ponavadi so na dražbah vedno isti obrazi. Dobre nepremičnine tudi na dražbi dosegajo odkupno ceno, ki je zelo blizu tržne. Obstaja veliko tveganja, posebej z ravnanjem razlaščenega lastnika: se noče izseliti, uničenje inventarja, grožnje novemu lastniku...
Nekaterim uspeva, mnogi pa obžalujejo, da so se spustili v to igro.
Trendi gibanja cen nepremičnin gredo navzdol, saj se ekonomska situacija močno slabša, recesija pa bo dolgotrajna. Zaradi povečane brezposelnosti in ohladitve ekonomije je pričakovati večjo delikvenco na področju hipotekarnih kreditov in težave z likvidnostjo lastnikov nepremičnin.
Ponudba glede dražb nepremičnin se bo v prihodnjih mesecih in letih močno povečala, vprašanje pa kako bo šla naprej preprodaja.
Nakuo za rešitev lastne stanovanjske problematike je še racionalen, za namenom preprodajanja pa ne več. Ponavlja se podobna analogija kot 2008, le da bo tokrat bolj brutalna. V ZDA je glede nepremičnin že popoln kaos. Hipotekarna delikvenca je dosegla prevelike razsežnosti, da bi jo oblast umirila, 40 mio Američanov pa je v postopku deložacije. Ameriški vzorci pridejo k nam z nekajmesečnim zamikom, kot 2008.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov