Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Nakup tiskalnika - inkjet ali barvni laser

Napisal/-a DePalmo Če sep 17, 2020 7:58 pm

Sem že spraševal na drugem, bolj tehnološko podkrepljenem forumu, pa nisem dobil odgovorov, zato bom probal še tukaj.

S punco kupujeva nov tiskalnik in ker se na to bolj malo spoznam, bi še vas povprašal za mnenje. Do sedaj sva imela črnobelega laserskega Xerox WorkCentre 3045 kateri je delo opravljal z odliko, zadnje čase pa nekaj jambra. Sem ga že razkopal in spucal boben, pa je le malenkost bolje, zato sklepam da se poslavlja.

Torej, želja (sicer moja) je laserski tiskalnik, kjer ni problema z zasušenimi kartušami, ampak me skrbi tisk. Črnobelo na trenutnem tiskalniku je bilo skoraj vedno vredu, skrbi me barvno da ne bo dovolj dobro in da bojo med slikami (ne govorimo o fotografijah) bele pikice oz. bo tisk nasploh bolj slab. Kako je dan danes s tem? So se laserji kaj izpopolnili in imajo sedaj boljši print, primerljiv z inkjeti? Govorim o multi funkcijskih napravah do nekje 200 oz. največ 300 EUR, 500+ za tiskalnik ne dava.

Če se le odločiva za inkjeta, a je na trgu sploh kakšen ki je odporen na zasušitev glav na kartušah? Tiskalnik bo lahko miroval tudi do 3 mesece.

Mogoče ima kdo doma kakšnega takega in bi lahko podal priporočilo? Želja je seveda multifunkcijska naprava (skeniranje, fotokopiranje, tiskanje) in wifi.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Nakup tiskalnika - inkjet ali barvni laser

Napisal/-a Ivan36 Pe sep 18, 2020 6:11 am

Ink TANK je prihodnost!
Ko nam spet pogine ink jet HP grem na tole, samo ne vem kero znamko? Brother je boljši od EPSON cenovno sta pa skupaj tudi po črnilih.
Si pa zamudil akcijo v ŠPARU imeli za 99€ v avgustu + črnila za 8000 strani zraven!
https://www.bigbang.si/epson-tiskalnik- ... ek-620432/
Slika
Slika
Slika
Slika
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Nakup tiskalnika - inkjet ali barvni laser

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Pe sep 18, 2020 8:25 am

Kaj bos s tem, ce pa v papirnici printajo po 10 centov na stran.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nakup tiskalnika - inkjet ali barvni laser

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe sep 18, 2020 8:40 am

Če ti bo Tiskalnik miroval tudi po 3 mesece pozabi na ink-jet, ker se ti bo zasušla glava.
Laserc je ok, samo najcenejši nimajo najboljšega izpisa sploh na slikah, pa dražji so. Maš tudi poceni laserce kjer se menja samo barva - brez valjev, je poceni, samo če si ti valji zapacajo je pol kr drago.

Alternavitva je da poiščeš Ink-jet HPja - za katerega se še dobi neoriginalne kartuše, je ceneje (pazi ne dobiš za vse modele)
Pa če se ti glava zasuši ni panike kjer je v sklopu kartuše.

Aja še to večina lasercev ne omogoča "tiskanje" od roba do roba papirja.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov