Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a xxl Ne apr 18, 2021 11:50 am

Mislim da treba plačat omrežñino. Cena je pa takšna, ker so oni monterji podizvajalci, med vikendi pa naredijo komu brez posrednika. Sem jih srečal na strehi soseda, pa smo se zmenili mimo posrednika. Bomo videli, nič še nisem podpisal.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a meganer Po okt 25, 2021 12:08 pm

Ali si potem kaj uredil?


Ali daš lahko kontakt na ZS.
 
rafunc
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Sr dec 25, 2013 10:04 pm

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a rafunc Po okt 25, 2021 4:08 pm

Jaz bi tudi kontakt v ZS
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a xxl Sr okt 27, 2021 9:22 am

Žal ne. Neverjeten odnos. Sami so se ponudili, šli na ogled isti dan, vzeli podatke in se dogovorili za naprej. Potem klicarenja in obljube, izgovori, da imajo gužvo, potem sploh ne dvigujejo več telefona. Kličem z drugega, spet enako, obljube, da se slišimo, pa nič. Jim rečem, naj po pravici povedo, da nimajo namena, pa mi zagotavlja, da se slišimo v, pač eno nedeljo, katera je že dolgo mimo, da se dobimo na pol poti in dorečemo. Seveda, kličem v nedeljo in spet ne dvigne. Brez veze, da vam dajem kontakt, da doživite enako.
Trenutno sem idejo o SE potisnil na stran, ker se predolgo čaka na soglasje (cca 6 mesecev), nejasne (napovedi) zakonodaje, draženja komponent...
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a meganer Sr okt 27, 2021 9:37 am

Potem je "klasika" :(
Sam sem dobil neko varianto kit komplet, pa da sam naredim ......

Pa sem čisto za foro vprašal ......
Da vidim realno razliko .....


Me pa vleče v to ene 15% da bi dejansko resno šel v to
 
informator
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Pe dec 09, 2005 11:03 am

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a informator Ne apr 16, 2023 6:48 am

Da obudim temo... je kdo od vas, sam na elektro gorenjska pošiljal vlogo za odobritev oz. spraševal za max moč oddajanja SE v omrežje?

Je spodaj pripeti obrazec pravi?
Priponke
4_a_enotna_vloga_julij2021_soglasje_za_prikljucitev_odjemalca_1_2022_obrazec.pdf
(299.51 KiB) Prenešeno 69 krat
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a Firediver Ne apr 16, 2023 10:55 am

Vloga je prava, je pa zaželeno, da ti to pripravi izvajalec ali pa nekdo, ki ve kaj in kako. Pri nekaterih rubrikah ne boš vedel kaj vnesti, referenti na elektru pa resno jemljejo v celoti pravilno izpolnjeno vlogo.
Že tako imajo povsod polno dela, s pomanjkljivimi vlogami pa še dodatno izgubljajo čas.

Seveda je dovoljeno ampak nekako ni mišljeno, da to urejajo laiki. Ponavadi je problem, ko te referent pokliče za dodatne informacije, ti pa "mrzel" ker nimaš pojma kaj sploh želi.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a soso Ne apr 16, 2023 2:21 pm

Obstajajo podjetja, kjer ti zaračunajo cca. 100 eur in uredijo vso potrebno dokumentacijo.
Prav tako je kar nekaj ponudnikov, ki so mi naredili ponudbo za elektrarno in v primeru, da se odločim za njih ta strošek za pridobitev soglasja upoštevajo v ceni ( cca. 250 eur)., Tisti, ki so želeli avansno plačilo 20 % investicije in v primeru, da elektro zavrne soglasje niso pripravljeni vrniti celotnega zneska sem takoj črtal. Prav tako sem črtal vse tiste, ki so hoteli računati za ogled objekta in pripravo ponudbe!
AH NI NAM LAHKO!
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a meganer Ne apr 16, 2023 2:38 pm

V službi se ukvarjamo se stem ...
Imam dovoljenje ....


Pa jo nedam.
Preprosto predrago
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a RedBaron Ne apr 16, 2023 4:07 pm

Jaz sem dobil soglasje od elektro za cca 3 kW elektrarno... želeno je bilo okoli 12 kW...

Izvajalec mi je ponudil teh 12 kW v kombinaciji s hranilnikom... cena 24 k€ :shock:

Bolj kot računam bolj se mi zdi (pre)drago :huh: sploh ker ne vem, kako je z življenjsko dobo hranilnika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a Firediver Ne apr 16, 2023 4:55 pm

Najbrž si bil zadnji na "lajtungi", ki bi še zmogla tako moč samooskrbe. Žal ne za želeno moč ampak samo še kar je bilo proste kapacitete.
Tisti, ki je dal za tabo vlogo not, je dobil 100% zavrnitev.

Zaenkrat s hranilniki ni računice, bo pa nuja za tiste kasnejše samooskrbarje. Pa tudi za obstoječe bo "zanimivo".
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a boštjan_01 Ne apr 16, 2023 7:54 pm

soso je napisal/-a: ... Tisti, ki so želeli avansno plačilo 20 % investicije in v primeru, da elektro zavrne soglasje niso pripravljeni vrniti celotnega zneska sem takoj črtal. Prav tako sem črtal vse tiste, ki so hoteli računati za ogled objekta in pripravo ponudbe!

Nemogoče, narobe svet.
Ti delaš zastonj? 20-30 ur tedensko gratis?
Saj tudi podjetja se na široko izogibajo tebi podobnim. Obojestransko zadovoljstvo.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a soso Ne apr 16, 2023 8:51 pm

Hahaha, kot da bi vedel, kdo se bo obregnil ob moj komentar. Sem te že malo "pogrešal".
A ves s kom sem podpisal pogodbo? S tistim, ki ni zahteval plačila za ogled in ni zahteval plačila za oddajo vloge za pridobitev soglasja. In to meni kot stranki ogromno pomeni, ker sem bil včasih na drugi strani in vem koliko je pomembna prilagodljivost za uspešno izpeljan posel, sploh takrat, ko so ponudniki na vsakem vogalu.
Če si ti pripravljen plačati za ponudbe in oglede pa izvoli, nihče ti ne brani.
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a Firediver Po apr 17, 2023 4:17 am

Včasih si bil na drugi strani in si z veseljem - ker to strankam ogromno pomeni - delal stroške in kuril čas za ponudbe, ki niso bile sprejete?

Pač si imel plačane ure in ne učinka. Le zakaj zaboga si zapustil tako delovno mesto?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a soso Po apr 17, 2023 5:39 am

Si predstavljas, da bi za vsako ponudbo in ogled ob zidanju hiše plačal samo 100 eur? Koliko izvajalcev sem imel na objektu? Vodovodar, električar, fasader, keramicar, malar, zidar... in vsi ti želijo pred izdajo ponudbe tudi ogled.
In ves, uspešna prodaja je daleč od pošiljanja ponudb in računanja za oglede. Zelo pomemben je osebni stik s stranko, takrat imaš največjo priložnost, da jo prepričaš zakaj izbrati tebe kot ponudnika.
Pa se odgovor na tvoje zadnje vprašanje. Si mogoče razmišljal, da obstajajo napredovanja znotraj podjetja?
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a Firediver Po apr 17, 2023 6:13 am

Obstajajo napredovanja, ampak, za tako delo brez učinka, bi se vprašal po zdravju vodilnih.

Glede na to, da je takih firm, ki zaračunavajo oglede in ponudbe, vedno več, bi rekel, da bo tako postalo pravilo povsod.

Kdor ogledov in na tem temelječih ponudb ne zaračuna, bi po logiki sklepal, da ima dosti marže in take stroške brez problema požre. Ampak - kako pa pride do tako visoke marže?
Lahko da vgrajuje crap od opreme, pa recimo, ne nudi poprodajnih uslug v primeru okvar in te razočaranje šele čaka. Do takrat si pa - king for a day...

"There is no free lunch" pravijo ekonomisti.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a ban Po apr 17, 2023 6:38 am

Vlogo za izdajo soglasja sem izpolnil sam in poslal elektronko na elektro. Edino shemo mi je zrisal kolega, ki je po fohu štromar in obvlada te zadeve. Sem pa po enem ogledu dobil podatek, da bi lahko imel 12 kW močno SE, tako sem navedel tudi na vlogi, ki so mi jo potem požegnali. Vloga je bila pa tale https://www.elektro-ljubljana.si/Enotna-vloga
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a soso Po apr 17, 2023 7:14 am

Firediver je napisal/-a:Obstajajo napredovanja, ampak, za tako delo brez učinka, bi se vprašal po zdravju vodilnih.

Glede na to, da je takih firm, ki zaračunavajo oglede in ponudbe, vedno več, bi rekel, da bo tako postalo pravilo povsod.

Kdor ogledov in na tem temelječih ponudb ne zaračuna, bi po logiki sklepal, da ima dosti marže in take stroške brez problema požre. Ampak - kako pa pride do tako visoke marže?
Lahko da vgrajuje crap od opreme, pa recimo, ne nudi poprodajnih uslug v primeru okvar in te razočaranje šele čaka. Do takrat si pa - king for a day...

"There is no free lunch" pravijo ekonomisti.


Zanimivo, nisem vedel, da se osebno poznava!
En predlog. Glede na to, da se zelo rad z vsakim zapletes v besedni dvoboj, ker več kot očitno te to dela srečnega, bi želel, da moje objave v bodoče preskočiš in jih ne komentiraš.
Hvala
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a Firediver Po apr 17, 2023 7:39 am

Jaz rad argumentiram..evidentno so argumenti trdni.

Sprejmem predlog. Ampak v kolikor bom argumentirano smatral, da se motiš, bom vseeno posegel v temo.

BTW: Kje si pa delal, da si na tak način napredoval in kaj se je zgodilo, da te ni več tam?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Sončna elektrarna

Napisal/-a berlonso Po apr 17, 2023 3:07 pm

Ne vem zakaj bi bila brezplačna ponudba delo brez učinka... Važna je realizacija, ne koliko ponudb je narejenih. Če narediš 5 plačljivih ponudb in dobiš 2 naročili je slabše kot 5 brezplačnih ponudb in 3 naročila. Plačljiva ponudba ni garant, da se bo nekdo odločil za nakup. Po prebranem sklepam, da je Soso delal/dela na prodajnem oddelku določenega podjetja, medtem ko Firediver in Bostjan_01 morda ne. Vsako podjetje se lahko samo odloči ali bodo ponudbe plačljive ali ne, veliko je odvisno kako je strukturirano (več/manj oseb, ali ima oddelek za prodajo,...). Sklepam pa, da če že obstaja sektor kjer vsi ponujajo le plačljive ponudbe, da je tam manko konkurence. Oziroma dela toliko, da "se ne vidijo ven". Vsak si lahko izbere kar mu paše. Ne bi pa tega povezoval s kvaliteto opreme ali dela, ker gre za popolnoma drugo stvar.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov