Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Električna gorska kolesa ter ustrezna pedala

Napisal/-a danci1973 To maj 11, 2021 10:41 am

BlackT je napisal/-a:Dajte odgovarjat samo tisti, ki ste kdaj že vozili vpeti, pomožnosti road, mtb in emtb. Res ne vem zakaj bi delal razliko pri vpenjanju z mtb in emtb :eyes

Na mojem MTB-ju imam SPD pedala in dokler se vozim po finih cestah in poteh, so super. Na razgibanih terenih pa se mi je že večkrat zgodilo, da pedala nisem pravočasno odpel in sem se odkotalil v kakšen jarek. Ali pa sem v 'paniki' naredil kak čuden gib in si pretegnil kakšno mišico... Skratka - na terenu imajo svoje minuse...

Ko sem si sposodil MTB z navadnimi pedali, sem SPD-je zelo pogrešal. Takrat smo sicer vozili bolj po urejenih makadamskih poteh...

Na eMTB pa jih ne pogrešam sploh. Ne na finih cestah in poteh, ne na vzponih, ne na spustih, še posebej pa ne na koreninah in kamnih, kjer motor zelo dobro nadomesti tisto 'extra', kar bi si sicer lahko pomagal z SPD pedali, ko pa se kljub temu kaj zalomi, pa lahko mirno in brez vsake težave stopim dol.


https://www.youtube.com/watch?v=1hzvS6ME4Bo

PS: Jaz sem bolj tisti v rdeči majici... :)
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Električna gorska kolesa ter ustrezna pedala

Napisal/-a Mazda2 Sr maj 12, 2021 6:59 am

VW T4 je napisal/-a:kakšni argumenti... če nimaš kondicije da moraš z avtom v službo, potem niti ne hodit tja... :roll:
Sicer pa, po moje tudi za ebike je spd pedal brezveze... itak ti kolo pomaga gonit, tako da ni potrebe po fiksni nogi.
Vrži pedal dol in daj klasične nazaj gor, ali more fotr to naredit :?:

No no, on je rekel, da bo mi s temi bolje, ampak da se moram navadit. Sem si po drugem padcu rekel, k***c to, le vaše mnenje sem hotel še slišat. Včeraj sem zamenjal pedala za klasična brez posveta fotra :mrgreen:
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Električna gorska kolesa ter ustrezna pedala

Napisal/-a Mazda2 Sr maj 12, 2021 7:14 am

Sicer pa kondicija gor dol, pa poškodbe, itd..., kot je nekdo omenil. A poznate naša hribovja na gorenjskem, tu nad Preddvorom? Z njim sem šel na Jakoba, proti Zaplati, do konca makedamske poti, ter Kališču, do kamor je taka pot. V prvo sem padel proti Zaplati na enem delu, kjer je kar dosti strmo, čeprav sem baterijo do konca pojačal pa nisem imel na največjem zobniku, sem mislil da bo šlo, vmes pa nisem hotel prestaviti, ker če malo ne popustiš gonjenje med prestavljanjem ne prestavi gladko. Poleg tega je bil ta del precej kamnit in nenadoma mi je zaradi vsega tega povsem zmanjkalo hitrosti in sem samo počakal. Preden sem ugotovil, da ne bo zneslo in potegnil nogo ven sem bil že na boku. V drugo pa se peljem sicer po ravnem po makedamski potki in hočem iti mimo ženske, ko mi je kar nenadoma prečkala pot in sem v sili zabremzal, še odvit nisem mogel normalno ker je bila tik pred mano in spet nisem pravočasno potegnil noge ven. Poskusil sem še, vendar je bilo že prepozno.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Električna gorska kolesa ter ustrezna pedala

Napisal/-a Mazda2 Sr maj 12, 2021 7:17 am

Bucko99 je napisal/-a:eMTB je drug svet, samo ne tist za 2-3 jurje...

Redna cena je bila 4.000, bo v redu? Sicer je bil pa v salonu tudi za 10.000.
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: Električna gorska kolesa ter ustrezna pedala

Napisal/-a BlackT Sr maj 12, 2021 9:08 am

danci1973 je napisal/-a:
BlackT je napisal/-a:Dajte odgovarjat samo tisti, ki ste kdaj že vozili vpeti, pomožnosti road, mtb in emtb. Res ne vem zakaj bi delal razliko pri vpenjanju z mtb in emtb :eyes

Na mojem MTB-ju imam SPD pedala in dokler se vozim po finih cestah in poteh, so super. Na razgibanih terenih pa se mi je že večkrat zgodilo, da pedala nisem pravočasno odpel in sem se odkotalil v kakšen jarek. Ali pa sem v 'paniki' naredil kak čuden gib in si pretegnil kakšno mišico... Skratka - na terenu imajo svoje minuse...

Ko sem si sposodil MTB z navadnimi pedali, sem SPD-je zelo pogrešal. Takrat smo sicer vozili bolj po urejenih makadamskih poteh...

Na eMTB pa jih ne pogrešam sploh. Ne na finih cestah in poteh, ne na vzponih, ne na spustih, še posebej pa ne na koreninah in kamnih, kjer motor zelo dobro nadomesti tisto 'extra', kar bi si sicer lahko pomagal z SPD pedali, ko pa se kljub temu kaj zalomi, pa lahko mirno in brez vsake težave stopim dol.


https://www.youtube.com/watch?v=1hzvS6ME4Bo

PS: Jaz sem bolj tisti v rdeči majici... :)


Kot si navajen, meni so se še vedno odpela, možno pa da imam že zjahane :D Saj eMTB lahko voziš kot navaden MTB, samo hitreje gre. Ko na silo pritiskaš se zna zgodit da ti noga zdrsne s pedala. Čez korenine/kamne gre lažje ja (sploh novi Bosch update eMTB način, med Tour in Turbo), meni je vpetje važno predvsem zaradi tega ker se mi ni treba 'ukvarjat' še s tem če mi bo nogo snelo s pedala. Prav tako pri spustih, veliko lažje mi je, če imam noge vpete, tudi na tehničnih spustih. In še vedno so se mi pri padcu pravočasno odpele, nikoli nisem pristal v grmovju z vpetim kolesom :)

Če padeš na ravnem se samo nisi še navadil, ali pa imaš pretrdo vpete. Se zgodi 3x na začetku, potem pa ne več :)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Električna gorska kolesa ter ustrezna pedala

Napisal/-a limas Sr maj 12, 2021 10:19 am

Mazda2 je napisal/-a:/.../nisem hotel prestaviti, ker če malo ne popustiš gonjenje med prestavljanjem ne prestavi gladko. /.../


Vedno je treba popustiti pred prestavljanjem. Si pač začetnik v tem športu.
Jaz te ne obsojam in ne grajam. Vrzi dol spd pedala in daj navadna. Ko boš dosegel nek tehnični napredek pa jih daš gor.
To je vsa znanost.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Električna gorska kolesa ter ustrezna pedala

Napisal/-a Mazda2 Sr maj 12, 2021 4:51 pm

Pa saj to ti pravim, vem da je treba popustiti, ampak je bilo že prestrmo, da bi nehal gonit, tudi za sekundo, ker bi že v tem času preveč hitrosti izgubil.
 
ČiliPeper
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Če apr 08, 2021 7:55 am

Re: Električna gorska kolesa ter ustrezna pedala

Napisal/-a ČiliPeper To jun 08, 2021 8:09 am

vaja dela mojstra, zato pa kr flat pedala gor pa gremo. Več ko boš na biciklu bolj se ga boš navadil in mogoče kasneje spet probal SPDje brez da bi se lovil in padal po tleh. Na MTB je lažje začeti s flatkami da se navadiš terena po kerem furaš
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov