Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a zundapp Če nov 11, 2021 7:34 pm

Se še kdo ubija z menjavo ponudnika??
Kaj predlagate?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a mrtwelvetrees Če nov 11, 2021 9:46 pm

Dragi moj, a misliš da ti bo vse nekdo prinesel na krožniku ?
Se boš moral kar lepo sam usedit za mizo, napisat kaj hočeš in čemu se lahko odpoveš. To ti bo vzelo čas.
NOBEDEN ponudnik ni idealen. Res nobeden, vsi imajo minuse. Tako da boš nekaj pridobil, nekaj izgubil če boš menjal.
kaj iščeš ?

- nižjo ceno
- več kanalov ?
- kvaliteta časovnega zamika na tv ?
- zelo hiter internet ?
- ti je pomembna kvaliteta mobilnih storitev v paketu ?

Če pa si len, je pa polno majhnih firm ki to delajo namesto tebe ( ti menjajo operaterja)

Sam da ne boš potem ko boš menjal, krivil nekoga, ker nisi zadovoljen.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a 215709 Pe nov 12, 2021 7:31 am

Jaz sem tudi zdaj v podobnem razmisljanju kaj spremenit pa ugotavljam da so vsi ponudniki kar bi jaz uzel tam tam po ceni in izbranih paketih

Na koncu skoraj ni vredno omembne razlike saj iz mojih oci
Slika
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a ban Pe nov 12, 2021 8:48 am

Dolga leta smo bli na telekomu oz siolu, potem pa so postali nekonkurenčni in smo šli na T2. Mi je bilo žal, da se nisem prejt odločil za menjavo. Sem vzel paket oranžni optimum, 2 leti vezave, prvo leto cca. 40% popust.
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a zundapp Pe nov 12, 2021 8:49 am

Hvala, tudi mene vleče na T2
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a limas Pe nov 12, 2021 9:08 am

Konkurenca je glede cen in ponudbe dokaj izenačena. Prednost menjave ponudnika je, da prvo leto prišparaš cca 300 ojrov. To je vsa poanta množičnega menjanja ponudnikov vsaki dve leti.
 
krimic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 89
Pridružen: Pe nov 30, 2007 4:38 pm

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a krimic Pe nov 12, 2021 9:44 am

Bil dolga leta na Telekomu in bil izredno zadovoljen (vedno brez tezav). Zdaj sem na Telemachu, zaradi ugodnejse cene (telefon ze cca 3 leta, tvin internet cca 6 mesecev). Zaenkrat zadovoljen
Se pa da (sploh pri Telemachu) izpogajati razne popuste (ki niso zgolj ti oglasevani).
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a meganer Pe nov 12, 2021 11:06 am

Bil na A1. Delalo ok. Po končani vezavi so dvignili ceno za polovico. Sem klical in so se zagovarjali, da imam sedaj tak paket. Sem jim povedal, da bi želel imeti enak paket, nakar so rekli, da to ni možno.


Lahko bi vzel nov paket ..... Z še vedno 30% večjo ceno kot sem jo imel.




Šel na Telemach ..... Kjer je bila dosti nižja cena.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a DePalmo Pe nov 12, 2021 11:16 am

Torej, kakor naletiš.

Internet imamo A1, je vezava potekla in sem brez problema dobil novo vezavo z istimi pogoji kljub temu da ni bilo akcije.

Od Telemacha (mobitel) sem dobil ponudbo da se lahko vežem za dve leti in imam več prenosa podatkov (ali pa 100e popusta za nov telefon). Ker sem želel več podatkov sem jim pisal in najprej sploh niso vedeli za kaj se gre, nato so mi dajali napačne informacije oz. so si nasprotovale, tako da sem vezavo opustil. Za piko na i pa nisem dobival odgovore od njih, sem jih klical če mi lahko odgovorijo na email. Če ne vem v kaj se spuščam, se pač ne bom.
In preden se kdo spotakne zakaj se nisem pozanimal preko telefona. Ker sem že imel izkušnje da je bolje imeti pisno kot pa ustno, me je že rešilo par večjih stroškov. Od takrat dalje hočem vse ponudbe pisno in da so kristalno jasne.
 
novinec1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne jan 22, 2017 7:07 pm

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a novinec1980 Pe nov 12, 2021 12:28 pm

Najceneje te pride A1, tudi vezave ni. Pri Telemachu sem moraš vezat, pa dobiš prvo leto cenej.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe nov 12, 2021 2:00 pm

Res je A1 najcenejši, če ti je prva stvar cena in ne kvaliteta ponudbe.
Recimo T2 ima najboljši časovni zamik, in dodelan, ampak je zato malo dražji od A1.

Eni gledajo položnico, drugi pa kvaliteto. Nekje vmes pa... po moje ni.

Aja še to: potem pa se najde folk ki vzame trojčka ali četvorčka, ne da bi se prepričal kakšen mobilni signal je v hiši/ stanovanju kjer živi. Kdo je tukaj kriv ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a RUNAČ Pe nov 12, 2021 4:46 pm

Evo še moje izkušnje od takrat, ko smo se priklopili na Telekomovo optiko.

1. vezava - Telekom (dve leti): Podpisal z njimi, ker so napeljevali optiko v hišo. Srednji paket je bil cenovno soliden, vsebinsko (v mislih imam TV shemo) malo manj.

+ Brez kakršnih koli motenj v dveh letih
- Vsebinsko povprečen paket, cena se je dvignila dvakrat v drugem letu vezave, sam časovni zamik je bil bolj slabo intuitiven, nepripravljenost za pogajanja glede cene po poteku vezave

2. vezava T-2 (dve leti): Podpisal z njimi zaradi zelo konkurenčne ponudbe takrat. Ceneje kot pri Telekomu s tem, da sem sem se uspel izpogajati za top paket TV-ja in za zelo solidno ceno.

+ Vsebinsko bogat paket, cena je cel čas vezave ostala enaka, zelo intuitiven vmesnik za časovni zamik, v dveh letih samo ena motnja med prvo korono (pa še to sem sam kriv, ker zamik ni delal in sem resetiral modem, ter tako izpadel iz omrežja za dve uri v prime timu - očitno je bila takrat preobremenjenost omrežja)

- Nekonkurenčna cena za obstoječe naročnike po preteku vezave.

Drugače bi sigurno ostal, samo za več kot 1/3 večje cene pa res nisem bil pripravljen plačevati (več kot 60 eur!). Njihov odgovor - pridite nazaj čez 3 mesece.

3. vezava A1 (brez vezave): Letos poleti sem izkoristil akcijo po polovični ceni eno leto in brez vezave. Paket je vsebinsko primerljiv z tistim katerega sem imel pri T-2.

+ Brez vezave, cena prvo leto, vsebinsko bogat paket

- Proti T-2 dokaj neintuitivno upravljenje časovnega zamika. V prvih treh mesecih tolikšno število motenj, da jih ne štejem več. Sploh prvi mesec jih je bilo zelo veliko, da ne omenjam fiaska med finalom odbojke (reševal me je Telemachov EON, ker se je sesula tudi A1 mobilna TV), za kar so sicer spustili ceno pololžnice za 10 eur. V navezi s klicnim centrom sem bil v prvem mesecu tolikokrat, kot nisem bil pri drugih dveh operaterjih v štirih letih skupaj. Časovni zamik v prime timu še zdaj občasno ne dela. Ob tem vedno resetiram TV box kar večinoma pomaga, včasih tudi ne.

Resno razmišljam, da bi šel nazaj na T-2, čeprav bi tam plačeval cca. 10 eur več na mesec in bil vezan za dve leti.

Glede Telemacha na Telekomovi optiki pa težko komentiram, ker mi je bilo to s strani njihovega operaterja odsvetovano, ker imam v hišo pripeljanega njihovega koaksialca. Iz optike, ki je speljana po tleh, nazaj na koaksialca, kateri je napeljan po zraku, ne grem več, ker mi je ob vsakem grmenju prekinjalo sliko. Težava je v omrežju, ker ima stranski sosed iste težave še zdaj, zanimivo pa, da vogalnemu sosedu recimo vse dela b.p. (predvidevam, da je na drugem vodu).
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a zundapp Pe nov 12, 2021 5:02 pm

No...., danes podpisal T2

top tv paket in hitrejši internet ter 3x gsm

- prve 3m- 15 eur na mesec
-9 m - 64 eur na mmesec
12-m- 74 eur na mesec.

v primerjavi z telekomom, kjer sem star naročnik prišparam 1430 eur v dveh letih z sedaj bljšimi pogoji
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe nov 12, 2021 6:35 pm

Pri telekomu je plus pri televiziji ta, da lahko na Bolhi kupiš STB (vmesnik) ga priklopiš in dela (tako imaš lahko več tv vmesnikov).
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a alexwell Pe nov 12, 2021 7:18 pm

glede fuzbala je kr sranje zdaj, telemach ima sportklub ostali ga nimajo...ostali imajo arena sport in telemach tega nima.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a IcEm4n Pe nov 12, 2021 9:05 pm

mrtwelvetrees je napisal/-a:Pri telekomu je plus pri televiziji ta, da lahko na Bolhi kupiš STB (vmesnik) ga priklopiš in dela (tako imaš lahko več tv vmesnikov).

Malo te bom dopolnil oz. popravil

Če že od koga kupuješ lastniški Box (preden jih je Telekom začel dajati v najem), je uporaben zgolj novejši Box S, saj stari Box S (Netgem 5200; tisti v obliki črke L) in Box (Netgem 8200) kmalu ne bosta več funkcionirala.

Sicer pa, kdor hoče najugodneje priti čez pri operaterjih, jih menjuje na vsaki 2 leti (novi naročniki imajo ponavadi vedno več ugodnosti kot obstoječi). Ima pa vsak operater svoje prednosti in slabosti, tako da na pamet reči, kateri je najboljši, je težko.
Slika
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a gusti85 Pe nov 12, 2021 9:30 pm

Sem bil na telekomu (še pred NEO) in sem bil zelo zadovoljen, ampak je postalo predrago glede na to kaj so nudili za ta denar.

Sem presedlal na A1, ker je bil najcenejši na papirju ampak je bil TV drek od dreka. Ta njihov TV vmesnik je štekal za popiz***, da me je minlo vso veselje do gledanja TV-ja. Povezava sigurno ni bila kriva za to ker sem na optiki. Zdržal sem 14 dni.

Najprej sem mislil it nazaj na telekom ampak sem šel na srečo še sosedu pogledat kako mu T-2 lavfa. Sem se prestavil sem in sem zelo zadovoljen. TV vmesnik je malo manj načičkan in zelo odziven. Časovne funkcije s sličicami so pa sploh bomba. Vedno previjem reklame v nulo točno na začetek nadaljevanja brez vsakega napora. Mogoče je kakšen € dražji od A1 ampak tudi nudi več in dela kot je treba. Sem zelo zadovoljen. Tudi mobilna telefonija mi dela vredu, kar je bil pred časom največji minus T-2.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a IcEm4n Ne nov 14, 2021 10:03 pm

Hja, Telekom je splošno gledano res nekoliko dražji od konkurentov, je pa glede storitev (internet, mobilna telefonija, televizija) za moje pojme še najbolj "uravnotežen" - nikjer ne izstopa preveč v plus ali minus, za razliko od ostalih operaterjev. Me je pa precej pozitivno presenetil Neo z glasovnim upravljanjem. Ima pa box še kar nekaj lufta za izboljšave - sploh pri časovnih funkcijah. Mobilno telefonijo pa sem pred leti zapustil, ker mi je dopizdila neuporabnost mobilnih podatkov v zaprtih prostorih.

A1 je dober za nekoga, ki potrebuje dobro mobilno telefonijo in internet za ugodno ceno. Kot praviš, je televizija njihova najšibkejša točka.

T2 je odličen glede interneta in televizije (časovne funkcije so tu definitivno najboljše), povsem druga zgodba je pri mobilni telefoniji, ki ni vredna pol ku*ca - ni mi jasno, zakaj še kar trmasto vztrajajo pri dvojnem omrežju, ki povzroča preveč težav......

Telemach še najmanj poznam - samo mobilni del pred leti. Kljub temu, da so se hvalili z najbolj naprednim mobilnim omrežjem, je bil bistveno manj zanesljiv kot Telekom in A1. Kdor je fan Sportklub programov, je pa to žal edini operater, ki jih nudi.
Slika
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a Fnatic Sr dec 29, 2021 12:19 am

Bil pri vseh, zdaj ostal na A1.

Telemacha nočem več videt, ker so me nategovali s položnicami, bili smo tudi na sodišču, zmagal k sreči.
Sicer so bili ok. Neka zlata sredina. Oče jih je pri sebi menjal, ker je net konstantno crkoval.

Telekom vmes bil ok vendar je telefonija predraga. Prekinil sem z njimi zato, ker ni bila poravnana ena položnica in nisem niti vedel.
Odklopili so me brez opozorila. Nato šele razložili, da 5 mesecev nazaj ni bilo nekaj poravnano. Takoj plačal, vendar tudi nisem želel nadaljevat z njimi.
Saj razumem, potrebno je imeti urejene zadeve ampak ej, dej opozori no. V Moj telekom ni bilo nič zavedeno, položnic ne dobivam, na mail tudi nič prejel.

T2 delal odlično. Optika fenomenalna. Tv super. Samo žal dosti predrag.

A1 imam negativno pripombo samo na net, ki je pač počasen. Pri nas pač. Sredi Ljubljane nimamo enih normalnih kablov. Za vse so, samo njihovi ne. Vendar ga uporabljamo samo za smart home in nič drugega. Vse ostalo prek podatkov.
Glede Tvja ne vem, kaj vas moti. Njihov vmesnik je super in hiter. Tv tako gledamo samo s časovnikom, se ne spomnim, kaj sem nazadnje gledal v živo. Je pa res, da smo bolj na Youtubu pa Netflixu. Ostalo so poročila, radio ali pa Nick Jr. s Tačkami na patrulji :D :D
Prej sem imel od Amisa vmesnik, je nekj začel štekat. Sem klical na A1, čez dva dni pripeljali novega bp. Kako naj se potem pritožujem? Telefonija pa meni pač ok.

Ali oni ali pa Telekom, isti šmorn. Omrežje je, net je, telefoni so. Zdaj pa kar ti bolj paše.

Vsak bo svoje zagovarjal in jaz lahko rečem, da sem z A1 trenutno najbolj zadovoljen. Plačujem dosti manj kot drugi, vzel sem večji paket in celo manj plačujem. Nisem vezan. Imam pa res osebno dva telefona plus paket tv net pri njih. In mi grejo fajn na roke.
Ko so dvignili vsi cene, je meni niso. Niti za en eur. Sem pač taka stranka (lol).

Če se mi zamerijo s čim, jih bom pač zamenjal. Samo bom dobro moral premislit s kom, ker izbire ni prav veliko več :lol:
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: T2-A1-Telemah- telekom??

Napisal/-a srcnik Sr dec 29, 2021 12:50 am

A ni T2, npr. oranžni optimum, ful đabe? 30€ garantirano 24 mesecev, pa 300/50mb optika, tv 180+ programov, pa še nek osnoven mobilni paket...
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov