Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Boom
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Če avg 15, 2019 11:13 am

Katero vrtno traktor kosilnico

Napisal/-a Boom So apr 09, 2022 11:14 am

Kupujem traktorsko kosilnico. Budget je nekje do max 3000€. Trenutno se odločam med dvema, ki sta mi padle v oči. Najbolj se nagibam h kosilnici Ramda Pro TC170HD z motorjem Briggs & Stratton 4165. Druga, ki mi je padla v oči pa je Castelgarden XDC 160 HD z motorjem STIGA ST500. Kolega mi priporoča nakup Ramde, saj bi naj bil B&D preverjeno kvaliteten motor. Do Stige pa ima nek zadržek. Če se ne motim, je bila Stiga včasih švedsko podjetje, a so jo že pred kar nekaj časa kupili Italijani in zaradi tega pri kolegu nek zadržek do te kosilnice, saj ima slabe izkušnje z italijanskimi produkti. Lahko, da se precej moti. V glavnem bom vesel, če ima kdo kakšno priporočilo, ali kakšno preverjeno informacijo od katere izmed teh kosilnic, ali pa mi morda priporočate kaj drugega.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Katero vrtno traktor kosilnico

Napisal/-a D12J12 So apr 09, 2022 12:19 pm

Veliko ljudi pohvali Villager za vrtno tehniko, prav tako ima B&D motor.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Katero vrtno traktor kosilnico

Napisal/-a Ivan36 So apr 09, 2022 12:21 pm

Kar v nakup dokler so še :roll: :evil: Ta motor je tank! motor enovaljni bencinski BRIGGS&STRATTON PowerBuilt 4165 AVS, 500ccm
https://mihaela.si/izdelek/ramda-pro-vr ... ydro-240l/
Slika
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Katero vrtno traktor kosilnico

Napisal/-a metor So apr 09, 2022 2:32 pm

Jaz imam Stigo 3108 od leta 2018. Motor je B&S intek 5210 540cc, enovaljni. Zaenkrat nobenih problemov ne s traktorjem ne z motorjem, pa je kar precej v uporabi. Samo redno vzdrževanje in to je to.
Motorje od Stige proizvaja Loncin- Kitajska, ne vem pa kako se obnesejo na dolgi rok. Jaz bi raje B&S ali Kohler in ce se, da glej, da ima filter olja, na dolgi rok sigurno plus.

Bi pa, ko bom spet kupoval vrtni traktor dodal kak € več in vzel dvovaljni motor-mirnejsi tek, vec navora. No odvisno od terena seveda, pri meni je veliko strmin.
Don't worry, be happy ;)
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Katero vrtno traktor kosilnico

Napisal/-a mrtwelvetrees So apr 09, 2022 3:03 pm

Zelo pomembno je se bo dalo dobiti rezervne dele tudi čez 10 let ali kasneje, zato kakšne leve firme jaz nebi kupoval.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
megane16v
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: Če avg 15, 2013 8:43 pm

Re: Katero vrtno traktor kosilnico

Napisal/-a megane16v So apr 16, 2022 8:26 am

Ramda je v bistvu Castelgarden, Blagovna znamka od Rotar - Eurogardna.
Najbolj je odvisno, koliko m2 boš kosil, koliko imaš ovir in tako naprej. Traktorčki so malo manj okretni od riderjev, traktorči imajo možnost pobiranja v koš in stranski izmet. rider je super, če imaš veliko ovir - dreves in podobno
Motorji so najboljši Kawasaki, vendar ga v hobi izvedbi ne boš dobil, ker ni potrebe.
srecno pri nakupu
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov