Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
rafunc
Novinec
 
Prispevkov: 108
Pridružen: Sr dec 25, 2013 10:04 pm

Puščanje velux okna

Napisal/-a rafunc Sr dec 28, 2022 9:35 am

Pozdravljeni,
Ima kdo tukaj kakšne izkušnje z odpravo puščanja velux okna? Jaz sem sicer opazil da mi spušča pri notranjem vijaku za šino senčila. Lani sem zategnil zunanje vijake okoli alu obrobe/žleba, pa očitno ne pomaga. Vsi nasveti/mojstri dobrodošli :D
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Puščanje velux okna

Napisal/-a luks104 Sr dec 28, 2022 10:56 am

Koliko so stara okna? Jaz sem ravno menjal tesnila na vseh strešnih oknih. Stara so okoli 15 let in so začela na zunanji obrobi puščat - noter je tesnilo iz butila, ki skozi leta preperi.

Serviser je za vsako okno vzel 90€, naredil je še par drugih stvari.
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Puščanje velux okna

Napisal/-a brett Sr dec 28, 2022 5:05 pm

Najbrž ti je šlo tesnilo; kot je že napisal predhodnik.

Sam sem rešil tako, da sem s pomočjo kolega okno vzel dol (je kar pasje težko in nerodno, tako da pozor!), odvijačil obrobe, postrgal dol vse staro tesnilo in na novo nanesel silikon. Nato pa privijačil nazaj in še okoli vijakov nanesel silikon. Ter na vseh spojih. Leto dno je naokoli, vse tip top.
Letos sem namestil v spalnici njihove rolete. Svinjsko drago! Montažo pa bi moral čakati 3 mesece + 130€ za montažo na okno. Pa sem kar sam to uredil. Na Youtubu je polno filmčkov. S prvim sem se malo hecal (cca 1.5h od starta do konca), pri drugem in tretjem samo še slabe pol urce na kos. Kaj hočem reči: odpikaj zlatarje in naredi sam, če le nimaš dveh levih rok.
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Puščanje velux okna

Napisal/-a Dawid1 Sr jan 11, 2023 7:27 am

Predvsem je odvisno koliko je okno staro, smo imeli enak primer pri mami - sicer je bilo okno staro cca 23 let (leseno)

Tudi sam okvir je bil že malce načet, zamakalo pa je samo ob močnejših nalivih - tako da po mnenju dveh monterjev (eden je kolega) se je okno zamenjalo.

Sicer pa vprašaj 2 ali 3 mojstre pa vidiš.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov