Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Nakup baterijskega sesalnika

Napisal/-a mrtwelvetrees Po apr 10, 2023 3:45 pm

Kupujem nov sesalec za v hišo. Do zdaj sem imel dobrih 15 lest star Electrolux Oxygen+ (bil je najboljši takrat) na vrečke in komande na palici in izredno močjo ter aktivno električno krtačo.

Zdaj pa opažam da proizvajalci opuščajo klasične sesalnike in so se preusmerili v baterijske.
Klasičnega močnega, ki ima komande na palici, jih je na voljo samo še par in niso več tako močni, ni aktivnih krtač...

Kako ste zadovoljni z sesalniki na baterije ?
V ožjem izboru imam Dyson V15 Detect Absolute in pa Bosch BCS82POW15
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Ruska_Luc
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: Če feb 04, 2021 8:38 pm

Re: Nakup baterijskega sesalnika

Napisal/-a Ruska_Luc Po apr 10, 2023 4:52 pm

Dlje časa uporabljal Xiaomi mi G10 in bosch BBS1114. Oba sta dobra, vendar dajem prednosti Boschu, ki je tudi bistveno dražji. Lažje čistiš filter za fine delce, ni treba stalno držat gumba za vklop (kot pri Xiaomi-ju) in nasploh je ergonomija boljša. Bateriji na medium funkciji zdržita dovolj dolgo, da na hitro in zadovoljivo posesaš 120 kvadratov. Na turbo funkciji jih pa zmanjka preden posesaš 30 kvadratov. Polnilna postaja od Xiaomija je na začetku nerodna, vendar se navadiš. Pri Boschevi imam vedno občutek, da mi bo dol padel, hkrati je tudi težko nastavke nataknit in dobit, so preblizu steni.

So pa baterijski sesalniki popolnoma neuporabni za kakšne večje drobce pobirat (npr. posušene drobtine kruha) ali pa notranjost avtomobila čistit. Dokler jih uporabljaš za njihov primarni namen - hitro in brez komplikacij posesat lahko svinjarijo na tleh - boš zadovoljen.

Imamo tudi Dysonov klasični sesalnik - cev + enota na koleščkih - in je zadeva top, laufa že desetletje. Lepo se zloži/pospravi, do filtra prideš v nekaj sekundah, sprazneš ga brez umazanije, kabel se zloži v dveh sekundah samodejno. Le cev se je strgala, vendar sem jo s srebrnim lepilnim trakom zalepil in drži že 3 leta. Je pa treba plačat konkreten denar...
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Nakup baterijskega sesalnika

Napisal/-a soso Po apr 10, 2023 6:47 pm

Moje mnenje, baterijski je za vsakodnevno manjso uporabo odlicna resitev, kljub temu pa je 220V nuja za vecje povrsine in "vikend" ciscenja. Imamo baterijskega z 21v baterijo in moc motorja 160w, cena cca. 200eur, zadovoljen.
AH NI NAM LAHKO!
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Nakup baterijskega sesalnika

Napisal/-a krimič To apr 11, 2023 8:39 am

Uporabljam Dyson V8 cca 2 leti. Na zacetku sem preletel celo stanovanje (75m2) in cca 5m2 preproge, zdaj po 2 letih zgolj pol stanovanja. Pravkar narocil novo baterijo (iz kitajske) z vecjo kapaciteto za 36e. Zdrzi malce dlje kot nova Dysonova.
Jaz sem zelo zadovoljen z njim. Res pa je da nimam neke umazanije in sesam v vecini prah vsak dan.

Oce ima nek Electrolux baterijski sesalec, ki pa ne pobere skoraj nic.
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov