Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
sonček
1/2 zvezdice
 
Prispevkov: 2599
Pridružen: To jul 26, 2005 10:42 pm
Kraj: 10 km iz Žirov v hribe

Mizarstvo kot hobi

Napisal/-a sonček So mar 04, 2006 9:21 pm

Pozdravljeni

Jest sm brat od sončka in me zanima, če se kdo ukvarja z tišlerijo (mizarstvom) doma kot fuš. Če se ukvarjate, kje kej kupujete: -
-material (iverne plošče,šraufe,brusni papir,lake,barve,...),
-ročno orodje (dleta,...),
-stroje (ročne krožne žage, rezkarji, ...).

Jest bi se tud rd začev ukvarjat in ne vem kam se obrnt. Hvala. LP
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko So mar 04, 2006 10:23 pm

kjer se pač to kupuje...... obi,baumax,merkur...... Za domačga mojstra še vse kaj sem rabu sem dobil tam.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Napisal/-a McLaren Ne mar 05, 2006 2:28 pm

Moj fotr se....je pa sam naredu šank, mizo (3), zvočnike, postlo.....ma svašta...
 
SWAT
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr jan 11, 2006 2:35 pm
Kraj: okolica Kamnika

Napisal/-a SWAT Ne mar 05, 2006 7:12 pm

HAHAAHA
V
OBI ju pa Baumaxx-u in Merkur-ju boš prej kot v enem mescu bankrotiru......

Največji dobavitelj za mizarje v Sloveniji je Starman... odvisno od kod si in kaj potrebuješ od materialov...

Sonček
Če pa rabiš kakršnekoli dodatne informacije me pa kr na zasebnga klikn
lp SWAT
Zadnjič spremenil SWAT, dne Ne mar 05, 2006 7:18 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po mar 06, 2006 2:19 am

SWAT je napisal/-a:HAHAAHA
V
OBI ju pa Baumaxx-u in Merkur-ju boš prej kot v enem mescu bankrotiru......

Največji dobavitelj za mizarje v Sloveniji je Starman... odvisno od kod si in kaj potrebuješ od materialov...

Sonček
Če pa rabiš kakršnekoli dodatne informacije me pa kr na zasebnga klikn
lp SWAT


Lej če se ukvarjaš kt hobi... pol ti bo verjetn bormašina za 5 jurjo prekleto dobro služla.... če pa se podaš u profi vode pol pa je druga zgodba..... to sem mel u mislih.
In se tud sam ljubiteljsko ukvarjam s tem ( od raznih zvočnih omaric, raznih miz in poličk....) pa mi tisto orodje ki je blo u obijo u "akciji" prav lepo služi.

Tok za info..... za akumulatorsko bormašino ( vijačnik) sem dal 3400SIT pa sem z njo čist celo mansardo gips plošč našravfo ( 25m2 po 8 vijakov v vsako ploščo) pa še zdej dela in mi čist lepo služi...... sam tok da ne bo kdo sikal o kvaliteti itd.... čist odvisn je kak namen se maš s čim ukvarjat.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
mugen
Novinec
 
Prispevkov: 182
Pridružen: So sep 25, 2004 12:50 pm

Napisal/-a mugen Po mar 06, 2006 9:44 pm

maš v slovenijalesu hobbyy program pa verjetno tud kje drgje in si lahko sposojaš tm pa je orodje baje vredu
Slika
 
brezlj
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Po feb 07, 2011 2:02 pm

Re: Mizarstvo kot hobi

Napisal/-a brezlj To okt 18, 2011 2:06 pm

Ko je ravno govora o tišlariji. A ma kdo izkušnje z mizarstvom Špac, pa še povezava, da laži najdete: mizarstvo .Mam namen naročit pr njemu eno vgradno omaro, ampak rajš vprašam o vaših izkušnjah z njim, ker se nečem nasankat.
 
GašperMiha
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Če jun 12, 2014 8:50 pm

Re: Mizarstvo kot hobi

Napisal/-a GašperMiha Če jun 12, 2014 8:52 pm

brezlj je napisal/-a:Ko je ravno govora o tišlariji. A ma kdo izkušnje z mizarstvom Špac, pa še povezava, da laži najdete: mizarstvo .Mam namen naročit pr njemu eno vgradno omaro, ampak rajš vprašam o vaših izkušnjah z njim, ker se nečem nasankat.


Precej mizarjev se zbira na http://www.mizarstvo.si
 
Uporabniški avatar
myster
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1978
Pridružen: Pe feb 09, 2007 3:43 pm
Kraj: malo tu, malo tam, odvisno od vremena

Re: Mizarstvo kot hobi

Napisal/-a myster Sr jul 02, 2014 7:02 pm

Na bolhi imas ogromno tišlerskih strojev, rezkarjev itd. Ogromno privatnikov je slo v stecaj in prodajajo svasta stvari. Na les stroju dobis stroje in naprave, material imas v merkurju ( kjer pac imajo lesarski odelek), lesoprodukt ( ponavadi je to v inposu- lahko narocas tudi obdelavo, ki ni tko draga; tudi pri njih ti lahko dajo katalog z 500 strani okovja, rocajev, raznih mehanizmov itd); potem imas slovenijales, v savinjskem koncu je tudi hobby itd.
Lep pozdrav :)
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov