Za vse kar ne paše pod ostale debate, prosti čas...
 
Uporabniški avatar
sebaveh
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2334
Pridružen: Po mar 28, 2005 8:50 am
Kraj: Slov. Bistrica

Napisal/-a sebaveh Ne feb 08, 2009 4:22 pm

Razstavi šobo in ventil na pištoli, in ju sčisti. Verjetno se kaka smet zataknila v ventil ali tesnilno gumico.
EDD: Now what?
EDDY: I'm thinking, I'm thinking...
ED: Can I think?
EDD/EDDY: NO!
 
Uporabniški avatar
joztom
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3148
Pridružen: To jul 25, 2006 3:04 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a joztom Ne avg 22, 2010 4:36 pm

To je kaj počeno na tvoji pištoli, ali jo pa do konca obrni v glavi (90°) da zaskoči. Imam Elektromaschinen doma, pa ni nobenih težav. Jaz perem kosilnice in traktor in imam posebno glavo, ki je vrtljiva, mi pride prav za kline od traktorja. Drugače pa nič ne paše, še navoj je drugačen od Kärcherja. Za moje pojme je najboljši original Wap, imeti pa mora keramični pogon. Je nekaj dražje, pa za večno.
Za avto se visokotlačni čistilec glih najbolj ne obnese. Najboljši je ajmar pa šlauh in Nigrin mikrofaser goba,z wapom zelo zelo hitro poškoduješ lak, malokdo se drži kota 45°in 25 cm razdalje, vsi bi muhe od blizu drkal.
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Napisal/-a Mgajvr Ne avg 22, 2010 5:01 pm

kaj še vedno mislite da wap opere avto u nulo?? to je samo za grobo pranje, izpiranje umazanije...
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Ne avg 22, 2010 9:37 pm

lenivec je napisal/-a:ja joztom se strinjam najbolje je z gobo lepo okoli vozit vso svinjarijo ko je na avtu.
ne govori več bedarij no.... kak bo šlauh (ki je brez pritiska in ki porai 5x več vode) boljši od vapa ki ti lepo v glvnem vse večje delce odstrani brez problema.


Nekdaj (ko so prišli wapi v mal širšo uporabo) sem slišal od različnih ljudi , da pranje s wapom dokaj blizu ni preveč dobro....in če dobro pomisliš je curek vode dokaj močan in z lahkoto pri podvozju prodre mimo zaščitnih gumic končnikov, rok in podobno....Dobro res , da ne smeš prat direktno in tud tile mali pičkeci za 100 evrov ne zmorejo ne vem kaj...ampak vseeno. Če hočeš videt kaj je to pritisk pa prid do men v službo....elektromascinen motorni....6.5KS brigs motor (ki ga orenk zmatra) in do 400 barov pritiska....ni da ni kaj bi vtrgalo....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
fantom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 689
Pridružen: Pe jan 01, 2010 5:35 pm

Napisal/-a fantom Po avg 23, 2010 8:45 pm

sem danes naletu na orng akcijo -50% na elekrtomashinen visokotlačne čistilce. in sm tako plačal 209e za orng zadevo :shock: . vsaj upam :lol: .prvi vtisi so fenomenalni zadeva je zelo močna in motorček je kovinski in ni plastičen kot pri večini hoby line modelih. ;)
 
Uporabniški avatar
LeXani
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe mar 14, 2008 11:32 am
Kraj: Cerknica

Napisal/-a LeXani Če sep 02, 2010 7:44 pm

Da ne bom odpiral nove teme...Pojavil se mi je nek problem, sicer čistilec je star kako leto, ga ne uporabljam veliko..parkrat mesečno. In danes da bom pral, mi zadeva preprosto ne proizvede pritiska, kot da bi šprical z navadno cevjo, no morda malo bolj. Pregledal sem cev, šobo, filter očistil, dotok vode je normalen. Še vedno enako. Kakšna ideja?
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1286
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Napisal/-a mišek Če sep 02, 2010 9:34 pm

Da nimaš slučajno šobo na kateri se nastavlja pritisk - vrtiš levo, desno. Če imaš čisto odvito je bolj za zalivanja :), če pa zategneš potem pa zapreš šobo in dobiš pravi curek. Jaz imam na kärcherju tako šobo. Ena pa je turbo šoba, kjer curek rotira, tisto je pa divje. Trga barvo, nalepke, smerekovo desko ti skoraj preluknja, če držiš na enem mestu. Preveri zategnjenost šobe.
 
Uporabniški avatar
LeXani
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Pe mar 14, 2008 11:32 am
Kraj: Cerknica

Napisal/-a LeXani Pe sep 03, 2010 11:42 am

Ja mam tako šobo, sem tud zadevo rastavil, pa zgleda da je vse ok. Sicer je mal vodnega kamna tam pred cevjo ampak to nima veze, zadeva bi morala delovat. Razstavil sem tudi vse ostalo pa je vse lepo in prav. Nimam pojma kaj bi blo..sumim samo tisto tipalo kjer je vzmet na enmu koncu. ..samo ne vem..kaj naj še bolj temeljito pregledam?
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a 5cenic Pe maj 01, 2015 10:58 am

Evo da uporabim temo za eno vprašanje.

Rabim visokotlačni čistilec. Uporabljal se bo 90% za čiščenje avtomobila, ostalo pa še za ostale stvari okoli hiše. Kaj pravite na Karcher K2 ali bo dovolj dober ali kupim nekaj bolj kvalitetnega?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a yashica Pe maj 01, 2015 11:30 am

Če misliš vzeti Karcherja, se stegni po modelu višje na lestvici. Model K2 je povsem vstopna serija in je v tvojem primeru stran vržen denar... moje mnenje.
Že pri pranju avtomobila ga boš prestavljal, ker ima prekratko cev, da pa dokupiš daljšo je pa cena že taka, da si že pri višjih modelih, da o ostalih (ne)sposobnostih ne govorim.



...ostalo pa še za ostale stvari okoli hiše.

Za tvoj namen, ti priporočam serijo K5 ali K7, ki predstavlja zgornjo mejo "hobi" programa.



Sem bil pred leti v enaki dilemi in na koncu pristal pri K7, ki po dobrih desetih letih še vedno dela kot švicarska ura. Servisiram ga sam, edino cene rezervnih delov so pri nas kar zasoljene. Ker te te igračke na nek način zasvojijo, sem pred približno tremi leti (po ugodni ceni), nabavil še večjega "brata", serije profesional HDS :)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a 5cenic Pe maj 01, 2015 11:46 am

Hvala bom pogledal potem za omenjena dva. Kaj pa znamka EM je uredu. Sem slišal, da jih kr hvaljo.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a alexwell Pe maj 01, 2015 12:08 pm

jaz sem čistilec pred kratkim kupil v lidlu z 7m dolgo cevjo, vodnim hlajenjem, dozator za šampon in dodatnimi nastavki za 100eur in deluje odlično. Ima 5 let garancije tako, da ga ne bom šparal :)
 
Uporabniški avatar
Gyga
Uporabnik
 
Prispevkov: 1355
Pridružen: Pe maj 28, 2004 1:10 pm

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a Gyga Pe maj 01, 2015 1:36 pm

@Yashica
Imas kaksen guide za servis teh zadev. Vsak napotek bo dobrodosel. Hvala!
Malo para malo muzike!
Najboljši avto je novi avto!
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a yashica Pe maj 01, 2015 1:54 pm

Gyga je napisal/-a:@Yashica
Imas kaksen guide za servis teh zadev. Vsak napotek bo dobrodosel. Hvala!


Splošnega ne. Za svoj model sem našel na netu, predvsem gre tu za shemo in kataloške številke nadomestnih delov.
Pri cirka 10 let starih se običajno menja le o-ringe, teflonska tesnila in tisti dl mineralnega olja. Ni nobenega razloga, da bi me zaradi tega "lupili" s servisnimi urami. Že pri olju nategujejo, ko računajo olje "original Karcher", nalivajo pa najcenejšega, ki jim pade pod roke :evil:

Na ZS mi pošlji tip modela, ki te zanima in ti pošljem podatke ali link. Pod pogojem, da so podatki za ta model.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a 5cenic Pe maj 01, 2015 3:31 pm

https://www.mimovrste.com/visokotlacni-cistilci/elektromaschinen-visokotlacni-cistilnik-hdem-2257-limited-edition?v=657697

Gledal sem tegale. Pade v nek moj cenovni okvir do 200 evrov in zadeva zgleda precej robustno, tako da bi morala delati dolgo časa brez problemov. Kakšna mnenja?
V igri sta še Karcher K3 Car in K4 Car. Prvi je cca 140 evrov drugi pa cca 240 evrov. Kaj se splača oz. kaj bi rabil za bolj hobi program?
K5 in boljši pa so mi že predragi...

PS: zakaj imajo EM in Karcher samo 1 leto garancije, slabše znamke pa od 2-5 let. Pričakoval bi ravno obratno?

edit: malo sem brskal in naletel na tole ponudbo:
http://www.merkur.si/cistilnik-na-hladno-vodo-lavor-skipper-junior-130
Pretok: 420 L/H
Pritisk: 130 bar
http://www.merkur.si/cistilnik-na-hladno-vodo-lavor-iclean-160
Pretok 400 L/H
pritisk: 160 bar

Kje je hakelc, da je tako nizka cena. Lavor naj bi bila tudi dokaj uredu znamka ali pač? Jutri bi šel v Merkurja pogledat in povprašal koliko časa ima garancijo. Kakšno mnenje?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a yashica Pe maj 01, 2015 4:24 pm

Možno, da ima Lavor akcije. Firma je bila ustanovljena leta 1975 in letos praznuje 40. letnico obstoja.
Model, ki ga gledaš ima alu črpalko, kar je plus. Čeprav bi sam raje gledal za modelom, ki ima črpalko iz medenine. Nikakor pa ne kupuj nizkocenovne verzije s plastično črpalko in to neglede na znamko.

Če te skrbi kratka doba garancije pa kupi čistilec v Obiju ali Bauhausu, ki ponujata 5 let garancije.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a 5cenic Pe maj 01, 2015 5:02 pm

Verjetno govoriš za EM 2257, da ima alu črpalko.

Kaj pa tista dva od Lavor-ja mogoče veš kakšno črpalko imata? Nisem nikjer našel podatka.

Verjetno, če nima glih plastične črpalke kupim tega Lavor Junior ker se mi zdi res top price-performance, tudi samo 4m dolga cev me ne moti tako, da bi zaradi tega dajal 2x ali 3x več denarja. Drugače, če pa ima Lavor plastično črpalko, se bom pa najraje stegnil za EM 2257 ker res deluje robustno.

Edit: ugotovi, da imata oba od Lavorja alu črpalko. Kaj pa potem ko zadevo kupim na kaj morem biti pozoren pred prvo uporabo?
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a yashica Pe maj 01, 2015 6:04 pm

Utekanja ravno ne rabi.

Sestaviš priključke in spustiš skozi pištolo vodo, da črpalka ne laufa na suho. Osebno, še preden na čistilec priklopim vrtno cev, spustim določeno količino vode, da ni v sistemu zraka.

Ima pa čistilec (verjetno) varovalo proti pregretju in se samodejno izklopi po določenem času obratovanja (brez prekinitve).
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: visokotlačni čistilnik

Napisal/-a 5cenic Pe maj 01, 2015 7:44 pm

Še en nasvet. Katerega od omenjenih čistilcev od Lavorja bi vi uzeli. Ali je "iclean 160" vreden dvakratne cene "skipper junior 130"?

Na tem linku je še malo več podatkov od obeh:
http://www.lavorwash.it/docs/Catalogue/2012/Catalogo%20Lavor%20GB%202012.pdf
Vrni se na Nima veze z avtomobilizmom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov